Ех, ваканция голяма, как те чака ... мама!

  • 20 218
  • 321
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 937
gargamela, идеята е чудесна. Ще се възползвам!
tanita_ko, и аз искам такова безстопанствено лято Simple Smile, ама не би!
Едната баба е наоколо, но от мераци по двора, всичко е засято в стройни редички - там децата не припарват. Просто няма къде!
Другата - малко по-далеч, проявява желание някакво за едноседмична командировка на щерките (максимум). Аз обаче не съм склонна.
Остава локвата-басейн на двора, евентуално курс по езда за Ралица, ако успея да направя организацията и... таблицата за умножение Mr. Green

Ирка, дано да си намерила решение!

Похвалих ви се вчера, че багажът от зеленото е налице, всичкият!
Докато първолачето не се прибра вечерта ... със зимното си яке. Надлежно прибрано някъде по трасето от добросъвестен съученик, по-скоро от баба му.
Интересното е, че аз въобще не установих липсата му newsm78
Биляна 69 беше права за списъка, но ще знам вече.

# 31
  • Мнения: 826
 Party Нищо не остана до ваканцията...
Утре имат спортен полуден, в понеделник няма да учат заради изборите, в сряда- предполагам, че съвсем "на уволнение" ще го раздават...
Видя му се края.  Hug
Първолачев става мно-о-ого трудно през последните дни  Tired- явно вече се е настроил на вакнционна вълна.
Някакви кнтролни /или нещо подобно/ са правили вчера. Каза ми, че имал 6,но тетрадки така и не показа- предполагам, че ще ни ги връчат на завършването.
Ние /родителите/ за наш срам не сме обсъждали подарък за госпожата  Embarassed Всъщност едва се навиха другите родители за книжки, които да подарим на децата  Sick
nezito, каква е тази Ваканционна книжка за бъдещи второкласници? Да взема да се ровна- ако не в нета, то поне в някоя от големите книжарници сигурно ще я открия  newsm78

# 32
  • Мнения: 24 467
Здравейте и от мен в новата тема.
Записвам се.

# 33
  • Мнения: 1 937
elia_gg, книжката според мен е същата, за която Веси по-горе даде линк.
Много интересна ми се стори.

# 34
  • София
  • Мнения: 223
Ох и ние не сме обсъждали нищо за подарък EmbarassedПък и честно като знам колко трудно стои въпроса като се събират някакви пари,все се мрънка,все се цупят Confused
Утре и другиден ще имат също спортен полуден,тази седмица им е много лежерна,нямат почти нищо за домашно,явно всички са ваканционно настроени.
Вердад решение от днес за вчера трудно се намира,ще се наложи тези няколко дни да се прибира самичък от занималнята,която слава богу е през няколко блока и няма улица за пресичане,а как ще ходи до Британика все още не ми е ясно SadИма вариант да го пусна сам ,но не ми се иска,има доста улици за пресичане,а Нишава си е направо булевард!

# 35
  • Мнения: 24 467
В нашия клас събрахме парички и на децата ще им подарим по един тълковен речник- четиво полезно, макар и не толкова приятно.  За догодина учителката каза, че ще им трябват, тъй като ще работят с речници. Май е още по- полезно за родителите. На мен идеята ми хареса.
Пък за друг подарък, който ще е удоволствие за самото хлапе- то ние, родшителите и разните комплекти баби и дядовци за какво сме?

# 36
  • Мнения: 2 768
Ехоуу!
Наканих се да пиша в новата тема най-сетне!  Grinning

Аз никак не съм дейна в организирането на мероприятия в класа, до колкото разбрах има резервиран рестораН за 24-ти с анимация и подаръци. В случая ми е по-сложно кой ще гледа малкото човече... най-много и тя да участва в празника  Crazy

Виж за ваканцията... от доста време го мисля и премислям ???  newsm78 Това е първото ми работно лято от как е родена София.
Юни месец занималнята ще работи, значи сме там. От 3 до 9 юли ще има лагер (пак от занималнята) на който вече Кристина е записана. 
Остава да измислим кой, къде и как ще я гледа от средата на юли до края на август. Предполагам ще гостува ту при едната баба, ту при другата, не виждам много варианти в случая.  Thinking И двете живеят в околностите на града.



Искам да попитам, имате ли представа от къде мога да купя книги на руски? Има ли ги он-лайн?
По 28-ми ще сме в София, там мога да потърся, но не зная къде?
Имаме понеже 5-6 книжки списък за четене през лятото.

# 37
  • Мнения: 826
Verdad, дали линк добрите хора, ама аз като чета крайно невнимателно съм го изпуснала  ooooh! И на мен ми изглежда интересно, като се поогледах издателството е русенско, ще проверя какво още подходящо за нашите моми и юнаци има... само да се добера до Русе скоро /до преди да се роди Бебочев ходехме всяка седмица, ама сега у нас е анархия... все по- рядко се организираме/.
Доколкото разбрах ние ще подаряваме Български народни приказки /не знам на кое издателство/- класната одобри идеята- ще ни бъде полезна книжката. За речници- за мой срам у нас има само 1 английско- български и 1 френско- български  Embarassed Тълковния ми се струва отлична идея, ама като знам какъв е "палачор"  Twisted Evil  сина ми, направо ми се отщява да купя луксозно издание /доколкото си познавам детето ще извади речника от раницата в края на учебната година, та познайте на какво ще е заприличал Close /
Това последното го казвам от горчивия опит от тази година- за да е сигурен, че няма да забрави нещо разнася непрекъснато всички учебници /изключение правят само постоянно заселените в училище/. За съхраняване на читавия им вид не помогнаха особено облеклата, които купих... Ако прочетете някъде за облекла за учебници с метални нишки, или нещо още по- яко, моля имайте ме в предвид  Praynig

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 16:27 от elia_gg

# 38
  • Мнения: 24 467
Ние нарочно се спряхме на тълковен речник. Първо обсъждахме приказки, но се установи, че така или иначе всеки си има в къщи, освен това да си кажа честно моят син тая възраст я мина преди около две години. Сега сме на друга тематика.
Тълковният речник бе предложен заедно със синонимния, но решимхме, поне аз така смятам, че хлапето първо следва да се научи да тълкува и разбира значението на думите, пък после да си обогатява речника със синоними.

... Така-а-а, облекла с метални нишки ние не намерихме. Ама веднъж му купих втора "Музика" с неговите пари.... Аз и панталони съм купувала с неговите пари. Знам, че съм лоша, гадна майка и т.н., ама не смогвам бе, хора! Пък и това по- има ефект върху меркантилното животинче.

# 39
  • Мнения: 1 937
Ета, я виж това- пише, че са официален представител за Източна Европа на Руската Академия на науките и водещи научни издателства. Има и електронна книжарница.
Сетих се, че съпругът ми заминава за Москва другата седмица. Давай списъка Laughing

Тълковният речник ще е задължителен за догодина. Особено важно ще е децата и госпожата да разполагат с еднакви такива, защото се работи по-лесно.

# 40
  • Мнения: 1 492
Ние нищо няма да подарим на децата  Sad Обаче зор голям от няколко майки да се купи скъп подарък на госпожата. Нищо против подарък за госпожата, но пък за децата нищо - не съм съгласна. За това на моя глава се обадих на един детски клуб и поръчах Ди Джей и аниматор за празника, поне да им е весело на децата. Събрахме още по някой лев и стана работата без много възражения. Та сега съм доволна   Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 768
Ех, Вили! Истинско съкровище си!  Hug

Списъка е у дома, довечера ще преслушам електронната книжарница. Трябва да видя и в майка ми има ли от моите руски книги, оцелели 100 премествания.

Може да се възползвам от любезното предложение да притесня милия ти съпруг, ако останат неоткрити заглавия!

# 42
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Искам да попитам, имате ли представа от къде мога да купя книги на руски? Има ли ги он-лайн?
По 28-ми ще сме в София, там мога да потърся, но не зная къде?
Имаме понеже 5-6 книжки списък за четене през лятото.

Eta, руски книги в София има в една книжарничка на "Витоша", точно до "Макдоналдс"-а на кръстовището на "Витоша" и "Алабин". Другата им книжарница е на бул."Прага", по посока Медицинска академия, отляво преди пазарчето, на първи егаж в кооперация е и се качваш по външни метални стълби.
Има и в книжарницата на последния етаж на МОЛ-а, но като че ли там са повече учебници.
Ако става въпрос за художествена литература, прати списък и на мен, бая сме вършали из руската книжарница и аз и мъжът ми.

Знам, че съм лоша, гадна майка и т.н., ама не смогвам бе, хора!

Не си единствена, да знаеш.  Peace Идеите на щерката за рождените й дни включва много (поне 18-20 деца). Реализираме ги, но от 4-годишна си финансира между 30 и 50% от разноските по тържеството (колкото са й останали от сурвакането Laughing).

# 43
  • Мнения: 2 768
Предимно приказки са, до колкото запомних.

Благодаря за любезните предложения!  Hug

# 44
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
 Ехо-о-о,бройте и мен при русофилите Grinning И Петър,по неволя.Интересно,че за английския ми е мрънкал,ама за руския-не,засега.  Руски книги има на ул Шипка,след Софийския Университет,в Руския културен център.  При майка ми имаме цялата световна детска литература, на руски,но списъци още никой не ни е дал Thinking
Камелия,същата липса на организация и празник за децата в нашия клас! Много ме е яд,всички идеи се разпаднаха,а е късно да реагирам.Този клуб и ди-джей в кой край на София си ги организирала?

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 21:41 от blanc

Общи условия

Активация на акаунт