Кое е по-вредно....

  • 2 928
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Кое е по-вредно - изправяне с преса за коса (керамична) или с кръгла четка и сешоар? И също да попитам какво ще ми препоръчате за предпазване на косата при изправянето? Някакъв спрей или пяна? Мерси

# 1
  • Мнения: 1 775
Не знам кое е по-вредно, аз съм с две леви и мога да се изправям сама само с преса. Косата ми много изгаря, но какво да я правя пущината, като иначе на нищо не мяза. Ползвам течните кристали на Биофарма Peace, както и някакъв флуид на Лонда за предпазване на косата от изгаряне.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 814
Пресата

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 415
и аз мисля, че пресата е по-вредна, което не ми пречи да си изправям косата...слагам кристали на Kerastase Peace

# 4
  • Мнения: 289
Пресата е по-вредна; ползвам едно кремче на Phyto за изправяне на коса

# 5
  • Мнения: 47
Кристалите, кремчетата и флуидите кога ги нанасяте кога точно? Преди самото изправяне или още преди да започнете да се сушите? Предполагам че щом се изправяте с преса преди това все пак се сушите със сещоар, нали? Stitch - ти като ползваш два продукта кое нанасяш първо и в каква последователност?
Много ви благодаря за съветите, аз сега съм в голяма дилема - преид време пръснах сума пари за керамична преса, която изправя супер, но така си стои в шкафа, защото си изрусих косата и много я изтощих. Но сега реших, че каквото ще да става искам да съм с права коса. Та съм готова да дам още пари ако трябва за кръгла четка и сешоар ( задължително ли е да е с дифузер и за какво всъщност служи той, не може ли обикновен?) ако е по-безвредно.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 09:47 от buggy

# 6
  • Мнения: 1 426
Пресата... Но пък в края на краищата това е коса - пораства друга.

# 7
  • Мнения: 1 234
Кристалите, кремчетата и флуидите кога ги нанасяте кога точно? Преди самото изправяне или още преди да започнете да се сушите?

Различно ги слагам-нчкой път на мокра,друг път на суха коса.Фризьорката ми каза,че и по двата начина става PeaceПонеже от балсама косата ми става много мека и хубава,кристалите най-често ги слагам като се изсуша,защото от горещия въздух на сешоара става една тънка и хвърчаща Confused

Иначе за изправянето-и моето мнение е,че пресата е по-вредна.

# 8
  • Мнения: 4 473
От 2 г се изправям сама със сешоар и кръгла четка. Оставям косата да изпръхне, нанасям течните кристали (ползвам на Биофарма) и действам. Досадно е, трудоемко, но косата ми е леко чуплива и без оформяне не стои никак Tired Иначе ми се иска да си взема преса, но точно, заради въпросното изгаряне, се въздържам. Rolling Eyes Сешоарът ми е обикновен, без дифузер. Всъщност, за изправяне, дифузер не ти е нужен.
След изправянето слагам на върха на пръстите си съвсем малко вакса за оформяне (запечатване) на краищата, за да не хвърчи косата, както и отгоре на новопоникващите кичури.

# 9
  • Мнения: X
Пресата е по - вредна, но и с нея не мога да си изправя косата. На 20-тата минута отново се начупва и стои по- зле и от преди изправянето (тогава е силно чуплива, почти къдрава) Tired

# 10
  • DE
  • Мнения: 521
И на мен ми се струва, че пресата е по-агресивна за косата. Аз от години се суша със сешоар, много рядко я оставям да изсъхне сама. Виждала съм я да цъфти най-много 2-3 пъти. Откакто си купих преса обаче (преди 6 месеца някъде), въпреки мазилата и въпреки че я ползвам веднъж седмично забелязвам цъфнали косъмчета. Та сега съм я прибрала и съм решила да не я ползвам чак толкова често.

# 11
  • Мнения: 5 362
Кое е по-вредно - изправяне с преса за коса (керамична) или с кръгла четка и сешоар? И също да попитам какво ще ми препоръчате за предпазване на косата при изправянето? Някакъв спрей или пяна? Мерси
И двете са вредни,според мен.
Слагай кристали преди това.

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
И двете са вредни.Не използвам преса,само в редки случай с четка . Grinning

# 13
  • Мнения: 3 248
От двете - пресата. Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Пресата.

Общи условия

Активация на акаунт