Майки на породени деца 2

  • 16 044
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 089
маман - стискам, стискам. ама кажи за какво, че както разбирам, май иде реч за право и мога да сръгам филков да помага. той ще се дърпа ест., но аз съм нахалница и накрая ще го пречупя  Mr. Green

снощи при нас положението беше толкова критично, че звъняхме на педи да каже к'во да правим с тия колики. даже се съмнявах, че са колики - детето се дереше цял ден и с пълна сила; спа едва на 3 пъти за х час. вечерта вече сериозно си мислех, че е болно нещо. накрая отидохме при нашите аптекари и им приревахме за някакво чудотворно лекарство. и май най-накрая открихме капки против колики, които помагат на камен. тази нощ спахме - ставането беше само за кърмене. а дано, а дано. и чук-чук на дърво.

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 09:07 от majceto

# 16
  • Мнения: 3 595
Вие направо си ми дадохте надежда  Mr. Green

majceto дано продължат да помагат, че е ужасно да го гледаш как го боли  Praynig

мом_ан и моето любопитство събуди  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 391
Ivy, и аз се лутам, ту съм на ръба на отчаянието, ту съм обнадеждена.
Моите деца ще са с по-малка разлика, 1,9 месеца някъде Tired
Искам до тогава да махна бибата и памперса, но дали ще успея и дали няма да е загубена кауза...имам същите страхове.

mom_an, стискам палци! Peace

# 18
  • Мнения: 4 511
Majceto, леле майко! Дано да минават бързо тия колики! Стефан не е страдал много от тях, даже ги "лекувахме" само като си го сложех да легне върху мен по коремче, дано и новото бебе е така. За всеки случай би ли споделила какви са капките, да съм подготвена?
За моята история, ОК, разказвам ви я накратко, за да знаете какви права имате. Сигурно сте чували за Националната програма "В подкрепа на майчинството", според която дадена майка може да се възползва от безработен човек, който да й гледа детето, преди то да е навърпшило 2 години, а тя да се върне на работа. Държавата ще плаща тези 180 лв, дето тя щеше да ги взима, на безработния. Работата е там, че в самата програма не е указано, че може да се възползва, единствено и само, ако реши да се връща на работа. Пише само "ако й се наложи да прекъсне отпуска за гледане на дете до 2 год.". Е, на мен ми се налага да си прекъсна отпуска, за да изляза в болничен за бременност и раждане и искам да се възползвам от програмата, дори съм си намерила човек, който да ми помага с детето. Е да, ама не можело - програмата не била създадена с такава цел. Е хубаво де, що не си написахте конкретната цел, по дяволите.
Сега излиза, че четейки наредбата, аз имам право. За това се и бори адвокатът ми (леля ми). Истината е, че Социално подпомагане в Силистра, където кандидатствам, е на моя страна и смята, че имам право, но трябвало в София да решат. От София ми пристига отговор "Ми питайте в Силистра, те да решат".
Сега уж чакам. Казаха, че ще се опитат да ме вкарат в програмата, докато съм в болничен, т.е. докато бебо стане на 9 месеца. Защото после ще съм на обезщетение за отглеждане на дете, а не мога да получавам по 2 майчинства, разбирате ли... Но междувременно синът ми ще е навършил 2 години вече и така или иначе ще трябва да ме изключат. Накратко, борбата е тука за тези 4-5 месеца.
Яд ме е, че не ни признават за майки на повече от 1 дете. Сякаш в България е забранено децата ти да са с разлика, по-малка от 2 години. Просто няма как да ползваш обезщетение за 2 деца. При близнашките майки е същата подигравка. ИСкам тая тъпа държава да чуе, че в нея има и майки като нас - искаме да си изгледаме децата наведнъж, за да се връщаме после да работим, а не ту да се връщам на работа, ту да излизам в майчинство.
Хайде, че твърде дълго стана. Дано сте разбрали постинга ми. Благодаря ви за подкрепата!!!  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 595
Поне аз го разбрах, защото бях пред същата дилема. Ние се отказахме изобщо да кандидатстваме, нямам сили и с това да се занимавам  Rolling Eyes С тази разлика сме, че аз работя и си я гледам, но вече доста ми тежи  Tired

# 20
  • Мнения: 3 205
mom_an, успех и късмет! Дано да стане, защото при всички ни положението е такова.
Аз също обмислям вариант за гледачка на Иво, ясно ми е че няма да се справя сама, особено в началото и не си правя илюзии. Планирала съм бабите, ноооо - знаете как е с роднини непрекъснато да ви се пречкат в краката или както казва една моя бивша колежка - не можеш да си ходиш гол, когато си поискаш.

За бибата  и памперса... Засега са болна тема. Господинът не желае и да чуе за гърне (щом го види, го тъпче с крака). А бибата... Щом я види направо се разтреперва като наркоманче, посяга и я лапва. Май още ми е малък, миличкия... Поне е кротък, дано да се задържи така, че бебешкия пубертет ще го хване точно като дойде номер 2. 

Майчето, надявам се тези капки да ви решат проблема.

# 21
  • Мнения: 3 595
Юлче, ако сега махнете бибата ще ви е далеч по-лесно, ако знаеш колко съжалявам, че тогава не настоявах ooooh! Сега диването разбира 100 пъти повече и е категоричен бибоман  Tired Един ден рева целия за биба, а последния половин час преди да се предам вече хълцаше и и се повдигаше от рев...не издържах дадох и я и сега е още по-пристрастена  Rolling Eyes Гледам да я вижда само като си ляга, но си я търси ходи наднича къде съм я скрила, ако можете да го излъжите сега ви стискам палци  fingerscrossed

# 22
  • Мнения: 3 205
Ох, тя нашата е сложна. Аз през деня не давам биба, поне на това го научих. Използвам я само за заспиване и добър нощен сън. Той сънува кошмари, пищи и реве насън и това е единственото, което го успокоява - няма гуш, няма нани, само бибата важи. А аз, понеже не мога да спя през деня, сега от алергията почнах и нощем да се будя, за да си изкашлям дробовете и затова гледам да се възползвам максимално от спокойствието. Но прецъфтят ли и липите, прошка няма да има. А след морето през юли ще махаме и памперса.

# 23
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Да споделя и моя опит с бибата и памперса. Моите деца са с 1г8м. разлика.

Бибата на каката я махнах когато стана на 1г6м., месец след това махнах и шишето с биберон от което пиеше вода и мина на чашка, а 2 седмици преди да се роди бебето махнах и памперса.

Когато се роди малката й взех биберон по състав и вид съвсем различен от на каката и шишето за вода също беше съвсем различно. Каката не прояви никакъв интерес към някое от тези две нещица!

Един месец след раждането на бебето/значи е била на 1г9м. вече/  започна да се напишква малко повече от преди, но всичко трая около 2 седмици, след което започна пак да си казва за пишкането и акането.

Количката на малката имаше място. което беше много удобно за каката да стъпи и да ги возя и двете. Също така, докато бебето беше малко, каката сядаше там където би трябвало да са крачетата на бебето, ама още не стигаха и така я возех. Количка за породени не съм взимала, но и сега когато излезнем някъде Дени най-редовно се вози в количката, а малката ходи пеша. Laughing

# 24
  • Мнения: 157
И моите деца са породени.Разликата им е 1 година и 2 месеца, но отдавна не са бебета.Като чета тази тема се върнах няколко години назад.Въобще няма да ви е лесно , но няма да се отчайвате.Отглеждате си децата наведнъж. .Нормално е големите ви деца да проявяват някакъв характер след появата на бебето.Заредете се с търпение.Ще ви кажа какъв номер използвах за отказването на баткото от биберона.Взех биберона и го нарязах по дължината му  като цвете/не на малки ленти а само 4 /така той си остава цял , но когато го лапне детето той се сплесква,когато го извади от устата е цял.Голям цирк беше. Пробвайте

# 25
  • Мнения: 2 821
mom_an , дано усилията ти имат желания резултат. А неможе ли да прекъснеш и да ползваш огпуска и тогава се водиш на работа , но зависи колко отпуска имаш, дали ще запълни тези 4-5 месеца.
Яд ме е, че не ни признават за майки на повече от 1 дете. Сякаш в България е забранено децата ти да са с разлика, по-малка от 2 години. Просто няма как да ползваш обезщетение за 2 деца. При близнашките майки е същата подигравка. ИСкам тая тъпа държава да чуе, че в нея има и майки като нас - искаме да си изгледаме децата наведнъж, за да се връщаме после да работим, а не ту да се връщам на работа, ту да излизам в майчинство.
Няма политическа воля за промяна на нещата....не съм оптимист Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 470
     Моите юнаци,са малко големички вече,на 8.6м,и на 7току що навърпшени...Но ако ме приемете,може да се запиша при вас?!
   Привет на всички,малки,и големи!

# 27
  • Мнения: 4 511
Здрасти на новите майки!  welcome

mom_an, успех и късмет! Дано да стане, защото при всички ни положението е такова.
Аз също обмислям вариант за гледачка на Иво, ясно ми е че няма да се справя сама, особено в началото и не си правя илюзии. Планирала съм бабите, ноооо - знаете как е с роднини
Юлче, точно там е работата - защо бабата да не получава възнаграждение за това, че гледа внучето? Нали за да го гледа, тя също се лишава от работата си? (Важното е човекът да е в трудоспособна възраст). Аз също съм си определила роднина - и как иначе, нормално е да имаш повече доверие на човек, когото познаваш, нали?
За бибероните и гърнетата - предадох се без бой. А Стефан учи всичко доста лесно, смятам, че щях да се преборя, но сега работя и съм бременна. Успокоявам се с факта, че от септември е на ясла - там бързо-бързо ще го научат на всичко! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 256
Я да ви питам ползвате ли колички за породени деца и най-вече как ги събирате в асансъора.
Толкова много модели изгледах, но всичките са с големи размери. Аз за сега съм се спряла на Грако, че май само тя ме устройва като размер и то до сантиметър.

# 29
  • Мнения: 705
Я да ви питам ползвате ли колички за породени деца и най-вече как ги събирате в асансъора.
Толкова много модели изгледах, но всичките са с големи размери. Аз за сега съм се спряла на Грако, че май само тя ме устройва като размер и то до сантиметър.

моята количка не беше от най-малките - около 110см м/у двете гуми, а асаньорът ни е мнооооооооооого малък, по-малък от стандартните асансьори в панелните блокове. когато излизах, симона стоеше права в асансьора и само с павел отзад спокойно повдигах задните колелета на количката и така я събирах.

дано си ме разбрала!!! щом с нашта количка, в нашия асансьор ставаше номера, убедена съм, че и при вас ще стане така, дори и да избереш малко по-дълга количка!!!

Общи условия

Активация на акаунт