Какви шарки

  • 1 733
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Майка ми твърди, че съм карала всички шарки, но не им помни имената. Ясно си спомняме поне две. Чудя се кои шарки съм карала, понеже сега съм бременна, а имам дете, което ходи на детска градина. Родена съм през 1974. Моля, помогнете ми с догадките. Помните ли от какво сме боледували тогава?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Най-вероятно са варицела и скарлатина.

# 2
  • Мнения: 3 211
Аз съм карала варицела, знам че не може да повтори, защото сега Габи я изкара, скарлатината може да повтаря

# 3
И аз съм в същото положение. Само 4 седмици съм "по-голяма" на корем. И аз мисля, че обикновените са тези двете и не трябва да се страхуваш ако си ги карала. Има и още една- рубеола. Пази се и от нея. Тя може да зарази дори бебето. Имало и ваксина за нея, но май не ваксинират широко с нея. Сега не вярвам да сме в опасност, със сигурност зная, че рубеолата е опасна за ранната бременност. Дъщеря ми беше контактна с хепатит А в първото ми тримесечие.Това в добавка с варицела по същото време, ама я беше карала вече. Правих си някакъв хепатитен профил, но съм и боледувала в детството и вероятността намаляваше. Всичко бешеОК.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: tsveti7
Майка ми твърди, че съм карала всички шарки, но не им помни имената. Ясно си спомняме поне две. Чудя се кои шарки съм карала, понеже сега съм бременна, а имам дете, което ходи на детска градина. Родена съм през 1974. Моля, помогнете ми с догадките. Помните ли от какво сме боледували тогава?


Абе какъв е тоя въпрос... Rolling Eyes
Ако аз съм боледувала от нещо, не значи, че и ти си го карала... Аз съм родена 1973 г. Карала съм морбили на 6 месеца, в 5 клас рубеола, а на 30 г. варицела. Прави ми впечателение, че мъжът ми също 1973 и една приятелка 1972, а и доста познати около тези години не са карали варицела. Тръгнала съм по ясли и градини от 1 г. и 2 м.
Я си намери старите картони и започвай да търсиш. Там трябва да пише, особено тези от бившите поликлиники и от училище..

Само да кажа, че братята ми 1974 г. са карали само морбили на 17 г. и варицела в градината.

# 5
  • Мнения: 1 383
Нали ваксинират децата ни против рубеола и морбили. Едва ли ще ми ги донесе от градината. Варицелата я има почти постоянно, тя ме притеснява, но както изглежда съм я карала. Скарлатината ме  плаши, защото знам, че към нея не се придобива имунитет.
Едно време са им викали едра и дребна шарка. Коя е едра и коя е дребна? Едра вероятно е условно казано, защото истинската едра шарка /вариола/ не се среща от десетилетия.

# 6
Не се тревожи толкова, бе! Ако искаме да сме на99% сигурни, че няма да се случи е добре да си гледаме децата в къщи, но като няма как и трябва да се ходи на работа, ще си носим риска. Само при първо предупреждение , че има нещо подобно в градината гледам да я прибера за възможно най-дълго в къщи или  моля бабите и дядовците да дадат рамо. Няма друго решение, поне за мен.

# 7
Ей, tsveti7, знаеш ли, моята дъщеря е харесала името на твоето синче за второто ни дете, ако е момче и каквото и да и кажа, тя казва, че е грозно и иска Константи и това е!!

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: tsveti7
Нали ваксинират децата ни против рубеола и морбили. Едва ли ще ми ги донесе от градината. Варицелата я има почти постоянно, тя ме притеснява, но както изглежда съм я карала. Скарлатината ме  плаши, защото знам, че към нея не се придобива имунитет.
Едно време са им викали едра и дребна шарка. Коя е едра и коя е дребна? Едра вероятно е условно казано, защото истинската едра шарка /вариола/ не се среща от десетилетия.


Оооо, само така си мислиш за рубеолата и морбилито! Нашата педиатърка твърди, че не се придобива траен имунитет след ваксинацията... т.е. детето след примерно 5-6 г. може да се разболее

# 9
  • Мнения: 7 821
Най-едра от изброените е Варицелата. Скарлатината не е шарка, а стрептококова инфекция при която може да има обрив!
Аз съм 72 набор и в гимназията всички момичета ни ваксинираха против Рубеола.

# 10
  • Мнения: 1 383
Вярно, че в гимназията ни васкинираха за нещо, ама тогава на кого му пука? Дано да съм ваксинирана. Аз мога да си гледам детето, вече 2 месеца сме си в къщи, ама взе да умира от скука. По цял ден е пред телевизора. Вече му се ходи на градина.

medichi, право е детето , че е хубаво името Константин. Викаме му Коко, Коки. Аз какво да кажа като моят син си е избрал Благой или Любчо.

# 11
ама ние си имаме Коки!Какво да се прави. Тя е Калояна.
Стискам палци да не се разболяваме до края от нищо и да родим здрави бебчета, а пък ако ще да са Коки,Благой или Любчо.

Общи условия

Активация на акаунт