Кога купихте нужните неЩа на бебчо?

  • 3 176
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 663
Преди раждането обиколихме магазините, които искахме и си набелязахме какво ще купуваме и си направихме списък. Като се роди беба таткото за един ден накупи всичко и го изпра, изглади, подреди вкъщи и прочие. Но той пазарува прекрасно и затова му гласувах пълно доверие.

# 31
  • Мнения: 1 809
Когато бях в началото 9-тия месец ,всичко си купих Heart Eyes
И добре, че така направихме, защото бебека се роди 2 седмици преди термина #Milti
Лека бременност ти желая Flutter Има време Wink

# 32
  • Мнения: 523
СТИГА С ТЕЗИ ГЛУПАВИ СУЕВЕРИААААА
толкова много се дразня, защо трябва да се отказваш от това огромно удоволствие да пазаруваш за собственото си дете, да избереш ти нещата, които ще позлваш и то всеки ден??
Ние купихме всичко с мъжът ми заедно преди да се роди синът ни, представяш ли си да купят нещо, което на теб не ти харесва, н, цъ.
Пък и беше такава голяма радост:) с дни обикаляхме с таткото до като подберем креватче, количка, и т.н.

# 33
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Купих няколко бодита още догато бях в третия месец и ми казаха, че трябва да се направи амниоцентеза. След това купих едно одялце в 5-6 месец и казаха, че не и се чуват тоновете. Всичко се оправи.
Аз исках всичко да си избера сама и да го подредя. Избрахме дървено легло и то трябва да поседи известно време да се измиришат лепилата и лаковете преди да се сложи бебето вътре. Като дойде време за болничния 45 дни преди термина всичко беше готово, подредено, изпрано, изгладено. Тати само беше послал леглото и подредил играчките, бях ги прибрала да не се прашат.

# 34
  • Мнения: 651
Цитат на: T o n i
Преди раждането обиколихме магазините, които искахме и си набелязахме какво ще купуваме и си направихме списък. Като се роди беба таткото за един ден накупи всичко и го изпра, изглади, подреди вкъщи и прочие. Но той пазарува прекрасно и затова му гласувах пълно доверие.


 newsm74

 Да клонираме такова татковци!!!!!  Hands Clap

# 35
  • София
  • Мнения: 679
Независимо от мрънкането на бабите и таткото, успях да се наложа и напазарувахме още в началото на 7 месец. От края на 5 бях с контракции и се настройх, че ще раждам по-рано.
Другото ми извинение за ранното пазаруване беше, че през 8 и 9 месец от бремеността се падаше да е декември и януари и щеше да е много студено за обикаляне по магазините.

# 36
  • Мнения: 177
Цитат на: jumper
Питам zаЩото има някакво суеверие да не се купува ниЩо на бебчо преди да се роди. От друга страна като се роди едвали на майката и е до паzаруване и така въпроса остава кога?

Започнах да купувам в началото на 8 месец

# 37
  • Мнения: 136
Всичко бяхме купили предварително. Само креватчето са го взели докато бях в болницата защото беше поръчка и нали живеем в България та се забавиха. Мисля че е добре да се постегнеш по от рано защото после няма да ти е до това. Леко бременеене и успех.

# 38
  • Мнения: 2 258
Края на 8-ми месец започнахме да пазаруваме,за да е готово всичко...

# 39
  • Мнения: 5 228
Едва дочаках да вляза в осмия месец и като почна едно пазаруване. . . За два-три тура по магазините накупихме всичко. Не се лишавай от това страхотно удоволствие заради суеверия. В щатите правят цели празненства в чест на бебето предварително, а и там се раждат бебета, нали Wink

# 40
  • Мнения: 1 383
Първия път напазарувах всичко в 9-я месец. Сега нямам търпение,  чакам да изкарат летните дрешки и се втурвам по магазините. Единствено ме притеснява дали прогнозата за пола е вярна и затова може би няма да купувам големи количества.

# 41
  • Мнения: 1 520
Предлагам ти да не вярваш на тези суеверия. А спокойно да обиколиш по магазините, да си харесаш и избереш. Моето бебе се роди по-рано от очакваното и не бяхме купили нищо. Така докато аз лежах в болницата мъжът ми (или по-скоро майка ми) бяха купили нещата от първа необходимост (корито, памперси, първи дрехи, легло). И до ден днешен съжалявам, че не можах да участвам в тези първи попълнения за бебчето. И ми е много терсене всеки път когато се сетя. Ама вече минало заминало.
Така че като излезеш в отпуск преди да родиш прави разходки из магазините. Хем приятно, хем полезно.

# 42
От 5м. започнах да си набавям необходимите неща Stuck Out Tongue

# 43
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: jumper

pepelyashka ти ходи ли на такъв курс ако да къде

Ходя в мойто градче. Като минеш 20 г.с. иди разрови в интернет или питай гинеколожката ти да ти даде списък на акушерките и какви курсове предлагат. По принцип тези подготвителните са безплатни, учат те не само как се диша по време на раждане, ами всичко около грижата за бебето, бременната, бюрокрацията и прочие. Ако не греша са 12 или 14 часа общо, затова и е хубаво да почнеш навреме. При нас има и плуване за бременни, има и акушерки, които правят акупунктура и са на твое разположение последните седмици преди термина за прегледи и въпроси и т.н.

# 44
  • Мнения: 414
Аз още щом видях двете чертички на теста излязох от работа и купиш шишета... После, като им се нарадвах след няколко дни купих нещо друго, докато му се нарадвах на него и отидох за друго и после пак и пак... изобщо през цялата бременност купувах едно по едно нещата и им се радвах ли радвах, такъв кеф беше!!! Имах си хас някой друг да купува вместо мен, каквато съм претенция Simple Smile или пък да тичам с големия тумбак, подутите крака и болките в гърба, накрая по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт