Дразни ли ви..?

  • 3 432
  • 90
  •   1
Отговори
  • DE
  • Мнения: 967
Дразни ли ви отношението на продавачките в магазините, на сервитьорките и др.?
Последно време мен ме дразнят ужасно. Особено един магазин в Бс - има много хубави дрехи, обаче няма да стъпя заради отношението. Гледат ме (а и не само мен), сякаш съм отишла пари да им искам.
А като седна на кафе идва госпойцата и ме гледа като теле без да ми каже нищо. Явно хич не им се бачка на тия хора!!!
Вярно, че и заплатите им не са от най-добрите, но пък аз също работя с клиенти и не съм си позволила никога такова отношение!
Благодаря, че ме изслушахте(прочетохте)!

# 1
  • Мнения: 1 072
Имаш проблеми със самочувствието, значи.
Потренирай малко поразяващ поглед, отиваш в магазина и не молиш, а заповядваш да ти дадат това, което искаш. Това е моят подход към оттекчените от живота служители.

# 2
  • Мнения: 3 423
В повечето случаи ме дразни.
Но има магазини и продавачи,
дето съм готова и последния си
цент да дам. И то доброволно.
Жалко, че са рядко.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък ги разкарвам с поглед
ноо мразим да ме пита кво искам
ми да се размотавам из магазина без да ме карат да си купувам нещо искам
ааааааааа

# 4
  • Мнения: 1 080
Зависи с каква нагласа отиваш ,според мен .И лошо да ме гледат аз се правя на наивна и искам и това и онова .Почнеш ли да се връзваш ще останеш без нерви .

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
Не бе, хора!
Нямам проблеми със самочувствието, просто искам едно нормално отношение.
А не да ми крещят насреща или две моми да ме обсъждат помежду си в мое присъствие! Shocked

# 6
  • Мнения: 73
И мен ме дразни, но и аз като letia6tata_krava започвам да се отнасям към тях както те към мен хората са го казали "Каквото повикало, такова се обадило"
Аз съм работила като сервитьорка и никога не съм се отнасяла с клиентите по такъв начин, докато повечето колежки се държаха като хванати от гората, та после не можех да смогна да си обслужа клиентите всички идваха и сядаха на масите, които аз обслужвах, който както си го направи... по-добро отношение - повече клиенти, съответно и по- високи доходи(било то заплата или бакшиш)  Mr. Green

В момента работа в офис, пак с много хора, и защо ли пак ми се е паднала нелюбезна и олигифренясала колежка, незнам, май нещо им куцат обноските на някой хора...

# 7
  • Мнения: 3 423
аз пък ги разкарвам с поглед
ноо мразим да ме пита кво искам

Сетих се, че наскоро, като пазарувах
детски дрешки, влязох в един магазин,
където любезно ме посрещнаха: "Какво
обичате? Нещо да ви покажа?" И аз си
казах какво искам, показаха ми друго,
казах си, че не ми харесва, искам трето,
показаха ми четвърто, на петото някак
се отегчиха, усетих, че повече не им се
занимаваше с мене. Аз пък си казах, че
едва ли ще купя нещо от това магазинче.
Такива работи хич не обичам. Хич не ми
харесва да съм зависима от продавачки,
които, от една страна, крият стоката зад
гърба си, сгъната, и не ти дават шанса да
попаднеш на това, което търсиш, защото
след като са ти показали третия парцал,
им докривява случайността, че са те срещнали.
Има нещо сбъркано в концепцията на подобен
род магазини. Жалко, че са масово явление у нас.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 13:13 от Liska

# 8
  • София
  • Мнения: 8 348
на мен все ми обръщат внимание
аз пък не ща
само ходят след мен и
какво да ви покажа
ми нищо, аз си виждам
какво точно търсите
ето вижте еди кво си
уф
и като не се отърва си тръгвам недогледала

Лиске да, и аз не обичам рафтовете
но при бебешките дрешки това е класиката
да направим бойкот а
аз едно време щях и производителите на момчешки дрехи да съдя за пропуснати ползи ама......уиде

# 9
  • Мнения: 3 205
Щом не ми хареса нещо, не стъпвам повече там. Не влизам в излишни спорове, не обръщам внимание на кисели физиономии, просто не пазарувам повече от даденото място.

# 10
  • Мнения: 534
Дразнят ме разни там девойки,дет си мислят че кат работят в магазина и е техен.
Тогава прилагам следната тактика-карам ги да ми покажат всичко и не купувам нищо  Twisted Evil
Със сервитьорките-или не оставям бакшиш или им давам пари за сметката в дребни стотинки(по 10-20ст.)
Да посмее втори път да се прави на важна  newsm66

# 11
  • Мнения: 3 423
Нямам проблеми със самочувствието, просто искам едно нормално отношение.

Разбира се, че нямаш проблем със самочувствието.
Проблемът е в магазините, дето се правят на бутици,
а персоналът им - на облечени в шумящ абажур лампиони.
 

# 12
  • Мнения: 68
Преди ме дразнеше. Сега вече рядко се впечатлявам. Е, от онези дни ми се случи да направя скандал в един магазин, но бях предизвикана. Продавачките бяха нагли, на въпроса  "Бихте ли ми казали дали имате един размер по-малка блуза" ми отговори едната "Ми не знам, ВИЖ (е това говорене на "ти" пък как ме дразни) там."  Е то тя ако не знае, аз ли?  newsm78  А другата допълни "Е какъв по-малък размер, тука да не сме детски магазин". Накрая пък се разсърдиха, че не съм върнала дрехите, които пробвах, по местата им, ами съм им ги връчила те да ги подреждат. Но днес пак мисля да намина, да видя дали няма да са по-мили. Mr. Green
На сервитьорки по-често се дразня. Направило ми е впечатление- колкото е по-смотано заведението/кафенето, толкова и обслужването е по-кофти. Затова избягвам такива места.

# 13
  • Мнения: 1 492
В повечето случаи не им обръщам внимание, казвам, че просто разглеждам и си излизам, но на една продавачка няма да простя - попитах дали мога да пробвам един панталон, а тя ми каза - Ако носите пари в себе си, може, иначе - Не  Shocked Смениха продавачката, но още не съм влизала в този магазин.

# 14
  • Мнения: 6 167
има един магазин на Триумф в София. до църквата "Св. Георги".
е там какво чудо работи  Sick
откровено казано мен ми е неудобно да влизам вътре. чувствам се тъпа, грозна и нахална.
тия жени с поглед убиват.
лошто е, че само от там мога да си купувам сутиени, давам пари, не е да влизам само да гледам и да им нарушавам приказката...  Sad а миналото лято дадох и 170 лева за бански пак от там.
последният път като бях в Бг пак влязох с идеята да си купя един сутиен.
така ме гледаше едната, че си купих сутиен, който не го пробвах, само по номер.
и не ми става.....

много ще ви помоля - ако знаете магазин друг специализиран на Триумф в центъра на Сф да ми кажете...

# 15
  • Мнения: 6 167
а ми е ужасно унизително, когато се доближа до някоя дреха да ми казват ( без да са питани) " няма да ви стане, малък номер е".  апък аз си разглеждам ...
много има какво да учат още продавачките в магазините... дано се научат

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 620
Леееко се дразня на застреляни продавачки и на тези нахалните дето са на процент Mr. Green
хич не се връзвам казвам "няма нужда" и точка . А най-обичам като питам нещо да ме гледат "умно"  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 423
На сервитьорки по-често се дразня. Направило ми е впечатление- колкото е по-смотано заведението/кафенето, толкова и обслужването е по-кофти. Затова избягвам такива места.

То си е в реда на нещата това.

А, сетих се за едно мое любимо заведение
от времето, когато отпред се редяха опашки.
Лучано на Московска и Раковски. Та там има
в салона за пушачи една недоволна от живота
кокона, винаги, когато се прибирам в София,
обичам да проверявам, дали бележи развитие
това чудо на кютюкщината. Не. Няма мърдане.
Може би вече е станала салонна управителка,
знам ли. Вече няма опашки пред Лучано. Пък и
килимчетата леко са се попротъркали, а върху
пианото се нагнетява прах. Но мацето не мърда.
Сърди се. Няма добър ден. Няма благодаря. Няма
ако обичате. Няма вкусно ли беше. Нищо няма.
Има гьонсурат. Не може да не го знаете това
момиче. Ако беше тук Розка66, щеше да каже,
че това момиче има лична драма. Много би ми
било интересно каква е. Влачи я десетилетия.
Заведението почти се идентифицира с личната
драма на въпросната сервитьорка. Чак мен ме заболя.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 620
много ще ви помоля - ако знаете магазин друг специализиран на Триумф в центъра на Сф да ми кажете...
Знаем, знаем  Mr. Green Има един на ъгъла на Витошка със Солунска, един на Пиротска към края преди отбивката за женския пазар. Плюс това Триумф продават навсякъде, където има Скини и в 7секондс също  Peace

# 19
  • Мнения: 68
Хич не ми
харесва да съм зависима от продавачки,
които, от една страна, крият стоката зад
гърба си, сгъната, и не ти дават шанса да
попаднеш на това, което търсиш, защото
след като са ти показали третия парцал,
им докривява случайността, че са те срещнали.
Има нещо сбъркано в концепцията на подобен
род магазини. Жалко, че са масово явление у нас.

Ей тоя тип магазини са ми най-отвратителни. Виждаш там нещо на рафта, харесва ти по цвят, караш продавачката да ти го покаже и -не става, не е такова , каквото си помислил. Хващаш се за втора дреха, трета, четвърта. Продавачката се изнервя (като че ли услуга ти прави), на теб ти става тъпо, че хем искаш да купиш, хем не можеш да избереш, просто  защото не знаеш какво се предлага де факто.  ooooh!
Редовен коментар, който съм чувала от продавачки за клиент, който е бил преди мен в магазина :'Като няма да купува, кво ме кара да разгъвам толкова дрехи, сега да си губя времето да ги сгъвам"..  Е как да си купя, нали първо трябва да видя бе? Close

# 20
  • Мнения: 3 423
Лени, чартърите до Германия са по-евтини.
Триумф има навсякъде. Мериш, става, не става,
купуваш, бите, данке, приятен ден, чартъра и обратно.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 348
на паметника Левски срещу хотела

# 22
  • Мнения: 2 237
Дразня се я,има ги всякакви.Най-ми е гадно като тръгна да разглеждам нещо и ми кажат "Ама сигурна ли сте ? Това е много скъпо !" Че те отде знаят аз какви средства притежавам !? На мен може да не ми е скъпо.
 А вчера влизам в  един магазин да си търся обувки,ама не ми харесаха.Казвам на продавачката че искам с висок ток нещо,тя ми предлага с едно ню-ню токче дето едва се вижда.И аз учудена и казвам - Ама това е ниско,аз искам висок ток.Е като скочи тая...."Моляяяя,ниско !? Ма как ще е ниско,я виж колко е високо ! Ти какво искаш - 15 сантиметрово ли !?" Мълча си и тръгвам да излизам.Пита ме :
 "За кво ти е по-висок ток ?" Казах че съм доста ниска и искам да се подигам.И след като подигравателно ми се изсмя просто напуснах магазина и повече няма да вляза там.Не искам да се разправям,това би означавало да и слеза на нивото.
Та случаи и примери много,за съжаление.Хубавото е че после влязох в един магазин където две страхотни магазинерки се държаха супер мило в резултат на което си купих много готини обувки.Тъй че не се ядосвайте ! Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 8 348
да ама ми развалят удоволствието от зяпането

# 24
  • Мнения: 8 999
Изобщо не обръщам внимание, не ги забелязвам дори. За мен те са обслужващ персонал и нищо повече. Не мога да си позволя лукса някое недоучено врабче да ме дразни и да ми скапва деня. Като не ме кефи нещо - ставам и си излизам и хич не анализирам. Вчера влизам в една аптека, а отвътре ми казват: "Изчакайте отвън няколко минути, че е току що измито!", а аз, бях в гадно настроение, отговарям: "Никъде няма да чакам - от Агенция по защита правата на потребителите съм, идвам по сигнал на клиент" и посягам към чантата си, уж че ще извадя служебна карта. Оная, аптекарката, се спече, припка към мен с изменено лице и веднага сменя тона:"Какво обичате?". "Видях достатъчно" - казвам й и се фръцнах и си излязох. Купих си лекарството от друга аптека.

# 25
  • Мнения: 1 494
Дразнят ме разни там девойки,дет си мислят че кат работят в магазина и е техен.


Напоследък често попадам на такива- вадят самочувствие дето и шефа им го няма. Много ме дразнят. Имам чувство, че колкото е по-ограничен човека, толкова е по-самодоволен...

# 26
  • Мнения: 1 494
Изобщо не обръщам внимание, не ги забелязвам дори. За мен те са обслужващ персонал и нищо повече. Не мога да си позволя лукса някое недоучено врабче да ме дразни и да ми скапва деня. Като не ме кефи нещо - ставам и си излизам и хич не анализирам. Вчера влизам в една аптека, а отвътре ми казват: "Изчакайте отвън няколко минути, че е току що измито!", а аз, бях в гадно настроение, отговарям: "Никъде няма да чакам - от Агенция по защита правата на потребителите съм, идвам по сигнал на клиент" и посягам към чантата си, уж че ще извадя служебна карта. Оная, аптекарката, се спече, припка към мен с изменено лице и веднага сменя тона:"Какво обичате?". "Видях достатъчно" - казвам й и се фръцнах и си излязох. Купих си лекарството от друга аптека.

Евала ти! 
А мене все ме хващат неподготвена. Влизам с добри намерения и не успявам да реагирам както заслужават... И после ме яд...Sick

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако не стъпите в магазин, в който са ви издразнили - пука им на продавачките, те са на заплата и по-добре за тях - по-малко работа.
Във всеки магазин е задължително да има книга на клиента, пискайте я да си напишете мнението. Шефът им ще се "очарова". Mr. Green

# 28
  • Мнения: 74
Аз ги действам тези девойки с учтивост, колкото по-учтива съм с тях, толкова повече те яхват метлите и аз си умирам от кеф  smile3508 , а след "Благодаря" и "Довиждане" съвсем позеленяват!!!  smile3532

# 29
  • Мнения: 4 709
Кой е този магазин, че ми стана интересно Laughing

# 30
  • Мнения: 920
Ако не стъпите в магазин, в който са ви издразнили - пука им на продавачките, те са на заплата и по-добре за тях - по-малко работа.
Във всеки магазин е задължително да има книга на клиента, пискайте я да си напишете мнението. Шефът им ще се "очарова". Mr. Green

О, да, случвало ми се е. Шефът си го премести.

# 31
  • Мнения: 920
Защо в ония теми Ах, миналото! Всички реват колко било хубаво. Нали тогава се научиха продавчките да казват Няма, преди да си попитал. Ама аз там го виждам...И с много оскърбен вид ти го показва.

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много ме дразни .... така умно гледат кокошките ...  няма за какво да говорят и обсъждат клиентите  ....  какво като днес  съм с два различни чорапа ...Е ?  Crazy

# 33
  • Мнения: 154
Аз също се дразнех. Обаче стигнах до извода, че подобно поведение от страна на обслужващите ни се дължи на: лошо възпитание, недо... предната нощ, кофти самочувствие (или прекалено високо или прекалено ниско), което пак довежда до лошото възпиатние, та затова реших, че не си струва да им обръщам чак такова внимание. Все пак продължавам да недоумявам, защо не стига, че си оставяш парите при тях, ами те правят и на маймуна!Определено не се дължи обаче само на соцнавиците. Я колко поколения се смениха зад щанда!

# 34
  • София
  • Мнения: 6 027
Преди около месец си избирах бельо, вярно, не в магазин, а на изложението в НДК, но нали за продавачки става дума... Колебаех се между два размера и в крайна сметка се спрях на по-малкия. А продавачката ми казва: "Това на Bас ще ви е малко!" От тази прямота се сащисах и измислих само, че не го купувам за себе си. Вкъщи се оказа, че добре съм преценила размера...
След няколко дни пак там, на същия щанд, харесвам нощничка. Друга продавачка, показваме си цветове и размери. Спирам се на един и тя какво ми казва? "Това няма да Bи стане! Ето, наложете си и ще видите..." Аз само й казах "Така ли мислите?!" Взех си точно тази нощничка, която също се оказа, че е точният размер...
Хубаво е да те посъветват, но така директно и без да си ги питал за мнението им, въобще не ми допада... Crossing Arms

# 35
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами не, не се дразня вече, не им обръщам внимание... Много съм любезна, но мразя да ми дават идеи, акъл и мнения, ако не съм питала, явно го и демонстрирам по някакъв начин, щото и не ми ги дават  Laughing
лято!, много се смях на твоя случай. Преди години си купувам сутиен и каката ми вика "този ще ви е голям"  Shocked Подтиснах си първоначалното желание да си дигна блузата, защото имаше много хора, ама си я прилепих плътно по тялото, изпъчих гордо цици и и викам като теб: "мислите ли?", тя онемя  Laughing
Наистина има някои, които са много зле...

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 18:27 от PetiaK

# 36
  • Мнения: 27 524
Не. Над тези неща съм. Научих се да ги превъзмогвам и това е супер  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък днес от всичко се дразня
иначе такива продавачки не могат да ми развалят настроението

# 38
Вече не се дразня.Просто не им обръщам внимание.Сърдитите ги питам с какво съм ги обидила аз лично и те веднага омекват.

# 39
Не. Над тези неща съм. Научих се да ги превъзмогвам и това е супер  Peace

 Машалла.! т'ва е най-адекватното  Peace

# 40
  • Мнения: 686
Е да има продавачки и продавачки.Аз съм продавачка,но никога не съм се държала зле с клиентите.Миналата година работех в кварталния хранителен магазин.Имахме три каси и винаги на моята каса имаше най-голяма опашка.Случвало ми се е часове наред не мога да ида да пия вода или да отдъхна за секунда,защото хората искаха да ги обслужа аз.Имаше хора,който колежките ги викат на съседната каса,а те не отиват.След като напуснах работа много от тях ме срещаха и ме питаха защо се махнах,вече нямат при кого да пазаруват.До ден днешен хората който са пазарували от мен като ме срещнат ме поздравяват,с някой си говорим,а също имам и много добри приятелки от тях.
На другата ми работа също съм продавачка,но имам една колежка не е за разправяне.Та моята коляжка през голяма част от работното си време е пред магазина и пуши.Като влезе човек тя се дразни и крещи било то на човека,било на колегите.Тя е прогонила много хора(шефа знае,но не и казва нищо).Работим с нея като продавачки в стройтелен магазин и върха на простотията й беше,когато една жена разглеждаше тоалетните чиний и колежката й вика"Ма госпожо вие там до тоалетна ще ходите,няма да ядете вътре"Умрях си от срам,че по това време се намирах в магазна и трябваше да чуя това(защо шефа не беше на моето място)
Един човек искал да си купи нещо от там и питал до кога ще съм болнични,че тогава да мине,не пожелал да си купи от колежката.
Верно,че сме само обслужващ персонал-прости продавачки,но най-важно е отношението към клиента,защото той е влязъл в магазина с желанието да си купи нещо и в крайна сметка,нашата работа е точно това да обясним да предложим и дори да не намери каквото си търси,да остане доволен.
Съжалявам за дългия чаршаф

# 41
Като вляза в магазин или заведение,  мога да позная дали продават собствениците или работници. Просто има момичета, които са на заплата и не им пука за клиентите, дори искат да ги притесняват по-малко хора - нали си им тече заплатата. Има и такива, които получават и процент и те се стараят повече.
Преди всичко все пак си е до възпитание.
Аз повече се дразня като започнат да ме преследват продавачите или да ми се мазнят. Харесва ми да са любезни по магазините, но не и мазни.
По принцип пазарувам от места, където ми харесва персонала. Все пак избор за магазини има голям, като не ми хареса някъде обслужването не ходя повече.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 348
никой не е просто нещо си
за хората, за който работи е важен

# 43
  • Мнения: 2 386
а ми е ужасно унизително, когато се доближа до някоя дреха да ми казват ( без да са питани) " няма да ви стане, малък номер е".  апък аз си разглеждам ...
много има какво да учат още продавачките в магазините... дано се научат

Оооо, и аз! Това ми е най-омразния коментар на света!

# 44
  • София
  • Мнения: 8 348
малко офф, ама аз да се похваля
оня ден се бях хванала за една пола и за първи път ми казаха, че ще ми е голяма, а не малка
и позна момичето
а, да, и бяха любезни, но не досадни

# 45
  • Мнения: 13 512
То това оставаше-и на тях да се вързвам. Много лесно ги слагам на място и продължавам. По тази причина ходя само в едни и същи заведения и пазарувам само от няколко магазина, където се чуватвам като у дома си.

# 46
  • Мнения: 27 524
По тази причина ходя само в едни и същи заведения и пазарувам само от няколко магазина, където се чуватвам като у дома си.

Аз пък не оставям на продавачките да ми определят къде да пазарувам.

# 47
  • Мнения: 5 468
И аз се дразня. Например в нашия квартален магазин, отивам и казвам: "Една мая!", лелката веднага почва: "Какво ще правиш? А? А?"... Казвам: "Едно пакетче стафиди", тя: "Да не правиш козунак???"... оооофффф... и тръгвам към магазина, като видя, че е тя на смяна, обратен завой и към другия. Много мразя да ме разпитват, какво ще правя у нас. Може и да е психическо отклонение Crazy.

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По тази причина ходя само в едни и същи заведения и пазарувам само от няколко магазина, където се чуватвам като у дома си.

Аз пък не оставям на продавачките да ми определят къде да пазарувам.

Блонди, днес си особена .....

А пък аз ги оставям да определят ...  губят ме като клиент с лошото си отношение и ме печелят с добро

# 49
  • Мнения: 27 524

А защо просто не се опиташ да се зарадваш от интереса и да й отговориш? Аз в подобни ситуации си мисля за хората от село, като идеш да си купиш нещо и те се интереусват защо. Не е с лоши чувства. Не ме дразни. Създава чувство за принадлежност.  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 27 524
Блонди, днес си особена .....

А пък аз ги оставям да определят ...  губят ме като клиент с лошото си отношение и ме печелят с добро

Винаги съм си била особена, трудно ми проличава. Личи ми явно вече, че не съм отскоро тук.  Grinning
За лошото отношение също име решение. Клиентът е важен  Peace

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе, нервна ми се струваш нещо ... не че те познавам ...  Heart Eyes

Понякога е досадно да те разпитват за разни неща, когато си отишъл само за един хляб

# 52
  • Мнения: 13 512
По тази причина ходя само в едни и същи заведения и пазарувам само от няколко магазина, където се чуватвам като у дома си.

Аз пък не оставям на продавачките да ми определят къде да пазарувам.
не те, а аз определям. игнорирала съм магазините,в които нещо ме е подразнило. Не гледам тъжно през витрината и да си викам"Колко хубави неща има тук, ама продавачките не ме кефят и няма да вляза"..За мен е нормално да пазарувам от няколко магазина  а не да обикалям наред всичките- не ми е приятно.

# 53
  • Мнения: 3 405
Напоследък пазарувам от магазини с приветливи продавачи. Маратонки - от един магазин, обувки - от един за обувки, бебешки неща - от един за такива. Същите неща мога и от други магазини да си ги набавя, но предпочитам конкретните - усмихнати, любезни момичета работят в тях, говорят ми на вие, провеждаме кратичък разговор. След време пак ги навестявам.
Някъде четох, че нещата продадени с усмивка носят късмет (то беше за плодовете, че продадени от усмихнат продавач, носели положителна енергия). Но си мисля, че важи и за другите неща.

# 54
  • Мнения: X
Като чета, как някои магазинерки се отнасят, ви питам :защо не викате управителя или собственика на магазина?
Не вярвам, като разбере за това отношение,да няма последици Naughty

# 55
  • Мнения: 27 524
Абе, нервна ми се струваш нещо ... не че те познавам ...  Heart Eyes

Понякога е досадно да те разпитват за разни неща, когато си отишъл само за един хляб

Не съм по-нервна от нормалното. Просто с времето тук (във форума) търпимостта ми намалява  Grinning
Именно проява за нерви и нетърпимост е да се ядосваш за нещо толкова човешко - да те попита някой нещо човешко.
Нещата в чужбина се оценяват различно - тук сме като на конвейр, никой от нищо не се интересува. Определено не е за предпочитане. Ако това може да се счете за нерви, тогава да, нервна съм  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 27 524
Някъде четох, че нещата продадени с усмивка носят късмет (то беше за плодовете, че продадени от усмихнат продавач, носели положителна енергия). Но си мисля, че важи и за другите неща.

Хайде, хайде, на това му се казва професионално изкривяване  Hug

# 57
  • Мнения: 14 483
дразня се много! или ми дишат във врата от вратата и то когато съм влязла само да разгледам, а те почват "какво си търсите?" - ми нищо не си търся, гледам. или пък ако наистина съм решила да купя неща тя лафосва или я чакам 10 минути да се натутка с някой друг клиент.
другото което много ме дразни е като разглеждам да ми кажат "може да пробвате" - то оставаше и да не може?!?!
разбира се това само в магазини за дамски дрехи. другите не ме дразнят.
а сетих се - дразни ме че когато съм изтупана и гримирана имат едно отношение към мен, ако нямам грим и съм с по-спортни дрехи се отнасят пренебрежително. като че ли се имат за много умни да преценят кой има пари и кой не.

# 58
  • София
  • Мнения: 8 348
едно е да ти дишант във врата друго е вече да се познавате от хиляди пазарувания и да си размените по някоя приказка. Познавам, макар и не всички по име, голяма част от персонала на магазините и кафетата и в квартала си и на улицата, на която е офиса ми. Непрекъснато си говорим глупости докато пазарувам. А ако ме мързи /сутрин/, мълча и гледам заспало.

# 59
  • Мнения: 3 405
Хайде, хайде, на това му се казва професионално изкривяване  Hug

И още как  Grinning

# 60
  • Мнения: 667

Сетих се, че наскоро, като пазарувах
детски дрешки, влязох в един магазин,
където любезно ме посрещнаха: "Какво
обичате? Нещо да ви покажа?" И аз си
казах какво искам, показаха ми друго,
казах си, че не ми харесва, искам трето,
показаха ми четвърто, на петото някак
се отегчиха, усетих, че повече не им се
занимаваше с мене. Аз пък си казах, че
едва ли ще купя нещо от това магазинче.
Такива работи хич не обичам. Хич не ми
харесва да съм зависима от продавачки,
които, от една страна, крият стоката зад
гърба си, сгъната, и не ти дават шанса да
попаднеш на това, което търсиш, защото
след като са ти показали третия парцал,
им докривява случайността, че са те срещнали.
Има нещо сбъркано в концепцията на подобен
род магазини. Жалко, че са масово явление у нас.

И при това много настойчиво ти обясняват, че това или онова, което не си харесал, всъщност било много хубаво. Или пък размерът, в който се съмняваш /всяка фирма на детски дрешки си има различни представи  за номерация/ е точно този. Дразнят ме, разбира се .
Но и аз ходя в магазини, където никой не ме дразни и с удоволствие пазаря.

# 61
  • Мнения: 27 524
И при това много настойчиво ти обясняват, че това или онова, което не си харесал, всъщност било много хубаво.

Но често пропускат да забележат, че струва убийствено скъпо  Rolling Eyes
Аз пък за всичко си казвам - скъпо е, не ми допада цвета, не ми харесва модела, не, мерси, и това не и не ми пука и не се дразня.  Flutter
Има една такава верига магазини, има ги и на нашата улица, Поли и Син, хубави, но нищо спцеиално. Цени - умопомрачителни  Crazy Почти всичко - сгънато зад гърба й. Физиономията - намусена и капризна. Хич и не влизам  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 424
Имало е случаи в които продавачки са ме вбесявали с "компетентни" съвети и отношение  #Cussing out

# 63
  • Мнения: 1 838
Дразни ли ви отношението на продавачките в магазините, на сервитьорките и др.?
Последно време мен ме дразнят ужасно. Особено един магазин в Бс - има много хубави дрехи, обаче няма да стъпя заради отношението. Гледат ме (а и не само мен), сякаш съм отишла пари да им искам.
А като седна на кафе идва госпойцата и ме гледа като теле без да ми каже нищо. Явно хич не им се бачка на тия хора!!!
Вярно, че и заплатите им не са от най-добрите, но пък аз също работя с клиенти и не съм си позволила никога такова отношение!
Благодаря, че ме изслушахте(прочетохте)!

Това е абсолютно вярно за Бургас. Когато преди 2 години отидох да живея там, лошото обслужване по магазините и заведенията беше първото, което ми направи най-голямо впечатление в този град. С времето свикнах и започнах да не обръщам внивание, но в началото направо се втрещих - буквално във всеки магазин и във всяко заведение се отнасяха зле с клиентите. Направо имах чувството, че когато сервитьорките или магазинерките видят клиент, им става лошо; там клиентът е най-омразното същество. Вярно е, че хич не им се работи на тези хора.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Да, дразни ме  #Cussing out
и ходя да пазарувам дрехи, обувки и бельо само от определени магазини Crossing Arms
Обичам д си пипам,ровя и разглеждам без да ми се навират разни незадоволени девойки  Stop
Да, дразни и ме и друго- като съм "лъсната" ми се подмазват и кланят, както и да ме преценяват според колата, която паркирам пред магазина  Naughty
Всъщност, по-скоро съм на периоди- имам такива, в които ме дразнят продавач(к)ите и други- в които въобще не ми дреме, питам ги:"какъв им е проблемът?" и ги отсвирвам  #2gunfire
МРАЗЯ ДА МИ СЕ говори на "ти": В МАГАЗИН, В ТАКСИ и т.н.
Скоро ми се случи следното в МОЛ-а:  няколко поредни неделни следобяда оставям малкия в детския кът за 1 час, аз си вземем списание, кафе и баничка и си сядам на кафепитие.Баничката- от щанда на Пейн Д'ор и каката ме пита:"Абе, ти тука ли работиш? Често те виждам?" При което аз #Crazy Close окопитих се и и се сопнах:"Познаваме ли се,че ми говорите на"ти" и " Изглеждам ли Ви като да работя тук?!Тук пазарувам!"  Верно,че бях спортно облечена, ама то екипчето ми струва повече от месечната й заплата,  hahaha
Какво е това фамилиарничене не ми е ясно? Изключително дразнещо е за мен

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 20:31 от Gena

# 65
  • Мнения: 13 512
Дразни ли ви отношението на продавачките в магазините, на сервитьорките и др.?
Последно време мен ме дразнят ужасно. Особено един магазин в Бс - има много хубави дрехи, обаче няма да стъпя заради отношението. Гледат ме (а и не само мен), сякаш съм отишла пари да им искам.
А като седна на кафе идва госпойцата и ме гледа като теле без да ми каже нищо. Явно хич не им се бачка на тия хора!!!
Вярно, че и заплатите им не са от най-добрите, но пък аз също работя с клиенти и не съм си позволила никога такова отношение!
Благодаря, че ме изслушахте(прочетохте)!

Това е абсолютно вярно за Бургас. Когато преди 2 години отидох да живея там, лошото обслужване по магазините и заведенията беше първото, което ми направи най-голямо впечатление в този град. С времето свикнах и започнах да не обръщам внивание, но в началото направо се втрещих - буквално във всеки магазин и във всяко заведение се отнасяха зле с клиентите. Направо имах чувството, че когато сервитьорките или магазинерките видят клиент, им става лошо; там клиентът е най-омразното същество. Вярно е, че хич не им се работи на тези хора.
не се притеснявайте...много по-лошо отношение срещнах в магазините в Рим. Е, там вече много  ядосвах и се държах съответно подобаващо и аз. Такова нещо не съм си и помисляла,че може д има в България. Но там  явно и интелектуалното ниво на обслужващия персонал е много ниско.

# 66
  • Мнения: 1 924
Трябва мнооого да прекалят , за да ме подразнят.

Далеч по-непоносимо е насреща ти да седи некомпетентен и неадекватен човек,
какъвто е случаят с един квартален магазин за бебешки стоки.
Влизам и искам да купя няколко бодита, с което хвърлих продавачката в такъв душевен смут,
че чак ми е грехота на сърцето.
Сигурно не знаеше дори какво точно представлява " боди" ...
Не пазарувам оттам , тъй като нямам време и желание сама да си ровя из магазина и да търся ,каквото ми трябва, а после да чакам мудната женица да открие и колко е цената, че да платя....

А по отношение на " дишането във врата " и репликите тип" Нещо определено ли си търсите..."
-тук вината не е на горките момичета.
Тях като продавач-консултанти ги задължават да " обгрижват " клиента по
този адски досаден начин.

Освен това съм убедена, че далеч не всеки е годен да работи такъв тип работа,
при която се налага общуване с хора.
И изобщо не опират нещата само до възпитание.

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гена, ....ер малък е под X

...а при нас в бебешкия продавачките пушат  #Crazy ......където влизат непрекъснато бременни и майки с деца

# 68
  • Мнения: 1 924
Ама как, вътре в магазина ?
 ooooh!

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ама как, вътре в магазина ?
 ooooh!

не съм ги виждала с цигари, но се стеле пушек и смърди зверски

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Гена, ....ер малък е под X

...а при нас в бебешкия продавачките пушат  #Crazy ......където влизат непрекъснато бременни и майки с деца
поправих  Laughing
Благодаря  Hug, винаги съм се чудила ooooh!

# 71
  • Мнения: 1 924
Гнуууус ! Явно пафкат нелегално , докато е празен магазина...
Бре и аз съм била пушач, ама поне да димят  някъде навън , беее.

А по отношение на сервитьорите ,
винаги ми е било най-чудно защо някои се държат по-грубо.
Разбирам , че не е лесно , със всякакви индивиди се сблъскваш ,
и аз съм работила такава работа и знам от личен опит,
обаче-кво ти пречи да вземеш да полицемериш малко...пари изкарваш от това, ебаси...

# 72
  • Мнения: 1 655
и аз винаги съм мразела отношението на момичета в луксозни магазини си мислят че като са продавачки там и са хванали бога за рога!
ами просто се отнасям с тях пренебрежително и ги карам да ми покажат целия магазин!да сгъват и подреждат после!
за сервитьорките е същото!и аз съм била сервитьорка в тузарско кафе и знам какво е!винаги съм била с усмивка!а да не говорим за стиордеския живот,там пътници всякакви, старала съм се да си върша работата!
а на тези дето не им харесва заплащането да си намерят работа с по добро, но има жени които са все в цикъл и до обед се сърдят на другите следобед на себе си!
това не съм го видяла в повечето европейски столици!а в азия направо краката ще ти измият от четкане!до манталитета си е!

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 01:10 от um_sami

# 73
  • Мнения: 1 924
а в азия направо краката ще ти измият от четкане!до манталитета си е!

И аз имам такива наблюдения - била съм в Пекин.
Дори в някакви най-обикновени ( Laughingда не кажа мизерни) квартални заведенийца сервитьорките се държат така ,сякаш си Единствен. Как да не им дадеш бакшишче  Laughing

# 74
  • Мнения: 861
Аз най-много мразя когато в магазин за дрехи раглеждам по закачалките и продавачката веднага , докато съм още там отиде да ги оправи. Много се дразня. Не може ли да изчака да се обърна с гръб, кара ме да се чувствам сякаш съм обърнала всичко наопъки.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 23:35 от ReGe

# 75
  • Мнения: 2 353
  Дреме ми за продавачките, имам сто неща на главата. Пазарувам бързо и точно, казвам "довиждане" и тичам към следващата задачка. Ако имат някаква драма...да споделят.

# 76
  • Мнения: 104
Дразня се когато вляза в магазин и поздравя ,а продавачката говори по телефона си или играе на игрички и се прави на разсеяна.Обичам в такъв момент да направя злобен коментар и да си изляза.
   Работила съм като продавачка,но тогава пък се дразнех кагато клиента го поздравявам 3 пъти и той не благоволи да поздрави,ама то си е до възпитание.

# 77
Много се радвам , когато персонала е усмихнат и любезен ... тогава с удоволствие оставям бакшиш и винаги казвам - Бяхте много любезна !
Но ако срещу мен стои някое намръщено същество със същото голямо удоволствие му показвам как трябва да се държи с клиент .
Най - пресния случай , сядаме в заведение в , което масите са почти празни .
Пълно е с персонал , но близо 5 - 6 мин никой не ни поглежда , а камо ли да дойде да ни обслужи .
Забелязвам , че на съседната маса сядат група туристи и високо си говорят на английски ... сервираха им на петата минута , а ние продължавахме да си чакаме .
Минава едно от момичетата и аз не издържах - Извинете ще ни обърнете ли внимание или трябва първо да ви го кажа на английски ?
Тя - доста намръщена се дотътря някак си и записва поръчката .
И познайте - след дългото чакане моят сок от касис бе станал на сок от ананас .
Тряска го на масата и се отдалечава прекалено бързо , за да реагирам .
Хората с които бях не бяха такива пред , които мога да покажа характер и да я насмета .
Затова се наложи да се вдигна и да отида до бара .
Попитах групичката събрал се и явно отегчен персонал , кой точно им е управителя .
Ей , като се разбързаха тези ми ти хора ... ама проблем ли има , ама ние веднага ще го оправим .
Но късно - моя милост бе вече прекалено разстроена ... докопах се до управителя и много мило му обясних , че това е било едно от любимите ми заведения и как цялата фирма в която работя с радост си пие сокчетата там , и колко ми е мъчно , че вече това няма да е така .
Лошо му стана ... щото половината му клиентела , е от работещите до това заведение .
Намусената госпожица бе помолена да ги освободи от присъствието си , а останалият персонал бе инструктиран да вземе да почне да се усмихва и да не блее в пространството .
Днес седнах в същото заведение - странно , но сокчето ми пристигна на втората минута и даже имаше към него усмивка ! Тц тц ,  значи не било толкова трудно !

# 78
  • Мнения: 5 468

А защо просто не се опиташ да се зарадваш от интереса и да й отговориш?
Ама аз съм й отговаряла, отговаряла... и вече ми е омръзнало да й давам отчети. Не ми харесва да ме разпитва всеки ден. Да се зарадвам от интереса й? Това не може да се случи... не се радвам на такъв интерес изобщо....

# 79
  • Мнения: 1 465
Тук само един единствен път съм се ядосвала на продавачки. Беше в един магазин за дрехи "Comptoir des cotonniers". Гледат пренебрежително и не поздравяват като влезе клиент. Сигурно има над 6 продавачки в миниатюрният им магазин, но никоя не се сеща да поздрави. Предлагат много симпатични неща, но магазинът им е почти редовно празен от към клиенти.

# 80
  • Мнения: 5 468
Има едно магазинче в Хаджи Димитър, което е залепено за шивашкия им цех. Там продават дрехи за деца, че и за големи има някоя и друга дрешка, но основно за деца. Продавачи са един дядо и една баба. Дрехите са по стилажи, разделени по възрасти. Влизаш, ровиш си, харесваш, оставяш, разгъваш, мериш, ако детето е с теб. Спокойно можеш да огледаш дрехата, без никой да ти диша във врата и да видиш, прави ли са шевовете, да няма някъде недошито (щото и тая я има често някъде), въобще - всичко, което те интересува като купуваш нещо. Гък няма да ти кажат. Много са любезни... Но фирмата е тяхна.
Оттам купувам като за световно, бодита, тениски, анцузи, дънки, панталони (подаръци)..., всеки път има красоти. И е много евтино. Бабата показва с гордост новата им колекция анцузи и от всяка купувам по един чифт на Гери. Всеки път си тръгвам оттам, с чувството, че съм на голяма далавера и безкрайно доволна, че съм купила най-най-доброто... А дали е така, едва ли... Но такова ми е чувството.

# 81
  • Мнения: 104
Честа е практиката на недоволните клиенти да се сервира с усмивка и с плюнка в питието.Затова не се заяждам със сервитьори и тайно се надявам да не ми сервират такъв деликатес.

# 82
  • Мнения: 4 195
Имаш проблеми със самочувствието, значи.
Потренирай малко поразяващ поглед, отиваш в магазина и не молиш, а заповядваш да ти дадат това, което искаш. Това е моят подход към оттекчените от живота служители.
обичам хора като теб  Peace

# 83
  • Мнения: 5 468
Честа е практиката на недоволните клиенти да се сервира с усмивка и с плюнка в питието.
Това е висша простащина. Ако барна някой да ми плюе в кафето... ooooh! ooooh! ooooh!, не знам, ще го накарам да си го изпие пред мен. Леле, как ще се ядосам Crazy.

На мен веднъж ми донесоха капучино с косъм вътре, ама такъв залепнал здраво отвътре на чашата. Отпих веднъж и един косъм ми се омота на езика. Отидох при барманката и тя половин час ми обяснява, че този косъм е мой Joy. И не ми даде друго! Егати... Казах, че няма да го платя. Дойде сервитьорката да й плащаме, казва колко е сметката, аз вадя от нея 80 ст. и плащам. Тя се разсмърдя: "Ама как може такова нещо..."... Айде... аз капучински косми не плащам. Тръгнахме си с приятелката ми като войводи...

# 84
  • Мнения: 3 405
Ню, ама то не се разбира, когато има плюнка. Аз и преди разказвах: като студентка работех в кафето на Ректората и единия барман винаги плюеше в кафето на една определена студентка, а тя винаги си го изпиваше  Sick без да разбере.
Косъмът се вижда, ама плюнката не, бляк.

Дайте за друго да си говорим Sick

# 85
  • София
  • Мнения: 3 099
Когато попадна на принцове и принцеси в обслужващият сектор, които си мислят, че заслужават много, много повече, а тук са поради една ужасна грешка и това е съвсем за малко, викам управители, пиша писма и изобщо осъсквам света!
Ние, българите, още не сме се научили, че светът не ни е длъжен, че каквото и да похванем е редно да го правим както трябва и да не се държим, сякаш има Вселенски заговор срещу нас!!!
Да плюват - това ще им остане - цял живот да плюват в кефето, което поднасят! А аз като не знам, ми е все едно. И нЕма да ме отрови. 

# 86
  • Мнения: 3 423
Ню, Бялата къща ли? Зад бензиностанцията?

# 87
  • Мнения: 1 095
Магазин или заведение с такова обслужване ме губят завинаги като клиент! #2gunfire Отивам да си пазаря на друго място,пък било то доста далеч. А тъпите сервитьорки направо ги разкатавам, по 5 пъти ги връщам за нещо,което даже не искам да консумирам,ама ей така да си направя густото! Даже и парите не ми се свидят в такива случаи Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 7 097
Дразни ме, разбира се. Започвам и аз да ги дразня... Mr. Green
Аз също работя с клиенти, макар че те моите са по-скоро "пациенти" /контингента такъв.../ и е нужен по-специален подход и не си позволявам кофти поведение, освен в крайни случаи, когато станат нетърпими, но дори тогава си има начини...

# 89
  • Мнения: 5 468
Ню, Бялата къща ли? Зад бензиностанцията?
newsm78 newsm78

# 90
  • Мнения: 3 423
Има едно магазинче в Хаджи Димитър, което е залепено за шивашкия им цех. Там продават дрехи за деца, че и за големи има някоя и друга дрешка, но основно за деца. Продавачи са един дядо и една баба. Дрехите са по стилажи, разделени по възрасти.

Ню, по повод този твой пост, бре.

Общи условия

Активация на акаунт