забрани при бременност 2 месец

  • 6 066
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте,
в момента съм в 2 месец от своята бременност, но при прегледа лекарката ми забрани да правим секс, да излизаме за празниците извън града, едва ли не да съм в стерилна обстановка.  newsm78, Според Вас толкова ли е опасно, Дайте съвет Laughing

# 1
  • Мнения: 7 914
хайде за сеск-а може и да има някакви основания...
 ама за стерилната обстановка  #Crazy newsm78

# 2
  • Мнения: 4 915
Лекарката ти те "презастрахова", защото първите три месеца е особено рисковано за плода ако бременната се разболее; има опасност да пометне при повече физически усилия, при дълго пътуване и т.н...Последните две са рискови ситуации принципно за жени, които вече са имали спонтанни аборти...

Твоя работа си е дали ще  я послушаш.  Wink

# 3
Благодаря за мненията, това ми е първа бременност не съм имала спонтанни аборти, преди време имах нарушени нива на пролактин и нарушен цикъл, Вероятно това са основните причини, мака че до момента тя ми казва че всичко се развива нормално. В момента пия Дуфастон.

# 4
  • Мнения: 1 098
Съветвам те да послушаш лекарката. Първите три месеца винаги се внимава повече Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
След като лекар е преценил най-добре не взимай решения на своя глава. Детето е най-важно!

# 6
  • Мнения: 617
Послушай лекарката тя си знае работата. Недей да се чувстваш сякаш си в стерилна обстановка просто се пази повече. А за секса и ние с милото правихме секс някъде втория месец беше и като текна една кръв няма да ти разправям как си изкарах акъла, но никой не ни беше забранил да го правим. Следваха инжекции, утрогестан и много притеснения. Така че съветвам те да се въздържате поне докато мине третия месец и се образува плацентата тогава бебо ще е по-защитен.
Прекрасна бременност ти желая.

# 7
  • Мнения: 617
Ако всичко ти протича нормално, не се притеснявай. Аз ходих в родопите през големите горещи миналата година. Пътувах ме много и се разхождахме много.
Но ако има притеснения лекарката по - добре я послушай или поискай мнение от друг доктор  Peace

# 8
  • Мнения: 676
Щом пиеш Дуфастон значи все има защо,аз също съм пила и знам,че не се изписва току-така.Просто се пази повече,избягваи резки движения,не вдигай тежко,не простирай -ей такива неща.За пътуването мисля,че не е права-аз в 5-ия месец летях до Испания,а до 9-ия си карах колата,въпреки,че имах проблемна бременност.

# 9
  • Мнения: 2 068
И на мен ми забраниха сакса имах болки в корема и през втория месец изкарах един грип с висока температура и много се уплаших да не стане нещо лошо с бебето. Тогава пих две половинки парацетамол.
Послушай я  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 555
Слушай лекаря си и си гледай себе си, като по този начин се грижиш за детенцето си ! Другите мами са ти казали много точно защо трябва да се пазиш !

Общи условия

Активация на акаунт