Моето най-голямо приключение

  • 59 699
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 034
а! ей там на таз височинка зад тебе ми се виждат две-три хобитски дупчици между дърветата Grinning ама хайде разкажи де! къде, как, за хората нещо, хайде  Praynig

# 286
  • Мнения: 71
Това градче е на около час и половина с автобус от летището в Дъблин. Всъщност се намира в Северна Ирландия. Когато отивахме за изложението, имахме 4 свободни дни преди и 3 след самото изложение и с моето момче отидохме до градчето, в което живее. Та я пресичах тая "граница" (дето вече я няма по принцип) Thinking емммммм мисля 4 пъти Laughing .Ako искате да видите красота, стойте далеч от големите градове. Те са красиви - но по друг начин. Вечичествени сгради и т.н., но...
Когато пътувахме първия ден натам, не че ми беше останало много време да се оглеждам, че бях леко позаета Blush , но и това което видях си беше красиво. Зеленина. Нямаше сухи храсталаци по пътищата, всичко си е окосено и подредено. Извънградските дворчетата едни китни. Къщичките сгушени в единия край, задължително в някакъв свеж цвят (повечето) или най-малкото в много добър външен вид. Не помня да съм видяла порутена къща по пътя. Цветята и декоративните фигурки са задължителни. Пътечките, идеално оформени от вратата, до потата. Напомняха ми на къщата на Снежанка и седемте джуджета. Е някои са доста по-големи де Laughing и си имат коли  Laughing
И те гледат животни - коне, оФце Mr. Green , и т.н.
И е чисто!!! Аз ли бях толкова сляпа или действително е така, ама не видях бе хора като нашите буйни поля от хартийки и найлонки, една не видях!
В самото градче, първото ми впечатление беше (ех, родни пътища и шофьорска душа)- няма пукната ДУПКА!!! Няма бе хора, търсих! Няма! И тротоарчетата едни теснички, а къщите на самия тротоар. Обърнеш ли глава към някое стъкло да се огледаш, току си надникнал в хола на някого Shocked . А там където има малко "дворче" отпред - цветя и фигурки, тревата равна, плета подравнен, клонче не стърчи! Heart Eyes
Та вървим си надолу по улицата и аз виждам бригада, която реже асфалта и дупчи и кърти и си викам - е не сме сами Twisted Evil . Добре, ама по-късно същия следобед, се връщаме НАГОРЕ по тоя път ( то беше малко като наше Търново - всичките му улици нагоре-надолу, че и стадиона им не е равен Crazy ) а дупката я НЯМА! Равно като стъкло! Ако не е черен новия асфалт, не можеш позна, че ремонт е имало само няколко часа по-рано ooooh! . (Когато след 7-8 месеца го посетих отново, мястото си беше все още гладко като огледало равно).

А сега трябва да посвърша малко работа, че...лошо ми се пише иначе... После ще ви разкажа за хората там.

# 287
  • Мнения: 3 216
simplyaven пробвала ли си да пишеш за списание? Само давам идея. Много хора ще харесат разказите ти. 

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
wee.jess, как можа да ни лишиш тези с временни отсъствия от темата от цялата история  Wink Тъкмо ми стана интересно и клъц, искаме компенсация  Wink

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 19:08 от Linkata

# 289
  • Мнения: 3 034
simplyaven пробвала ли си да пишеш за списание? Само давам идея. Много хора ще харесат разказите ти. 

мислила съм... само не знам кое ще да е списанието, сигурно трябва да е някое пътешественическо, но там пък по-скоро пътеписни неща се пишат  newsm78 като завърша серията портрети, пак ще помисля... ако имаш предвид някое, давай насам  Laughing

wee.jess, защо така, наистина  Rolling Eyes

# 290
  • Мнения: 76
Най голямо приключение... Thinkingда видим те са доста ама сега ми е пред очите едно конкретно...та значи преди 4-5 години в една топла лятна вечер се прибираме с една дружка от заведение.Беше около 12 часа, двете живеехме в един блок, съседни входове - аз още неомъжена, а дружката семейна в чужбинско и пребиваваща за кратко на гости. За пояснение  - точно пред блока в който живеехме се намира заведение за "отрезвяване" с денонощно дежурни полицаи. И така вървим си ние към входовете, съседни, и се спираме между двата за прощална раздумка, когато моя милост зафиксирва непознат субект с тъмни дрехи промъкващ се иззад флората в градинката между двата входа. Тъкмо се каня да изръгам другарката срещу мен, че ни приближават очевадно с изнасилствени цели и о, ужас - иззад паркираните коли от другата страна се подава втори такъв! Тук вече на мен ми хрумва, че майка ми горе не си ляга докато цялото домочадие не е линия и трескаво започвам да вадя мобилния и да я набирам. Докато правя това двамата вече ни обградиха плътно и единия нещо взе да джомоли ама аз в паниката въобще не слушам ами само дърпам жената и беж краченца към отрезвителя със звънящ телефон. Единия хукнал след мен, а пък оная патица не можала да избяга и другия я хванал.Тъкмо излизам пред входната врата на отрезвителя и майка вдига отсреща и онзи ме настига и ме хваща за ръката. Обаче аз успявам да извикам"Слизайте долу има някакви ни преследват" и той ми взе телефона, а пък аз с едната ръка на копчето на звънеца и му викам"Пусни ме или звъня на полицаите!" Той вика"Личната карта за проверка - сержант еди си кой" Мен вече съвсем ми беше кипнало и натиснах звънеца, а отвътре се показват две сънени ченгета и се пулят насреща. Аз вече в истерия им викам"Помогнете, този ме преследва, а пък един друг отведе приятелката ми", онзи вади някакви служебни карти да покажел че е колега,ама аз не искам да мръдна оттам и накарах двамата да стоят при мен, преследвача ми видя личната карта, каза стой тук и изчезна. След малко води мойта гургулица, която хич не си пада по дамските чанти и следователно в себе си носи само пари и мобилен телефон, така че както се сещате лична карта или друго свидетелство за гражданство... нема. Обезтелефонили я и нея без обяснение и ми я докараха. Седим ние и се чудим какво става, а през това време в нашия вход.......
След вопъла за помощ по телефона майка ми хуква по нощница към входната врата и я отваря, като светва и лампите във входа, при което се опулва срещу двама маскирани и започва да врещи"Какво става тука, дъщеря ми не може да се прибере...и т.н. а те"Тихо, тихо госпожо - полицейска акция!!!!"Тя естествено не е от тихите и продължава"Какви са тия акции, хората не могат да си влязат в къщи.." и от този род, но това аз го научих впоследствие.
След 5 мин. онзи "моя" идва и пита "Ти ли си от еди си кой вход", викам "Аз" и той "Тръгвай с мен" - оставям аз дружката на отрезвителската охрана и отивам с него, а долу се домъкнали още двама и ме пращат да се качвам нагоре. Влизам във входа-тъмнина, натискам осветление - найн.Качвам се на асансьорната площадка - возило не функционира.Живеехме на петия етаж - викам си ще се кача пеша, нали онези са долу.Речено -сторено. Да, обаче успях да стигна само до 3-тия етаж щото внезапно изскочи едно маскирано, бронирано мъжище и ревна "Стой, полиция!!!" Е тук вече нервите ми не издържаха и като се развиках, и като хукнах обратно, за 5 секунди слязох обратно при "изнасилвачите", а пък тоя маскирания търчи след мен, ама дали може да ме стигне? Laughing
Както и да е...съпроводи ме после нагоре отново маскирания господин и като стигнахме 4 етаж - брей ми то парад на полицията все едно че имаше, едвам се разминах с един с таран.Прибрах се благополучно най-накрая, а на другия ден се разбра, че брата на съседката под нас избягал от затвора - та в негова чест е била цялата гюрултия, ама....не успели да го хванат!! ooooh!

# 291
  • София
  • Мнения: 2 840
Един мъж съчини за мен стилна метафора.
После я изживяхме.
Беше приключение, което ме беляза.
После кръсти на мен сграда, на която й сбъркаха буквата. Е, това беше неговото най-голямо приключение, когато видях грешката. Joy

# 292
  • Мнения: 71
wee.jess, защо така, наистина  Rolling Eyes

 Embarassed Съжалявам момичета, малко се отнесох, а и мисля коя част точно да ви разкажа... Обещавам че ще довърша разказа. Имаше една случка, която си заслужава просто да се види на живо че иначе всички физиономийки и емотикончета не стигат.  hahaha

# 293
  • Мнения: 759
удивителни истории просто! замалко да ми потекат сълзи, и от смях, и от тъга... това е 1 тема от по-дългите, която изчитам от-до!!! ако събера смелост, може и аз да се включа Simple Smile

# 294
  • гр.София
  • Мнения: 362
искам историииии с хобита  #Crazy Laughing

Общи условия

Активация на акаунт