Какво да готвя на дете, алерги4но от мляко и яйца?

  • 563
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Имам дете на по4ти 2 години, алерги4но от мляко и яйца. Искрено се надявам да ми подхвърлите идеи,  с какво бих могла да обогатя семплото му менЮ. Не може да яде дори пиле и телеШко месо, тъй като съдържат  мле4ни и яй4ни протеини. Използвам мляко от соя, което замества кравето, но как да заместя яйцата? Помагайте...

# 1
не използвай яйца трудное но става

# 2
aз страдам от същото -но се оказа че имам глутейнова алергия-и от това се е получила тази алергия. не ям хляб .пазих 1 месец без мляко и яйца и глутен.и сега мога да ям яйца и мляко .пробвайте или се изследвайте за глутейнова алергия

# 3
  • Мнения: 721
Моето дете е с АБКМ, съответно и яйце на давам още. Като за начало ще те посъветвам да не се притесняваш. Имаш ли желание да му помогнеш на детето - ще стане. Бях постнала една тема за рецепти за деца с такава алергияhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207863.0
Обще взето трябва да развинтиш въображението си.
Ще те посъветвам да посетиш клуб "Алергии" в Дир-а. Там има много изписано.
Ако имаш въпроси, питай, но разкажи кога се появи алергията? Как? С какви проявления? Какви лекарства взимате?

Раз72, глутеновата ентеропатия утихва при всеки различно, Но казвам утихва, защото това е болест за цял живот. В много чужди издания пише, това, което ти казах, но само в БГ се смята, че тази алергия е временна. Склонна съм да вярвам на първото, защото изчетох доста материали. Ти сигурна ли си, че това е било алергия към глутена, защото причините за появата може да са доста и различни? По принцип, не можеш да изчистиш организма си за 1 месец.

# 4
  • Мнения: 252
Munichka Раз 72, благодаря много за отзива. По препоръката на Munichka отивам да 4ета. newsm51 

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 00:24 от Гая

Общи условия

Активация на акаунт