Намаля ми кърмата

  • 511
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 629
Днес кърмата ми значително намаля. Вчера изпомпвах 120 милилитра, а днес първо 90, после 70, а сега 30  Sad И то сега помпам с часове  #Shocked

 Вчера имах висока температура и се питам дали има някаква връзка с това   Thinking А дали кърмата ми ще се увеличи или...... Sad Мога ли да направя нещо за да си я върна?

# 1
  • Мнения: 4 244
Ама ти защо се помпиш???

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Спокойно!Всичко е обратимо!Сигурно си просто изтощена от температурата.И аз обаче не разбрах защо се изцеждаш - бебо не суче и даваш от шише?Или просто се изцеждаш след кърмене?При всички случаи обаче трябва да знаеш, че това, което изпомпваш, няма нищо общо с това, което може да "изпомпи" бебето.Аз лично съм се цедила уж до дупка, а после сложа бебо за проба и той суче 10 минути Shocked Тъй че това изобщо не е критерий.Ако наистина ти намалява кърмата, бебето ще плаче от глад.Само по това можеш да познаеш.Сега пък да не си помислиш, че всеки плач е от глад...Просто всеки път като прояви желание за сукане/мляска, мрънка, смуче си ръцете/, слагай го на гърдата и това е най-лесният и естествен начин да си върнеш количествата отпреди.Ако все пак имаш съмнения, продължавай с цеденето, то също стимулира доста добре.Повече течности, бирена мая/аз пия 2-3 таблетки дневно/, лактогенен чай, ядки и избщо силна храна без да се тъпчеш.До няколко дни положението ще е на шест Wink Само спокойно и увереност в собствените сили Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 4 629
Имам рагади и е адски болезнено да кърмя  Sad  Надявам се скоро да се излекувам и пак  да започна с кърменето

# 4
  • София
  • Мнения: 1 845
По себе си съм забелязала, че колкото повече се притеснявам, толкова повечеми изглежа ,че ми намалява кърмата. Тогава започвам да се изцеждам и колкото повече се изжеждам/поредни пъти/, толкова по-малко количество изпомпвам. Това, от което май най-много се влияе при мен кърменето, е яденето на месо поне по веднъж да ден и пиенето на достатъчно вода и течности.
Да те уверя, че много често след изцеждане почти до капка, пак слагам Али на гърдата и се оказва, че прасенцето е изяло още 50-70грама. Това го установявам с теглене на кантар. Макар че тегленето е относително, данните ми са горе долу точни, защото за по- сигурно я измервем в няколко пози и по няколко пъти и разл5иката е най-много до 10-20грама.
Така че спокойно. Ако се притесняваш, че кърмата намаляма, снаблегни и на нощно хранене-между 3 и 8 сутринта, ичи нощн изцеждане.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Щом имаш рагади след повече от месец кърмене, значи бебко не захапва добре.Не го оставяй да ти дърпа зърното, набутай му цалата ареола в устата.Така дори не се усеща, че кърмиш.Шали препоръчваше против рагади да се ходи гола до кръста един ден, много помагало...Сега е малко студеничко, но ако положението е много зле можеш да се пробваш.Аз за рагадите не съм много компетентна, защото не съм имала.

# 6
  • Мнения: 1 120
към това което е написала belinda мога само да допълня да пиеш колкото може повече течности и мляко

# 7
  • Мнения: 4 629
Аз течности пия поне 2 литра на ден. Пия също и лактогенен чай. Днес ще си купя и бирена мая щом помага.
Кърмата ми започна да се увеличава  Grinning Дано това вчера да си е било само за вчера  Praynig

# 8
  • Мнения: 3 161
Разбира се, че е било временно. Има такива моменти, ако не се паникьосаш и да почнеш да дохранваш, пак ще се увеличи. Погрижи се обаче за рагадите. Мажи с Лансинох. Прави въздушни бани. Би трябвало бързо да минат, и всичко ще стане по-лесно, като почнеш да кърмиш и спреш с досадното цедене.

# 9
  • Мнения: 4 629
Съдейки по поведението на сина ми кърмата ми се възстанови. Храни се през 2.5 до 4.5 часа, както беше и преди. Памперсите са му мокри на всяка смяна 10-12 на ден, ака по 3-4 пъти  Grinning

Аз реших да стискам зъби от болка и да кърмя, вместо да помпам кърмата. За сега издържам  Grinning От вчера вечерта са мажа и с PureLan 100 и чувствам облекчение. На опаковката обаче пише, ако зърната кървят да се потърси лекарска помощ - та едва ли и това лекарство ще помогне Sad Но все някак и някога ще се намери начин кървенето да спре  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 161
Браво на вас! Много се радвам. Ама с тия памперси ще се разорите! Мисля че ние средно правехме по 8 на тази възраст, а сега по-скоро 5. Пак да кажа: обърни внимание на рагадите, има много л-ра по въпроса, не бива нещо толкова приятно да е болезнено. Взимак мерки и като минат болките пак да пишеш!

# 11
  • Мнения: 4 629
emem, благодаря ти! На дясната гърда имам съвсем малка раничка, но не ме боли когато кърмя. На лявата обаче раната е по-голяма и си боли. Най-много боли в началото докато беби засуче. Това е за сега

Общи условия

Активация на акаунт