Близките ми са ужасени...

  • 3 720
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Аз раждах секцио със спинална упойка, бях в съзнание по време на секциото, а мъжа ми беше допуснат по негово желание да гледа и да снима през една стъклена преграда. През цялото време ми пращаше въздушни целувки и ми правеше разни физиономии и ми беше много по-леко. Бях много притеснена и неговото присъствие ми действаше страшно успокоително, някак си знаех, че като той е там всичко ще е ОК, така и беше.

# 16
Ако той е убеден, че иска да е с теб в този момент - няма какво да му мислите и да се съобразявате с мненията на други хора! С моя съпруг още от началото на бременността се бяхме разбрали, че няма да присъства на раждането и не съм му се сърдила или убеждавала - просто това не е за всеки. С мен през цялото време - от предродилна зала до края на самото раждане беше снаха ми и винаги ще съм й благодарна за това!!! Присъствието и подкрепата на близък човек в този момент е от голямо значение и полза. Вземете решението двамата и ако намерите за необходимо - уведомете роднините  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 530
Това мъжът да присъства явно все още е рядкост в България и затова ваште роднини сигурно реагират така остро. Но просто не им обръщай внимание. Според мен сте взели най-доброто решение, щом и двамата сте щастливи с него. Ето виж какво беше написал нашия тати за преживяването си по време на раждането (точка 5):
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=527

Сега пак ще е с мен и дори сме решили раждането да е вкъщи за да е още по-съкровен и 'наш' момента. Явно съм попаднала на добри роднини и приятели, защото досега никой не ме е обявил за луда или да се е изказал негативно. Даже напротив, всички чакат с нетърпение и се надяват нещата да минат както ги плануваме. Леко раждане!

# 18
  • Мнения: 3 200
Изборът е ваш, какво се ужасяват, нали няма те да присъстват

# 19
  • Мнения: 3 116
Нашият татко също иска да присъства и ще присъства. Пък за роднините каквото искат да си мислят и да говорят. Всъщност ние нищо не сме коментирали с тях и не знам как ще реагират, но както и да реагират за мен няма значение. Нали аз ще раждам, а не те  #Crazy

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
да бе - той мъжа ти не ти се вре между крака - то това бебе си го за4енала като  хм Дева Мария - пу 4е мръсно нещо - да гледа!!!!! Simple Smile  Wink  Embarassed  
Хи4 да не се връзваш на разни му там баби , дядовци , лели стринки каки и про4ие..... мъжа ти ако иска да влиза да влиза , моя каза 4е било страхотно  и току що го питах и каза 4е и на второто , третото , петото ако трябва ще присъства .....
1-во - обикновено ти го слагат до главата , и нищо от "онази мръсна 4аст" не се вижда
2-ро - си по сигурна
3-то  - ако пук пререже пъпната връв и му дадат да подържи бебето ,ама 100% 4е нищо друго няма да го интересува
 удари ги тези баби с някои аргумент  или им кажи 4е си много модерна и това сега е новата мода Simple Smile !!!!
 има наистина един  момент ,4е може да не издържи мъжлето на гледките -  все пак кръв се лее Wink

# 21
  • Мнения: 4 414
не мога да разбера какво и е на жената на "положението" като ражда, че мъжът и да е неприлично да я гледа #Shocked  #Shocked
хич не се занимавай да им обясняваш защо и как. има неща, които не подлежат на обсъждане от родата и това определено е едно от тях!

# 22
  • Мнения: 143
Ми то едно време не е било прилично и мъжа да ни вижда голи, да вземем пак да си облечем нощниците по време на секс? : )))
На мен и през ум не ми е минало да уведомявам нито свеки, нито майка ми по въпроса, не знам дали ще има възможност, ама ако има - докторите разрешат ще присъства, и определено няма да питам свеки дали може!

# 23
  • Мнения: 1 072
Да, наште пък се побъркаха като казах, че ще раждам вкъщи. Свекър ми заяви, че добре тогава, обаче то било женска работа раждането, щяла свекърва ми да дойде докато раждам, а мъжа ми да си е в хола с него и другото дете. Аз чак се притесних, че вярно ще го направят... Ама слава богу се размина...

# 24
  • Мнения: 1 246
Нашият татко присъства от на4алото до края,и не сме съжалявяли за това,той беше удивен,о4арован и нищо не му се видя грозно или гадно Stuck Out Tongue И още щом видя бебека се влюби в нея,това е нещо,което трябва да се преживее Stuck Out Tongue
Но явно в БГ.все още има предрасъдъци за това,тук няма нищо по-нормално от това таткото да присъства,даже е 4удно,ако го няма до майката Stuck Out Tongue
Направете както сте си решили,ще видите,4е си заслужава Stuck Out Tongue
Наистина оба4е има татковци,които не издържат до край,та ако стане така,ще излезе,на моя приятелка мъжът не издържа и излезе.А таткото стои до главата ти,така 4е нямя да  види "подробности".
 Stuck Out Tongue Късмет и кураж,леко раждане Stuck Out Tongue

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хахаааа:)))
ама как моля ти се ще допуснеш мъжът ти да те види как викаш и се напъваш..пък може и да си повърнеш....(на мен ми се случи първия път)........
егати хората!!!
може би трябва да пазиш в тайна от него, че ходиш до тоалетната, че си духаш носа и си махаш космите......

майчице!!!:)
щом има желание, нека дойде....!!!
а роднините....по-добре да замълчат в такива случаи...

леко раждане и дано това ви сплоти още повече...Simple Smile)!!!!

# 26
  • Мнения: 1 771
Хич не се впрягай на околните. Най важно е ти и съпругът ти да сте в съгласие. Щом има желание чудесно, ще ти бъде подкрепа в този важен за двама ви момент. Околните нямат думата при решаване на вашите въпроси, могат да ви дадат съвет, но дотам. Всякакви други коментари са излишни. Дръжте се един за друг двамата и единствено значение за теб да бъде желанието на твоя любим, и значение за него да има само твоето желание.

# 27
  • Мнения: 444
Нашият татко също беше с мен на три от ражданията и не съм имала проблеми с роднините, но нямаше и да допусна да се бъркат където не им е работа.Щом е присъствал на зачеването, защо да не го направи и на раждането, ако той самият го желае.

# 28
  • София
  • Мнения: 938
Ако знаеш колко ме беше яд че се наложи секцио....Таткото беше повече от разочарован. Хич не ги слушай, разбира се, че трябва да е с теб. Нашият татко искаше дори на операцията да влезе, ама не го пуснаха.  Imp

# 29
  • Мнения: 637
И аз съм голям привърженик на присъствието на таткото в залата - ми така, де, иначе ще пие с приятели. Laughing  Laughing  Laughing

Нашият татко не само присъства, ами дори ми направи второто секцио - Туфи, казвам го специално за тебе, да ти подскажа, че има и друг биологичен вид доктори, които не бягат от отговорност. Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт