Тръгването на училище от 6 години

  • 16 315
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 143
И аз имам същата чуденка за близнаците - пък те като при уник са различни, но не ми се иска да ги разделям. Аз съм тръгнала на 6, но не може да се каже, че се справях добре в началото, наваксах чак в 3 клас. Но това беше, защото нямаше кой да се занимава с мен, а даскалките не ми харесваха. Затова си мисля, че е важно при какъв учител ще тръгне детето.
Но мисля, че ако самото дете иска и има изгледи да му е скучно в детската, трябва да го запишеш в училище по-рано. Иначе после може да се окаже, че и в първи клас му е скучно и това ще породи само повече проблеми. Има разни книжки за училищната готовност и такива, по които да се обучава в предучилищната група. Те могат да ти послужат за ориентир.
 Мен повече ме вълнува въпросът, в кое училище да ги запиша, т.е. при коя учителка (даже не смея да се надявам да намеря учител) !

# 31
  • София
  • Мнения: 650
Аз също съм от експерименталните 6 годишни, че даже и не ги бях навършила, а ги навърших чак по средата на учебната година, тъй че може са се каже, че съм тръгнала на 5 години на училище. Не съм се чувствала зле, напротив била съм от отличните ученици, не ми е било трудно нито с материала, нито с отношенията с другите деца, въпреки че бях винаги последно в строя по физическо. Обаче когато трябваше да решавам за сина си предпочетох да си навърши годините, защото е момче и в пубертета на момчетата, които бяха тръгнали като мен по-рано си им личеше и момичетата ги игнорираха.

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не мисля, че родителската преценка винаги е вярна! Особено, когато става дума за родители с болни амбиции / нямам никого в предвид във форума!

Simple Smile Ами и задържането може да се смята за такава родителска амбиция, ако детето  ИСКА да ходи на училище.

Аз например бях подложила нашите на системен, денонощен тормоз, докато не ме записаха...

# 33
  • Мнения: 2 700
Лично аз нямам нищо против тръгване с набора (т.е. на 6 и нещо години), но не бих се пънала зорлем да си пращам детето по-рано на училище. Naughty  Както някой беше предложил по-горе, според мен най-добър вариант в твоя случай е да го спреш от градина (след като си толкова недоволна) и да го пуснеш на предучилищна в училището, в което ще учи. Ти си решаваш ...Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз пък тръгнах по собствено желание на 6.
Никога не съм съжалявала за това.

Питай детето какво иска и се съобрази с него.
Какво си дращим ние тук, няма значение.  Peace

Аз не по собствено, но не е била и програмата такава... майка ми ме записа, защото съм родена февруари. Никога не съм съжалявала, точно обратното! На 17 г. бях студентка... Grinning. Сега до 19-20 г. някои още учат в средното училище. Иска ми се моята шерка да тръгне преди да навърши 7, на 15 септември хххх г. ще бъде на 6 и половина. Обаче много зависи как се развива. Със сигурност ще се посъветвам със специалист когато дойде време и ще реша. Ако е готова ще тръгне преди 7 г.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Защо си мислиш, че дете на 5 год. знае кое е добре за него?

Защото след като аз знаех, не виждам защо и другите деца да не знаят.
Ти защо мислиш, че родителската преценка винаги е правилна?

И какво е това мислене тип "тръгване на училище = край на детството"?
Всичко зависи от нагласата на самото дете, от обстановката в училище и най-вече  учителите там.

Абсолютно! Благодарна ще съм цял живот на другарката Каменова.. лека й пръст... Sad

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз по амбиция на майка ми бях записана 6годишна в първи клас, не си спомням дали съм искала или не. Но още след първия учебен ден, след като майка ми ми видяла стресираната физиономия, в готовност да ревна, ме е отписала и записала в градината да си карам с наборчетата.
По-късно ме питаше, дали съм щяла да се справя - сигурно щях, но и така си ми беше добре.

# 37
  • Мнения: 256
Моето мнение е да оставиш детето си да си кара детството. Предстоят му 12 години(а може и повече) учене, за една година не му кради от времето за игра. Това не му пречи да си се занимавате пак, щом проявява желание.
А и ако не е изкарал подготвителен клас, няма да го вземат в първи клас.
И аз това ще те посъветвам и така ще направя Peace

# 38
  • Мнения: 561
Категорично зависи от детето, будното дете е по-добре да тръгне на училище по-рано, иначе после до 3-ти клас скучае и отвиква да полага усилия за да учи материала вкъщи. Но сега без предучилищна е невъзможно, така че авторката на темата май няма избор.

# 39
  • Мнения: 1 652
Аз мисля, че е индивидуално т.е зависи от детето, как се развива.  Натоварвенето в училище е много по-голямо.
 И ако си недоволна от детската градина, потърси  добри учителки за първи клас. За мен няма нищо по-важно от личностните и професионални качества на учителя. А за първокласник това може да е определящо за отношението му към училището и науките въобще .

# 40
  • Мнения: 7 474
Сестра ми тръгна на 6г. точно на училище, много и беше трудно, по-трудно възприемаше, мъка ooooh! Сигурно е до дете, но за мен това не е добър вариант. Още повече в случая говорим за момченце, знаем как им се играе и беснее на децата Stop

# 41
  • София
  • Мнения: 2 300
има много извънкласни занимания, с които може да се ангажират по-будните деца...за мен основният въпрос е - какво печели детето като тръгва 1 година по-рано на училище... newsm78

# 42
  • Мнения: 46
Моята дъщеря е родена януари месец 2000 г.  и винаги и в ясла и в градина е била с набор 1999 и трябваше да избирам дали да повтаря предучилищната или да отиде първи клас. Смятам, че не може да има твърдо за и против, защото много зависи от детето. Сега не съжалявам резултати и в първи клас са отлични да не говорим, че тя имаше огромно желание да бъде ученичка, можеше да чете и пише и сега обича да чете книжки без да я карам. Много е доволна намери нови приятели попаднахме на много добра госпожа така, че според мен зависи от детето и лично аз не смятам, че съм и отнела от детството. Другата ми дъщеря е родена ноември и тя няма да тръгне на седем навършени, но ще бъде с набора си въпрос според мен на личен избор -  дай Боже да са ни здрави дечицата  bouquet

# 43
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Тъй като аз още се чудя детето дали да го пусна тая или следващата година на училище, но съм по навита да я пусна догодина родена е на 21.01.2001г

# 44
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Зависи си от детето Peace
Ради има три приятелчета - момчета, които са родени януари, но все още са заедно в предучилищната и септември ще са първи клас. По мои наблюдения по-често родителите на момичета, родени в началото на годината, ги пускат по-рано. Не знам, може и да са частни случаи около нас Thinking

Общи условия

Активация на акаунт