До кога ще търпим този хаос по улиците ни?

  • 1 661
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 674
Това с голямата глоба  работи..... и то много добре,повярвай ми !  Peace


Ей това е истината- глобата, ако не платиш до определен срок глобата ти става двойна!!! Да видиш как започваш да се замисляш. Ходят си полицаите и си пишат по цял ден, а където колата пречи на хората и движението веднага  идва паяка и тогава пък те заболява главата като трябва да платиш- 170 евро- ако искаш Simple Smile)

Манталитета ще чсе промени без да го усетите:)))) От самосебе си тъй да се каже!

Абе измислили са го хората....нали..  Grinning  Peace Няма нарушения...няма коли паркирали безразборно.... Рай! Hug

# 31
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Така е. Тук не е разрешено да се паркира по тротоарите, само на платното. Обикаляме един ден из Глазгоу да намерим платено местенце да паркираме - плаща се на автомат и за определени минути - 10, 20... Тъй като е център, е скъпичко и освен това няма места. Обикаляме веднъж кварталчето със сградата, където отиваме за 10-15 минути. Няма места. На мъжа ми му писва да обикаля - обикаля се, докато някъде някой излезе и ти се наместиш на неговото място, ако си бърз. Като му писва, кривва в съседната уличка, където е разрешено безплатното паркиране само за инвалиди, за другите е забранено. Ние за малко - вика.

След 15-тина минути си намираме бележката за глобичка - 30 паунда (към 84 лв по днешен курс). Ако платим до 1 седмица, обаче. Ако закъснеем - става 60. После отиваш на съд и там зависи от настроението на съдията.

Ще паркираме ли непозволено втори път??? Ами! ooooh! Той се оправдава, горкият - не съм паркирал из центъра на Глазгоу с години, де да знам, че е станало толкова строго. Е, сега научихме - срещу 30 паунда  Laughing  Та така и в България много бързо ще се научат всички как трябва да бъде - ако на някой от управниците му пука и ако се нагърби да го направи, защото ще събере плюнките на всички шофьори, разбира се...

# 32
  • Мнения: 3 405
Във Варна правят нещо хубаво, поставят колчета по продължение на тротоарите, а за колите са разграфили паркоместа между платното и тротоара, под ъгъл. Така има място да минават пешеходците по тротоара, има място за колите да паркират (не за всички, обаче) и има място за колите да си вървят по платното. Това по улиците зад Общината. Хубаво!

Но (както винаги има "но") там където има гараж, няма колчета. И един голям джип вместо да е вътре в гаража е паркиран пред гаража, съответно тротоара е запушен. Аз съм на тротоара с количката. И как да подължа  newsm78 Трябва да сляза на платното и да заобиколя джипа, така преча на шофиращите и на мен не ми е приятно да возя бебето покрай преминаващите коли.
Друг парадокс. Някой "хитрец" е извадил колче заедно с 4-те плочки около него. Иска да си качи колата на тротоара - маха колчето. И колата пак е спряна върху тротоара.
И още. Понеже колите заемат всчики разграфени места и свободно остава само пред ниската част на тротоара, там където е за колички и почти винаги това място за преминаване е запушено от автомобил. Започва се едно заобикаляне ...

Ето примери за добра организация и лошо отношение от собствениците на автомобили.

Аз също имам автомобил.

Проблемите не бива да се разглеждат едностранчиво. В случая с градското движение, паркиране, светофари и пр. има 3 страни - на шофьорите, на пешеходците и на тези, които организират нещата. Кога ще има синхрон?

# 33
  • Мнения: 19
От изказаните мнения се убеждавам, че повечето хора осъзнаваме проблема. Виждаме и примери че има решение(Глазгоу). Остава да го направим и при нас. Значи повечето развити страни са преминали през този проблем преди 15-20 години. И са го решили след като е станало нетърпимо. Така ще стане и при нас. Въпроса е да стане по-бързо и най-правилно, а и най-евтино за обществото.
Като се започне с контрола на всички участници в движението.
Направата на паркинги(Дават се на концесия и концесионерите ще следят за нарушители защото не отиват при тях да плащат)
Правилни транспорти и инфраструктурни решения в градовете.
Но все пак трябва да узреем като общество. Дано това стане по-скоро.

# 34
  • Мнения: 7 111
Цитат
И това, че няма място за паркиране- не е извинение!
Да!!!Не е извинение,но е причината за хаоса по улиците...Не смяташ ли!?В твоето мнение,виждам следния изход.
Няма къде да паркираме - не караме коли
Няма къде да паркираме - спираме на неподходящи за тази цел места
  Изхода е...
Да забранят в близките 20 г издаването на правоспособност на лица над 18г
Многоетажни гаражи...
Ченгетата да си вършат съвестно работата!!!
[color]

Или няма къде да паркираме, ще правим допълнително някакви си няколко крачки.
Няма къде да паркираме - ще ходим без колата на тоалетна.

А изходите, някои от тях може и да решат проблема.  Peace
Може би центъра ще стане луксозно място за шофиране, което ще е в ущърб на живеещите там. 

# 35
  • Мнения: 23
Това с голямата глоба  работи..... и то много добре,повярвай ми !  Peace


Ей това е истината- глобата, ако не платиш до определен срок глобата ти става двойна!!! Да видиш как започваш да се замисляш. Ходят си полицаите и си пишат по цял ден, а където колата пречи на хората и движението веднага  идва паяка и тогава пък те заболява главата като трябва да платиш- 170 евро- ако искаш Simple Smile)

Манталитета ще чсе промени без да го усетите:)))) От самосебе си тъй да се каже!

Оооо, това е един много добър начин. По-ефективен от това засега не виждам. Пише ти глобата, слага ти листчето на джама, въвежда глобата веднага в компютърната система и от там нататък програмите да си изчисляват колко си просрочил и да начисляват лихви. Само така ще започнем да мислим по европейски.

# 36
  • Мнения: 19
А изходите, някои от тях може и да решат проблема.  Peace
Може би центъра ще стане луксозно място за шофиране, което ще е в ущърб на живеещите там. 
[/quote]

В другите страни се дават специални стикери на живеещите в центъра. Срещу годишна такса много по-евтина от паркинга. И ако си спрял в центъра без да си платил или нямаш стикер... Справка примера с Глазгоу.

Общи условия

Активация на акаунт