Как се справяте с ревността си?

  • 3 207
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здрасти на всички!

Предполагам, че тук се подвизават и други ревнивки, освен мен Wink
При нас ситуацията е такава, че мъжът ми е голям симпатяга и веселяк, много се разбира с хората и пасва на всяка компания, а аз съм доста затворен човек, освен това с по-ниско самочувствие /не че съм грозна или глупава, това, убедила съм се, няма връзка със самочувствието!/ и честно казано много се дразня, когато отидем някъде и той веднага започне да се весели, а аз някакси оставам изолирана. Ще кажете, грешката си е в теб. Да, ама не успявам да се променя и много страдам като виждам как той общува без притеснение и жените му се кефят, а аз си стоя тихо в ъгълчето и гледам да не ревна...
Конкретния повод да пиша тук, е че той отскоро е на нова работа, вече два пъти ходи в командировка в чужбина като веднъж беше сам с една негова колежка /не ми казва, но предполагам, че го сваля/, а аз си седя вкъщи с бебето, нямам време да се изкъпя, омазана съм с пюре /нищо че се преобличам три пъти на ден/, уморена съм, без настроение, за желание за секс да не говорим. Приятелките ми са на работа и нямам как да се виждам с тях, изобщо самотно ми е, скучно и гадно.
Понякога се мразя, че едва ли не завиждам на мъжа ми, но съм безсилна да го преодолея...
Вие как се справяте с тези чувства и най-вече с ревността?

# 1
  • Мнения: 1 492
Колко е голямо бебето?
Като заспи, влез се изкъпи, сложи си някоя нова и модерна дрешка за самочувствие, ако щеш и прическа си направи /стига да успееш за краткото време, докато спи бебчо/ и марш по парковете. Там е пълно с майчици като теб. Седни до някоя група майки и те сами ще те заговорят, не се притеснявай.  Запълни времето си приятно, за да не мислиш за мъжа си. Не си пълни главата с мрачни мисли.Само се измъчваш. Стига съм писала - тичай навън Hug

# 2
  • Мнения: 3 423
Нормално е да го харесват. И
моя го харесват. Ревността ти
само може да ви обтегне живота.
Флиртувай с него, гъделичкай го.
Колежката е колежка, ти си жена му.
Обичай се повече, бре, жена.

# 3
  • Мнения: 157
Радвай се , че мъжът ти е веселяк и се разбира с хората.Лесно се живее с такъв човек.Не те ли предразполага , не те ли заразява с доброто си настроение?Оправи си настроението , усмихвай се по-често , обърни внимание на външноста си , иди на фризьор.Това че имате малко дете не е извинение.Човек при добро желание винаги ще намери малко време за себе си.

# 4
  • Мнения: 917
Радвай се , че мъжът ти е веселяк и се разбира с хората.Лесно се живее с такъв човек.Не те ли предразполага , не те ли заразява с доброто си настроение?Оправи си настроението , усмихвай се по-често , обърни внимание на външноста си , иди на фризьор.Това че имате малко дете не е извинение.Човек при добро желание винаги ще намери малко време за себе си.
направи нещо за самочувствието си. зарежи датето на бабата, отиди на фризюр, маникюр, сауна, солариум и всичко което се сещаш ще станеш нов човек. обиколи магазините и пръсни всичките си пари - винаги помага. радвай му се че е веселяк и се весели и ти с него и никаква ревност, тя ще съсипе връзката ви. флиртувай и ти с другите мъже, ако той флиртува, но само до там

# 5
  • Мнения: 804
Миличка, всички сме го изживели и всеки е намерил свой начин да го преодолее. Аз и до сега си спомням колко грозна и тромава се чувствах след като родих второто си дете. Стоях си в къщи и се самосъжалявах. Когато отидехме някъде на купон, се отегчавах и все ми се струваше, че ме одумват, че не изглеждам добре, абе  с една дума – самонавивах се. Съпругът ми работеше на място където имаше много млади хора и аз вътрешно направо се съсипвах от съмнения и ревност. На всичкото отгоре, бяхме в съвсем чужд град по разпределение, а всичките ми близки бяха в София. Детето беше на около шест месеца когато баба ми дойде за две седмици и още от вратата ме емна. Сега ще ти цитирам точно какво ми каза: “Никога не прекарвай сутринта по халат. В работата на мъжа ти жените не са по халати. Щом си измиеш очите, облечи се като че и ти ще излизаш, сложи малко червило и се усмихни! В работата на мъжа ти няма жени с развлечени дрехи, гурелясали очи и без червило. Направи кафе за двамата и го изпийте заедно, остави детето да поиграе само в леглото, даже и да поплаче малко, няма да му навреди! Мъжете, макар и да обичат децата си не обичат жените им да ги пренебрегват. Даже и нещо да те е подразнило, не мърмори и не го изпращай сърдита или разплакана! На работа го чакат куп усмихнати колежки, които не мрънкат, не се оплакват и очите им не са плувнали в сълзи. Изведи детето, виж се с приятелки, поклюкарствайте, пооплачете се, посмейте се! След обед легни и се наспи заедно с детето! Гримирай се, преоблечи се и го посрещни усмихната и свежа! На работа колежките му вече са уморени, червилото им се е изтрило, дрехите са се поомачкали и поразчорлени – а ти бъди свежа, усмихната и отпочинала. ” В началото й се ядосах – тя е имала слугиня, а у нас всичко чакаше на моите ръце. Естествено - не направих нищо. После като поразмислих реших да опитам.  Нещата се получиха. Дано и при теб да стане. От цялата работа научих едно – всичко зависи от теб.

# 6
  • Мнения: 6 167
аз  съм ревнив човек, по принцип, но в интерес на истината съпруга си не ревнувам изобщо.
от една страна той не ми дава повод, а от друга съм приела, че по улиците ходят много по-хубави жени
от мен.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Моят никога не ми е давал повод да го ревнувам и много се радвам за това.Ревността е като язва,която те изяжда отвътре.

# 8
  • Мнения: 917
babche имаш много умно бабче

# 9
  • Мнения: 936
Безполезно е да се ревнува! По-добре се вземи в ръце и направи така, че да му е приятно, когато е с теб.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
от една страна той не ми дава повод, а от друга съм приела, че по улиците ходят много по-хубави жени
от мен.
Peace
Дори и да не са по-хубави са... различни.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами като не се справих аз с нея, тя се справи с мен Laughing Идва един момент в живота на всяка двойка, в който осъзнаваш колко е наивно да смяташ другия за "свой", "половинка" и всякакви такива принадлежностни... Никой не е ничий и всички сме свободни да правим , каквото преценим, в определени от самите нас граници. Вместо да се притесняваш за неговите граници, разшири своите. Тогава всичко ще си дойде на мястото Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 6 991
да пробват да го вземат, ще ми го върнат на първия половин час и пари ще ми дават да си го взема...друг не може да го изтърпи тва чудо мойто Joy

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами като не се справих аз с нея, тя се справи с мен Laughing Идва един момент в живота на всяка двойка, в който осъзнаваш колко е наивно да смяташ другия за "свой", "половинка" и всякакви такива принадлежностни... Никой не е ничий и всички сме свободни да правим , каквото преценим, в определени от самите нас граници. Вместо да се притесняваш за неговите граници, разшири своите. Тогава всичко ще си дойде на мястото Peace
Така е. Това, че имаме общ дом не ни прави собственици на другия... Ама и това майчинство понякога е доста подтискащо. 5 год. и нещо гледах бебета и едва като започнах работа се почувствах отново човек.
Излизай, срещай се с хора.

Общи условия

Активация на акаунт