Имам нужда от съвета ви

  • 2 458
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 804
 ooooh! Имам нужда от вашите съвети - как деликатно да кажа на приятелката на сина ми да ми говори на име. Случаят е следния: Те живеят заедно, тя е едно прекрасно момиче - умна, хубава, интелигентна... Абе каквото и да кажа за нея ще е малко. Сега чакаме и бебче и всички сме много щастливи, но виждам че милото ми момиченце се притеснява и не знае как да се обръща към нас. Не очаквам да ни казва мама и татко. Тя , слава богу, си има живи и здрави родители. Искам да й кажа да ни говори на име, но се страхувам да не я притесня или да се почувства притисната, че искам да я обвържа или нещо подобно. Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 120
говори с нея като с приятелка.кажи и го директно,но меко
моята свеки,още като разбра,че нещата са серизни,ми каза,че иска да и казвам по име.така нито аз се притеснявам,че трябва да я наричам майко,нито ще има конфузни ситуации
понякога и казвам на галено свеки и тя много се кефи
успех

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 592
Казваш и в прав текст, както на нас го каза - "Скъпо Миме (примерно), много те харесвам, вече обичам и бъдещото си внуче, не се питеснявай как ми казваш, аз предпочитам да ми казваш Иванка (пак примерно)". Туй-то. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 423
Слушай, Пепи, знаеш, че сме те приели като
своя дъщеря, щастливи сме, че правиш сина
ни щастлив, щастливи сме, че носиш детето
му и внука ни. Мисля, че сме си достатъчно
близки, за да не се притесняваш да ми казваш
Стоянка. Не очаквам да ми казваш мамо, защото
мама се казва само на една жена, пък ти си имаш
майка. Но и не искам да се чудиш как да се обръщаш
към мене. Казвай ми Стоянка, много ще се радвам.
Хайде, сега, ела да те прегърна, па да си кажем наздраве!

Готово.

Успех! Не е толкова трудно!

Като се запознах със свекърва ми, подадохме си ръцете,
аз казах как се казвам, тя каза как се казва. Оттогава си
говорим по име и никой с нищо и никого не притеснява.

# 4
  • Мнения: 262
Казваш и в прав текст, както на нас го каза - "Скъпо Миме (примерно), много те харесвам, вече обичам и бъдещото си внуче, не се питеснявай как ми казваш, аз предпочитам да ми казваш Иванка (пак примерно)". Туй-то. Mr. Green
Peace

# 5
  • Мнения: 1 492
Много ще улесните момичето, ако наистина директно говорите с нея. Аз до ден днешен не наричам никак свекърва си, защото ми е неудобно по име, а майко не бих казала. Директно започвам разговор, като се налага да се приближа до нея, за да започна разговора Tired

# 6
  • Мнения: 2 220
Много ще улесните момичето, ако наистина директно говорите с нея. Аз до ден днешен не наричам никак свекърва си, защото ми е неудобно по име, а майко не бих казала. Директно започвам разговор, като се налага да се приближа до нея, за да започна разговора Tired

И аз съм така  Sick, много е тъпо. А ми се е искало тя да поеме подобен разговор...

# 7
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Предложението на Лиска е много готино, както винаги между впрочим.
Питаш я нея как иска да и казваш и след това добавяш: А на мен ми казвай ....... Готово! И да се похвалиш като станеш баба.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
"Право кУме, та в Очите!"  Peace
Съветът на Лиска ми се струва страхотен. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 161
добре на свекървата по име, а на свекъра-просто не върви. Моите след като не искаха да им казвам лельо... и чичо..., след като се роди детето им викам бабо... и дядо...,като чат пат нея и по име я наричам. Според мене най-нормално е да се наричат с лельо... и чичо...

# 10
  • Мнения: 4 668
Защо пък на свекъра да не върви ... Той нещо по - различен ли е ?
Аз на моя си му казвам Кирчо  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 147
Много е мило, че си задаваш този въпрос. Вероятно тя наистина се притеснява, и не би повдигнала темата, а и ти си по-възрастна, редно е да го направиш ти. Просто и кажа това, което си написала тук. "Много си ми мила и драга, много те харесвам, каквото кажа за теб все ще е малко. Зная, че си имаш майка и татко, и не обаквам да ми казваш така. И исках да те питам имаш лш против да ми казваш по име."
Просто и лесно. Момичето ще ти бъде благодарно. Аз бих го оценила, ако моята свекърва го беше направила.

# 12
  • Мнения: 2 035
Казваш и в прав текст, както на нас го каза - "Скъпо Миме (примерно), много те харесвам, вече обичам и бъдещото си внуче, не се питеснявай как ми казваш, аз предпочитам да ми казваш Иванка (пак примерно)". Туй-то. Mr. Green
Peace
Peace Peace Peace

 bowuu

# 13
  • Мнения: 473
Аз също смятам, че трябва да й го кажеш директно. Моята свекърва се съдра да ми прави фасони, номера и намеци, че трябва да й казвам "майко". И никога като й кажа "майко" не влагам онази емоция, обич и нежност така както когато го кажа на моята мама. Поздравявам те, че си толкова модерно мислеща жена и смяташ такива обръщения за излишни. Явно ще си добра свекърва. И такова мислене ще накара снаха ти да те обича, а не да те мрази. Мечтая си и аз за такава свекърва!

# 14
  • Мнения: 25 527
Поздравявам те, че си толкова модерно мислеща жена и смяташ такива обръщения за излишни. Явно ще си добра свекърва. И такова мислене ще накара снаха ти да те обича, а не да те мрази.

Дали?  Wink
А, на бас, че утре ще цъфне тук и ще пусне тема:
" Мили мами помогнете как да я изтрай вам тая мой та свекърва аз исках дая обичам и да й викам майко а тя ме кара да и викам по име Аз искам да я обичам а тя защо така ме мрази и неми позволява да й казвам майко #2gunfire #2gunfire #2gunfire и на дете то не обръща внимание не го целу ва не го гали не го гуш ка а то горкото такая гледа жално а тя даже не иска да го целу не #Cussing out #Cussing out #Cussing out помощ как да я изтрая такъв човек такова чудо пет пари не дава за нас един съвет не съм чула от нея изобщо не я интересу ва има ме ли какво да ядем няма ме ли болни лисме здрави лисме  поне за сина си да се интересува ама не не иска и да зна е
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
на дъщеряси дава дай казва майко анамен не защото съм чужда нали и да си зная мястото че няма м място в нейна та каща #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out"

Общи условия

Активация на акаунт