Не мога да й изрежа ноктите :(

  • 4 431
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ние имаме същия проблем. Когато му режа ноктите на ръцете дава, дори като види ножичката сам се наглася в удобно за мен положение. Обаче като хвана крачето настава ад. Викове, крясъци, дърпа се, рита. Засега се справяме заедно с таткото-той държи здраво, аз режа. Освен това гледам това да се случва възможно най-рядко.

# 31
  • Мнения: 5 790
Уф, и при нас е страшно.
Аз обяснявам, че ще изрежа само черното на нокътчето, което е много мръсно и не е хубаво да стои там. Изрязвам едно нокътче и после й показвам пръстчето, като й казвам, че сега пръстчето е по-красиво, черното го няма и т.н.
Другият вариант, който ползвам - давам й в ръцете бебешка ножица, за да изреже тя ноктите на тати. Така хем се забавлява, хем аз си свършвам работата.
Режа ноктите с нокторезачка, става доста по-бързо, отколкото с обикновена ножица.

# 32
  • Мнения: X
Мдааа............това с ноктите на краката е кошмар! Аз действам направо инквизиращо - сядам върху коленете, хващам крака и режа! Ще ви спестя гърченето и ужасния рев и писък, който издава, но не и прощавам Mr. Green, защото се чупят и и се забиват в пръста, освен това и се обръщат, когато си бува сама чорапи/чорапогащник, а в яслата никой не я обува и тя се стресира от това, че ще я боли, такъв затворен кръг е с тези нокти, че нямам думи.
Виж ръцете са друго нещо - дава, не се дърпа, когато и кажа е готова.

# 33
  • Мнения: 863
боже,колко много сестри по съдба...
и ние сме така от доста време Ивко не ми дава да му режа ноктите на краката,стават ужасно дълги,завиват се надолу и по някое време се чупят самички,направо ме е срам от лелите в яслата,ама какво да направя като не ми дава да му пипна крачетата
майка ми по едно време успя да му ги изреже донякъде,докато спеше,но мен винаги ме усеща,не знам как го прави newsm78 колкото и дълбоко да е заспал,пак ме усеща
иначе на ръцете дава,сигурно на краката го е гъдел...

# 34
  • Мнения: 5 289
И при нас е същата ситуация - гъдел  Joy.

# 35
  • Мнения: 1 640
Изрежи пръстите на чифт чорапи,обуй ги на детето и му кажи,че има нови модерни чорапки.Хвани крачето там ,където е обуто-ако има гъдел,ще намалиш дразненето,тъй като не докосваш кожата.
  Аз режа нокти,когато има нещо многооо интересно за гледане по ТВ-например "Улица Сезам"събота в 8,15ч.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 356
Toва за чорапите е идея   bouquet

# 37
  • Мнения: 24 467
Досмеша ме темата, защото се сетих за големия ми син. Той и до днес, сега е на 7 години, не обича да му режа ноктите, особено на краката. Когато беше на почти две години след едно изрязване, придружено със солидна порция рев той си събра ноктите и се развика "Искам да ми ги сложи-и-и-ш облатно-о-о-о-!", като се опитваше да си сложи сам някое парче на пръста.
Така беше и с третата сливица, като го доведе докторът в стаята сина плачеше и аз го попитах: "Боли ли, мамо?", а той каза "Не!". "Тогава- потам го- защо плачеш?", а той: "Защото си искам сливицата-а-а-а-! Да ми я върне доктора-а-а-а!".
Какво ли не опитах с тези нокти, и до днес е проблем, само дето  не плаче и не си ги слага обратно. Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 344
Не мога да повярвам- боря се със същия проблем. За статистиката- на 2 г. и 7 м. сме Laughing и възраженията са от няколко месеца. На ръцета става лесно и с голямо желание, но на кракатааа...  #Crazy
Ами аз предупреждавам хората у дома, че ще се режат нокти (да не си мислят че коля, беся или нещо подобно Wink), хващам крачето и действам. Неприятно е, но няма как.

Общи условия

Активация на акаунт