Намирате ли време за готвене и хапване?

  • 2 431
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мами! Чудя се на тези дето все питат колко сте свалили след раждането, та ми стана интересно кога намирате време за готвене и ядене. Аз съм мама на едномесечен бебок и нито имам време да готвя, нито да ям. За чистене намирам, че мразя да е мръсно, но за готвене нямам никакво. Докато излезем на разходка, докато се нахраним и ... и деня минал. Не че нищо не ям ама все на крак и то много рядко. И отслабвам от цялата тази въртележка. При вас как е? Само аз ли не мога да се организирам?

# 1
  • Мнения: 1 272
Мисля че още максимум месец и ще "влезеш в релси". Освен ако не си по-бавничка по принцип. И аз в началото имах проблем с организацията, но с врмето всичко си стана както трябва.
Успех!

# 2
  • Мнения: 545
Не си само ти - на мен не ми стига деня за нищо. Все пак обаче намирам време да готвя, но не го правя всеки ден, т.е. готвя за два-три дни. Чистя основно през уикенда, когато мъжът ми е в къщи и може да друса нашата ревливка. За съжаление, имам още шест кила отгоре, които няма изгледи да се стопят, нищо че не подвивавм крак през целия ден и вечер не си знам заглавието. Коремни преси му е майката, ама няма кога. Ще ми се да се запиша на спорт, преди ходех на таебо, от което има страхотен ефект, но с това кърмене на три часа няма как. Въобще един от главните ми комари е, че няма да отслабна. Cry

# 3
  • Мнения: 2 015
Даже не се усещам, че цял ден не съм яла.Да сложиш на тоз, да вдигнеш на оня и за теб няма време, а и дори не се усещам.Вечер си задавам въпроса:"Днес ядох ли нещо?"

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Много сме,силни сме!
И аз веднага след раждането не намирах никакво време за себе си,включително за хапване и за готвене.Не си неорганизирана,ще свикнеш с бебечето,ще се ошлайфаш и ще намираш време за всичко.Все пак раждането на дете ти променя коренно живота и ти трябва време да влезнеш в някакви релси.
Свалянето на килата е доста относително явление за една родилка.Аз ги свалих за 2 седмици и не ми личеше,че съм раждала.Обаче моите приятелки ми казваха,че към 6-ия месец на бебетата си са си възвърнали всички кг. и при мен се случва почти същото. SickСъщо така от голямо значение е дали кърмиш,защото тогава не можеш да гладуваш или да се подлагаш на строги диети.

# 5
  • Мнения: 2 677
Намирам време за абсолютно всичко! Бебето ми е толкова кротко, че изобщо не се разбира, че вкъщи има бебе.  Laughing
Пожелавам ви такова съкровище и на вас!   bouquet

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 973
Първите 1-2 седмици още не се бях организирала, но като се създаде някакъв ред в хаоса  Mr. Green след това всичко си дойде на мястото. Беше едно ходене по улици, кафенета и бирарийки и там хапвах Grinning Не готвя през седмицата в къщи, защото мъжа ми е на работа в друг град, та само през уикенда.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Намирах време за всичко.Още от 3-я ден след изписването от болницата започнах да си върша всичко в къщи-готвене,чистене,гладене и т.н.Не ми е тежало,дори напротив Laughing

# 8
  • Мнения: 2 498
Намирам време за всичко....въпрос на организация е....2 деца си имам и никой нито за час не ми е помагал-е изключвам таткото....след време, ако имаш второ детенце ще си много по организирана...

# 9
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
И аз бях като теб  в началото- колкото и да исках и да се стараех все нещо оставаше несвършено.
Сега вече готвим  по-добре от всякога(тати ни направи комплимент), чистим всеки ден (бебо заспива като пускам прахосмукачка) Joy
Днес например сутринта  го нахраних в 4.30 и от тогава съм на крак.До 7.30 бях изгладила 2 перални и сготвила кюфтета в червен сос хахаха (видях в една готварска книга).Докато бебо се събуди пак да яде по голямата част от работата беше  в историята hahaha
Чевръста булка-  #Crazy друг е въпросът че не мога да се наспивам , ама то много хубаво нали знаете че не  е за хубаво  #Crazy
Ще свикнеш не се притеснявай- всички сме така.
Бъдете здрави!
Вили

# 10
  • Мнения: 11 003
Засега намирам време за всичко, освен за спане Confused

# 11
  • Мнения: 4 399
Ох, в началото наистина беше много трудно. Бебето не ме оставяше за 5 мин да хапна нещо, непрестанно ревеше. А трябваше да ям защото всеки път когато пропуснех ядене, кърмата ми силно намаляваше. И така понякога карах на вафли и бисквити, както се сещаш не най-добрата диета.

# 12
  • Мнения: 483
Когато родих дъщеря си бях на 24год. След 5 ден в къщи нямах помощ. Всеки ден чистех, готвех и перях (нямах пералня първите 3 месеца защото ни обраха). Бебето беше на 1 месец когато започнах и да работя от вкъщи. Давах частни уроци, по 6 часа на ден...пак не е имало ден без да е сготвено със салатка Simple Smile
Ела да видиш сега, остарях ли какво стана...ама не мога да си събера мислите от умора. Готвя на 2-3 дни, не чистя в къщи нищо (идват да ми чистят през уикенда), пара ама то лесно със сушилня. И това е...Нямам време и да хапна...
Та извода ми е че зависи от бебето.

# 13
  • Мнения: 1 212
Maцка, не стана ясно - за мене поне , дали кърмиш или не ?
Питам , защото аз съм именно от тези питащите и  кърмещи още  и "благородно"  Mr. Green завиждам на такива като теб дето не им остава време да ядат  Wink
Пък и ако кърмиш на фона на така описаната от теб въртележка  - шапка ти свалям вече , ама честно bowuu
Тя въртележката е еднаква почти при всички, но аз и на челна стойка ще сложа нещо в устата и то я бонбони, я хлебче .... да не продължавам  Rolling Eyes Embarassed

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нито имам време да готвя, нито да ям
и при мен е същото положението  Laughing
купувам нещо готово за мъжа ми, че ми е кофти и него да държа гладен и така си решавам проблема

Общи условия

Активация на акаунт