Преглед за разкритие!

  • 3 084
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
какво представлява тоя преглед за пръв път 4увам

# 16
  • Мнения: 1 098
На мен също не са ми правили досега,а съм в 30г.с. Но доколкото знам е препоръчително, особено за жени с предишни бременности. Peace

# 17
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Струва ми се, че 20 седмица е много рано, освен ако няма някакви проблеми. На мен за пръв път ми правиха такъв преглед, когато ме приеха за раждане (в 38 г.с.). Така и не можах да си отговоря защо, след като си беше ясно, че ще раждам със СЕКЦИО (почти планово). Боли, но се преживява, а и явно си е рутина. Освен това зависи и доколко е внимателен докторът doctor.

Какво представлява: Дигаш краци на магарето. Доки слага ръкавица/и, намазва се с гел, бърка и върти, за да провери състоянието на маточната шийка. Това може да продължи от 1 до няколко минути. Колкото по-дълго и колкото по-голямо е разкритието, толкова е по-болезнено...

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 17:18 от Мяуче

# 18
  • Мнения: 27 524
На всеки месечен преглед тъпата ми гадна гинеколожка го правеше. Не е правилно, няма да стъпя повече при нея  Naughty

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Направиха ми го когато влезнах в болница, защото бях вдигнала кръвното. Бях в 37 г.с. и си беше доста неприятен и болеше. След този преглед ми падна и прословутата тапа. Когато видях зацапването на бельото си се стреснах, че нещо ми е станало, но всичко си беше наред.

# 20
  • Мнения: 46 437
Правиха ми в 11 седмица, защото имах кървене. Нямах разкритие и не усетих прегледа.
След това чак като ме приеха да раждам. Болеше ме, бях с 4 см. разкритие, сигурно затова.

# 21
  • Мнения: 2 952
Когато влезох в болницата  да раждам.Болезнено е , но се търпи и не е кой знае колко дълго.После  след като вече  действа епидурала и чакаме  разкритие 10  см.  за раждането има много проверки ....но не се усеща нищо от  самата упойка  Wink

На   ежемесечните  ходения при  гинеколог по време на бремеността  не са ме проверявали вагинално.

# 22
  • Мнения: 617
преди раждане, когато ме приемаха в болницата

# 23
  • Мнения: 1 428
за пръв път чувам да се прави проверка за разкритие преди да е започнал родов процес. newsm78 #Crazy

На мен не са ми правили нито през бремеността ,нито по време на раждане,защото бях секцио.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
На мен ми правиха за първи път непосредствено преди раждането. Боли, ама по този начин ти помагат да направиш по-голямо разкритие и по-бързо да си гушнеш сладурчето.

# 25
  • Мнения: 1 104
Преглед за разкритие ми направиха като постъпих в болницата.Иначе в началото на 9 месец лекарката ми направи вагинален преглед, но не и преглед за разкритие.Наистина е болезнено, но не е толкова страшно. Пък и бързо минава и се забравя.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 243
какво представлява тоя преглед за пръв път 4увам
никога не са ми правили.чак в болницата като раждах. Peace

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Е точно при тази проверка на разкритието при раждането на първото ми бебе такъв ритник теглих на шеф-лекарката, че тя веднага ми предложи упойка   Twisted Evil 

Общи условия

Активация на акаунт