каква е причината, да се препоръчва заменяне на кърменето?

  • 2 106
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Според вас?! не разбирам, защо педиатрите по това време /около 6м/ препоръчват да се замести примерно обедното хранене /като не се кърми, а се слага кърма/мляко в пюрето/...?
защо?! има ли някаква причина /от рода на това да се премине към плавно отбиване... т.е. ако изведнъж примерно спре кърмата, да не се депресира детето/?! и ако не искам скоро да отбивам, защо да го правя?!
А ако кърмя винаги на всяко хранене, и аз имам желание - не виждам нещо лошо-  не разбирам?! Shocked

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
За да се върне работничката по-скоро на работа, бебето - на ясла, майката - да строи петилетката... Все пак това са малко остарели препоръки Wink

# 2
  • Мнения: 1 391
добре, ама нали уж има и педиатри със съвременно мислене.... ама защо така объркват майките.... и сега наоколо мами ми казват, че така са им препоръчали... и те ще заменят обедното ядене, и ще се цедят за да дават в пюрето... а защо?!? като може просто да се кърми?! е не мога да го проумея....
До такава степен се обърках, та чак се зачудих, не бъркам ли аз нещо?! като кърмя всеки път?! Да не съм хахо бръм?! #Milti

Моята педиатърка пък все още ми казва - храни с каквото храниш и после кърми. И аз така си и правя.....

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Педиатрите със съвременно мислене са голяяяма рядкост Wink Ако си намерила такъв, си късметлийка.
Няма никаква логика в заместването, щом не смяташ да се връщаш на работа или да отбиваш бебето.
Буу, това за петилетката беше много свежо newsm62

# 4
  • Мнения: 1 391
ами да... аз известно време работих - миналия месец и цедях кърма за обедното хранене.. но винаги като съм вкъщи си кърмя ... не виждам просто защо да не го правя?!
Всъщност докога се кърми?! /при условие че има кърма и желание/?!
Говорено ли е тук по този въпрос...? да не дублирам нещо

# 5
  • Мнения: 2 529
Аз не мога да разбера защо обръщаш внимание на други разни хора?! Ами слушай себе си и педиатърката си и най-вече детето и си кърми докогато и колкото искаш - в това няма нищо непрепоръчително, лошо и т.н.
Директно на въпроса ти - причината е както ти е казала Буу, обикновено майката постепенно отбива детето по този начин, защото трябва да се връща на работа и ще й е по-удобно така. За майките-домакини това не важи Wink Само не съм съгласна с Буу за строенето на петилетките, просто някои майки имат достатъчно добра кариера, която е несъвместима с кърменето на поискване след отпуска по майчинство да кажем и работното им място не е вкъщи, нито пък работата им позволява да прескачат през 5 мин до дома Wink , всъщност за тях се препоръчва постепенното отбиване, мисля Thinking
Засега аз лично съм от домакините, които по цял ден готвят и си гледат детето... Crazy

# 6
  • Мнения: 4 244
Цитат на: boo
За да се върне работничката по-скоро на работа, бебето - на ясла, майката - да строи петилетката... Все пак това са малко остарели препоръки Wink

 202uu Ама отдавна не се бях смяла така
Ако някои от педиатрите надникваха тук по често нямаше да ги плюем толкова. И щеше да И вълкът сит и агнето цяло. ама като не щат...

# 7
  • Мнения: 1 391
именно и затова кърмя още, защото не обръщам внимание на другите хора......
Но ... ми е интересно да разбера, ако има някаква причина освен работата?! И тогава защо сумати майки-домакини заместват ядене?!  #Shocked

# 8
  • Мнения: 1 391
дори ми се е случвало да ме убеждават, че след 6ти месец кърмата не е хранителна и затова се дава адаптирано мляко Shocked ......

# 9
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Collibri
именно и затова кърмя още, защото не обръщам внимание на другите хора......
Но ... ми е интересно да разбера, ако има някаква причина освен работата?! И тогава защо сумати майки-домакини заместват ядене?!  #Shocked


ами защото така искат. Много майки просто не искат да кърмят и си търсят оправдания, макар че не е нужно да се оправдават Rolling Eyes

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Кики, толкова много майки кърмят и работят... Не е в кариерата причината... И в този форум има кърмещи работещи майки.
Аз лично мисля, че просто е заради по-остарелите методи... педиатрите обикновено казват стандартната схема за захранване, която не е първа младост, и просто я прилагат за всички деца, независимо от вида хранене.

# 11
  • Мнения: 2 529
Колко са тези майки и какви усилия им коства това? Не е лесно да се цедиш в тоалетната на офиса, под напрежение и т.н. И това ако е кърмене...

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Вярвам, че те сами ще пишат, а не аз вместо тях Simple Smile
Има работещи майки, които кърмят сутрин, вечер и нощем, а през деня не.
Има дори майки, които кърмят от уикенд на уикенд...странно звучи и едва ли е за всеки, но може Wink

# 13
  • Мнения: 1 793
Кърми си всеки път, въобще не си хахо. Wink ама чета, че след храненето кърмиш. защо? искашд а заместваш хранене ли? ако не, давай първо да суче и после твърдата храна. според мен така е по-добре. аз все още така правя - кърмене и после друго.


и малко офф - прелестна е дъщеричката ти. има невероятни очи. страхотна красавица е. Grinning пу-пу, да ти е жива и здрава Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 391
Цитат на: kiki27
Колко са тези майки и какви усилия им коства това? Не е лесно да се цедиш в тоалетната на офиса, под напрежение и т.н. И това ако е кърмене...

кърменето по принцип не е от най-лесните занятия... дори да не си в офиса....
цеденето в офиса не е толкова страшно... и ако имаш желание се получава и няма никакъв проблем....

въпросът е в това, че има много объркани и грешно информирани майки - и от педиатрите, и от мамите, които една на друга си предават информация... като тази, която ви цитирах...... /за полезността на ад.мляко пред кърмата.... и т.н./
и независимо от това че са домакини, те биват убедени, че е правилно да се замести хранене.....

За това иде реч тук...

Общи условия

Активация на акаунт