Случвало ли ви се е бебето да "полудее" в корема ви??

  • 2 063
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Здравейте мами.. Simple SmileВече съм в девети месец и от вчера насам бебо е "полудяло" в корема ми..Толкова силно ме рита,прави цели лупинги в корема ми. #Crazy,върти се като лудо,подскача и ме шутира с крака и с ръце..Незнам дали е нормално,защото гледах едно предаване,където една лекарка се изказа,че както :да не шава ,така и :ако шава много активно, не било  много добре за бебето,сиреч ,казано с други думи:изпитвало нчкакъв дискомфорт или пък страдание...Мисля си дали всичко е наред и дали бебето се чуства добре..? Thinkingи малко дори се притеснявам,защото нали трябва уж да му е тясно вече и да не  е много сръткаво..,а моето скача на въже в мене..При последния преглед преди 2 -3 седмици лекаря го гледа ,беше станало 2600кг.,т е не е много мъничко. Rolling Eyes.ох незнам..Случвало ли ви се е и на вас?Това ми е втора бременност и не помня с каката такова чудо....Не че е голям проблем ,но си мисля тука" в ефир" просто на какво ли се дължи тази активност.. Thinking

# 1
  • Мнения: 4 546
най-добре да питаш лекаря си.  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 672
И аз вчера се бях притеснила за същото. Аз също съм в 9 месец. Бебето през цялото време е било доста активно в сравнение с тези на мои приятелки. Но снощи нещо му стана. Направо се побърка, а вече е голямо и доста ме болеше. Но се успокои.

И аз не знам кое е нормално. Миналата седмица ми изкара акъла като един ден само много леко помръдваше...

 newsm78

# 3
  • Мнения: 796
В девети месец Пламен също си мърдаше доста активно и то сякаш повече отколкото в 8-ми, но такива лупинги не е правил, за твое успокоение иди на лекар, аз също съм чувала, че е възможно плодът да страда. Желая ти спокойна бременност до финала.  bouquet

# 4
  • Мнения: 451
Най-добре да се консултираш с лекаря си. Не мисля, че е притеснително, но щом не си спокойна го направи.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
На няколко пъти и при мен се получи така. И аз имам същите страхове. Иначе не е от най-активните.

# 6
И при мен беше така! От момента, в който усетих първите движения на бебето, то не се спря. Надявах се поне в деветия месец тези движения да намалеят, но уви не се получи. Даже два пъти след такива буйни  движения съм ходила но преглед. И двата пъти докторът ми казваше, че всичко е наред и че просто някои бебета са по-активни от други. Явно въпрос на темперамент.

Пожелавам ти успех!

# 7
  • Мнения: 161
При мен също беше така! Бебка риташе и ме боксираше от вътре, а уж трябвало да й бъде тясно.Е,тя до последно си мърдаше, усещах я докато започнаха напъните. А колкото до това колко е голямо бебчето, не им вярвай много. Криси "беше" според ехографа три седмици преди термина 3.200, а се роди 2.730....не вярвам да е била на диета Laughing
За да си по-спокойна, отиди обаче на лекар!
Леко раждане!

# 8
  • Мнения: 1 183
И при мен беше така,моята кукла беше супер ама супер активна ти казвам  #Crazy,но аз пък много се забавлявах с това  Laughing ,и само чаках кога и къде ще е поредния шут,и си виках по-добре да го усещам постоянно от колкото да се притеснявам,че е по-мързеливо,а относно ехографа за теглото на мен пък ми познаха с точност незнам  newsm78,казаха една сесмица преди да родя,че е 4 кг. и тя се роди 4.150

# 9
  • Мнения: 173
И моята бебка е много активна от самото начало. В 9-я месец още повече. Но и аз така съм пък спокойна, че си я усещам постоянно. Ходя си на прегледи всяка седмица и лекарката ми не е казвала, че има нещо за което да се притеснявам. Дано да е така наистина  Praynig

# 10
  • Мнения: 585
обади се на лекарката непременно  . най добре е да се види на  Доплер кръвоотока на  пъпната връв и други показатели , сърдечни тонове лекарите си знаят какво да проверят

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моята маймунка беше сущо мн активна в 9 месец.
До края на 8 месец, тя все още не се беше обърнала, и имаше вероятност да родя секцио. Но след такава поредица шутове , на следващия преглед се установи, че тя е заела поза за излизне нормално  newsm78

# 12
  • Мнения: 2 039
А не бе,накрая се мяташе и гънеше като риба на сухо  hahaha Joy

# 13
  • Мнения: 2 652
Здравейте мами.. Simple SmileВече съм в девети месец и от вчера насам бебо е "полудяло" в корема ми..Толкова силно ме рита,прави цели лупинги в корема ми. #Crazy,върти се като лудо,подскача и ме шутира с крака и с ръце..Незнам дали е нормално,защото гледах едно предаване,където една лекарка се изказа,че както :да не шава ,така и :ако шава много активно, не било  много добре за бебето,сиреч ,казано с други думи:изпитвало нчкакъв дискомфорт или пък страдание...Мисля си дали всичко е наред и дали бебето се чуства добре..? Thinkingи малко дори се притеснявам,защото нали трябва уж да му е тясно вече и да не  е много сръткаво..,а моето скача на въже в мене..При последния преглед преди 2 -3 седмици лекаря го гледа ,беше станало 2600кг.,т е не е много мъничко. Rolling Eyes.ох незнам..Случвало ли ви се е и на вас?Това ми е втора бременност и не помня с каката такова чудо....Не че е голям проблем ,но си мисля тука" в ефир" просто на какво ли се дължи тази активност.. Thinking
Не се притеснявай, при мен по същия начин в 9тия месец в определени моменти ставаше страхотно бебешко парти в корема.

# 14
Здравейте мами.. Simple SmileВече съм в девети месец и от вчера насам бебо е "полудяло" в корема ми..Толкова силно ме рита,прави цели лупинги в корема ми. #Crazy,върти се като лудо,подскача и ме шутира с крака и с ръце..Незнам дали е нормално,защото гледах едно предаване,където една лекарка се изказа,че както :да не шава ,така и :ако шава много активно, не било  много добре за бебето,сиреч ,казано с други думи:изпитвало нчкакъв дискомфорт или пък страдание...Мисля си дали всичко е наред и дали бебето се чуства добре..? Thinkingи малко дори се притеснявам,защото нали трябва уж да му е тясно вече и да не  е много сръткаво..,а моето скача на въже в мене..При последния преглед преди 2 -3 седмици лекаря го гледа ,беше станало 2600кг.,т е не е много мъничко. Rolling Eyes.ох незнам..Случвало ли ви се е и на вас?Това ми е втора бременност и не помня с каката такова чудо....Не че е голям проблем ,но си мисля тука" в ефир" просто на какво ли се дължи тази активност.. Thinking





здравей!не се притеснявай...мое не спира да ме подлудява от 18 седмица....ама не спираааа...аз не спя цели нощи..така се върти..бях в тутракан на 4-измерен ехограх- всичко е супер...просто бебока активен..и това е.....не ми откриха нещо страшно в това...аз сега съм в 9 месец и до една седмица ми предстои секцио..и докато ти отговарям то лудува...ама така че кожата  корема не спира да боли от ритания.....такиво челни стойки прави че просто страшна работа.....доктора не може да ми направи запис - така се върти вътре...
тъй че не се притеснявай.......успех

Общи условия

Активация на акаунт