Как да се раздели имот

  • 1 798
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте,
имам следния въпрос: Накой може ли да ми каже как да разбера даден имот дали е делим или неделим, на какви критерии трябва да отгорваря, къде мога да проверя?
Моля помогнете ако някой има идея.

# 1
  • Поморие
  • Мнения: 162
В зависимост от това дали имота е земя или сграда (или и двете) отговор може да ти даде :поземлена комисия-за земеделски земи-там правят и проектите за делба
общината-когато става въпрос за сгради или парцели в регулация (УПИ)

# 2
  • На село
  • Мнения: 873
В зависимост от това къде се намира имота, критериите са лице към улица (необходими линейни метри) и квадратура на самия парцел, трябва да отговаря едновременно и на двете условия.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Виж в Закон за устройство на територията ( ЗУТ). Там можеш да видиш изискванията за необходимите метри лице към улица и за необходимите квадратури в зависимост от района  и вида на имота.
Аз  се занимавах точно с такава подялба - даже още не съм свършила с някои процедури. Имах предвид, че има доста процедури - издаване на скици, обсъждане на експертен съвет в общините, изготвяне на проект и т.н. и т.н. - като имаш предвид колко бързо е обслужването в общините - аз моята делба съм я започнала февруари миналата година - вече около 1 г и 3 месеца и още не съм приключила с процедурите.

# 4
  • Мнения: 36
Благодаря ви много.
Става въпрос за УПИ във вилна зона в покрайнините на София с ниско застрояване - 7 метра.
В този закон, който се споменава по-горе, никъде не видах, на какви точно критерии трябва да отговаря имота, за да се раздели между собствениците с отделни нотариални актове

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 19:57 от mim043

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Заповядай  bouquet
Чл. 19. (1) При урегулиране на поземлени имоти за ниско жилищно застрояване, свободно или свързано в два имота, се спазват следните размери:
1. в градовете - най-малко 14 м лице и 300 кв. м повърхност;
.
.
.
(4) При делба на поземлените имоти по ал. 1 реално обособените части не могат да бъдат с размери по-малки от минимално определените в ал. 1, намалени най-много с 1/5.

# 6
  • Мнения: 36
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт