Масажи през бременността

  • 537
  • 10
  •   1
Отговори
Имате ли представа дали е безопасно да се правят масажи по време на бременност, особено в седмия месец.

# 1
  • Мнения: 7 837
Говори с масажиста си.
Според моя е безопасно след третия месец и поне доосмия, но и ми прави леки процедури.

# 2
  • Мнения: 19 289
масажи на коя част от тялото?на корема не трябва

# 3
  • Мнения: 545
масажи на коя част от тялото?на корема не трябва
Защо? Като си ги мажем коремчетата с козметика против стрии, това не е ли вид масаж?

# 4
  • Мнения: 4 546
масажи на коя част от тялото?на корема не трябва
Защо? Като си ги мажем коремчетата с козметика против стрии, това не е ли вид масаж?
ами не. все пак като мажеш само погалваш кожата леко, не масажираш 

# 5
Имам предвид масаж на краката и гърба. Смятам че е полезно особенно за краката по време на бремеността през последния триместър.

# 6
  • Мнения: 545
Имам предвид масаж на краката и гърба. Смятам че е полезно особенно за краката по време на бремеността през последния триместър.
И особено на кръста - страшно облекчава при болки, вследствие на "изпъчването".

# 7
  • Мнения: 19 289
масажи на коя част от тялото?на корема не трябва
Защо? Като си ги мажем коремчетата с козметика против стрии, това не е ли вид масаж?

на корема втриваш крема съвсем леко,иначе може да предизвикаш контракции.на гърба и краката може да се прави интензивен масаж с повече натиск,отлепване на кожата и т.н.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не виждам защо да не може...разбира се избягвай какъвто и да е натиск в областта на корема...но няма нищо по-хубаво от един масаж на крака, гръб и кръст... Peace

# 9
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мъжът ми постоянно ми правеше масаж докато бях бременна.  Peace

# 10
  • Мнения: 676
Аз ходих на масаж на краката и гърба до 5 дена преди да родя,така че ако имаш възможност ходи-облекчава и разнообразява.

Общи условия

Активация на акаунт