Тясно влагалище ...... ами сега?

  • 7 533
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 235
  Здравейте, момичета вчера тях при следящия ми бременността лекар, при прегледа установи, че влагалището ми е тясно и може би ще се наложи секцио или (което ме притеснява) нормално раждане с разкъсвания и много шевове. Моля, някоя от Вас ако е в моето положение или е чула нещо по въпроса да пише.
   И още едно запитване, ако следящият лекар напише в направлението към болницата, че препоръчва секцио израждащия екип съобразява ли се с неговото мнение или може и да реши да ме "пробват" нормално. И ако запише секцио трябва ли да го платя?
 

# 1
  • Мнения: 46 492
Не съм чула такава диагноза  Rolling Eyes
Независимо какво пише в документите ти, от болницата имат последната дума, могат да решат нормално, може и да направят секцио.
Ако секциото е по медицински причини (и нямаш специални уговорки с лекаря, при който раждаш), не се заплаща.

Леко раждане!

# 2
  • София
  • Мнения: 625
За първи път чувам за такова нещо!

# 3
  • Мнения: 27 524
Няма такова нещо. При раждането всичко се разтяга, има епизиотомия с цел предотвратяване на разкъсванията. Не се притеснявай и леко раждане.

# 4
  • Мнения: 3 268
Има жени с тесен таз,а не тясно влагалище.При тесен таз се препоръчва секцио и диагнозата не се оспорва от дежурния екип.Те никога няма да те чакат да тръгнеш да раждаш,а ще ти определят дата,малко преди термина.

# 5
  • Мнения: 16
spord men ne6to te balamosva tvoia lekar.vlagali6teto se raztiaga a epiziotomia se pravi za da ne se razkasa6 bezogledno.i mi e mnogo interesno kak ustanovil 4e ti e tiasno vlagali6teto.tova e strogo individualno use6tane na tozi s ko
goto pravi6 sex.ne se vrazvai mnogo(dokolkoto moge6).leko ragdane i 6tastlivo mai4instvo. Hug Praynig

# 6
  • Мнения: 4 965
Има жени с тесен таз,а не тясно влагалище.При тесен таз се препоръчва секцио и диагнозата не се оспорва от дежурния екип.Те никога няма да те чакат да тръгнеш да раждаш,а ще ти определят дата,малко преди термина.

Или нещо не си доразбрала, или трябва незабавно да си смениш лекаря  Peace.

# 7
  • Мнения: 2 068
диагнозата не се оспорва от дежурния екип.
Успокоих се и аз съм за секцио но причините са други

# 8
  • София
  • Мнения: 1 235
 Благодаря Ви за бързите отговори, ами и на мен ми се стори странно, е не че няма да е добре да съм тясна  Laughing .
 Какво представлява епизиотомията?
 За смяна на лекаря не знам дали има смисъл, терминът ми е на 05.10, но на 15.05 ще отида при друг лекар, евентуално да се разберем за раждането (защото настоящият не изражда) и ще видя той какво ще каже.
  А за това как е установил .... ами качи ме на магарето ...

# 9
  • Мнения: 14 133
Има жени с тесен таз,а не тясно влагалище.При тесен таз се препоръчва секцио и диагнозата не се оспорва от дежурния екип.Те никога няма да те чакат да тръгнеш да раждаш,а ще ти определят дата,малко преди термина.

Или нещо не си доразбрала, или трябва незабавно да си смениш лекаря  Peace.
Peace

# 10
  • Мнения: 3 268
Момиче,смени си лекаря  ooooh!

# 11
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Какво представлява епизиотомията?
Прави се малък разрез "отдолу" около сантриметър и нещо. Целта е да няма разкъсвания.

# 12
  • Мнения: 4 965
...терминът ми е на 05.10, но на 15.05 ще отида при друг лекар, евентуално да се разберем за раждането (защото настоящият не изражда) и ще видя той какво ще каже.
...

А в няколко други теми отпреди седмица си писала, че си в 34-та седмица и бебето ти ще е зодия Близнаци newsm78.

# 13
  • Мнения: 288
Аз имах стеснение на таза и по тази причина раждах секцио.Никой няма да оспорва такава диагноза и да те кара да раждаш нормално, но за тясно влагалище не съм чувала.Ако случаят ти е такъв, нищо не се плаща.Не е никак страшно и не се притеснявай от "опрацията",ако я назначат разбира се.Препоръчвам ти да се консултираш с друг лекар
УСПЕХ Grinning

# 14
  • Мнения: 4 965
Благодаря Ви за бързите отговори, ами и на мен ми се стори странно, е не че няма да е добре да съм тясна  Laughing .
 ...

А "тясно" влагалище не е кой знае колко хубаво - става въпрос за проблем с овлажняването или стягане на мускулите (на психическа основа) и в по-тежки случаи се стига до вагинизъм, при който е невъзможно осъществяването на полов акт или е болезнен.
Но това пак не пречи на раждането. Казали са ти за епизиотомията - срязват се мускулите, за да се предотврати разкъсване, а после се зашиват.

Общи условия

Активация на акаунт