pokupka na detska kolichka

  • 2 260
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Zdraveite momicheta.
Molia daite suvet che veche suvsem se oburkah.Shte si imame bebe jivot i zdrave v kraia n juny nachaloto na juli.Kakvo da pravia s kolichkata?Kakva da e tia kolko zimna i kolko liatnar, kakva marka ? S nashia tatko nemojem da si pozvolim poveche ot 300-350 lv.Kakvo mislite za "Chipolino"- джема? А za "Cangaro"?  #Crazy  newsm78 Confused

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей,за количката вие трябва да си я изберете,най-добрия вариянт е комбинирана(зимна и лятна),аз имам Чиполино Бевърли и съм много доволна за момента  PeaceТази имам аз.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 12:12 от rositsa1983

# 2
  • Мнения: 5 362
Комбинирана Peace
И ние сме юнско бебе-такава ползвах Peace
След като започна да стои седнала преминахме на лятна.
И двете ни колички бяха Чиполино.Доволна съм от марката.

# 3
  • София
  • Мнения: 625
И аз съм много доволна от нашата - MAG ENGLAND PRINCESS. Второ бебе вози и не е мръднала! Комбинирана е, гумите не се помпат! Недостатък и е че е доста тежка 11 кг. и ако не живееш в къща си е проблем!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 48
 Здравей, и аз очаквам бебче по същото време.  Харесала съм си количка на Giordani-комбинирана - 4 колела, 2 дръжки , лека и много сгъваема. Цената е м-у 340-350лв.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Миналата година купихме триколка на Кенгоро за 270лв ( тогава най-новия модел), сега вече има й по-нов, но аз си харесвам нашата количка. Предполагам за 1 година цената е спаднала.
Доволна съм, защото е много маневрена, амортисьорите олекотяват преминаването през всяко камъче. По улиците с дупки съм като с джип - нищо не може да спре  Laughing
Ето тук можеш да видиш нашата количка.

# 6
  • Мнения: 245
здравей Simple Smile) на въпроса ти-  всяка мама ще ти препоръча своята количка Simple Smile аз лично също съм много доволна от моята  Simple Smile триколка, много маневрена, не е много тежка , комбинирана...Simple Smile купихме я от магазин Стефи- те са производители на колички и ги изнасят за Германия Simple Smile цената беше 250 лв. виждала съм колички на cangaroo, с които са едно към едно като дизайн,различават се само по цветовете си.

http://www.stefi.biz/index.php?action=show_desc&product_id=456

# 7
  • Мнения: 772
Моята количка е комбинирана-Чиполино кампионе.Ноооо,веднъж се счупи-не бях я ползвала и месец.Поправиха ми я безплатно в сервиза и от тогава не съм имала проблеми.Мисля че е по-подходящо да си купиш зимна количка

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Влез тукhttp://www.bg-mamma.com/index.php?board=24.0 и чети!

# 9
  • София
  • Мнения: 44 041
изберете си комбинирана - по възможност широка, с големи гуми, голям сенник, голям кош за пазар, с 5 точков колан, въртящи се еколела, по възможност по-лека и лесно и компактно да се сгъва, (лично предпочитание - да е с една цяла дръжка.). разгледай чиполино, кенгуру, маг инглънд, джордани...ако държиш да е нова. иначе има много добри и запазени колички 2 употреба също на тези цени. аз бих избрала този вариант, обикновенно са малко ползвани, в мн добро състояние, и на достъпни цени, а са доста по-качествени от изброените няколко марки. въпреки че нашите и двете са чиполино и чесно казано оплаквания нямам нито към комбинираната инто към лятната ни.

# 10
  • София
  • Мнения: 248
Комбинирана  Peace На чиполино са добри и като качество и като цена.

# 11
  • Мнения: 1 701
За тези пари ще намерите хубава количка!  Sunglasses
Най-важното в началото /според мен / е бебето да е обърнато към теб, т.е. коша на количката да се обръща, или дръжката да е превъртаща.
Второто нещо е да е лека - има колички по 9-10 кг. - мисля, че чиполинските са добър вариант. Ако намериш такава количка, може да не се наложи да купувате лятна догодина.
Важно е също да се сгъва лесно, да влиза в багажника на колата.
Внимавайте с материята! Ако е от някакъв изкуствен плат, ще запарва. Много съм доволна от първата ни количка в това отношение /Чиполино Малика/, защото материята е от някакъв промазан плат, който само се забърсва, като се изцапа.  Peace
Коланът трябва да е поне триточков, за да не се притесняваш, че ще изпадне бебето като започне да си седи на дупето. Лично аз не си падам по пет-точовите колани, защото ремъците през раменете ограничават доста...
По отношение на маневреността - за предпочитане е с две двойки предни и задни гуми, като се застопоряват тези, които се падат отзад /в зависимост накъде е обърнат коша/, за да не се въртят постоянно и да пречат на движението.
Мааалиии... аз се отплеснах!  Embarassed
Успех в избора!  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 44 041
това с гледането на бебето към теб и аз си мислех, че е най-важното нещо на света, големи колебания паднаха в магазина заради това, накрая си купихме такава , която гледа само напред - никога не ми е пречило и за секунда това, на бебо също - само му беше приятно да гледа към света...та не се ограничавай за това. да не говорим, че на повечето колички когато бебето гледа към теб (тези, които им се върти дръжката поне) въртящите колела стават задни, и движението е много трудно (ако модела е с единични неподвижни и двойни въртящи се колела), имала съм и такава количка (всъщност първата, която после смених с тази която гледа само на пред) е беше ужасна борба предвижването в този случай....

# 13
  • Мнения: 689
Моят съвет също е комбинирана. Нашата количка е Кенгуро Дейзи. Много съм доволна.

# 14
  • Мнения: 1 701
това с гледането на бебето към теб и аз си мислех, че е най-важното нещо на света, големи колебания паднаха в магазина заради това, накрая си купихме такава , която гледа само напред - никога не ми е пречило и за секунда това, на бебо също - само му беше приятно да гледа към света...та не се ограничавай за това.
Имала съм и двата вида колички, написах го от своята гледна точка, защото за мен беше важно в първите месеци да виждам детето по всяко време - особено се притеснявах да не се задави, да не влезе някоя муха или друга гад, да не й свети слънцето и т.н.
Разбира се, като порасне, иска да гледа наоколо и тогава е по-добре да е обърнато напред. Затова според мен е най-добре коша или дръжката да се въртят, а колелата да са по две двойки с възможност за брокировка  Peace

# 15
  • Мнения: 258
Записвам се да следя темата, че и на мен скоро ще ми предстои такава покупка. Благодаря за ценните съвети на мамите с повече опит Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Маг Енгланд и задължително с невъртящи се колелета на какъвто и вариант да се спрете. За разбитите ни улици не са колички с малки гуми и въртящи се колелета

# 17
  • Мнения: 17 407
Маг Енгланд и задължително с невъртящи се колелета на какъвто и вариант да се спрете.....

Точно такъв вариант пък аз не препоръчвам изобщо. МАг ингланд за мен са ужасно тежки и тромави, особено пък с невъртящи гуми. После ще трябва да купува лятна.
питанка, съветвам те да си вземеш по- лека количка. ЗА лятно бебе няма да ти трябва отделно зимен кош, вариантът с кошница за кола също е удачен. Разгледай моделите на Джордани и Чико Кортина.

# 18
  • Мнения: X
дъщеря ми родена през април миналата година. взехме количка на GIORDANI, много сме доволни като бебе беше идеална и маневрена и сравнително лека.струваше 360лв. и сега струват толкова.сега вече сме на 1г 2 м. и всеоще се возим в тази количка, разбира се малко,понеже иска да ходи.но живот и здраве мисля да изкарам до като ни трябва количка с тази.иначе е сгъваема на чадър и не даде никакви дефекти , а аз не съм спирала да се разхождам по тия лоши улици,тротоари.вземи си някакво малка  мисля че е безсмислено да купуваш после още една количка .пиши на лични да ти кажа в кои магазини има от тях.много приятелки които бяха с голями колички казват,че ние направихме много добър избор.сега просто е една спортна количка.удобна и е пригодена за новородено, 4 или 5 степенна, има чувал зимен много използвахме също и удобен дъждобран.успех
мисля,че е без значение бебето дали е обърнато към теб, моята количка малката не е към мен, даже и по добре ,че като порасне малко ще може да гледка .иначе ние щом навършихме два месеца бяхме само по гръб с вдигната глава и винаги гледаше навън.понеже гюрука може да бъде отворен и от страни.

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 13:54 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 1 555
ЗАдължителни комбинирана, а пък вече марката зависи от финансите ! Но на Кенгароо са страхотни количките !

# 20
  • Мнения: 2 677
Маг Енгланд и задължително с невъртящи се колелета на какъвто и вариант да се спрете. За разбитите ни улици не са колички с малки гуми и въртящи се колелета

 Thinking Тъкмо обратното, бих казала (относно колелетата).
За марката - Mag England са здрави колички и на една поносима цена, но и изключително тежки и ненужно едрокалибрени. Създават доста неудобства. От личен опит споделям.

# 21
  • Мнения: 209
И аз чакам бебе съвсем скоро - спрях се на Джордани Компакт - става и за новородено (има напълно легнало положение). По принцип се води лятна, но става и за лятото и за зимата (има в комплекта дъждобран и чувалче за краката). Лека е - май няма и 8 кг., с цяла дръжка - така ми е по-удобно на мен, бебето гледа напред. Цената й е 290 лева. Според мен няма никакъв смисъл да се купува комбинирана количка - много са тежки и с тях не можеш да изкараш повече от 8-9 месеца - после започва и бебето да тежи и положението става немислимо - говоря от личния си опит с първото си дете. Успех в избора  Peace

# 22
  • Мнения: 1 483
Моята е ето такава http://911.bg/monitrade/pi/bi2096848.jpg

Удобна ми е,но е малко тежичка.

# 23
Mnogo vi blagodaria momicheta za suvetite.Mislia che shte si vzemem "cangaroo" mai te nai-mnogo ni legnaha na surce i.... na djob  razbirase  Blush  Embarassed
Kosharkata veche ia vzehme samo deto se okaza che tozi model e bez raftche za prodykti razni ,no mai shte go prejiveem  Wink vupreki che kazvat che e mnogo ydobno,no kakvo da se pravi.
Az veche sum v ochakvane,ot vchera mai zapochna da mi izticha tapata,no niamam kontrakcii i sega si chakam.  preggo
Blagodaria vi otnovo i stiskaite palci Blush

# 24
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
хаиде питанка леко раждане от нас и чакаме да се похвалиш с пълнежа за количката  Hug Hug Hug
Вили

# 25
  • Мнения: 245
леко раждане  Peace  Heart Eyes да минава бързо ,за да можеш да си гушкаш едно здраво и шладко шладко бебче Simple Smile))))

# 26
И аз ще споделя моя опит.Моята бебка се роди в началото на юли и тогава си купих комбинирана количка с идеята да не купувам друга по-нататък.Избрах си Чиполино-Бевърли,много си я харесвам и до сега, но знай че идва един прекрасен момент, в който бебето пораства и започва да натежава, а носенето му бабабар с количката става доста трудно.Тогава разбираш, че няма да се разминеш и с купуването на лятна количка следващата година, която ще ползваш далеч по-дълго време от зимната.Така че моя съвет е да не хвърляш луди пари за първата количка,защото тя ще се използва едва няколко месеца, и после така или иначе ще се наложи да я смениш за тове удобство най-вече.Ето моята комбинирана сега стои прибрана и се чудя какво да я правя, а е ползвана само няколоко месеца и е като нова.

# 27
xa Grinning  liletka ,tochno tazi kolichka sme si haresali razkaji kak e i imash li zabelejki. molia  Blush
blagodaria vi  momicheta,samo deto se chydia kolko li shte izkaram na men mnogo mi se iska da stane drygata sedmica,che imam yseshtaneto che onzi den kato biah na lekar mi napraviha ginekologichen pregled  Sad i si mislia che tova provokira tazi rabota s tapata a puk sega pia edni antibiotici zashtoto mi otkriha striptokoki ot grypa" b" i mi se shte da imam vreme da dovursha lechenieto (leleeeee kakvo izrechenie izmaistorih....)
Ta kazaha che ako rodia s tezi koki ,bebo moje da iam problemi i tova dosta me pritesni i sled rajdaneto sigyrno shte triabva da my davat antibiotici i na nego Cry che imalo opasnost ot pnevmonia i tova dosta me pritesni i sega leja predimno za da zadurja maksimalno.
Obache si mislia che v petuk kato otida pri chicho doktor (toi taka kaza kato my se obadih) da ne davam pak da me preglejda ginekologichno Crossing Arms ,neiskam da nasilvame bebo da izliza s tia pregledi Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 228
Аз от вчера съм с Cangaroo Carrera.Страхотна е,лека, страшно маневрена,има и кош за новородено и се върти самия кош.Много ми е удобна .Имам и Чиполино Венеция,която също е хубава, но не ми е удобна, заради двете дръжки.Не мога да я бутам с една ръка, а с другата да държа каката.Успех в покупката и най- лекото раждане ти желая!

# 29
  • Мнения: 223
Cangaroo са много добър избор. Избери с големи гуми за да не друса и по-лесно да качваш бордюри. Триколките са маневрени, а за другите- предните колела да са завиващи. Теглото не те касае, ако си в къща или имате асансьор. Лично аз не намерих за нужно вече 1 година да вдигам и да нося количката, качвам на задни гуми ако се наложи. Комбинирана ти е нужна.
Чиполино се чупят лесно, бутат трудно, при комбинираните в летния вариант се спъваш в багажника отдолу и т.н.
Леко раждане и после да се похвалиш!  Hug

# 30
  • Мнения: 4 362
От личен опит/сменени 6 колички до сега/ ти пиша,че моето мнение е-комбинирана,триколка ,тежаща до 10 кг. /защото като стане голямо детето ще тежи/,с дъждобран  Peace

# 31
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Питанка,наистина е много опасно да родиш с тия стрептококи.Звъни на доктора си,ако не си му казала за зацапването!!!Питай тоя антибиотик достатъчен ли е,ако трябва постъпи в болницата да ти правят венозно вливания.Не искам да те плаша,не съм лекар,но трябва да се отнесеш изключително сериозно.
Успех!   bouquet

# 32
Много ви благодаря момичета,за съветите и мненията.Малко късно се включвам, за което се извинявам.Ние си имаме бебе Боян  stork-boy smile3541 мнооого,много сладунски  smile3541 smile3522.Купихме си "Кангару"-Викториа и сме много доволни. Всичко е наред и раждането мина много добре. Благодаря ви отново и скоро ще се включа отново, май-май.....  bye
   

# 33
  • Мнения: 3 457
Аз бих препоръчала на другите бъдещи мами  модела на Хаук Лагуна  с 2 коша е и чанта и струва около 260-270 лева Peace

# 34
Продавам запазена количка Quinny Buzz с кошница за нея (лилави) за 400лв 0888/450022 Мира

# 35
  • Мнения: 1 712
Здравей,за количката вие трябва да си я изберете,най-добрия вариянт е комбинирана(зимна и лятна),аз имам Чиполино Бевърли и съм много доволна за момента  PeaceТази имам аз.
PeaceС дъщеря ми бях с такава количка и много съм доволна

Общи условия

Активация на акаунт