Ментална диета

  • 2 503
  • 14
  •   1
Отговори
Може ли да постигнем идеални пропорции на фигурата без да спазваме диета? Отговорът изненадващо е "ДА" - чрез силата на подсъзнанието. Ако пък към него прибавите и 5 хармонизиращи упражнения се получава програма, правеща чудеса.

ВЪВ ВСЕКИ ДЕБЕЛАК СПИ НОРМАЛЕН ЧОВЕК

Наистина е така, тъй като ние не се раждаме безформени. Защо обаче на практика поне половината от нас не са доволни от външния си вид и се считат за дебели. Дали винаги става дума за прехранване? Оказва се, изненадващо, че по-често хапваме, не защото ни гони здравословен глад, а от скука или тъга. С една дума - ядем не когато и каквото трябва. Така дебелеем и за наказание предприемаме драстични диети без дълготраен ефект.

МИСЛЕТЕ ЗА СЕБЕ СИ

Представете си, че сте с нормално тегло - как бихте се чувствали? По-подвижни, по-щастливи, по-атрактивни? Престанете да мислите за няколкото излишни килограми. Нима няма интересни неща около вас? Изпитайте удоволствието от аромати и багри, от близостта на приятелите. Радвайте се, че сте здрави и поне една вечер спокойни и щастливи заспете. Колкото по-позитивни са вашите мисли, толкова по-лесно вашето тяло ще се раздели с излишните килограми.

МЕНТАЛНАТА ТРЕНИРОВКА

Дагмар Херцог предлага най-простия метод за отслабване - менталната тренировка. Основното в нея е: никакви диети, никакво изчисляване на калории, никакъв кантар! Вместо това използвайте силите на организма си за достигане на желаното тегло, като му помагаме с разбираеми и точни команди. Към тях спадат внушението и визуализацията. Организмът реагира веднага с включването на определени функции от обмяната на веществата.

ПОЗИТИВНАТА СУГЕСТИКА

Внушенията променят мисленето и поведението ни. Например:
ям, когато съм гладен/на
тялото ми е заредено с енергия
чувствам се лек/а и млад/а
нямам негативни мисли
харесвам се, какъвто/ато съм
съвсем здрав/а съм
вярвам, че ще успея

Повтаряйте си ги поне по 5 пъти на ден, но трябва да сте убедени във въздействието на сугестиката. Освен това, отнасяйте се любезно със себе си, премете се такива, каквито сте (в момента!). Отрицанието на собствения ви външен вид е враждебно поведение към самите вас. Подсъзнанието пък реагира с... враждебност.

Ще ви помогнат и някои психо-трикове:
изградете си точна представа за мечтания външен вид, тъй като тялото ви трябва да знае за каква цел работи.
престанете да разделяте храната си на "хубава" и "лоша", ако ви се прияде бонбон, хапнете го, но без угризения.
хранете се редовно и само на определено място, никога не четете по време на ядене и не гледайте телевизия.

ФАНТАЗИЯТА И АПЕТИТЪТ

Съществува лесен трик да се преборите с адския глад, който се появява понякога - прожектирайте си мислено филм. Когато устата ви се напълни със слюнка от представата колко вкусно ще си хапнете, оцветете си храната в неапетитен вид. Често гладът се заражда в ума ни и точно там трябва да се преборим с него. Например:
ОТРОВНО СИНЯ ТОРТА - тя би изглеждала като поставена на виолетова светлина, направена като че ли от гума и съвсем неприятна на вкус. При сладкишите лилавият цвят се оказва най-подтискащ.
ЖАБЕШКО ЗЕЛЕН САНДВИЧ - би изглеждал отвратително, нали? Трикът е още по-успешен, ако успеете да си внушите и миризмата на блато, п-фф!

МЕТАЛНОСИВ ШОКОЛАД

за да не изхрускате целия шоколад наведнъж, включете "киното": представете си го металносив, не в станиолено, а матово, мръсносиво. Вече не ви се хапва?

 newsm47

# 1
# 2
  • Мнения: 916
И друг път съм чувала за менталното отслабване, но не съм сигурна в ефективността му Peace
Но е доста интересно!
  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 647
И друг път съм чувала за менталното отслабване, но не съм сигурна в ефективността му Peace
Но е доста интересно!
  bouquet
за ефекта Плацебо да сте чували - е това е -  мозъкът лекува тялото

# 4
  • Мнения: 916
Плацебо ефектът (placebo effect), познат още под термина неспецифични ефекти, е феномен, при който симптомите на пациента могат да се подобрят при наличие на неуспешно или лъжливо лечение, само защото пациентът вярва, че ще се възстанови или че лечението му помага, независимо от медицинската гледна точка. Някои хора смятат, че това е удивителен аспект от човешката психология.

Пример: Лекар казва на свой пациент, че ще му инжектира много ефикасно лекарство за лечение на неговата болест. В действителност лекарят инжектира най-обикновен физиологичен разтвор на пациента, но последният не знае това. Той вярва, че му е инжектирано лекарство, което ще му помогне. В резултат пациентът действително показва подобрение, просто защото вярва в това. Плацебо е пример за начина, по който психиката може да въздейства върху тялото. За съжаление въздействието може да бъде и негативно.

Ето защо някои хора отслабват от разните му хапчета и чайове Mr. Green

# 5
  • Мнения: 46
Мда....аз в момента  съм на нещо подобно, и за сега съм много доволна. Отслабнах последно с  8 кг., с диета, но много се страхувам да не си ги върна. Една позната  ми препоръча този курс - 'да отслабнем завинаги и да останем слаби".Не е диета, нито тренировки, нещо подобно на гореописаното е , но с конкретни "упражнения", които трябва да усвоиш, преди да продължиш напред.
Общо взето нещата съм ги чела в много книги и на теория  си ги знам перфектно , ама нещо не ми получаваше  да си казвам колко много се харесвам, когато всъщност не се харесвам.
Все още съм  в началото, но първите "упражнения", които трябваше да  усвоя , бяха да се науча да се усмихвам на себе си и да си казвам нещо похвално винаги като се погледна в огледалото, или като си видя отражението в някоя витрина, но трябва това, което си казваш да е истина за теб , например "Имам прекрасни очи"..т.е нещо в което вярваш. Звучи като  много лесно, ама ако като мен, виждайки се във витрината да си свикнала да си  казваш "уф, как ми стърчи задника?" или нещо друго неодобрително , хич не е лесно.
Тук тези курсове са много популярни и даже се чака за да те включат. Всички казват ,че  има резултат, надявам се да е така и за мен, много ме е страх от йо-йо ефекта, защото обикновено напълняването  след диета е с повече от сваленото, пък и не искам постоянно да съм в някакви ограничителни режими, я без въглехидрати, я без сол, я без мазнини и т.н, а и постоянни тренировки също не са ми много на сърце, просто съм си по-мързелива, пък и не винаги имам  възможност /например пътуваме доста / да тренирам .
Та така, ако ви е интересно ще ви пиша още.

# 6
  • Мнения: 1 280
Преди много време в Розали бяха пуснали една статия:"Отслабване 4рез мисълта". С приятелката ми решихме,4е то4но това е нашата диета...ама само с мислене не стана работата,явно малко сме мислили..или не е било пояснено,докато мислим да не ядем...
Съгласна съм,4е психиката е голяма работа,ама не си ли размърдам дупето да тренирам,и нямам ли контрол над храната си...мога  да се скъсам от мислене,и пак ще ка4вам килцата..МОже би не съм добра в самовнушението,не знам....А и наистина,като се видиш на какво прили4аш,как да си кажеш: Леле, какво тяло съм направила.... Embarassed  то пак верно де...ама в обратният вариант....с килцата нагоре...

# 7
  • Мнения: 684
И друг път съм чувала за менталното отслабване, но не съм сигурна в ефективността му Peace
Но е доста интересно!
  bouquet
за ефекта Плацебо да сте чували - е това е -  мозъкът лекува тялото
bowuu bowuu bowuuабсулютно съм съгласна с теб!!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 959
maktyBka, интересна статия. Силата на човешкото подсъзнание е огромна, но и аз като Пинкито мисля че ако не придадеш определена форма на мислите си не можеш да чакаш отслабваш ефект. За задържане на кг и спазване на вече утвърден правилен хран. режим, Да/ както МираМ пише/, но не знам ако продължиш по старият утвърден път/ с хапване на излишно кол- во храна, без упр- я.../ как ще можеш да се убедиш сама себе си че кантара или огледалото лъже. Позитивната сугестика е силна, но трябва да има правилна база.
МираМ, успех Ти желая в задържането на кг и дано курса Ти помогне!

# 9
  • Мнения: 1 095
силата на мисълта е безмерна!
аз съм "за" този метод !
искам скоро да пишете още по темата и да ме образовате !

# 10
  • Мнения: 46
Аз съм много доволна, научавам много нови и полезни неща. Продължавам да отслабвам , като благодарение на  тези ,да ги нарека "ментални упражнения", се чувствам изпълнена с много ентусиазъм и щастие.
Уверявам се. че силата на мисълта и желанието, съчетано с въодушевлението от постигането на поставената цел  са изключително важни.
Даже на околните им прави впечатление, че освен че съм отслабнала изглеждам и по-щастлива  и сияйна.

# 11
  • Мнения: 2 959
...Продължавам да отслабвам , като благодарение на  тези ,да ги нарека "ментални упражнения", се чувствам изпълнена с много ентусиазъм и щастие...
МираМ, страхотно е това, но само с положителни мисли ли постигаш свалените кг, без промяна в хрантелните навици? Или просто положителната сугестика Ти помага да кажеш "не" на някой храни и да преоткриеш своето истинско Аз?

# 12
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Аз съм много доволна, научавам много нови и полезни неща. Продължавам да отслабвам , като благодарение на  тези ,да ги нарека "ментални упражнения", се чувствам изпълнена с много ентусиазъм и щастие.


Би ли споделила къде ги има тези упражнения, ако не са top secret, разбира се newsm78 newsm78 newsm78?!? Книга, сайт или...

# 13
  • Мнения: 46
Kalida, не само с положителни мисли, а най-вече със "съзнателно хранене/ядене/". Това ми беше  първото упражнение от втория е-майл, което все още "уча". Ще се опитам да го  опиша накратко : правилата са следните :първо и  много  важно, когато си гладен да ядеш!-  второ , когато ядеш, да ядеш това, което ти се яде!  И тук идва другия важен момент - как да го ядеш: след всяка хапка, трябва да оставяш приборите  до чинията и да дъвчеш  " съзнателно" и дълго, даже е препоръчително с възклицания от рода на ммммм/колко вкусно!/, нали все пак ядеш, това което ти се яде, когато ти се яде, значи имаш основание да си доволна. По този начин  засилваш вкусовите си усещания за храната, която приемаш, и даже ти се променят някои  предпочитания, защо мислейки за това,което дъвчеш в момента се концентрираш повече върху неговия вкус и даже може да откриеш, че вкуса на някои храни е доста по-различен от преди, когато си се хранила "нормално", без да се  концентрираш върху това което дъвчеш в момента, както е с 98 % от хората/ така твърдят/. Храниш се много бавно, ориентир за начинаещи е да си сложиш топла храна в чинията и докато свършиш  с храненето, тя да е изстинала. Последното правило е винаги да оставяш малко храна неизядена т.е да не си изяждаш всичко, което е в чинията.
Това е в общи линии, на мен ми е забавно да ги правя тези неща и всеки ден откривам как отношението ми към храненето и различните храни се променя, а  най-много се радвам, че си промених и отношението към мен самата /май и към околните/ , някак не съм токова критична вече и виждам повече хубавите неща от  " недостатъците"/за това упр. писах по-горе/.
Ленни, няма никаква тайна, аз по-горе писах за курса, води се по е-майл, защото е повече като индивидуална консултация, има "интейк" въпросник  и за всеки се избират такива упр., които са най-подходящи. Разбира се има и обща част, която е  еднаква за всички.
Кореспонденцията е на холандски и английски.
Консултантката се казва Карол Леин. Няма страница или книга, основно работи по е-майл.
Стана малко  дълго, за което се извинявам.

# 14
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 492
Всичко ми звучи много реално.Май в борбата с физическото се изключва менталната част.А тялото е  една система,но ние атакуваме само на отделно ниво.Чели ли сте,че човек не трябва да се храни,когато е гневен.Така храната се превръща в "отрова".Позитивната мисъл(но истински позитивната) е лекарство за душата.Защо да не бъде и за тялото?!
Аз на себе си съм изпитала силата на внушението,но с отрицателен заряд.След внушение на определена болест, в която вярвах категорично,получих физическите и симптоми.Пълната им програма.
така ,че определено може да се задейства внушението и позитивизма в наша полза.

Общи условия

Активация на акаунт