femoden = rak

  • 1 911
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте! Искам да ви попитам дали някоя е пила фемоден. На мен ми го предписа гинеколожката, но прочетох в нета следното:
" В клуб Медицина бях пуснала миналата година пълният текст на официалната позиция на Европа относно синтетичните хормони.Та учените /не хомеопати/ са се изказали ясно,че тези хормони са клас А карциногени и не се препоръчва употребата им.И разбира се има дисклеймър, който казва "ако са предписани от лекар не са вредни".Което е някакъв абсурд..Като че ли актът на написване на рецепта ще промени свойството на химикала и чудотврно ще го направи не-канцерогенен.
По Канадската телевизия-основният канал препуредиха жените да се въздържат от употреба на синтетични хормони защото са вредни и ракообразуващи....На хиляди места можеш да намериш тази информация.Това е официално медицинско знание, не е е нещо,което само алтернативните системи твърдят.Например като отиде жена в менопаузата на лекар и се интересува от хормонозаместителна терапия, знаеш ли какво я питат?"Имате ли история на рак в семейството?".Защо я питат това според теб?За да не се добави хормон върху наследственост..защото това би било равносилно на убийство. "
сега незнам какво да правя. Моля ви, дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 139
Не е задължително, ако пиеш синтетични хормони да се разболееш непременно от рак, но рискът се покачва и то значително. А гинекологът не би следвало да изписва каквито и да било хормонални препарати, без да те е изпратил на изледване за хормонален баланс. Помисли си, преди да ги пиеш, ако не си направила пълни хормонални изследвания.

# 2
  • Мнения: 65
За какво го предписаха.

# 3
Имах уголемен яйчник, със силна болка и мензиса ми беше тъмно кафяв на цвят. Гинеколожката ми предписа един куп антибиотици, които пих за да ми излекува  възпалението на яйчника. След това трябваше да пия три месеца противозачатъчните за да нямам овулация и така с месечното кръвотечение да се изчисти всичко онова, което е останало. Това беше.

# 4
Бенджи би ли ми казала името на хомеопата гледам че си от Пловдив и събирам мнения къде да водя и моето дете

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз бих споделила това, което ми каза покойния доц. Трифонов по повод рака на гърдата на мама:
- никога недей да пиеш противозачатъчни, те са един от най - големите причинители на рък на гърдата, но малко лекари го признават. Confused

# 6
  • Мнения: 65
При това положение е безсмислено да ги пиеш.Менструалната кръв идва от лигавицата на матката под действието на твоите яйчникови или внесени отвън хормони,не знам какво има да чистиш.И какво значи уголемен яйчник,гледа ли го на ехограф,има безкрайни причини за това,включително и това да са нормалните му размери.Три месеца пиене на хормони няма да имат никакво съществено отражение върху функцията на яйчника.След като си провела вече противовъзпалителното лечение,изчакай да видиш как ще бъде следващата менструация,ако отново имаш проблем,реши къде да отидеш на преглед.А това което пишеш за синт. хормони може да те притеснява ,ако се налага да пиеш дълго време хормони-3-4 години.Риска е повишен основно за жени които са на хормонозаместителна терапия,жени в менопауза или пременопауза.Там риска за злокач. образования и др. болести при системна употреба ,повече от 3-5 години ,се увеличава.Оралните контрацептиви се пият от много млади момичета и жени и са чудесно средство за предпазване от нежелана бременност при минимален риск за болести.А колкото за рака на гърдата и хормоните-открит е ген ,който е отговорен за голяма част от случаите..Затова съветваме дъщерите и сестрите на болните жени да не пият хормони ,за да не увеличават риска си и което е по-важно-ежегодно да правят проф. прегледи.

Общи условия

Активация на акаунт