Рицари

  • 739
  • 5
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Момичета, някой виждал ли е книжки за около 5-годишни деца с истории за рицари, замъци и пр.? Или подходящи енциклопедии? Или за оцветяване?
Срам ме е да си призная, но май преди време предложих нещо подобно на една мама в друга тема, но сега не мога да открия нищо, а не помня нито мамата, нито темата  Embarassed Надявам се да е от бременността...
Единственото, което се сещам, са онези книжки с разгъвки на различни крепости и замъци, дето се изрязват и сглобяват. В скоро време ще ги пробваме...
А, и видях една доста скъпа и тъничка енциклопедия, но не ми се стори за възрастта на Стоил...
А той направо е луд по такива работи! Ще се радвам и на идеи за игри, свързани с рицари  Hug А, и още - освен пълно бойно снаряжение, моят син държи да се облича с подходящи "доспехи". Засега му обличам една тениска на баща му, която му стои като туника почти до глезените, връзваме колан и плащ от голям шал или престилка... май толкова... Ама той иска разнообразие....

# 1
  • Мнения: 25 568
Направи му доспехи от картон.  Grinning
За книжки не мога да ти помогна. Имаше навремето за крал Артур, но в момента какво има на пазара, не знам.

# 2
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
 по повод доспехите - на пазара има богато разнообразие от тях. има меч с нагръдник, щит и меч, предпазители за ръцете, меч и нагръдник ит.н. според което ви хареса. Не са и скъпи т.к. са пластмасови и разбира се китайски  Laughing Успех в екипирането.

Ние си търсим голям щит, та като го комбинира с малкия да се получи "костенурка".  римляните са ползвали щитовете в тази подиция  - големия пред тях, а по-малкия над главата ... Rolling Eyes

# 3
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Доспехи и оръжия (мечове най-различни) имаме много, каквото видим, се прибавя към колекцията.
Надявах се на идея за книга, но явно никой не е виждал Sad Аз ще продължавам да си търся, че Стоил отсега настоява за "рицарски" рожден ден.

# 4
  • Мнения: 3 491
Доспехи и оръжия (мечове най-различни) имаме много, каквото видим, се прибавя към колекцията.
Надявах се на идея за книга, но явно никой не е виждал Sad Аз ще продължавам да си търся, че Стоил отсега настоява за "рицарски" рожден ден.
Виждала съм, Ина, но ми се стори, че няма смисъл да пиша, защото е в тукашните библиотеки и книжарници.
За идеи за рожден ден - не съм идейна, за съжаление. Но жената, която прави "Междузвездните войни" за рожден ден на моя син, прави и рицарски партита, ето нейните идеи в много кратък вид:

Medieval - Tiaras & magic wands or swords & shields, a
bubbling potion, dragon egg hunt


Копирала съм от сайта й:
http://www.thecreativekidsplace.com/parties.html

# 5
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Да, Блажка, и аз съм виждала по американските сайтове и си мислех, че може да има нещо преведено на бг...

Общи условия

Активация на акаунт