Разстройство....

  • 694
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
Пускам темата тук, тъй като все още се мислим за кърмачета (не е сукал вече цяла седмица, но...както и да е). От вчера синът ми е с разстройство, по-точно първото изхождане беше само слуз  #Crazy, а след около час вече си беше истинско разстройство. Няма Т до сега. Педиатърът изписа Ентерол и Хидрасек, и диета. Изходи се чак  тази сутрин  - нормално, но след един час пак рядко, а преди малко само "цвъкна". То стана малко като за Здравния....
 Въпросът ми е : с какво мога да го храня и какво да му давам да пие? Кара само на вода и 3 солети. Купих му Milupa HN25, но не иска и да я помирише. Пуснах търсачката и четох за Humana-предполагам,че пак няма да иска да пие. Дайте съвет, моля!

# 1
  • Мнения: 6 029
картофи, ориз... много течности. мляко, месо, сирене и т.н. не. плодове и зеленчуци, включая и банани - не.захранване - 10 часа след нормално изхождане.

лекаря не ви ли каза каква диета да спазвате всъщност?

# 2
  • Мнения: 5 026
лекаря не ви ли каза каква диета да спазвате всъщност?
Точно определени неща-не. Обичайното-да няма млечни, да няма плодове. Да давам попара и солети...Добре,че е Форума, че да попрочета. Сега му сварих картофи и ориз, но дали ще ги яде...ще купя и Хумана, четох, че била с бананов вкус, че тази на Милупа не я иска. Четох и за сокчета на ХИП ORS200-ще купувам,пък дано подейства нещо. Лошото е,че вече не иска да суче  Thinking

# 3
  • Мнения: 6 029
ама тия лекари начи... изчакай с хуманата... ако ти отказва храна - не се шашкай, по-добре да не яде известно време, ще мине по-бързо.

а каква попара да даваш? нали не със сирене?

# 4
  • Мнения: 3 116
Атракция, при растройство съм давала ХИП ОСР200 и помага. Сока е направен от ориз, моркови, разни соли и глюкоза. Само дето е малко гадничък на вкус и доста гъст и май трябва с лъжица да се дава  newsm78

# 5
  • Мнения: 5 026
а каква попара да даваш? нали не със сирене?
Не, надробих само сухарче в чай от лайка, но той хапна само лъжичка. Отказва всякаква храна. Иначе е весел и тича.
 А за лекарите-каза ми, че слузта в акото била от плодове  #Crazy, ако съм давала повече . Дала съм му 1 слива, но не яде за първи път плод. правих му някакъв кисел, та ме съмнява дали не е от него, а може просто вирус да е (без Т). Напънали са го 4-5 зъба наведнъж, та може и това да оказва влияние.

# 6
  • Мнения: 6 029
може. не го юркай да яде. няма да умре от глад.. само го карай да пие течности. няма страшно:)

# 7
  • Мнения: 5 026
може. не го юркай да яде. няма да умре от глад.. само го карай да пие течности. няма страшно:)
Ще спазвам  Peace Благодаря ти!
 ritka, ще купя сокчето, та да видим. Благодаря!

# 8
  • Мнения: 153
Здравей! Не знам дали не ти отговарям късно, но сега прочетох темата и тъй като и ние сме на това дередже та прочетох това онова тези дни! Sad
В една книга прочетох, че при диария трябва да се осигурят на детето достатъчно течности, като не се храни около четири часа, за да не се обезводни. За целта подходящи са: оризова вода, шипков чай, морковена супа, преварена вода с 3% захар или глюкоза, физиологичен серум, специални солиеви смеси и разтвори.
Детето трябва да се подложи на диетична храна и в по-малки количества. В случая се препоръчва лечебна Милупа HN 25 или Хумана HN. Заедно с тях може да се дава оризова каша без мляко, безмлечна ябълкова каша, каша от царевично или картофено нишесте, пюре от моркови, попара от сухар без масло и с обезмаслено сирене. Храните не трябва да се подслаждат, а ако не може да мине без това - съвсем малко, защото може да се засили разстройството. Има и рецепти така, че ако те интересува питай!  Simple Smile
Аз лично давам оризова вода и безмлечна оризова каша. Но нашия случай е много лек.
Успех! Peace

# 9
  • Мнения: 532
Здравей,

и моята кака е с такова разстройство вече 4-ти ден - без Т. Всъщност когато започна направи 37.2 градуса, но повече не.

Като малка имаше АБКМ - с разстройство и слуз в акито при поемане на алерген.

Сега, когато започна това разстросйтво със слуз (не сме имали от мноооого отдавна) имаше няколко фактора и при нас незнам кой е причинителят, а може да е комплексно:

1. Беше се поохладила предната вечер, отказваше да си облече якето навън.
2. Игра с дечица, които били болни преди няколко дни и уж нищо им нямало вече - подозирам ентеровирус, но пък след началната малка повече нямаме Т.
3. Яде от детска кухня супа зелен боб (бобови-алерген, и друг път е яла, ама не е реагирала или поне нямам спомен да е било нещо силно), в която подозирам, че са сложили сухо мляко вместо прясно - от всякакво сухо правим проблем, вкл. и АМ.
4. Стана пренатрупване на плодове - ябълка, круша, два сока праскова - и друг път яде доста плодове и пие много сокове, ама вече търся във всичко причини.

5. Това според мен е причинителят - дадох витаминен сироп Киди, който има портокалова и мандаринова есенция - явно много е раздразнил лигавиците.

Навремето при нас прорязването на зъбите винаги беше с разстройство с много слуз.

Та подозирам, че при нас е започнало с ентеровирус, натрупало се е с хранителна грешка, и още повече с алергична реакция към витаминния сироп.

написах толкова подробно, за да видиш как аз връщам назад и анализирам - това доста подпомага.

Преди винаги безмлечна оризова каша зациментираше положението и диета без млечни, плодове и алергени.

Безмлечни каши, които стават при разстройства и са нискоалергенни:

1. Ориз на Хип
2. ориз на Милупа
3. Ориз и рошкови на Нестле
4. Фризокрем ориз и царевица на Фризланд

Храниш само с тях. Трябва да затегнат положението. Този сок ОРС, не съм го пробвала, но май и аз ще купя, защото при нас оризовата каша не действа в момента, което е знак за голяма поразия в червата.

Сега я тъпча със смекта, защото ентерол са дрожди и лактоза и на нас навремето ни действаше даже още по-зле.

Вие пихте ли Хидрасек? Какво съдържа? Не се ли пие при повръщане само? Питам, защото прочетох, че го изписва педиатъра.

# 10
  • Мнения: 532
Лечебните храни на милупа и хумана имат нисколактозно АМ, ябълки, банани - на някои деца им действат още по-раздрискващо.

# 11
  • Мнения: 3 116
Хидрасек е само за разстройство и си е медикамент  Thinking Доколкото си спомням се пиеше по 1 прахче 2 пъти на ден. На малката директно го изсипвах в устата, подсладено е и може да се приема така.

Има едно нещо което се нарича Хидратин Алфа, 1 пакетче се разтваря в 1 литър вода за деца и се дава вместо вода. Всъщност в него има глюкоза и соли, които спомагат да не се обезводни детето.

Малката беше 1 месец с разстройство след едноседмичен прием на Аугментин, и таз работа и е до болка позната  Sick

Момичета, оправиха ли се дечковците ?

# 12
  • Мнения: 5 026
Благодаря на всички ви за отговорите. Разстройството отшумя-давах кашата на Милупа, сока на Хип, варен ориз и картофи, Хидрасек и Ентерол, а и сок от дренки. От какво мина, не разбрах. Но, на следващия ден го заведох на лекар, чу леки хрипчета, останали от някакъв вирус преди седмица, та сега е на Зинат. Очаквах да се поднови разстройството от него , но за сега държим фронта  Peace
 
Вие пихте ли Хидрасек? Какво съдържа? Не се ли пие при повръщане само? Питам, защото прочетох, че го изписва педиатъра.

 Хидрасек съдържа: активна съставка 10 mg racecadorit  с помощни вещества захароза, силициев диокси, колоидален, поликрилатна дисперсия 30%, с вкус на кайсия.
 Продуктът е противодиарично средство, показано за симптоматично лечение на остри диарии.

Общи условия

Активация на акаунт