Възглавничка- от колко месеца?

  • 1 412
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Възглавничка - най-рано от годинка. Даже е добре да се изчака детето да стане на 2 години. Иначе бебетата спят на сгънати пелени, за да не е съвсем на равно главата им. Но не и на възглавница! Опасно е, може да доведе до задушаване по време на сън!

Сашо щеше да се удуши с такава пелена. Така я беше намотал около главата си, че си беше късмет, че се събудих, за да го спася  Grinning

# 16
  • Мнения: 576
И ние спим без възглавничка

# 17
  • Мнения: 8 505
Възглавничка - най-рано от годинка. Даже е добре да се изчака детето да стане на 2 години. Иначе бебетата спят на сгънати пелени, за да не е съвсем на равно главата им. Но не и на възглавница! Опасно е, може да доведе до задушаване по време на сън!

Не е необходимо да е повдигнато,освен ако няма някакъв проблем (например ако детето повръща често).В тези случаи обаче се повдига целия матрак,като се слага нещо (книга,одеало...) под него.

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят син има възглавничка против задушаване, но му я слагам само докато кърмя нощем, и то отскоро.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Луси още си спи без възглавничка!

# 20
  • Мнения: 200
От както се е родила спи на възглавничка. smile3524

# 21
  • Мнения: 3 069
Все още не съм сложила и мисля да да продължавам така.
Четох статия на френски учени, които доказват, че има връзка между внезапната детка смърт и възглавниците.След като са престанали да я ползват, внезапната детска смърт при бебетата е намаляла с 50%.

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и ние спим без възглавница. Той толкова се върти, че и да сложа възглавница ще се задържи на нея за 5 минути и ще я запокити нанякъде.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и Вайана спи без възглавничка... Ако й сложа, след няколко минутки така си се намества, че главата й не е в/у възглавничката

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Без  Peace Макар, че от около месец атакува моята възглавница, чудя защо ли? Дали  иска да е по-близо до мен,т.е. на главата ми, или има нужда от възглавница newsm78

# 25
  • Мнения: 274
Мисля когато навърши поне годинка да й сложа, при това съвсем нисичка.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 368
Откакто се е родил сина ми спи с възлавница, не съм се притеснявала от задушаване или нещо друго
И при нас е така.

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не ползваме и не мисля поне до 2 год да слагам.Дюшекът обаче ми е повдигнат на 30 градуса,така че ефекта май е подобен

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз знам, че да втората или третата годинка не е хубаво да спи на възглавница и го спазвам още, въпреки че през нощта се намества на моята Simple Smile

# 29
  • Виена
  • Мнения: 725
И на мен ми беше интересно защо не трябва да спи пък на възглавница,всеки пише недей...В магазина питах и ми препоръчаха специална възглавничка,която е за бебешори и му взех!Тя е толкова тъничка,но все пак е възглавничка.И то за малки бебета,а си и беше скъпичка(20 евро)  WhistlingНо е доста дълга,а той много обича да си я захлупва на носито,така се и приспива.

Общи условия

Активация на акаунт