И ние сме вече "бивши"....

  • 454
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Мартин  от една седмица вече не суче. Дойде и краят на нашето кърмене. За протокола това стана точно след третия му пожден ден, насилствено разбира се. Разбира се казвам, защото до последно сучеше нормално - сутрин,вечер и през нощта. Не можах да изчакам до самостоятелното му отказване от "макото", а и психологическият ми предел беше около, макс. 3 години.
Та в понеделник вечер се намазах с онова горчивото и край - няма мляко.
/Близо месец, може и повече беше подготвян за това- той всъщност сам настояваше че е голям батко/.
Естествено последва яростна съпротива, ревове, сърдене и т.н. Аз обаче бях твърда и край - няма. Така мина първата нощ - с ревове и крясъци и т.н.
После вече стана по-леко, остана само трууудното заспиване. Вечерно време се мъчим по 2 часа- четем книжки,разказваме,но...... надявам се да мине и този период.
Хлапето се чувства общо взето добре - гушкаме се много, но има моменти, когато определено му липсва цокането , защото става супер агресивен и налита на бой Rolling Eyes... но се преодолява с мнооого прегръдки и целувки и мили думи.
Аз се чувствам общо взето вече добре. Психически ми беше много трудно миналата седмица - ревях си доста честичко  Embarassed а сега гледам вече с умиление и мааалко завист бебчетата....
Не съм се цедила и не съм пила нищо. Направи  ми впечатление обаче, че за разлика от предните пъти когато отстъствах - 2 пъти по 5 дни, тоди път гърдите ми не се препълниха и нямаше никакво напрежение - явно моментът  си е дошъл.
Ще прощавате че малко дългичко стана.....но....сантименталности......
За всички кърмачки bouquet

# 1
  • Мнения: 6 461
Направо сте се справили геройски и двамата.
Целувки на малкия бивш цуклю Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes
  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 427
Браво на порастналото момче!
И ние натам сме се запътили-от 2 седмици е на село и незнам дали ще си поиска като се върне... Thinking

# 3
  • Мнения: 664
Charr, на 3 години още ли сучеше нощем? Разби ми надеждите, че поне сама ще се откаже от нощното Sad Май и при нас ще става насилствено...
Браво за дългото кърмене!

# 4
  • Мнения: 473
Ами да - още сучеше нощем и според мен си е навик - 3 дни след като спряхме кърменето започна да спи по цяла нощ. Три години се будеше като по часовник в 3,30 през нощта - направо си беше мъчение

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Поздвления за успешното кърмене! smile3525
Но ме подсещаш да започна да го отказвам от нощното кърмене - с надеждата да спим по цяла нощ.

# 6
  • Мнения: 9 481
Нашият за момента е далеч от трите годинки /още е на 1год и 5мес./, но не знам и аз как да спра нощното кърмене ooooh! буди ме в 12, 3,5....пробвала съм веднъж да не дам-неистови писъци и рев наддаде #Cussing out
Кажете мами с повече опит-да изтрая няколко такива "съпротиви" или как да процедирам? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 591
Абе я не си тормозете децата  Hug
Моя 4 и половина годишен дивак още се буди по Н на брой пъти и няма заспиване докато не пие нещо. То не са тоалетни, не са преобличане, хапване, пийване...Ако може да го накърмиш и да си заспи е къде-къде по-лесно....
Големия спря сам като с магическа пръчка на 2 години да се буди. Най малкия  суче спейки, и стане ли 1 часа става да играе  Twisted Evil и така до 5  ooooh! - няма цица, няма мица - неще да спи и това е....
Та мисълта би беше - щом заспиват веднага като ги кърмите по добре така, отколкото да се тормозите - някои деца не спират да се будят, след като им отнемат цицата или шишето.... и става кошмар /аз още го преживявам /

Общи условия

Активация на акаунт