лактозна непоносимост, абкм или какво???????

  • 8 376
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Мили момичета, отново ще си поплача на съфорумското ви рамо и дано освен редовната подкрепа, получа и съвет, защото вече съм в оркестъра отвсякъде.
Ще започна от далеч, като предварително се извинявам за дългото повествование.
От ден втори след раждането дъщеря ми има зверски колики и по много слуз в изпражненията. Гледана е по "инструкции на партията" - кърмене на поискване без вода, чай и т.н. до 6 месец, захранване след шести месец, като и до днес се храним с много ограничен кръг храни. Понеже е много активно бебе, през деня напоследък почти не се храни, дори на гърдата не може да й се задържи дълго интереса, но нощем си наваксваме. Наддава добре, жизнена е, даже прекалено... Дотук ОК. Но коликите не минаха до 6ти месец и започна моята одисея по доктори. Ходих на гастролог, а после и на алерголог. Поставиха диагноза абкм. Поради коликите вече пазех диета, но се захванах още по-сериозно и рестриктивно. Коликите и слузта все така си останаха. Отидохме при друг лекар. Отсече, че толкова добре развито бебе не може да е с абкм, каза, че дерматитът е контактен, не атопичен, контактен, но от какво не уточни. Постави диагноза лактозна непоносимост и предписа лечебна храна и съответната диета. Посъветваме да спра кърменето. Минахме на този режим, но тъй като не можах да преживея да спра да кърмя, продължих да цедя, за да поддържам лактацията с идеята, че тази диагноза ще се отхвърли във времето и пак ще си кърмя. Няма да коментирам, че детето отказва категорично беберон и храненето е голяма мъка, както и че му се повръща (и повръща) от лечебната Милупа. Разстройството не се повлиява засега (преди това бяхме със запек, но един уж лек вирус ни докара разстройство и оттогава все така). И понеже коликите все още са налице, слузта не изчезва, се чудя дали не сме все пак с абкм и понеже лечебната храна е с кравешки протеин, затова да сме все така зле. От друга страна диетата от времето, когато уж бяхме с абкм, също не ни помогна.... Та вече отчаяна от пишман доктори, съсипана от притеснение по еженощно крещящо от колики дете, уморена от почти десетмесечно недоспиване да нося същото това дете, се чудя как за себе си да изясня дали детето е с абкм, дали е с лактозна непоносимост, дали е с нещо съвсем друго...  Пропуснах да кажа, че единствените изследвания, които досега са й правили, са били микробиология на изпражнения и толкова. Резултатите бяха: няма бактериален растеж. Пуснахме миналата седмица отново същите и чакаме резултатите в понеделник. Кой ще ги прегледа този път и идея си нямам. Не съм открила още гатроентеролога, на когото да повярвам....  Cry
Какво да правя вече??????????  Tired Help!

# 1
Съжалявам за всичко, което си преживяла досега. Не мога да ти помогна, но мога да ти кажа как се развиха нещата при нас. Маргаритка също дълго време беше със слуз в изпражненията, докато една лекарка не ми каза, че вероятно има абкм. Тогава беше на 4.5 месеца. Каза че на такова малко бебе не могат да се правят изследвания, защото били неточни и единствения начин е по пътя на изключването. Слуша й и коремчето и каза, че червата имали по-голяма активност от нормалното и най-вероятно е абкм. Тогава бяхме още само на ам и кърма. Препоръча фризосой и от него се оправи. Пет месеца го пи и пак тая слуз се появи. Смених с нан ха, което пи два месеца и пак слуз. Сега най-накрая е на фризопеп и е добре, пропи го отведнъж и много го харесва. Моето мнение е че не трябва да спираш да кърмиш

# 2
  • Мнения: 1 081
Доколкото съм информирана(моето дете е с АБКМ, но наследствена, и си знаех от самото начало, че най-вероятно съм му я предала)такива неща се установяват с кръвни тестове. Нелепо е доктор да те съветва да спреш да кърмиш?!Смени си доктора, като  начало, те съветвам аз...

# 3
  • Мнения: 5 401
Ивко, много ви обичаме с Каби!!!  newsm51 Ако мога с нещо да съм ти полезна, съм на линия денонощно за теб!! Не зная как да ти помогна, освен да ти изпращам много, много положителна енергия и да стискам палци всичко да отмине лека-полека! Ти си истински самоотвержен мама-герой! Целувки на Йо!   bouquet

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ужасно е да гледаш детето да се мъчи и да се чудиш дали ти не си причината за това Sad
Казваш, че лекарят е поставил диагноза лактозна непоносимост и е изписал лечебната храна на Милупа? Доколкото знам, лечебната храна на Милупа не е съвсем безлактозна формула. Така че ако става въпрос за подозрение за придобита лактозна непоносимост, може би е добре да се опита безлактозно мляко, а не лечебна храна.
Обсъждали ли сте с лекарите и други варианти - например за сериозно нарушена чревна флора? Лекувани ли сте с АБ покрай раждането?
А глутен въвеждала ли си - има деца, които са чувствителни към глутен дори през кърмата.
Ходила ли си при последния лекар отново - да съобщите, че предписаната терапия не действа? Тези състояния са упорити и трудно се диагностицират правилно, затова е важно да има лекар, който познава случая и следи детето, знае какво е опитвано и какво още може да се направи. Добре е да продължите проследяването - а ако не си доволна от този лекар, да потърсите друг, на когото да имаш по-голямо доверие (макар да знам колко бързо се обезверява човек от такива визити, които с нищо не помагат...)
Междувременно най-доброто, което можеш да направиш в ситуацията, е да продължиш да кърмиш, докато изяснявате нещата - след като няма ясна идея каква е причината, кърмата определено е най-безвредната за стомахчето субстанция и най-пълноценната храна, която може да получи (самият факт, че въпреки проблема наддава и се развива нормално, го показва). Затова разчитай на майчинския си инстинкт - и се надявам скоро да имате отговори Hug Много е тежко детето ти да има проблем - но ти си борбена мама и ще се справите с това Hug

# 5
  • Мнения: 277
Много ви благодаря!   bouquet  На всички!
Сега влязох да видя дали някой ми е писал нещичко и съм приятно изненадана. Довечера, като се върне мъжи и остана по-свободна, ще ви пиша какво става с нас.

# 6
  • Мнения: 664
Дъщеря ми беше така (без слузта в акото, но имаше немалък рефлукс), но постоянният рев отмина някъде към 8 месец. Малко преди това я заведохме на гатстроентеролог, който каза, че не е нормално колките да продължават толкова дълго и то при всичките медикаменти, с които я тъпчехме,  и предписа кръвни изследвания за алергии - към кравето мляко, яйца, риба, соя..не си спомням имаше ли друго. Резултатът - никаква алергия. Така и не отидох на контролен преглед, защото си заминахме за месец в Бг...и не знам дали защото и аз се бях успокоила, но ревовете почнаха постепенно да намаляват и детето се оправи. И досега не знам причината за тези непрестанни ревове във възраст, в която другите бебета са "забравили" отдавна коликите.

# 7
  • Мнения: 532
Ивенце,

каква е тази лечебна Милупа, мила - ами там пак си има АМ, май и ябълки и банани - тез хора акъл имат ли? Айде няма да дюдюкам и аз, че и аз по твоя път минах, само че при мен и по-зле беше, че нямаше и кърма.

Кърмата я има все още, нали?

Щом расте толкова много и е толкова жизнена, значи си поема премного кърма ... та в този ред на мисли, значи и нещо в кърмата недообработва и дразни лигавицата на дебелото черво.

Вие от запек та на разстройство. И ние все така се мятахме.

Йони като я позахраних с хипоалергенните продукти, слузта изчезна, ама не съвсем, имаше по мнооого мъничко. Правеше ми пробив с разстройство и много слуз винаги при пробив на зъбче, то пусто все съвпадаше с някакъв мой опит да въведа нещо новичко като храна.

Откакто й изникнаха всички зъбки, такова нещо не съм видяла. Захраних я и с детска кухня, но й давам и по много малко ензими Креон 10000, писала съм ти. допреди това, въпреки че ядеше само хипоалергенни продукти непрекъснато имаше колики. Сега вече всичко ни е наред, приблизително, пу-пу.

Предполагам, че при нас е било някаква ензимна недостатъчност, оттам абкм, раздразнено дебело черво и вероятно и вторична лактозна недостатъчност. Нещата са се оправяли малко по малко с израстването, а явно Креона, макар и в много малко количество е подпомогнал заздравяването на лигавиците.

Сега се сещам, че навремето писах в една тема за лактозна недостатъчност и специализирано мляко Ал110 на Нестле. Сега ще я потърся, незнам колко ще ти помогне.

Диария, кърмене, лактоза, AL 110......
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=147235.0

Може да продължим и на лични.
Целувки на малката принцеса

# 8
  • Мнения: 277
Ето ме, успях да се класирам да пофорумствам за малко.
Първо, благодаря на всички, знаех си, че мога да разчитам на вашата съпричастност.
Изоооо, и ние ви обичаме - теб и Каб, и то много. Жалко, че все по-рядко се чуваме и виждаме. Благодаря ти за позитивната енергия, имаме нужда.  Hug Благодаря, че си въвела и Хедра в моето приключение, допускам, че ти си я "концентрирала" върху темата ми.  Naughty
Благодаря и на Хедра не само за написаното тук, но и за един много полезен линк, който е дала в една по-стара тема за лактозната непоносимост. Благодарение на тоя линк с мъжи седнахме и си написахме какви симптоми са налице. След което направихме списък на симптомите на абкм и лактозната непоносимост, ткаива, каквито сме ги чели тук и там из нета и сами си сложихме диагноза абкм, а не лактозна непоносимост (като нЕма свестни лекари, викаме неволята  #Cussing out). В резултата на описаното мероприятие от снощи си я кърмя и е една идея по-спокойна, поне не се носим цяла нощ, а се храним и от време на време се поносваме за оригване.  Tired В момента не ядем друго освен кърма, че с тая пауза имам нужда от по-сериозна стимулация. Не знаех, че Милупата е с лактоза. В интерес на истината ни предписаха 3 хранения с лечебна Хумана дневно и 2 с Ал 110 (сутрин и вечер), но Йо не хареса Хумана и аз на своя глава взех Милупа. Иначе Снежи (мнооого ти благодаря и на теб и не само за това включване  Hug) е права в лечебните храни си има предостатъчно кравешки протеин, но нали уж ни сложиха диагноза лактозна непоносимост, не абкм и аз затова ги закупих и храних детето с тях. Тя си ги повръщаше предоволно, тъй че поне не е консумирала много от тях (ако изобщо може да е утеха такъв факт...). Мисля си за варианта - нарушена чревна флора, обаче тая гатстроентероложка, при която бяхме последно й слуша коремчето (вероятно червата) и заключи "спокойни"  Shocked, плюс това оплю практиката да се дават чревни ензими на деца под 1 г.  ooooh!
Глутен въведох още като ни казаха че нямаме абкм - овесени ядки, които Йо не одобри. Повече не съм предлагала, тя яде само една каша - Ориз и рожкови и толкова, дете с характер.  Tired Но едва ли реагира на глутен в/чрез кърмата, защото тогава не даде признаци на дискомфорт извън обичайния... Знам ли... Ще спра глутеновите храни за известно време, то и без това вече за всичко се хващам...
Вчера й взех изследванията, отново са ОК, Слава Богу. Не ми се ходи пак при същата гастроентероложка. Все се каня да отида при Ковачева, но невероятния ред на записване с пореден номер  Shocked все ме спира. Не ми се виси с детето да чакам с часове, а и си познавам бебока, просто няма да стане... Ама така с посещения при "свтовно неизвестни" специалисти, макар и препоръчани от приятелки, до никъде не стигам. не че и за нея няма потресаващи мнение във форумите....  ooooh!
Снежи, ние още си нямаме кьорав зъб, а ни мъчат поне от 3-4 месеца. Ръцете й все са в устата, ама нищо не никне. Колики от зъби?! Ако мога да съм сигурна, че е така, поне ще се успокоя, ама как да стане този номер?!
Наистина не знам какво следва оттук насетне, но планът, който си съставих за действие е следният:
-кърмене, както си пише в дебелите книги + мооого оризова каша срещу разстройството
-хипоалергенно хранене като за абкм - както за мен, така и за бебса
-посещение на доц. Ковачева
Обмислям още:
-консултация с хомеопат (това вече е явен признак на отчаяние от моя страна, щото аз в хомеопатия не вярвам, ама хич)
-приемане на пробиотици (Снежи е писала за едни български из нета, имат и сайт), само ме е страх така самоволно да ги давам на чавето  Thinking

Ох, дечко се събуди. Момичета няма да чета, че няма време. Извинения за хаотичното изложение, за правописните грешки и дългото повествование.  Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
за мен, доцент Ковачева е изкуфяла и дезинтересирана бабичка. и аз водих сина си при нея, когато беше на 2 месеца. няма да повторя.

за АБКМ - щом сте имали период (колко беше дълъг, обаче?), в който сте били само на кърма, а ти си пазила безмлечна диета и оплакванията (слуз, колики) не са изчезнали -  това най-вероятно не е АБКМ. обикновено за 20-30 дни най-много изчезват симптомите, когато се спре внасянето на алергена в организма.

идея - защо не се консултираш с Birdie в неговата тема в Здравния форум?

# 10
  • Мнения: 532
За 20-30 дена не изчезват симтомите - това със сигурност. Може при някои да изчезват, но не е общовалидно. 6 месеца е минималният срок за изчистване от антигени при сериозни съмнения за алергична реакция.

Да не говорим, че ако детенце има наследсвена обремененост с алергии или някаква ензимна недостатъчност (Иве, нали имаше храносмилателни проблеми - аз имам гастрит, алергичен колит и сигур сто още неща, мъж е също с лабилна хр.система - ей ти бебе с ензимна недостатъчност) - е, като се пораздразнят червата и се отключат разни работи - ей тъй, седиш с молив над симптоматиката и отмяташ и сам преценяваш - Иве, чудесно сте го направили и аз навремето така.

Иве, ако искаш да ограничиш глутена, ще ти дам една тема да четеш - само дан се оплашиш как почти всичко съдържа глутен и ако искаш да се храниш безглутеново бая зор ша видиш  Crazy Темата е супер и има доста рецепти и идеи за продукти - аз лично също смятам да въведа дни на безглутеново хранене в семейството. Имам едно подозрение, че организмите ни не го долибват тоз протеин.

Маринова ли го каза това за НЕдаване на ензими на деца под 1 годинка - сега е сложила и възрастова граница, значи - за да се развивала ензимната банка. Аз я уважавам жената като лекар, не захвърлям ничие мнение току-така, но тези ензими ги изписа детски гастроентеролог /водят я най-добрата във Варна/ още когато Йони беше на месеци - почнах малко тогава на Йоана, ама ги спрях, щото Маринова каза да се развива ензимната банка и само диета. Бая се мъчихме с колики. Реално ги започнах когато беше на 2.5 г. и я записах на детска кухня. Друга моя приятелка, нейният ака рядко и слуз откакто се е родил, му даваше от 4 м. почти до 2 годинки - няма да казвам схема за лекарства тук - пак по съвет на същата гастроентероложка, малкият също беше пациент и на Маринова. Приятелката го кърми до годинка, все така си беше, захрани си го, пак рядко акаше със слуз - с ензимите беше по-добре. Спряха ензимите, след като дълго беше добре и лигавиците изглеждаха здрави. Пак започна рядко, но постепенно сам се оправи - детенце израства нещата. Не искам нищо да изписвам, просто споделям опит.

За пробиотиците - моят опит с Йоана след като й дадох бифидус на прах - зелено аки с много слуз. Навремето като й изписаха ензимите, дадоха и едни АЦ Зимес - американски ацедуфилус + извлек от някакво растение - обаче, мила, тогава всичко беше толкоз зле, че въобще не съм разбрала по-добре ли става или по-зле. Аз й давах малко и спрях всичко - само на диета по съвет на Маринова. Не съжалявам за това си решение, а ензимите ги почнахме доста по-късно.

Пробиотици можеш да пиеш ти - тъкмо ще ти се регулира храносмилането, ако ти понасят, разбира се, няма универсални неща.

Има деца, на които им действат добре - малко принцип проба-грешка за съжаление. И аз се чудя дали да пробвам да давам на Йони сега, предната проба беше преди мноооого отдавна.

Решението ти за кърмене и хипоалергенно хранене е супер. Отиди и при Ковачева, мнението на друг специалист никога не е излишно.
Хомеопатия - добро решение - има дечковци в клуб Алергии, които са се повлияли добре. Маринова навремето ме уплаши, че някои деца се влошавали от хомеопатия и майката му е стриктна диета, та аз затова не направих нищо в тази посока, а и в София изборът на добри хомеопати е по-голям в сравнение с Варна.

Зъбките - искам да ти кажа, че на мен в момента ми растат мъдреци - те растат от сто години и по малко се покачват - 4 на брой, уф. Всеки път кат тръгнат нагоре - аз имам храносмилателен проблем от алергичен характер. И Йоана имаше пробиви при пробив на зъбче, анализирайки вече нещата на карта от тази позиция.

В темата за глутена, която ти предложих по-нагоре, пише (хора с опит), че поемането на витаминни комплекси е много необходимо за запазване на добрата чревна флора и тънкочревните вили. споделям, защото аз сама за себе си открих, че доста стабилизиращо ми действа приема на Центрум всеки ден - почти не правя храносмилателни пробиви. Йоана преди няколко месеца трябваше да приема АБ за първи път - направо откачих, но всичко мине невероятно добре - давах й го с безмлечна оризова каша и вит. В комплекс - педито каза, че вит.В спомагал червата - та в този ред на разбъркани мисли, искам да ти предложа размисли за витаминни комплекси.

И понеже на мен ми действат добре, реших, че и на Йоана може да й действат добре - онези хапченца розови вит.В комплекс много й подобриха храносмилането.
И взех та й купих течни детски витамини Киди Фарматон с аминокиселина лизин (шматка голяма съм разпаднати синтетични протеини ша давам) и доста витамини и "чудесните" портокалова и мандаринова есенции (яде ги натюр без проблем тая зима). дадох една малка лъжичка - 1/5 от препоръчаната доза - ела да видиш, Иве, какви сурови бъркани яйца на изхода, каква алергична реакция, ша му се невиди, най-скъпите и най-добрите витамини за деца уж! Вече 3-ти ден не мога да я стабилизирам - за това вече е на сурова диета - само оризова каша и едно месно безмлечно безглутеново пюре. ай и аз се оплаках, да не мислиш, че си сама в боя  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 5 401
Благодаря, че си въвела и Хедра в моето приключение, допускам, че ти си я "концентрирала" върху темата ми.  Naughty


Амче не съм въобще даже. Мисля, че Хедра и Бу четат всички теми и се включват където наистина има проблем, та нямам общо аз с тая работа.  Blush

За посещение при Ковачева, най-официално ти предлагам да отидем с Каби да ти запазим час и после да ви окажем морална подкрепа с присъствие. П-ката е сравнително близо и за нас ще е удоволствие да свършим тази работа!
Ако графика й не е променен от миналата година, то той е следния:

понеделник - 9 - 13 ч.
вторник и сряда - 13 - 17 ч.
четвъртък и петък - 11 - 15 ч.

Пиша ти го тук, а не на ЛС, понеже може да има и други мами, които се интересуват.   bouquet Та, в който ден и час ти е удобно, моля кажи!

Целувки!!!!   bouquet

# 12
  • Мнения: 277
jam, благодаря за включването. Доц. Ковачева, тъй като съм я срещала, но не можахме да дочакаме за преглед, наистина е бабичка, но на мен не ми създаде впечатление, че е изкуфяла. Няма да влизам в подробности, но се отнесе с разбиране към нас, само дето редът в бившата педиатрия е такъв, че тя нямаше как да ни помогне да го заобиколим, а нямаше и как да се чака. Препоръчаха ми я и двамата педиатри, които ползвам, затова за добро или зло ще им се доверя.
Колкото до кърменето, диетата и спирането на оплакванията.... кърмила съм изключително до шести месец, почти през цялото време на, както си я нарекла безмлечна диета, а последните 2-3 от тези 6 месеца на изцяло хипоалергенна или, ако съм консумирала алергизиращ продукт, е било в малки количества и във внимателно подбрана комбинация от други продукти. Без да се правя на светица, но мога да кажа, че съм положила достатъчно усилия. Ще излъжа, ако кажа, че не е имало подобрение. Но подобрение не е оправяне. Срокът от 20-30 дни, който си посочила е твърде относителен. Някои деца (съответно кърмещите им майки) са на диета по 1, 2, дори 3 години, докато се справят с проблема (виж клуб Алергии в дир-а). Явно при вас проблемът не е бил твърде сериозен. А и както казва Асинка, всяко дете в определене степен до годинката е алергично към казеин, така че при вас е било нещо такова...по-нормално...да речем...
За въпросния Бърди - да го питам е като да питам Слънчева (поне за мен). Еднакво са ми дали повод да се съмнявам в компетентността им. Единият гледа с насмешка на кърменето след 1 година, другият препоръчва хранене (пък било то и кърмене) под режим, да си почивало стомахчето... пък после плюе по колегите си в БГ.

Изи, извинете, моля, или по-скоро извинения дължа на Хедра, но наистина смятах, че е твърде заета да чете всичко във форума и предположих, че си й  обърнала внимание на лични (щото та знам каква самарянка си  Heart Eyes). Очевидно в тоя форум има много самаряни. Благодаря на всички, чудесни сте.  Hug Изко, мерси за милото предложение, ама ми е съвестно да ви ангажирам. То ще мъча Йоана, дай сега да мъчим и Каби. Ние го организирахме вече, да видим как ще проработи след празниците.

Снежи, не съм била при Маринова, нали Изи я подреди тук във форума и кракът ми не стъпва при нея. Обаче това за ензимната банка и развитието й явно се поддържа от не един гастроентеролог.  Thinking
Иначе не те разбрах, да не ми предлагаш да давам на Йо някакви витамини?! Защото аз доста съм чела за синтетичните витамини под формата на таблети (нали съм ти казвала колко съм луда на тема здравословно хранене и живот  Mr. Green) и съм малко резервирана към приемът на такива за сметка на пълноценно (което е различно от разнообразно - нали става въпрос за алергии все пак) хранене. Аз самата освен органично рибено масло, нищо друго не пия и не бих пила. Виж, бих пробвала пробиотици, ама тия, които ти препоръчваш са хиляда вида, трябва да се спра на нещо, че да видим. На Йо верно няма да рискувам да й давам, че съм ти казвала какви ги свърших преди време с Нормофлора.
За глутена - не ме мисли, аз почти не ям храни които го съдържат, защото се храня в нисковъглехидратния диапазон, а там глутеносъдържащи нЕма. Спирам овесените и пшенични трици и, като се замисля, съм готова. Хлябове, млябове и джънк-фудс не ям така или иначе. Ще се оправя. Не съм изчела темата, към която си ми дала линк. Днес, когато Йо заспа и аз, като никога, предпочетох да поспя. Че вече наистина съм гроги, а и работа си имам в изобилие.  Tired
Уф, като те чета, колко сте големи и още имате проблеми, Снежи, хич не ми е спокойно, че не съм сама в боя. Предпочитам да се хвалиш колко сте здрави, за да се засилва вярата ми, че тия неща все пак отминават. Нацелувай кака Йо от малката Йо.  Hug

# 13
  • Мнения: 532
Иве, да малко объркано го написах с тези витамини - аз понеже имам доста храносмилателни проблеми и въпреки, че се храня пълноценно явно не усвоявам поради нарушения разни по храносмилателния тракт - четох, четох ... и витаминно подпомагане е доста нужно, ако има нарушения в чревната флора - ям доста плодове и зеленчуци, въобще доста здравословно, както казваш, имаме много познания за храните, но при все това съм често отпаднала и правя храносмилателни проблеми - откакто вземам витамини, пу, се чувствам доста по-добре във всяко отношение - няма да ги вземам непрекъснато, а просто малко подсилване.

И понеже на мен ми подействаха добре, а Йони напоследък е все една омърлушена, няма апетит, често раздразнителна (скучно й е), а и май ще се класираме за детска градина - реших, че би следвало и на нея така добре да й се отразят - да, ама не. Направо се плаша като вземе да боледува в тая детска градина, какво ша правим.

Та за витамините инфото ми е разнопосочно, то и аз се обърках, камо ли ти.

Това инфо не е много по темата, май.

А за глутена, знаеш ли, че и в оцета имало глутен  Thinking, и ако ти подхвърля на още колко знайни и незнайни места има, ама да не задълбаваме - дано никога не ни се налага да издирваме производители и да питаме имат ли глутен в продукта.

Освен да ти дам подкрепата си и съпричасността си, ще се справиш, добре анализираш, знаеш много - с теб съм!

# 14
  • Мнения: 4 181
аз само едно да попитам как разбирате, че са точно колики?
и някакви капки давате ли?

# 15
  • Мнения: 277
аз само едно да попитам как разбирате, че са точно колики?
и някакви капки давате ли?

Коликите безпогрешно се различават от други страдания, защото поне при нас винаги са съпроводени с газове (които гастрото не чу  #2gunfire), свиване на крачетата към коремчето, което понякога приключва с обръщане и спане по корем (така, гърчейки се, се търкаля по цялата спалня, милото, та чак за нас с мъжи става тясно), често оригване, желание за по-пърхащо и продължително сукане (помага  й да се изпръцка, след което й поолеква за кратко поне)...
А капките са задължителни при нас, част от менюто на Йо, така да се каже. Производителят на САБ Симплекс, трябва да ни издаде златна потребителска карта за поне 50% намаление, защото колкото шишенца сме купили ние за 9-10 месеца, сигурно са купили всичките им останали клиенти за същия период. Давам ги редовно и по много - винаги двойна доза от 30 капки, иначе няма никакъв ефект. Педко ме успокои, че действат физиологично и няма проблем да се дават и по-продължително. Сега се сетих, че никога не съм споделяла с гатсроспециалист, че давам САБ и то по толкова много. Мерси, че ме подсети, ще го включа в списъка си за Ковачева.

Снежи, Слава Богу и оцет не консумирам, никакъв, не го считам за полезен. Виж друго открих, което ме потресе. Спомняш ли си, че те питах за инката дали е алергизиращ продукт, за да я пия вместо кафе, че съм голяма кафеджийка, направо наркоманка. И си я пиех. Ама като реших да разкарам и глутена от менюто, пак й погледнах съдържанието и се оказа, че не е само цикория, а цикория и ечемик (!)...и дотук с алтернативата на кафето... Е, сега вече ще си изпитвам волята..мога ли без намек за кафе или не...А?!  ooooh!

# 16
  • Мнения: 4 181
Питах те за капките, защото на много деца не им действат Саб Симплекс и другите капки , които се продават тук.
Но има страхотен ефект от Инфакол и Лефакс, защо не пробвате с тях ?

# 17
  • Мнения: 277
Питах те за капките, защото на много деца не им действат Саб Симплекс и другите капки , които се продават тук.
Но има страхотен ефект от Инфакол и Лефакс, защо не пробвате с тях ?

Като беше по-малка, ми донесоха 6 бр. Инфакол, но не забелязах да се влияе по-добре, отколкото от САБ-а. Проблемът ми е, че не търся временно решение - нещо, което ще успокои коремчето за тази или следващата нощ. Тия колики все са причинени от нещо. С него трябва да се преборя.  Tired

***

Само за протокола да кажа, че снощи пак не е спала, а от сутринта се е изходила поне 10тина пъти, от които първият (в нощния памперс) - само слуз. Бяхме при предишното гастро да види изследванията (плановете за Ковачева обаче остават) и си държи, че става въпрос за лактозна непоносимост (провокирана от прекарания вирус вероятно) и точно затова страданията са предимно нощем - времето, когато се кърмим (през деня не сме заедно за дълго и яде основно безмлечната оризова каша на Милупа или Ориз и рожкови на Нестле и наистина не плаче толкова, но го отдавах на това, че е любознателна и все има с какво да се разсейва....уф, не знам вече.... newsm78).

# 18
Здравейте,
Имам бебе на 1 месец и 12 дни. Още с изписване от родилния дом през нощта започна страхотно акане-направо вода. След 2 дни смекта и ALL 110 през хранене /веднъж кърма и веднъж ALL 110/, оризова вода и т.н. нещата се поуспокоиха за малко. След изследване на акито откриха Klebsiella oxitoca. Изчакахме самоочистване, но не бактерията си я имаше. Предписаха антибиотик, но са голямо ъжаление поради лекарска некомпетентност и неправилно разчитане на антибиограмата сме пили погрешен АБ. Пак носене на аки и пак бактерията. Започнахме добавка ош Milumil. На един месец независимо от дрискането бяхме качили близо 900гр. Но бебето откава да яде-бяхме стигнали до 100-110 мл и изведнъжс мъки и ревове по 40-60мл. Джи пи то реши, да пробваме мляко  Friso pep след последното воднисто дрискане и започнаха зелени акита меришещи лошо. Включихме Нормофлор минахме на Frisolac, но пак не яде. За седем дни е наддала 50гр.Сега от днес пак сме на ALL 110 . Пропуснах да напиша, че сме с много силни колики и къркурене на червата от самото раждане. Доктора каза , че червата и са като казан за ракия и да си направа консултация с гастоентеролог. Утре сам решила да посетим доц. Ковачева. Бебето иска да яде,но с първите глътки започва куренето и свиването на крачтата, реване и се храним само в просъница. За 24 часа ни се събират не повече от 450 мл мляко. Дайте съвети и споделете опит, защото съм много отчаяна. Днес имаме резултат от нова посявка на акито и имаме нормална флора-Echerichia coli.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 356
Здравейте,
Имам бебе на 1 месец и 12 дни. Още с изписване от родилния дом през нощта започна страхотно акане-направо вода. След 2 дни смекта и ALL 110 през хранене /веднъж кърма и веднъж ALL 110/, оризова вода и т.н. нещата се поуспокоиха за малко. След изследване на акито откриха Klebsiella oxitoca. Изчакахме самоочистване, но не бактерията си я имаше. Предписаха антибиотик, но са голямо ъжаление поради лекарска некомпетентност и неправилно разчитане на антибиограмата сме пили погрешен АБ. Пак носене на аки и пак бактерията. Започнахме добавка ош Milumil. На един месец независимо от дрискането бяхме качили близо 900гр. Но бебето откава да яде-бяхме стигнали до 100-110 мл и изведнъжс мъки и ревове по 40-60мл. Джи пи то реши, да пробваме мляко  Friso pep след последното воднисто дрискане и започнаха зелени акита меришещи лошо. Включихме Нормофлор минахме на Frisolac, но пак не яде. За седем дни е наддала 50гр.Сега от днес пак сме на ALL 110 . Пропуснах да напиша, че сме с много силни колики и къркурене на червата от самото раждане. Доктора каза , че червата и са като казан за ракия и да си направа консултация с гастоентеролог. Утре сам решила да посетим доц. Ковачева. Бебето иска да яде,но с първите глътки започва куренето и свиването на крачтата, реване и се храним само в просъница. За 24 часа ни се събират не повече от 450 мл мляко. Дайте съвети и споделете опит, защото съм много отчаяна. Днес имаме резултат от нова посявка на акито и имаме нормална флора-Echerichia coli.

много съжалявам за случващото се с вас. очевидно и докторът ви не си е на мястото, да ти кажа...
сменя млеката като фокусник, не изчаква време за резултат, не е наясно с ефекта им.
например - от Фризопеп е нормално да са зелени и лошо миришещи изпражненията. това е поради напълно разградения млечен белтък. но тоя доктор сигурно никога не е предписвал Фризопеп и не го знае това.
Нормофлор на толкова малко бебе не се дава.
Ешерихия коли в изпражненията на едномесечно бебе не е нормална флора!

изобщо... пълна каша. вървете бързо при добър гастроентеролог. само внимавайте да не попаднете при Желев.

# 20
То ясно, че е каша. Лошото е,че бебка страда от всичко това. Аз все повече мисля,че имаме лактозна непоносимост, защото ядохме All 110 до 6 май и нямахме проблеми и от 7 до днес не папкаме. А какво ви е мнението за Ковачева. Аз съм от провинцията и не мога да си позволя лукса утре да се лутам по клиниките с бебка. Във форума беше даден номер за връзка с Ковачева и аз се обадих там. Лактознота непоносимост израства ли се?
Благодаря

# 21
  • Мнения: 277
Така...да се отчета какво стана при нас след посещението на доц. Ковачева.
Въпреки че заради написаните във форумите неща, отидох на този преглед меко казано резервирана, се оказа, че жената е страхотен специалист и безкрайно любезна. Първо пулучих куп комлименти за кърменето и въобще всичко, което съм чела и знам. Направи обстоен преглед на детето, като не пропусна нито екземите (въпреки че едва се забелязват - полагам много грижи за тях), нито един обрив по челюстите (явно от зъбките)...нищо. Видя микробиологичните изследвания, свали ни фамилна анамнеза за обремененост за алергии и въобще около 40 мин. се занимава с нас. Изслуша цялата ни одисея и в крайна сметка постави диагноза абкм. Прегледа ми дневника как се храним, внесе някои дребни корекции, като наблегна на факта, че кърмата за деня на беба трябва да е поне 2/3 от общата храна, което много ме зарадва. Личи си, че е в час с по-новите тенденции за храненето на децата и въобще не ми е противоречала за нещата, на които държа. Предписа доста медикаменти, обърна внимание, че са силни и се изписват на бебета по изключение, но при нас се налага, тъй като имаме бавно растящи, трудно пробиващи зъби, в резултат на което правим такива остри алергични кризи (Снежи, оказа се права! Peace). За няма и два дни се справихме с разстройството и слузта с назначеното лечение и то до степен, че бебка се запече. Обадих й се по телефона, даде друго лечение и отново за около 2 дни детето започна да се изхожда нормално, веднъж дневно и дори по едно и също време, което ни улеснява й да го слагаме на гърне. Коликите значително намаляха и поплаква само за около 30 мин. нощем, но постепенно утихват, струва ми се. Ще пием лекарствата по схема още 3 дни и после ще видим как ще е без тях. Засега нещата са направо брилянтни, а аз си поотспах, Слава Богу. Дори ми даде кремче за дупето, че от запек, разстройство, пак запек й беше станало страшна картина. Оправя се и то лека-полека. Много съм щастлива, направо не мога да повярвам. И най-важното мога да продължа да си кърмя без да се чудя аз ли съм виновна, че детето ми страда.
Благодаря ви и на всички вас за подкрепата!   bouquet

# 22
  • Мнения: 5 401
БРАВО!!!!!!! Много се радвам за Йо и се надявам всички проблеми да останат зад гърба ти, мили Ивко! Ти си страхотна мама и Йо знае това!   bouquet

А пък да вземем и ние да отидем при Ковачева, щом като така подкрепяла кърмицата?!  newsm78

Лактознота непоносимост израства ли се?
Благодаря

Да, но всяко дете в различна възраст! Дано се оправи малката бебка!   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 6 356
радвам се, че с вас Ковачева се е отнесла така добре. явно е била в светла фаза.
нека да ти разкажа моят опит с нея, за да не излезе, че съм говорила празни приказки.

отидохме при нея с бебе на 2 месеца, наскоро диагностицирано от личния лекар с АБКМ заради обрив по лицето. отидохме не заради АБКМ (вече пиеше Фризопеп и обривът намаляваше), а защото пищеше и се превиваше при всяко хранене.

1. доцентката не си изми ръцете преди да прегледа бебето. сигурна съм в това, защото отвори вратата да изпрати предното дете, покани ни вътре и прегледът почна веднага.
2. прегледа го точно за 1 минута - попипа кожата и отсече - да, АБКМ е. дори не го преслуша със слушалка, а според личната лекарка в коремчето му беше революция от газове.
3. започна да ми чете досадно дълъг списък на храните, които аз не бива да ям докато кърмя. на въпроса ми защо все пак бебето пищи по време на хранене и се гърчи, защото заради това сме отишли при нея, отговорът беше свиване на рамене и абсолютно безразличие на лицето с думите - "ми може да е някакъв вирус"! викам - добре, ако е вирус, какво правим? отново свиване на рамене, физиономия на досада и отегчение - "ми... давайте му ентерол и му слагайте оризово брашно в млякото, ако получи диария"..... само да подчертая оризовото брашно за 2-месечно бебе....

отчаяни, взехме си бебето и обратно при джипито. жената пусна изследване на фекалии и се оказа, че бебето има патогенен щам на бактерията Ешерихия коли плюс много гадни гъбички. очевидно наследство от престоя му в неонатологията на Майчин дом. предписа антибиотично и антимикотично лечение и още на третия ден пищенето и гърченето престана.

толкова за великата доцентка Ковачева. пак казвам - може да сте извадили късмет да е имала проблясък, но за мен тая жена не струва.

# 24
  • Мнения: 532
Джам, много съжалявам, че така се е получило с вас.

Разбирам те болезнено добре, защото аз съм попадала не в една, а в няколко такива ситуации със светила лекари, стигали са и до низкото стъпало да ме квалифицират с определени думи, дори пред мъжа ми, затова, че ги обсипвам с въпроси и съм безумно притеснена за детенцето си, което се гърчи при хранене и нощем, аз не съм спала от месеци наред и т.н.

Този мъчителен бебешки период с низ от лекарски грешки ще го преодолеем трудно, но ще се справим, мила. Важното е да сме на ниво и да не губим трезва преценка, особено при "тъмните фази" на лекарите. Важното е, че малчетата сега са добре. Нека гледаме напред.  Heart Eyes Hug

пс: Иве, толкова се радвам за вас, вече ти писах, де  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 277
Джем, мила, съжалявам за случилото ви се. Или сме й хванали ден, или просто моят мъж е прав, създавам впечатление на човек, който не търпи възражения и, когато говоря с доводи, хората отсреща си траят. Не казвам, че и други не си така. Не искам да звучи нескромно. Просто мисля, че не й оставих много избор да ме съветва по отношение на храненето. Влязох при нея, категорично, но възпитано обясних, че държа да се отхвърли диагнозата лактозна непоносимост, за да продължа да кърмя до 2 г. според препоръките на СЗО. Наблегнах на нежеланието си да заместя изцяло хранене и т.н. Говорих й през цялото време, докато преглеждаше детето, и мисля, че тя просто по отношение на храненето нямаше какво повече да каже. За мен е важно, че явно предписа най-точното медикаментозно лечение, защото факт е: проблемите отшумяват. Даде ми и телефон, на който да я търся при нужда, какво повече да кажа...
Иначе истории като вашата из нета - колкото искаш, затова и аз бях резервирана, но имахме късмет, Слава Богу.
Надявам се да сте открили "вашият" лекар и да се оправяте.  Peace

Офф: мисля, че ти пишеше в темата на юлките 2006, така че си бременеехме заедно някога и поради някакъв сентимент от това ли, що ли, ми стана много мъчно за бебенцето ти. Искрено ви желая да се оправяте скоро!

# 26
  • Мнения: 277

...щом като така подкрепяла кърмицата?!  newsm78


Ох, Изко, аз да си призная не й оставих много избор, та така...

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 6 356
Иве, и аз не давам вид на човек, който си оставя магарето в калта, но просто тогава много бързо прецених, че от тази жена няма да получа нужното съдействие и затова махнах с ръка.
иначе, нещата с прословутата АБКМ при нас се стабилизираха много скоро след като започнахме с Фризопепа,  да чукна на дърво.

да, заедно бременеехме в юлската за 2006-та Simple Smile аз родих малко по-рано, та излезе юнче, но по дух сме си юлче Simple Smile
жалко, дето нямам хич време сега да пиша в отчетната темичка. ще следя как се развиват нещата при вас, ако имаш питанки по АБКМ въпросите - Снежи е майстор, аз съм кандидат-майстор на спорта, ще помагаме с каквото знаем.

  bouquet


# 28
  • Мнения: 1 081
IvelinaM, много се равам за вас! Каквато и да е докторката, важното е, че е помогнала на детенцето ти:)  Hug

# 29
  • Мнения: 277
Пак аз да подосаждам и да се пооплача.  Cry
Откакто сме на нашия още по-спартански хранителен режим, нещата значително се пооправиха откъм колики, слуз, разстройство и продължителен нощен рев... Обачееее ... сега новата мода при Йочи е да се дави - винаги когато се храни; понякога, когато не се храни и няма видима причина да го прави (?!); когато спи... Нерядко се стига до повръщане. Прави и едни странни муцки - все едно иска да си издуха нослето - но в него няма секрет, който да мога да почистя (пробвам упорито няколко пъти дневно - физ. р-р спрей, помпи, клечки - нъцки). Често и си почества нослето, все едно й се спи, но случаят не е такъв. Забелязвам я, че нерядко спи с отворени уста и й е трудно да диша нормално. Тъкмо затова и толкова често се буди нощем (миниму 4-5 пъти не за хранене в най-спокойните ни нощи) - стряска се, че ще се задуши, проплаква, вдишва през устата, успокоява се и заспива. Всичко ми е много странно....  newsm78
Пуснах търсачката и съм на път да повярвам, че е някаква задна хронична хрема на алергична основа, която й пречи да диша, да се храни, дави я и я дразни. В понеделник сме на УНГ. Все пак, ако някой е минал вече по тоя път, ще съм му благодарна, ако сподели опит. Мерси! Hug

# 30
  • Мнения: 153
Пак аз да подосаждам и да се пооплача.  Cry
Откакто сме на нашия още по-спартански хранителен режим, нещата значително се пооправиха откъм колики, слуз, разстройство и продължителен нощен рев... Обачееее ... сега новата мода при Йочи е да се дави - винаги когато се храни; понякога, когато не се храни и няма видима причина да го прави (?!); когато спи... Нерядко се стига до повръщане. Прави и едни странни муцки - все едно иска да си издуха нослето - но в него няма секрет, който да мога да почистя (пробвам упорито няколко пъти дневно - физ. р-р спрей, помпи, клечки - нъцки). Често и си почества нослето, все едно й се спи, но случаят не е такъв. Забелязвам я, че нерядко спи с отворени уста и й е трудно да диша нормално. Тъкмо затова и толкова често се буди нощем (миниму 4-5 пъти не за хранене в най-спокойните ни нощи) - стряска се, че ще се задуши, проплаква, вдишва през устата, успокоява се и заспива. Всичко ми е много странно....  newsm78
Пуснах търсачката и съм на път да повярвам, че е някаква задна хронична хрема на алергична основа, която й пречи да диша, да се храни, дави я и я дразни. В понеделник сме на УНГ. Все пак, ако някой е минал вече по тоя път, ще съм му благодарна, ако сподели опит. Мерси! Hug

Ние имаме същия проблем от няколко дни! Тези дни ще ходим на УНГ. Педиатърата ми каза, че сме с тесни носни кухини. Но аз за всеки случай ще заведа бебчо на лекар. Преди не ми се е будил нощем да плаче, но носът му доста хърка. Нямаме сополи само си хъркаме. Педиатърката ми каза да не търся "под вола теле" щото ако го заведа на УНГ щели да кажат, че е развил алергия и да му дадат куп лекарства Shocked
От друга страна май ни расте зъбче, та според мен е от това. Не знам, надявам се да разбера и да се окаже най-безобидното. Пожелавам същото и на теб!
Ако ми кажат нещо различно ще ти пиша.
Поздравявам от тук Sneji_73, знам, че тя ще прочете това!  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 695
Момичета, позволявам си да повдигна темата, макар и стара, защото точно вие може да ми дадете идея какво да правя. Моето бебче от около месец също ака зелено и слузесто. Аз бях две седмици само на ориз, картофи, месо и хляб  (бебето е само на кърма), но нямаше ефект. Микробиологията в две лаборатории изолира Клебсиела pneumoniae, резистентна към всички АБ, които могат да се дават на малко бебе.  Повлиява се леко от лактобактериите Ентеросан, но като ги спрем проблемът се връща... Гастроентероложката, за която се споменава по-горе във вашата тема, изписа Линекс, Креон, Биогая, Зиртек и Гентамицин през устата. Даваме Линекс, Креон, и Биогая след консултация с още трима лекари (моето GP, педиатърката на беба и неонатоложка от АГ). Четох и тук, че при клебсиела може  да не се дава антибиотик, а да се търси начин да се нормализира чревната микрофлора. Педиатърката ми започна да говори за лечебно мляко, мъжът ми иска да захранваме преди 6ти месец, защото из форума четохме, че понякога със захранването слузта изчезва. Въпросите ми към вас са:
Имате ли опит с тази бактерия, как я излекувахте? Колко време трябва да давам ензимния препарат и лактобактериите, за да разбера дали има или няма ефект от тях? Кога да се съглася на АБ лечение? забравих да спомена, че детето си наддава чудесно, над килограм на месец, а също и че е лекувана с АБ дълго време (12 дни) след раждането. 
Да продължавам ли с диетата?
Да захраня ли по-рано и с какво?
Благодаря ви много!

# 32
  • Мнения: 8 242
И ние имахме подобен проблем..
След като си полежахме за спорта в болница 10тина дни и никой не устоанови защо ака зелено, слузесто и с жилки кръв, го заведох дребния на класически хомеопат и всичко се реши за по-малко от месец.
Това е за мен най-доброто за толкова малко бебе. АБ не бих дала в никакъв случай, дори и след направена антибиогарама..
Не се мотай повече по лекари.. Като видях как ми ползват дедето за опитно зайче и ПРОБВАТ лекарства, за да видят кое щему подейства и значи от това е болно  Shocked Просто си го грабнах и се самоизписах..
Диетата е ОК, и аз съм я пазила.. но няма да реши проблема..
Наистина пробвай с хомеопатия. Няма да съжаляваш  Peace

# 33
  • Мнения: 695
Ох, минавало ми е през главата, но моето бебче беше с много сериозни проблеми при раждането, затова не смея да правя нищо, което не е одобрено от неонатоложката й. Пък и хомеопатията ми е тъмна Индия, а и си нямам и идея как стоят нещата с хомеопатите във Варна. Трудно ми е да им се доверя, не познавам никой, който да води детето си на хомеопат, още повече проблемно дете като моето... Но пак ще помисля. Опитвам се да си поставя някаква времева рамка, когато ще реша, че предписаните лекарства не действат и ще търся инфо за хомеопати...

# 34
  • Мнения: 8 242
Лошото в случая е, че колкото повече обременяваш детето с лекарства, независимо какви и колко и дали действат или не, хомеопатията ще проработи малко по-тромаво.. докато се изчисти организма  Rolling Eyes
Лично на мен лекарите много мипаднаха в очите.. А и като чета постоянно за какви ли не лекарски грешки.. и как стават все повече  Tired
Стискам палци да се оправи мъничето  Praynig

Само да питам - да са ви слагали скоро ДТК?

# 35
  • Мнения: 695
Само да питам - да са ви слагали скоро ДТК?
Не, слагали сме само първи и втори прием на ваксина против хепатит Б. Другите сме ги отложили уж докато оправим проблема с червата.

# 36
  • Мнения: 8 242
Защото нашите проблеми почнаха някъде след поставянето на ДТКто и продължиха докато мина около месец след 3тия прием..
Не знам дали е съвпадение .. или не ама  Rolling Eyes
От хомеопатката знам, че всеки израз на организма, по един или друг начин, около 30-40 дни след ваксина се смята за реакция на организма ..

# 37
  • Мнения: 1 984
Така...да се отчета какво стана при нас след посещението на доц. Ковачева.
Въпреки че заради написаните във форумите неща, отидох на този преглед меко казано резервирана, се оказа, че жената е страхотен специалист и безкрайно любезна. Първо пулучих куп комлименти за кърменето и въобще всичко, което съм чела и знам. Направи обстоен преглед на детето, като не пропусна нито екземите (въпреки че едва се забелязват - полагам много грижи за тях), нито един обрив по челюстите (явно от зъбките)...нищо. Видя микробиологичните изследвания, свали ни фамилна анамнеза за обремененост за алергии и въобще около 40 мин. се занимава с нас. Изслуша цялата ни одисея и в крайна сметка постави диагноза абкм. Прегледа ми дневника как се храним, внесе някои дребни корекции, като наблегна на факта, че кърмата за деня на беба трябва да е поне 2/3 от общата храна, което много ме зарадва. Личи си, че е в час с по-новите тенденции за храненето на децата и въобще не ми е противоречала за нещата, на които държа. Предписа доста медикаменти, обърна внимание, че са силни и се изписват на бебета по изключение, но при нас се налага, тъй като имаме бавно растящи, трудно пробиващи зъби, в резултат на което правим такива остри алергични кризи (Снежи, оказа се права! Peace). За няма и два дни се справихме с разстройството и слузта с назначеното лечение и то до степен, че бебка се запече. Обадих й се по телефона, даде друго лечение и отново за около 2 дни детето започна да се изхожда нормално, веднъж дневно и дори по едно и също време, което ни улеснява й да го слагаме на гърне. Коликите значително намаляха и поплаква само за около 30 мин. нощем, но постепенно утихват, струва ми се. Ще пием лекарствата по схема още 3 дни и после ще видим как ще е без тях. Засега нещата са направо брилянтни, а аз си поотспах, Слава Богу. Дори ми даде кремче за дупето, че от запек, разстройство, пак запек й беше станало страшна картина. Оправя се и то лека-полека. Много съм щастлива, направо не мога да повярвам. И най-важното мога да продължа да си кърмя без да се чудя аз ли съм виновна, че детето ми страда.
Благодаря ви и на всички вас за подкрепата!   bouquet
какво всъщност предписа?

# 38
  • Мнения: 1 984
Момичета, позволявам си да повдигна темата, макар и стара, защото точно вие може да ми дадете идея какво да правя. Моето бебче от около месец също ака зелено и слузесто. Аз бях две седмици само на ориз, картофи, месо и хляб  (бебето е само на кърма), но нямаше ефект. Микробиологията в две лаборатории изолира Клебсиела pneumoniae, резистентна към всички АБ, които могат да се дават на малко бебе.  Повлиява се леко от лактобактериите Ентеросан, но като ги спрем проблемът се връща... Гастроентероложката, за която се споменава по-горе във вашата тема, изписа Линекс, Креон, Биогая, Зиртек и Гентамицин през устата. Даваме Линекс, Креон, и Биогая след консултация с още трима лекари (моето GP, педиатърката на беба и неонатоложка от АГ). Четох и тук, че при клебсиела може  да не се дава антибиотик, а да се търси начин да се нормализира чревната микрофлора. Педиатърката ми започна да говори за лечебно мляко, мъжът ми иска да захранваме преди 6ти месец, защото из форума четохме, че понякога със захранването слузта изчезва. Въпросите ми към вас са:
Имате ли опит с тази бактерия, как я излекувахте? Колко време трябва да давам ензимния препарат и лактобактериите, за да разбера дали има или няма ефект от тях? Кога да се съглася на АБ лечение? забравих да спомена, че детето си наддава чудесно, над килограм на месец, а също и че е лекувана с АБ дълго време (12 дни) след раждането. 
Да продължавам ли с диетата?
Да захраня ли по-рано и с какво?
Благодаря ви много!
лечението е безобразно. ако е чувствителна само към гентамицин направете нужното да го слагате венозно. диетата е без значение.

# 39
  • Мнения: 695
лечението е безобразно. ако е чувствителна само към гентамицин направете нужното да го слагате венозно. диетата е без значение.
Не, не е чувствителна към гентамицин, резистентна е. Чувствителна е към нaлидиксова киселина и ceftazidin, които не са подходящи за бебе на 3 месеца. Лекарите ми обясниха, че прилаган през устата, гентамицинът действа запичащо, не като АБ, та затова било добре да се даде. Но не го давам, тъй като и пробиотиците би трябвало да се справят с разстойството... Чудя се има ли смисъл въобще давам Креон, след като е нарушена чревната флора... необходим ли е този ензимен препарат въобще....

# 40
  • Мнения: 1 081
Йоанна, а при Миглена Георгиева ходи ли? Виждам че си от Варна, тук тя е най-добрата гастроентероложка. Но въпреки това не се замисля да изписва химии, както и по-ранно захранване от 6ти месец...За моето дете беше изписала какво ли не, но аз му спестих Креон-а, давах само АЦ Зимес, и спазвах диетата. Но проблемът се повтори, и ходих на хомеопат-ако не помогне, със сигурност няма да навреди-нищо не губиш като го заведеш детето-тук има доста добри-Кремена Хаджиева, проф. Хлебаров, ако те интересуват-питай на лични, ще ти дам координати.  Но бъди убедена, че лечението с АБ и всякакви други химии си дава отражение, за съжаление. Децат, лекувани от рано с АБ, в последствие буквално за всеки сопол ги пият. А такива,като моето-на хомеопатия, преборват гнойни ангини за 2 дена само със "сладките топченца".
 
Успех ви желая:)  Hug

# 41
  • Мнения: 695
Йоанна, а при Миглена Георгиева ходи ли? Виждам че си от Варна, тук тя е най-добрата гастроентероложка. Но въпреки това не се замисля да изписва химии, както и по-ранно захранване от 6ти месец...
Да, точно при нея ходихме и тя ни изписа едновременно ензими, пробиотици и анти-алергичен препарат... а когато се изолира Клебсиела дори не се сети да ми каже да не давам анти-алергичния, а вместо това ни назначи и гентамицин, към който бактерията е резистентна... Не съм възхитена, меко казано. До вчера давах Креон, сега мисля да го заменя с капки Колиеф, те поне са за бебчета и доколкото разбирам съдържат лактаза. Микробиоложката от ХЕИ ми каза, че понякога при недостиг на лактаза се изолира Клебсиела в изпражненията...
desiteam, моля прати ми координати на тези хомеопати... След две-три седмици ако нямаме подобрение ще се обърна и към тях, предполагам... 

# 42
  • Мнения: 1 984
лечението е безобразно. ако е чувствителна само към гентамицин направете нужното да го слагате венозно. диетата е без значение.
Не, не е чувствителна към гентамицин, резистентна е. Чувствителна е към нaлидиксова киселина и ceftazidin, които не са подходящи за бебе на 3 месеца. Лекарите ми обясниха, че прилаган през устата, гентамицинът действа запичащо, не като АБ, та затова било добре да се даде. Но не го давам, тъй като и пробиотиците би трябвало да се справят с разстойството... Чудя се има ли смисъл въобще давам Креон, след като е нарушена чревната флора... необходим ли е този ензимен препарат въобще....
гентамицинът НЕ деиства запичащо. и НЕ се прилага през устата... цефтазидин - може венозно.
НЕ е нарушена чревната флора. детето е болно от много опасна бактерия. лекува се с интензивна терапия. няма никакъв смисъл да давате креон - дори бих казал е опасно. ако ст. загора ви е наблизо - бих ви препратил при др. кичукова.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 22:16 от tonev

# 43
  • Мнения: 8 242
ако ст. загора ви е наблизо - бих ви препратил при др. кичукова.

Варна едва ли е много близо до Ст. Загора  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 984
ако ст. загора ви е наблизо - бих ви препратил при др. кичукова.

Варна едва ли е много близо до Ст. Загора  Rolling Eyes
а когато най- най - специалистката им дава опасни съвети къде да я пратя? или може би софия е по близко?

# 45
  • Мнения: 695
НЕ е нарушена чревната флора. детето е болно от много опасна бактерия. лекува се с интензивна терапия.
Моля не ме паникьосвай. В това че е болно не съм никак убедена:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297811.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283163.0
Същото ми казват и лекарите тук, макар че сякаш са склонни ако щамът не беше толкова резистентен да дадат АБ. Детето е много жизнено и наддава, няма никакви други признаци на инфекция. Докато давах ентеросан имаше дни, когато си акаше съвсем нормално. Проблемът ми по-скоро е неяснотата по отношение на това какво е причинило Клебсиелата да се размножи дотолкова и конкретните неща, които биха я ограничили... Защо е опасен Креонът? 
По-скоро ако не се оправи до 2-3 седмици ще се консултирам с хомеопат. Смятам, че състоянието не е спешно. На този етап и ако положението не се влоши АБ бих дала едва след като захраня и се убедя, че и при твърда храна проблемът остава. 

# 46
  • Мнения: 1 984
НЕ е нарушена чревната флора. детето е болно от много опасна бактерия. лекува се с интензивна терапия.
Моля не ме паникьосвай. В това че е болно не съм никак убедена:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297811.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283163.0
Същото ми казват и лекарите тук, макар че сякаш са склонни ако щамът не беше толкова резистентен да дадат АБ. Детето е много жизнено и наддава, няма никакви други признаци на инфекция. Докато давах ентеросан имаше дни, когато си акаше съвсем нормално. Проблемът ми по-скоро е неяснотата по отношение на това какво е причинило Клебсиелата да се размножи дотолкова и конкретните неща, които биха я ограничили... Защо е опасен Креонът? 
По-скоро ако не се оправи до 2-3 седмици ще се консултирам с хомеопат. Смятам, че състоянието не е спешно. На този етап и ако положението не се влоши АБ бих дала едва след като захраня и се убедя, че и при твърда храна проблемът остава. 
какво би причинила? 50% смъртност причинява.

# 47
  • Мнения: 695
какво би причинила? 50% смъртност причинява.
Може би, не знам статистиката, но това се отнася за Клебсиела изолирана в други системи (дихателна и т.н.),  не в червата, където тя по  принцип живее (виж постовете на Слънчева).

# 48
  • Мнения: 1 984
какво би причинила? 50% смъртност причинява.
Може би, не знам статистиката, но това се отнася за Клебсиела изолирана в други системи (дихателна и т.н.),  не в червата, където тя по  принцип живее (виж постовете на Слънчева).
и какво точно ще я спре да отиде където си поиска при първия случай в които барнете ротавирус примерно?  newsm78

# 49
  • Мнения: 695
Не знам, предполагам това, което обикновено я спира. Не желая да споря по въпроси, които не са в моята компетентност. Аз имах конкретни въпроси, които зададох тук и благодаря за съпричастността на всички.

Общи условия

Активация на акаунт