Като сме бременни трябва ли и да сме бедни???

  • 5 782
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • варна
  • Мнения: 263
Не се притеснявай,през комунизма имаше табели-,,Клиента е-БОГ,, и е много вярно-БОГ-Е ,ТОЙ ТИ ПЛАЩА,той ти изкарва за заплатата,ЗАТОВА-ТИ СИ БОГ #2gunfire

# 31
  • Мнения: 1 952
Продавачка и сервитьорка е диагноза. Ужасно племе с огромни претенции и никакво покритие.
В 99% от случайте нагли и прости.

Мила, Лили, ще те помоля да не обиждаш  Naughty и да не слагаш всички под един знаменател. Питам се, ти какво толкова значимо работиш и каква диагноза да ти поставя  Thinking

Най- малко обиждам, специално пък теб, изказвам мнението си, за мен това са хора без цел в живота и правят това, защото е най- лесно. Във всяка една друга професия се влага разум, научават се нови неща и човек се усъвършенства.  Подиграването с клиентите, както в случаят на авторката, е закон за тях. Всички сме чували и виждали продавачки, които чакат клиентът да изелезе и почват с физиономиите и обидите зад гърба му. Има и ужасни клиенти, но тези момичета са на работа, плаща им се затова и недопустимо да коментират външния вид на своите клиенти или каквото е да друго.
 Има една категория малко по- елитни сервитьорки, те поне са наясно с етикета, но тях съм виждала сам в по- скъпи и изискани ресторанти и то ненавсякъде.

# 32
  • Мнения: 4 076
Простакът си е простак,без значение какво работи.Уви,много ни е ниска културата и много са объркани нещата при нас...
Мои приятели от Германия,пенсионери,са на хотел**** в Сл.бряг и сега подават оплакване до туроператора си,че младите,красиви сервитьори в ресторанта не знаят грам немски.Не знаят ли...охо!Отидох(взеха ме за чужденка и си говореха свободно)и видях каква брадва им точат на възрастните хора.Дават им не каквото си поръчат,все нямат 5-10 лв.да им върнат и "не разбират",че хората си чакат рестото-щото,нали,не говорят немски...А как им се присмиваха в лицето тия родни 20-25г.хиени,направо вдън земя потънах.В същото време,приятелите ми са много доволни от чистачката,перфектен немски,добра работа,възпитана-оказа се учителка,на 40-45,"старата"школа.Но нали не е късопола мома на 20,няма право на бакшиши,за нея е само парцала.А един такъв любезен и възпитан човек би бил много по-полезен за ресторанта,клиента и себе си.
А по темата-никой не трябва да е беден в ЕС в 21 век Naughty

# 33
  • Мнения: 3 634
Подразних се от факта, че си позволяват подобно отношение дори към бременна жена. Не съм шушумига, знам как да ги поставя на мястото, но исках за 9 месеца да съм добричка и мила  Hug 
Съвсем пък не исках да става дума за пари. Ако воня на пот и нося ожулени обувки, по-готино ли ще е след мен в пробната от нежно майче с басмяна рокличка и ухание на сапун?!

И "Да!" качих се на такси. И пак ми поиска 5лв. отгоре на входа на къщата защото пресичал Околовръстното шосе. Поне беше кавалер и ми предложи да внесе пликовете.

Каква е колата, кои са магазините и какво ми пише на торбичките няма никакво значение. Притрябвали са ни, ако не е растящия ми
корем!

# 34
  • Мнения: 46
 Аз пък хич не им обръщам внимание на простаците и понеже не държа на маркови дрехи и обличане стил поп-фолк си ходя както ми е удобно. По магазини и заведения почнат ли да ми се правят, спират като чуят какво искам и започва едно мазненееееееее, късно................на всеослушание обявявам, че си е изял бакшиша, но след като сервира, че да не земе да ми плювне, я в ядене, я в пиене  Mr. Green
 Тази събота тръгваме със сестра ми по магазините за плочки за банята й. На такъв вампир попаднахме в Мартинели, че не е истина. Пита я тя нещо онази пача я изгледа от горе до долу и като почна да й говори някакви фантастични суми, че ако не си запознат с цените им директно се отказваш. Излезнахме си. Поне да можеха да си преценяват клиентите - разбирам, но то й окото им е просто. Милата ми сестричка с маркови дънки, спорти обувки и блуза и се чудеше и се маеше тая коза що се държа така като е видимо, че е тръгнала по магазините за плочки - по костюм ли да се перне  newsm78
 Отидохме в друг магазин - едни усмихнати продавачки или консултанки, незнам как се водят, е как да не им се зарадваш-нормалното, любезното ако щете и лицемерното обслужване в търговския сектор е такава рядкост, че почти му отвикнах.

# 35
  • Мнения: 1 924


 за мен това са хора без цел в живота и правят това, защото е най- лесно.

Наистина е смешно да се правят такива генерални заключения. Simple Smile Аз не бих се осмелила.
Искам само да вметна , че според мен работата с хора изобщо не е лесна.
Аз поне не бих се справила и не се наемам на такова нещо.

# 36
  • Мнения: 1 095
Така е, трудно е ,затова като не им стигат нервите да работят с хора,изобщо да не се хващат  Twisted Evil

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...аз пък ще попитам друго- като сме бедни , оправдано ли е да се отнасят с нас лошо ? ...

# 38
  • Мнения: 1 095
Разбира се,че НЕ !
Бедни, богати, все сме клиенти дявол да ги вземе !

# 39
  • Мнения: 3 634
Разбира се,че НЕ !
Бедни, богати, все сме клиенти дявол да ги вземе !

И като си оставяме парите в някой магазин заслужаваме уважение! Ако не са нашите левчета няма да има нито магазин, нито кака фльорца - продавачката!

# 40
  • Мнения: 7 837
В торбичките е истината. И най-вече в надписите по тях.

# 41
  • Мнения: 765
 Не карам кола , била съм бременна , пазарувала съм ...и такива неща не са ми се случвали . Защо ? Кейси даде отговора - май  там е истината .
 Не се впрягай за глупости , продавачките може би са достатъчно наказани , не мисля че имаш повод за самосъжаление . Peace

# 42
  • Мнения: 2 891
За мен това са хора без цел в живота и правят това, защото е най- лесно. Във всяка една друга професия се влага разум, научават се нови неща и човек се усъвършенства.  Подиграването с клиентите, както в случаят на авторката, е закон за тях. Всички сме чували и виждали продавачки, които чакат клиентът да изелезе и почват с физиономиите и обидите зад гърба му. Има и ужасни клиенти, но тези момичета са на работа, плаща им се затова и недопустимо да коментират външния вид на своите клиенти или каквото е да друго.
 Има една категория малко по- елитни сервитьорки, те поне са наясно с етикета, но тях съм виждала сам в по- скъпи и изискани ресторанти и то ненавсякъде.

Виж сега, работила съм в тази сфера 6 години и не мога да се съглася, че съм човек без цел в живота, напротив. Преминала съм през цялата йерархична стълбица на този бранш и смея да твърдя, че съм се справяла добре. Смених професията си поради промяна в семейното ми положение и здравословни причини. Ако не бе последното, съм сигурна, че още щях да работя в този бранш. Що се отнася до осъвършенстането - посетила съм не един и два квалификационни курса, касаещи работата ми (по желание, а не по задължение).

И последно - когато работиш в офис и не си разбираш от работата, единственият бонус е, че по-малко хора го виждат. Простаците, клюкарите и невъзпитаните са преди всичко ХОРА, а хората работят на различни места  Whistling и упражняват различни професии.

# 43
  • Мнения: 765

[/quotе]

И последно - когато работиш в офис и не си разбираш от работата, единственият бонус е, че по-малко хора го виждат. Простаците, клюкарите и невъзпитаните са преди всичко ХОРА, а хората работят на различни места  Whistling

 Именно . Познавам големи "патки" работещи в банки .
И мисля , че наистина в БГ продавачките има да се учат на обноски , но също и таксиметровите шофьори и лекарите и полицаите и...и !   В крайна сметка не може да се сдухваме и самосъжалявае при всеки такъв случай - ами кажи " не е ваша работа , колко пари имам ..."  и толкова .  Спорела съм в такава тема веднъж - нови продавачки няма да ти докарат , така че гледай да се оправиш някак с тези , като имаш ясна позиция никой няма да ти говори така .  А това за колата си е  в твойта глава - това е мое мнение  Peace

# 44
  • Мнения: 804
Съгласна съм с Джей Джей. Хора всякакви,професии-също. Пълен идиот като човек няма как да е супер добър професионалист...в която и сфера да работи.Пък макар и като сервитьор или продавач...

Моята история с нахални и тъпи хора като бременна беше следната. Пътувам в ГТ,вече с доста голямо коремче (август месец,7-ми месец) и хора от тролея казват на една наборка да стане,че "Има бременна жена",т. е.аз. И тя като вика "Аз какво съм виновна,че е спала без гащи"...  Shocked Shocked Не ми беше зор да седна,ама на тази реплика не се сдържах да не й отговоря "Аз пък не знаех,че майка ти те е правила през гащи...".Целия тролей падна да се смее.Онази се подви и слезе на първата спирка.

Общи условия

Активация на акаунт