Имам нужда от съвета ви

  • 2 459
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 804
 ooooh! Имам нужда от вашите съвети - как деликатно да кажа на приятелката на сина ми да ми говори на име. Случаят е следния: Те живеят заедно, тя е едно прекрасно момиче - умна, хубава, интелигентна... Абе каквото и да кажа за нея ще е малко. Сега чакаме и бебче и всички сме много щастливи, но виждам че милото ми момиченце се притеснява и не знае как да се обръща към нас. Не очаквам да ни казва мама и татко. Тя , слава богу, си има живи и здрави родители. Искам да й кажа да ни говори на име, но се страхувам да не я притесня или да се почувства притисната, че искам да я обвържа или нещо подобно. Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 120
говори с нея като с приятелка.кажи и го директно,но меко
моята свеки,още като разбра,че нещата са серизни,ми каза,че иска да и казвам по име.така нито аз се притеснявам,че трябва да я наричам майко,нито ще има конфузни ситуации
понякога и казвам на галено свеки и тя много се кефи
успех

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 604
Казваш и в прав текст, както на нас го каза - "Скъпо Миме (примерно), много те харесвам, вече обичам и бъдещото си внуче, не се питеснявай как ми казваш, аз предпочитам да ми казваш Иванка (пак примерно)". Туй-то. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 423
Слушай, Пепи, знаеш, че сме те приели като
своя дъщеря, щастливи сме, че правиш сина
ни щастлив, щастливи сме, че носиш детето
му и внука ни. Мисля, че сме си достатъчно
близки, за да не се притесняваш да ми казваш
Стоянка. Не очаквам да ми казваш мамо, защото
мама се казва само на една жена, пък ти си имаш
майка. Но и не искам да се чудиш как да се обръщаш
към мене. Казвай ми Стоянка, много ще се радвам.
Хайде, сега, ела да те прегърна, па да си кажем наздраве!

Готово.

Успех! Не е толкова трудно!

Като се запознах със свекърва ми, подадохме си ръцете,
аз казах как се казвам, тя каза как се казва. Оттогава си
говорим по име и никой с нищо и никого не притеснява.

# 4
  • Мнения: 262
Казваш и в прав текст, както на нас го каза - "Скъпо Миме (примерно), много те харесвам, вече обичам и бъдещото си внуче, не се питеснявай как ми казваш, аз предпочитам да ми казваш Иванка (пак примерно)". Туй-то. Mr. Green
Peace

# 5
  • Мнения: 1 492
Много ще улесните момичето, ако наистина директно говорите с нея. Аз до ден днешен не наричам никак свекърва си, защото ми е неудобно по име, а майко не бих казала. Директно започвам разговор, като се налага да се приближа до нея, за да започна разговора Tired

# 6
  • Мнения: 2 220
Много ще улесните момичето, ако наистина директно говорите с нея. Аз до ден днешен не наричам никак свекърва си, защото ми е неудобно по име, а майко не бих казала. Директно започвам разговор, като се налага да се приближа до нея, за да започна разговора Tired

И аз съм така  Sick, много е тъпо. А ми се е искало тя да поеме подобен разговор...

# 7
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Предложението на Лиска е много готино, както винаги между впрочим.
Питаш я нея как иска да и казваш и след това добавяш: А на мен ми казвай ....... Готово! И да се похвалиш като станеш баба.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
"Право кУме, та в Очите!"  Peace
Съветът на Лиска ми се струва страхотен. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 162
добре на свекървата по име, а на свекъра-просто не върви. Моите след като не искаха да им казвам лельо... и чичо..., след като се роди детето им викам бабо... и дядо...,като чат пат нея и по име я наричам. Според мене най-нормално е да се наричат с лельо... и чичо...

# 10
  • Мнения: 4 668
Защо пък на свекъра да не върви ... Той нещо по - различен ли е ?
Аз на моя си му казвам Кирчо  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 147
Много е мило, че си задаваш този въпрос. Вероятно тя наистина се притеснява, и не би повдигнала темата, а и ти си по-възрастна, редно е да го направиш ти. Просто и кажа това, което си написала тук. "Много си ми мила и драга, много те харесвам, каквото кажа за теб все ще е малко. Зная, че си имаш майка и татко, и не обаквам да ми казваш така. И исках да те питам имаш лш против да ми казваш по име."
Просто и лесно. Момичето ще ти бъде благодарно. Аз бих го оценила, ако моята свекърва го беше направила.

# 12
  • Мнения: 2 035
Казваш и в прав текст, както на нас го каза - "Скъпо Миме (примерно), много те харесвам, вече обичам и бъдещото си внуче, не се питеснявай как ми казваш, аз предпочитам да ми казваш Иванка (пак примерно)". Туй-то. Mr. Green
Peace
Peace Peace Peace

 bowuu

# 13
  • Мнения: 473
Аз също смятам, че трябва да й го кажеш директно. Моята свекърва се съдра да ми прави фасони, номера и намеци, че трябва да й казвам "майко". И никога като й кажа "майко" не влагам онази емоция, обич и нежност така както когато го кажа на моята мама. Поздравявам те, че си толкова модерно мислеща жена и смяташ такива обръщения за излишни. Явно ще си добра свекърва. И такова мислене ще накара снаха ти да те обича, а не да те мрази. Мечтая си и аз за такава свекърва!

# 14
  • Мнения: 25 551
Поздравявам те, че си толкова модерно мислеща жена и смяташ такива обръщения за излишни. Явно ще си добра свекърва. И такова мислене ще накара снаха ти да те обича, а не да те мрази.

Дали?  Wink
А, на бас, че утре ще цъфне тук и ще пусне тема:
" Мили мами помогнете как да я изтрай вам тая мой та свекърва аз исках дая обичам и да й викам майко а тя ме кара да и викам по име Аз искам да я обичам а тя защо така ме мрази и неми позволява да й казвам майко #2gunfire #2gunfire #2gunfire и на дете то не обръща внимание не го целу ва не го гали не го гуш ка а то горкото такая гледа жално а тя даже не иска да го целу не #Cussing out #Cussing out #Cussing out помощ как да я изтрая такъв човек такова чудо пет пари не дава за нас един съвет не съм чула от нея изобщо не я интересу ва има ме ли какво да ядем няма ме ли болни лисме здрави лисме  поне за сина си да се интересува ама не не иска и да зна е
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
на дъщеряси дава дай казва майко анамен не защото съм чужда нали и да си зная мястото че няма м място в нейна та каща #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out"

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ха ха ха, Как'Сийке даже и правописа си спазила Joy Но дай да не стряскаме жената, може да не разбира от форумски хумор Peace

Аз не се изказвам по такива теми, но на babche ще кажа:
На прав път си и вярвам че си прекрасна свекърва, щом се вълнуваш от този въпрос. Кажи на момичето колко го цениш и съвсем приятелски я попитай как би искала да ти казва, като уточниш, че не държиш на обръщението "майко". Обсъдете го и заедно ще решите кой вариант е най-приемлив и за двете Hug

# 16
  • Мнения: 6 992
Много ще улесните момичето, ако наистина директно говорите с нея. Аз до ден днешен не наричам никак свекърва си, защото ми е неудобно по име, а майко не бих казала. Директно започвам разговор, като се налага да се приближа до нея, за да започна разговора Tired

И аз съм така  Sick, много е тъпо. А ми се е искало тя да поеме подобен разговор...
А на мен ми каза "Кога ще започнеш да ми казваш мамо?" Аз погледнах така  Shocked и нищо не отговорих, добре че автобусът тръгваше и нямаше време да се обсъжда  Grinning. От тогава никак не и казвам и спазвам вашия начин. Иначе можеше и да и кажа, ама много се издразних.

Бабче, аз също мисля, че е добре да я попиташ как на нея и се иска да те нарича и да намерите нещо, което ви харесва и на двете. Успех  bouquet

# 17
  • Мнения: 364
Много е мило, че си задаваш този въпрос. Вероятно тя наистина се притеснява, и не би повдигнала темата, а и ти си по-възрастна, редно е да го направиш ти. Просто и кажа това, което си написала тук. "Много си ми мила и драга, много те харесвам, каквото кажа за теб все ще е малко. Зная, че си имаш майка и татко, и не обаквам да ми казваш така. И исках да те питам имаш лш против да ми казваш по име."
Просто и лесно. Момичето ще ти бъде благодарно. Аз бих го оценила, ако моята свекърва го беше направила.

Напълно съгласна съм! Peace
После прати снаха си тук, за да и кажем каква късметлийка е! Grinning
Еееех, само мога да мечтая за такава свекърва! Rolling Eyes

При мен отдалеко се опипваше почвата. Идваха разни приятелки и роднини на свекървата да ме поучават: "Ако не кажеш на свекърва си майко, значи не уважаваш мъжа си", "Ама как така ни е казваш още майко?" и все в този дух!
Какво трябваше да им отговоря? Че никога няма да кажа "майко" на жената, която в деня на погребението на моята майка ме обвини, че съм лоша дъщеря, защото не съм стигнала навреме при умиращата си майка?
Едно прозвище няма значение, важното е как чувстваш човека до себе си. Ако не чувстваш свекърва си като майка, няма нужда от излишно лицемерие, само защото така е прието!
Все пак, от приличие, попитах свекърва ми, как иска да я наричам - по име или никак. Тя изсумтя и се врътна - ок, значи никак! Тя си го избра! Peace

# 18
  • Мнения: 6 167
ooooh! Имам нужда от вашите съвети - как деликатно да кажа на приятелката на сина ми да ми говори на име. Случаят е следния: Те живеят заедно, тя е едно прекрасно момиче - умна, хубава, интелигентна... Абе каквото и да кажа за нея ще е малко. Сега чакаме и бебче и всички сме много щастливи, но виждам че милото ми момиченце се притеснява и не знае как да се обръща към нас. Не очаквам да ни казва мама и татко. Тя , слава богу, си има живи и здрави родители. Искам да й кажа да ни говори на име, но се страхувам да не я притесня или да се почувства притисната, че искам да я обвържа или нещо подобно. Вие какво мислите?

бабче, много си сладка! Hug
казваш на момичето , че много го обичаш и да ти казва на име.

а аз пък ако съм на нейно място,бих дошла при теб да те помоля за разрешение да ти казвам майко.

# 19
  • София
  • Мнения: 888
Родителите на мъжа ми са много свестни,  номайко и татко така и не казах. Аз по принцип съм си цепната  в  устатата, та затова се наложи аз да подхвана разговора за тези работи. И те ми  казаха да им казвам както намеря за добре.Добре,добре,ама не е добре - казвам им лельо и чичо,ама усещам ,че не са много доволни. Затова ти направи първата крачка като й кажеш директно как да се обръща към теб:)Между другото  една вечер питах свекъра как са се запознали със свекито и дали е била девствена JoyЕй,така на шега,ама той взе,че ми разправи всичко #Crazy

# 20
  • Мнения: 364
бабче, много си сладка! Hug
казваш на момичето , че много го обичаш и да ти казва на име.

а аз пък ако съм на нейно място,бих дошла при теб да те помоля за разрешение да ти казвам майко.

Съгласна съм! Такава жена с удоволствие бих наричала "мамо" и бих се радвала да я имам до себе си! Peace

# 21
  • Мнения: 473
Дали?  
А, на бас, че утре ще цъфне тук и ще пусне тема:
" Мили мами помогнете как да я изтрай вам тая мой та свекърва аз исках дая обичам и да й викам майко а тя ме кара да и викам по име Аз искам да я обичам а тя защо така ме мрази и неми позволява да й казвам майко    и на дете то не обръща внимание не го целу ва не го гали не го гуш ка а то горкото такая гледа жално а тя даже не иска да го целу не    помощ как да я изтрая такъв човек такова чудо пет пари не дава за нас един съвет не съм чула от нея изобщо не я интересу ва има ме ли какво да ядем няма ме ли болни лисме здрави лисме  поне за сина си да се интересува ама не не иска и да зна е
              
на дъщеряси дава дай казва майко анамен не защото съм чужда нали и да си зная мястото че няма м място в нейна та каща


Аз досега не познавам някоя снаха, която да се натиска да казва майко на свекърва си. Права си наистина, че всеки мисли по различен начин и може да се изтълкува точно обратното , но все пак младите жени мразят назадничави свекърви с остарели разбирания. Поне аз съм такава и като чета повечето мнения на момичетата в този форум ми става ясно че повечето са като мен. Тези обръщения само в БГ ги има, в другите страни няма такова нещо, хората се обръщат по име и това е съвсем в реда на нещата.

# 22
  • Мнения: 804
Благодаря сърдечно на всички които ми отговориха и казаха мнението си.
Вчера /неделя/ без много да увъртам направо си казах, че още от първия миг съм я харесала много. Обърнах го на шега и казах, че щом сина ми я е избрал значи е най-хубавата и най-добрата, а щом пък тя го е избрала - значи е и най-умната, а тя се засмя и каза че то си личало. После гледахме снимки на бебето /извадих от интернет няколко цветни на бебчета в седмата и осмата седмица/ и тогава просто казах, че може да се обръща към нас, както тя иска, без да се притеснява от разни условности и традиции. Вечерта ходихме у родителите й, за да се запознаем все пак с хората. На вечеря милото ми момиченце няколко  пъти се обърна и към мен и към бъдещия дядко по име. Беше естествено и много мило.
Още веднъж благодаря на всички.

# 23
  • Мнения: 1 531
Много ще улесните момичето, ако наистина директно говорите с нея. Аз до ден днешен не наричам никак свекърва си, защото ми е неудобно по име, а майко не бих казала. Директно започвам разговор, като се налага да се приближа до нея, за да започна разговора Tired

и аз тъй.....малко е тъпо, ама.....

# 24
  • Мнения: 288
Моето свеки пък се правеше,че не ме чува,когато и казвах по име и така започнах да и викам "майче".Бащата на мъжа ми най-настойчиво питаше:"Кога ще ми кажеш "татко"?"Когато му отговорих,че вече имам баща, той се разсърди и досега повтаря,че ми бил татко ,въпреки че съм си имала баща

# 25
  • Мнения: 1 492
Благодаря сърдечно на всички които ми отговориха и казаха мнението си.
Вчера /неделя/ без много да увъртам направо си казах, че още от първия миг съм я харесала много.
................
На вечеря милото ми момиченце няколко  пъти се обърна и към мен и към бъдещия дядко по име. Беше естествено и много мило.
 

Много се радвам, че сте се изяснили. Така и двете ще се чувствате много по-добре.  Hug

# 26
  • Мнения: 1 817
Лиска ти е дала страхотна идея. Аз моята свекърва си я наричам по име. Но свекъра никак не го наричам, защото не знам как...Ако ми бяха казали как искат, щяха да ми улеснят живота много!
Тя няма да ти се разсърди, повярвай ми!  Hug

# 27
  • Мнения: 95
Поздравявам те, че си толкова модерно мислеща жена и смяташ такива обръщения за излишни. Явно ще си добра свекърва. И такова мислене ще накара снаха ти да те обича, а не да те мрази.
newsm10

# 28
  • Мнения: 96
Ами според мен давай направо.Тя сигурно ще ти е благодарна.Това с мамо,тате е отврат.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 966
Май някои хора не четат развитието по темите....

В крайна сметка са се разбрали,за тези,които не четат:) Wink

# 30
  • Мнения: 19 284
ooooh! Имам нужда от вашите съвети - как деликатно да кажа на приятелката на сина ми да ми говори на име. Случаят е следния: Те живеят заедно, тя е едно прекрасно момиче - умна, хубава, интелигентна... Абе каквото и да кажа за нея ще е малко. Сега чакаме и бебче и всички сме много щастливи, но виждам че милото ми момиченце се притеснява и не знае как да се обръща към нас. Не очаквам да ни казва мама и татко. Тя , слава богу, си има живи и здрави родители. Искам да й кажа да ни говори на име, но се страхувам да не я притесня или да се почувства притисната, че искам да я обвържа или нещо подобно. Вие какво мислите?
боже, искам и аз такава свекърва,как да се чуди да ми каже да й викам по име.аз на моята съм се зарекла,че майко няма да й кажа,но тя продължава да се прави на чукната и да ми натяква как мъжът на дъщеря й толкова хубаво й казвал майко.

Общи условия

Активация на акаунт