Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 453
  • 382
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 591
защото диетата за хиперактивни деца вкл. гултенови  и казеинови продукти 

това не е вярно . Малко по нагоре писах :64% от хиперактивните деца са с непоносимост към мляко и шоколад, 57% към портокал/цитросови/, 45% към краве сирене и пшеница и т.н.

Неможе да го боли нищо от диетата.
Ако не друго, то поне диетата е здравословно нещо, и е препоръчителна и на децата без проблеми. Млякото и млечните продукти от много години са отречени да са полезни...  Затова и тяхното спиране е нещо, с което бихме направили услуга на всяко дете. А глутена ако се изключи организма нищо не губи.
разбира се, ако организирате храненето добре Simple Smile Ама това си важи и да не сте на диета де Simple Smile

# 286
  • Мнения: 902
някой да е поръчвал този---->http://www.kirkmanlabs.com/products/casein_free/vance/DariFree_21_S_Spec810.html milk substitude на Kirkman?
как става поръчката, зашото гледам, че на сайта им пише, че поръчките извън САЩ се таксуват допълнително и даден телефон за връзка. много сложно ми звучи newsm78

# 287
  • Мнения: 3 591
трябва да им пишеш на този адрес:
sales@kirkmanlabs.com

и те ще ти кажат колко ще ти струва. Предполагам ще ти изпратят сметка след като получиш поръчката да доплатиш за транспортирането. Пиши им и ги питай.

# 288
  • Мнения: 902
трябва да им пишеш на този адрес:
sales@kirkmanlabs.com

и те ще ти кажат колко ще ти струва. Предполагам ще ти изпратят сметка след като получиш поръчката да доплатиш за транспортирането. Пиши им и ги питай.
да, точно така се получи.
Искам да попитам от къде мога да си купя ябълково, шипково, кестеново брашно?!  Thinking питах тук-там по специализираните магазини, но няма

# 289
  • Мнения: 902
Мами, как правите безглутеновия хляб: с машина за хляб или във фурната? в друга тема една мама спомена, че не било хубаво да се приготвя безглутенов хляб с машина за хляб. В Б-я въобще има ли машинки, с опция за безглутен? По-скоро с опция за хляб без мая

# 290
Здравейте,
понеже тази тема е толкова дълга не съм сигурен дали тази рецепта за безглутенов хляб е публикувана досега (би ми отнело доста време да прегледам всички изказвания), но моля да ме извините ако се повтарям  Wink

Безглутенов хляб (без мая)
Продукти:
400г оризово брашно (безглутеново брашно)
1 кофичка кисело мляко
1ч.л. Сода бикарбонат
1/2 кафена лъжичка сол
1ч.л. захар
1 яйце
Приготвяне:
Яйцето се разбърква заедно със солта и захарта след което се изсипва киселото мляко.Слагаме и 1ч.л. сода с лек връх след което разбъркваме отново сместа.Добавя се и накрая брашното като докато се бърка слагаме и по малко вода докато сместа стане лесна за разбъркване.Сместа не трябва да е много гъста нито и много рядка, но това колко гъста да я правите ще разберете с времето и няколко проби  WinkСъда в който се поставя сместа трябва да е плитък със средна големина (когато се постави в съда трабва да е с дебелина приблизително 2см).Пече се на предварително загрята силна фурна около 20мин.
Хляба става много вкусен и мек.Успех на всички, които се наемат с това начинание.Аз лично от много малък само такъв хляб ям.
И един съвет към майките които имат деца с непоносимост към глутена - обеснявайте често на детето си колко важно е да пази тази диета, обърнете се сериозно към тази ситуация и не допускайте детето ви да се храни с храни съдържащи глутен.Този ензим, който всъщност му липсва може и никога "да не се завърне" , така че то трябва да свикне с тази мисъл и само да се пази (вие няма винаги да сте до него).

P.S. Както бе написала една госпожа по горе в темата, безглутеново смес може да си поръчате на този телефон : 064 82-56-79 КВАЛИТЕТ-Плевен

# 291
  • Мнения: 549
kefche благодаря за рецептата, но за съжаление в диетата се изключва и казеина т.е не можем да използваме кисело мляко  Sad  Аз съм пробвала с вода вместо кисело мляко по подобна рецепта(250гр. смес и 200 вода), като изпичам малки питки в гюведжета или дуралексови купички предварително намаслени и поръсени с оризово брашно. Не стават никак лоши особено ако се поръсят със сусам. Недостатъкът им е че  малко се ронят и са вкусни докато са топли.

# 292
nadejdaСамо да споделя ,че купувам италиански хляб без глутен от диетичните магазини. Доста е  скъп /5-6 лева/ и се рони, но на вид е същия като белия хляб. Съдържа царевично, оризово брашно и соеви протеини .Пише,че е без лактоза и без консерванти.  Peace

И да си похваля  детето:вече сричкуваме и четем дву- ,три- срични думи /на 4 год. и 6 месеца/  bouquet

# 293
  • Мнения: 549
Браво на детето pani!
Знам го този хляб. Хубав е, НООО на моят  син му е прекалено бял  Wink. При нас нещата трябва да изглеждат и миришат по точно определен начин иначе не близва и казва:"това за тати"  Laughing

# 294
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
При въвеждане на диетата, особено ако стане бързо, може да се получат някакви аномалии, но чак да го боли дроба Rolling Eyes А от къде сте сигурни, че е черния дроб, а не жлъчката например? Или някое черво?
Моето дете засили много разстройството в началото (преди това беше с хронично разстройство, но не много страшно) После нещата се нормализираха, на деветия месец спрях, заради не достатъчно добър (за мен) резултат, който да си струва усилията. Стана малко по-неспокойна, но в никакъв случай не се върнаха старите истерии. А от разстройството няма и помен, напълно се оправи. Не зная доколко заслугата е на диетата, имам подозрения, че изчистихме гъбичките (защото диетата почти изключва храни, които да ги хранят), освен това давах и противогъбични добавки - цитросепт, после една добавка с палмово масло, която също ги убива.
Гъбичките се смятат за основен причинител на поведенческите проблеми.
Аз също опитах няколко месеца хомеопатия, в началото имаше много добър резултат, но само след 1-2 боледувания всичко се загуби Sad Не ми се иска да започвам пак отначало, защото е твърде скъпо Confused

Моята дъщеря също предпочиташе всичко, купено от магазина пред моите кулинарни произведения, въпреки, че кака й, която е ценител на добрата кухня Wink например не беше на това мнение. В къщи още яде с удоволствие оризови житенки със сладко (също диетично, с фруктоза) и царевичен хляб, от чешкия (подобен на твърд "зрънчо" )с мед Grinning Във всеки случай след спиране на диетата прояде ориз и сега й е едно от любимите неща Mr. Green

# 295
  • Мнения: 3 504
Не съм се появявала скоро в тази тема ooooh!

Я да питам аз, че и мен ме питат за една добавка Лаурицидин newsm78 писано е някъде за нея из форума в предната ни тема, ама пустото не можах да го намеря на пръв поглед Embarassed

# 296
  • Мнения: 199
Здравейте,нямах много време да се ровя в страниците, Embarassed,но може ли да ме насочите,след започване на тази диета,специално към месата какво е ограничението,разрешава ли се риба от време на време,някакво пилешко месо и т.н.Яйцата,млякото и останалите млечни-сирене,кашкавал,и дали може тези неща да се заместят с растителните кашкавал,соемо мляко и сирене newsm78 Сигурно сте го писали,ама  Embarassed Praynig
 Hug

# 297
  • Мнения: 199
Здравейте,нямах много време да се ровя в страниците, Embarassed,но може ли да ме насочите,след започване на тази диета,специално към месата какво е ограничението,разрешава ли се риба от време на време,някакво пилешко месо и т.н.Яйцата,млякото и останалите млечни-сирене,кашкавал,и дали може тези неща да се заместят с растителните кашкавал,соево мляко и сирене newsm78 Сигурно сте го писали,ама  Embarassed Praynig
 Hug

# 298
  • Мнения: 5 679
Да, пилешкото месо се разрешава, както и пуешкото, но без кожата. От рибата - бяла риба. Да, може да се заменят млечните продукти със соеви такива. От яйцето може да се ползва жълтъка  Peace

# 299
  • Мнения: 199
Единственото което ме притуснява обаче е,че Ана-Мария оказва голяма съпротива за разни боклуци,/иска си ги/ Mr. Green,а и моите родители които ми помагат са на мнение,че детето ще умре от глад Mr. Green Twisted Evil,лоша майка,дето само се чуди какво да измисли че да му е трудно на горкото...

Общи условия

Активация на акаунт