По колко чифта обувки на сезон купувате ?

  • 4 568
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Питането ми е провокирано от факта , че нещо все не уцелвам правилната бройка  Rolling Eyes
В смисъл - как е по - добре ? Да има чифт сандали примерно и когато станат малки или нещо друго им се случи да му купя други или да купя 2-3 чифта , за да ги редуваме ?

Ето сега съм му взела едни сандали + още едни други , които са по - скоро като за плаж - такива с гумена подметка и от неопрен ... и се чудя трябва ли да има поне още едни ?
Обичам да има повече обувки , но ми се струва безмислено , защото бързо му стават малки така само ги купувам , а не се износват ...

Ще се радвам да чуя други мнения  Hug
Моля темата да не се превръща в надскачане кой колко чифта е купил и каква марка ... Не това е целта ми  Sick Питам кой вариант смятате за по - удачен ?

Благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Габа в момента има:
- маратонки
- кецове (ей такива: http://www.atrakcion.com/images/tcmb2/obarbl1.jpg)
- гуменки (2 чифта, едните ползва като пантофи в детската градина, но през ваканцията ще преминат за "външна" употреба)
- сандали

Мисля да й купя и още едни сандали от този тип: http://redrockbg.com/site/modules/myalbum/photos/thumbs/57.gif

Предстои дълго лято, а краката й не растат толкова бързо и без проблем износва обувките по цял сезон. Освен това при момичетата има и съобразяване с цветовете: не може всичко да е все в неутрални цветове и си трябват обувки както за розовите, така и за червените дрехи.

За лятото смятам, че е задължително освен сандали, детето да има и гуменки или най-малкото сандалите да са такива, че пръстите да са добре защитени отпред. Нали сега е сезонът на ритането на топки...

# 2
  • Мнения: 4 668
Имаме маратонки , 2 чифта ... ама тях ги броя към другият сезон / пролет - есен / , така или иначе не е проблем да ги носи и тях ... + едни "официални " сандали + едни плажни сандали ...

Тези за в къщи , също не ги броя ...

Оффф ... малко е глупаво , ама наистина искам да се ориентирам другите майки по колко купуват ...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Купувам по 2 чифта за сезон.Едните по-евтинки за игра около блока и другите по-така за разходки. Wink

# 4
  • Мнения: 442
и аз като вас - едни по-официални сандали / като за рокличка/, едни други - повече за игра, и /поне/ едни гуменки.

# 5
  • Мнения: 2 567
Аз купувам по 2-3 чифта на сезон. Лятото и есента и по 4 чифта съм купувала.
При нас е така, защото освен, че цветово трябва да се вързват с дрехите и  Simple Smile и  бързо ги къса поради начина си на ходене.
Така, че нямам голям избор.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
И ние по 2 - 3 чифта. В момента "въртим" 3 чифта маратонки /едните обаче вече са доста амортизирани и се ползват само за тенис и туризъм /, 1 чифт кецове, 2 чифта сандали /едните по-официални, другите - ежедневни/.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
Леле мацки мислех,че аз нещо не съм в час с толко обувки а то си било нормално като се замислиш. Имаме едни отворени сандали на пръстите и едни затворени да рита с тях, има маратонки и гуменки и едни затворени обувки за всеки случай при дъжд Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 659
 Аз засега съм купувала само по един чифт за сезон, но Ники беше малък. Сега като захвърлихме ботушите купих едни спортни обувки и преди около две седмици взех и сандалки . Мисля, че засега са достатъчни, но ако се наложи ще купя още. Аз лично съм на мнение, че е по-добре да има по-малко обувки, но за сметка на това по-качествени.

# 9
  • Мнения: 315
2 бр. сандали
2 бр. маратонки
3 бр.джапанки
по един чифт за вкъщи и по един за градината

# 10
  • Мнения: 1 426
Колкото се наложи - значи, задължително едни, подходящи за сезона + чифт от тип гуменки. Ако едните се скъсат насред сезона, купуваме други, което се и случвало доста често.

# 11
  • Мнения: 4 406
2 чифта сандали, 1 джапанки засега. вероятно ще са му малки след 1 месец...
наесен ще трябват гуменки, домашни пантофи, затворени обувки, ботуши... ужас!

# 12
  • Мнения: 14 654
По един чифт от вид обувки. Едни маратонки, едни затворени сандали и ще му купя едни бразилски джапанки с лепенка за най-горещите дни. Гуменки също трябва да купя един чифт.

# 13
  • Мнения: 2 700
Купувам по 2-3 чифта, но в оборот са поне по 5-6 (имам предвид още ставащи от предходен сезон) - маратонки, гуменки, обувки, сандали (поне 2 чифта), еспадрили +  джапанки и чехли за вкъщи.
Действително, обаче, има значение полът на детето, пък и годините. Малките деца сякаш късаш и развалят по-малко от големите.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
По два чифта сандали имат и двете. И едно такова - нито обувка, нито сандал - на дупки. И маратонки. И чехли. Всичкото това умножено по две ooooh!

Не ги оставям с по един чифт сандали. Имам горчивия опит от каката, която много къса. А е с тесен и дълъг крак и много трудно и намирам сандали. Затова купувам по два чифта - един в началото на сезона, а другия - когато ми падне възможност, може и след 10 дни да е.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Купувам поне 7-8 чифта на сезон.В момента съм в луда паника,че лятото идва а сме още без сандали.Гуменки купих 4 броя.Не се притеснявам,че не ги износва,почти всички обувки са ни много запазени.После отиват в Продавалника  Laughing

# 16
  • Мнения: 14 133
По един на сезон.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Много Confused
Поне 7-8 различни чифта. Като ми грабне окото нещо - взимам... В момента има: 2 чифта чехли, 2 чифта гуменки, 1 сандали (но ще станат 2), 1 балерини... някакви маратонки има нейде... и сме едва в началото на лятото, все пак ooooh!
Яд ме е, защото - разбира се! - не може да ги износи изобщо. Ама пък ми е кеф, пусто. Добре, че не залитам по скъпи марки, поне това.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Най-различно купувам. За дъщеря ми обикновено по повече, за малкия - не чак така. 

За него, сега конкретно за лятото - два чифта сандали /едни спортни, едни по като за панталон/; гуменки 1 чифт; маратонки поне по два чифта /аз непрекъснато ги въртя и пера, затова поне по два взимам/, джапанки също поне по два чифта /много пътуваме и понякога едни са тук, други там/. Това е за лятото. Може да се завъртят още някой чифт маратонки, но само ако нещо страшно ми хареса или е много изгодно.

За нея, пак за лятото - схемата е същата, но освен тези неща има и сабо някакво, чехли такива, които наподобяват сандали, спортни чехли, еспадрили... Ей такива различни по-момичешки неща. Гледам да ги комбинирам с дрехите й, затова се събират повече, а и тя половин ден е у баба си, там все по нещо остава. Никога не остават с по един чифт обувки. Всичко се случва, няма начин да няма с какво да се въртят. Износват ги за сезон или два. Не късат обувки. Моите някакси ги опазват.

# 19
  • Мнения: 7 821
Различно, в момента имат по маратонки, гуменки, сандали и джапанки.

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама как имате от предни сезони обувки? На Дени петата и стърчеше с цял сантиметър от сандала. Направо ме убива с този нейния крак. Поне малката е с по-скромно краче.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите имат от предни сезони. Не знам как. Сега извадихме едни сандали на Крисо от миналото лято. Заспаха му. Аз винаги купувам с един пръст аванс. Наталия също има едно сабо и едни сандали от миналото лято.

# 22
  • Мнения: 2 700
Ама как имате от предни сезони обувки?

Ами ако са купувани в края на съответния сезон имат шанс и да покрият началото на следващия. Не че съм го правила тенденциозно, но все през август се налага да хвърлим някой чифт и да го заменим със следващ.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Уф, пък аз не мога да купувам с аванс... Снощи я гледам, че кракът и все пак върви напред и отзад остава празно, а пръстите и са на земята. Ужасно стъпало - като солетка ooooh!

# 24
  • Мнения: 149
имае 1 чифт сандали .2 чифта гуменки. маратонки.

# 25
  • Мнения: 8 505
По един,рядко 2.Стъпалото на дъщеря ми расте безобразно бързо (в момента е с 26.номер,долу се вижда възрастта и).В момента има едни джапанки-сандали,търся още един чифт и стига толкова.След 2 месеца сигурно пак ще се наложи да купувам ooooh!

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А, ей на - имала съм сестра по съдба...

# 27
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
В момента има едни сандали / от миналото лято /, маратонки и 2 чифта гуменки. Трябва да взема поне още един чифт сандали, а може би и някакви подобни на джапанки.

# 28
  • Мнения: 4 841
Не купувам много, защото максималното време за носене е 2-3 месеца, после умаляват или се късат.
В момента разполага с:
1 обувки
1 сандали
1 джапанки
1 пантофо-гуменки за у дома и 1 за градината

Но е момче и цветовите комбинации не ни притесняват - при момичетата е по-сложно.

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аууу, това е тежък проблем. На дъщеря ми краката растат буквално като гъби. Налага се да купуваме поне по 6-7 чифта годишно.  ooooh! За два месеца обувките й стават тесни и хайде, отново нови.

# 30
  • Мнения: 8 917
На сезон - минимум 2 чифта, а лятото и повече .

# 31
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
По един,рядко 2.Стъпалото на дъщеря ми расте безобразно бързо (в момента е с 26.номер,долу се вижда възрастта и).В момента има едни джапанки-сандали,търся още един чифт и стига толкова.След 2 месеца сигурно пак ще се наложи да купувам ooooh!
Дъщеря ми в момента носи номер 27
по темата: има 2 чифта сандали ( едните са от миналата година, но и стават ), 1 кецове и 1 гуменки, миналата седмица маратонките се разпраха, но ще купувам нови есента.

# 32
# 33
  • Мнения: 4 965
В момента краката им растат много бързо и се налага почти на всеки 2 месеца да подновяваме всеки чифт (т.е. 2 пъти на сезон подменяме повечето обувки).
За топлото време сега сме им взели:
1. сандали - съвсем отворени за жегите, но не особено удобни за тичане и игра;
2. отворени обувки - с тях ходят в градината;
3. спортни затворени обувки - тип маратонки - за игра (за няма и месец са целите олющени, а и са им поотеснели, та ще търсим нови);
4. кларкове - за по-хладно време;
5. джапанки;
6. пантофки - по 3 чифта (за вкъщи, за вилата и за градината);
7. гумени ботуши  Joy - съвсем сериозно - за вилата, когато ходим по пикници на реката или за гъби (че все ме е страх от кърлежи, змии и т.н.).

# 34
  • София
  • Мнения: 44 088
ами аз купувам по 1 чифт, като си ги израстне - нови, то кво да редувам толкова за 2-3 месеца носене...сега имаме 1 боти, 1 нещо средно между обувка и сандал и ще купуваме вече съвсем отворени сандалки....

# 35
  • Мнения: 6 155
Зимата - един, лятото - 2/3...зависи.
Предпочитам да не купувам много обувки, защото така и не може да ги износи, а аз се чудя къде да ги складирам после Rolling Eyes

# 36
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Ами баткото има едни маратонки,едни гуменетки за игра и чехли ще му се вземат поне 2 чифта.Малкия има 2 чифта маратонки и едни сандалки,но ще му купя още едни сандалки и смятам тази година да носи и чехлички за двора поне това е.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Ами в момента Мартин има сандали - спортни и маратонки, но смятам да му купя вместо маратонките по-леки кецове и за плаж ще взема джапанки. Средно има по 2 чифта на сезон.

# 38
  • Мнения: 3 161
Мисля да й купя и още едни сандали от този тип: http://redrockbg.com/site/modules/myalbum/photos/thumbs/57.gif

Би ли ми казала къде продават такива и от какъв порядък е цената?

# 39
  • Мнения: 1 555
Според мен винаги е по-добре детенце да има 2 чифта обувки според сезона, все пак нищо не се знае ! Сега особено лятото има доста голям избор и свежи модели

# 40
  • Мнения: 2 722
Май съм най лудата от всички, та не си мерете аршина по мен - купувам неограничено количество сандали, маратонки и пантофи, за да е в тон с всеки тоалет - какво като е момче - държа да е облечен подходящо. Дори за яслата има два цвята пантофи, за да са в тон с дрешките за различните дни.
Проблема и разорението е, че не изкарва дълго с един номер - крака му расте адски бързо.
Освен това винаги намира начин да си намокри крака в най-неподходящото време и трябва да има резервни обувки под ръка докато намокрените засъхнат.

# 41
  • Мнения: 2 757
Купувам при нужда на момента и за съотвения сезон. На маратонки караме, само лятото сандалки, а зимата съответно зимни. Купувам ги по-големички и му стават по 6 месеца. И успява да ги спардалиса докато му омалеят. Гледам да се удобни, функционални и лесни за обуване и събуване. Как изглеждат не ме интересува особено - имам лош опит с красиви обувки, но по някаква причина неизползваеми.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Баткото има 2 чифта маратонки и 1 чифт бутонки,още не си е харесал нищо за лятото
дребния има 1 чифт маратонки,1 чифт гуменки и 1 чифт сандали Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 6 555
по много  Rolling Eyes ей сега ги броих
- сандали велурени
- сандали гумени
- маратонки по 2 чифта на всяка( по-затворен и по-отворени)
- пантофи по 2 чифта
- гуменки от типа ( Денди и сие) - по 3 чифта
- официални принцески обувки пр 1 бр.
всичко е за сезона, всичко е умножено по 2 (по обясними причини) и се пере в пералнята  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Купувам при нужда,а и зависи от сезона.Все още не съм купила сандали и сме с маратонки и обувки/2 бр/.

# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
В повечето случаи се опитвам за дъщеря ми да спазвам правилото, което важи и за мен: Обувки, които се носят 1 ден после следва да почиват поне 24 часа, а най-добре 48. Това е с оглед гъбички и прочие. Отделно пера обувките, които стават за пране.

Обикновено купувам обувки от номера, които е леко голям на Дариа /сега това е 25/, а тя носи него и доизносва номера, които й е съвсем точен/24 сега/. В момента, в който по-малкия номер вече й е малък ще носи само по-големия, а аз ще купувам от следващия номер /при нас 26/. Не знам дали го обясних правилно, но така носи обувките доста дълго време.

Сега имаме: 2 чифта сандали, маратонки, 2 чифта високи кецове, официални обувки.

Раздавам всичко, което е омалее на Дариа, без обувките, защото дори запазените такива са износени и оформени според нейния крак и могат да създадат проблем на другото дете. Майка ми пази нейните обувки, но защо не знам.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 22:47 от Isa

# 46
  • Мнения: 1 640
Само по 2 чифта-спортни и официални обувки,отделно 1 чифт пантофки за зима,есен и пролет.Купувам винаги 1 номер по-големи и така ги носи по 5-6 месеца.За лятото -засега има 1 чифт сандали-доста отворени.Не съм решила дали да купя още едни.При нас обувките са запазени и може да се дадат за доизносване от други деца.Нямаме случаи на скъсване или  др.аварии.

# 47
  • Мнения: 2 266
Най-много два чифта.И без това крачето му расте много бързо.

# 48
  • Мнения: 4 399
Ами ако финансовата страна на въпроса не те притеснява, винаги е по-добре да има повече обувки. На мен обаче ми се струва че за 2-3 месеца цената 35? за сандали е прекалено висока и моята дъщеря има само 1 чифт.

# 49
  • София
  • Мнения: 15 219
Иво има 1 чифт сандали. Миналото лято не успя да изкара с първия чифт-омаля му, така че в края на лятото вече беше с други.
Има маратонки, джапанки (защо ли изобщо го споменавам, ама като гледам-и другите ги броят, та и аз да не остана по-назад Laughing) и 2 чифта пантофи.

Толкова бързо му расте крачето, че ми се струва неоправдано да купувам по 2-3 бройки обувки от всеки тип.

# 50
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз не купувам много обувки - през лятото имат обикновено по един чифт сандали и по един чифт джапанки. ако се случи да се скъсат, замествам. затворени обувки през лятото не носят, по-скоро шляпат боси по асфалта. за пролет-есен купувам по един чифт маратонки и един чифт друг тип затворени обувки, за зимата добавям и по едни ботуши, обаче тях обуват по 3-4-5 пъти, защото почти не ни завалява сняг. тази година обаче се сдобихме с куче, което много си пада по обувките и лятото още не е почнало истински, а домашният любимец вече е изгризал четитри чифта джапанки и нещо започнах много да завишавам оборота на магазините за обувки... а и девойките ми започнаха да се задържат пред огледалото и да подбират дрехите и обувките и шапките, та вече няма да мога да минавам толкова тънко...

# 51
  • Мнения: 1 181
за зимата - по два чифта ботушки (ако едните са мокри да обуваме другите)
за пролет/есен - едни платненки, едни маратонки и едни кожени обувки (това по стечение на обстоятелствата, иначе ще са ни достатъчни платненки и маратонки)
за лятото - едни сандали ( ако се скъсат или умалеят тогава купувам други)

# 52
  • София
  • Мнения: 172
Гледам да купувам максимум по 2 чифта на сезон, но е според случая.
За пролетта не му купувах - носехме едни маратонки и едни обущета - и двете от други деца. А за лятото се оказа с доста обувки - аз купих едни сандали, едни платненки и едни кецове (последните 2 на символичната цена от по 1.99). Отделно има едни сандалки от друго дете (по-затворенки и стари на вид са) и едни подарък от миналото лято, но те са като за плаж и не можех само на тях да разчитам...И така станаха много.
Човечето е с малко краче, което до сега не расте много бързо. Мисля, че следващия сезон пак няма да купувам и ще караме на налични наши и стари от други деца Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 446
Приблизително по 3 чифта на сезон.

# 54
  • Мнения: 5 391
За този сезон два чифта сандали-едни отворени и едни със затворени пръсти.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 867
Би ли ми казала къде продават такива и от какъв порядък е цената?

Емем, точно за тези не знам - показах ги за ориентация.
Миналата година Габа носеше такива на Сандик - не помня нито откъде ги купих, нито колко платих за тях. В порядъка 10-20 лв са. Близо до офиса ми има магазин Sportmania с ще скокна до него - обикновено продават и хубави детски спортни обувки. Ако има, ще ти кажа цени и модели.

А при броенето на обувките изобщо не включвам джапанките и официалните обувки. Всъщност, щеше ми се да не поддържаме и набор официални обувки - Габа много рядко слага официални дрехи, ама пък като се наложи....
На Виктория обувките не ми се обсъждат - има безброй много кецове и все не са достатъчно. Иначе започна сезона с два чифта сандали и сабо.

# 56
  • Мнения: 1 564
и аз като вас - едни по-официални сандали / като за рокличка/, едни други - повече за игра, и /поне/ едни гуменки.
И ние сме  така.

# 57
  • Мнения: 1 364
Купувам по 2 -3 чифта за сезон. За игра, за разходка..

# 58
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 2 чифта сандалки,и толкова затворени за хладните нощи. Peace

# 59
  • Мнения: 2 271
Ами маниячка съм на тема обувки.Имаме 11 чифта,като още не съм започнала със сандалите.Гледам да имам подходящи за всяка дрешка,а знаете момиченцета ги обличаме в много цветове,особено пролетта и лятото.

# 60
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Купувам по 2 чифта на сезон -един официални и един за игра.
През последната година ми се случи да увелича бройката поради бързо износване.Купувам платненки и маратонки от по-евтините и така не ме е яд ако трябва да ги хвърля на първата седмица.
Детска му работа  Wink

# 61
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Аз купувам нови обувки като се скъсат или умалеят предишните... Embarassed
Май съм единствената... Thinking

# 62
  • Мнения: 2 266
Аз купувам нови обувки като се скъсат или умалеят предишните... Embarassed
Май съм единствената... Thinking
Аз също така правя.

# 63
  • Мнения: 1 232
Купувам по 2 чифта за сезон.Едните по-евтинки за игра около блока и другите по-така за разходки. Wink
Peaceсамо че евтинките ги пускам за детската градина,ако аварират купувам още едни или като се поизносят ги пускам за двора,но наведнъж повече от 3 чифта обувки включая и гумите нямаме иначе остават неизносени Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 447
Едни сандали и едни гуменки. В дъждовните дни доизносва пролетните си обувки - кожени, затворени. До края на лятото ще е пораснал с още един номер, така че вероятно ще купя по още един чифт сандали и гуменки.

# 65
  • Мнения: 4 965
Понеже видях, че става дума и за други сезони, а аз писах само за лятото, да кажа. При всяко положени, лятото носят най-много обувки.
Зимата най-често им купувам: по 2 чифта ботуши за смяна, затворени обувки, маратонки, по-плътни пантофки и по 1 чифт гумени ботуши /за много кално врем и за вилата/.
Пролет и есен: спортни обувки, официални обувки, маратонки, боти и кецове.

# 66
  • Мнения: 441
Едни сандали и едни гуменки. В дъждовните дни доизносва пролетните си обувки - кожени, затворени. До края на лятото ще е пораснал с още един номер, така че вероятно ще купя по още един чифт сандали и гуменки.
- за малкият и аз така направих,с каката обаче е по-сложно -то кецове, сандали, маратонки,чехли сега и джапанки ще търсим за морето  ooooh!

# 67
  • Мнения: 137
Аз лично съм на мнение, че е по-добре да има по-малко обувки, но за сметка на това по-качествени.
Аз също, особено докато детето прохожда /формира стъпалата и походката/.

# 68
  • Мнения: 4 965
Аз лично съм на мнение, че е по-добре да има по-малко обувки, но за сметка на това по-качествени.
Аз също, особено докато детето прохожда /формира стъпалата и походката/.

Аз си мисля, че това е т.нар. задължително условие - и то не само за детски обувки.
За дрехи съм склонна да направя компромис с качеството, ако са красиви и удобни, но с обувките - никакви компромиси.

# 69
  • Мнения: 2 309
Нямам определа бройка,но са доста...Почти за всеки екип има обувки.Много ми е сладък,когато си го накипря.Прави ми удоволствие да е винаги разнообразен.

# 70
  • Мнения: 1 464
4 Embarassed
маратонки,маратонки или гуменки за игра,официални и обувки за игра.Все още си е единствена глезла,но когато дойде бебето сигурно чифтовете ще бъдат 2 на 2 Laughing

# 71
  • Мнения: 4 629
По няколко чифта за сезон 3-4-5. Не е добре да има само 1 чифт сандали и като ги износи следващите. Добре е обувките да се сменят често

# 72
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А защо трябва да се сменят често обувките? newsm78
Нямам определена бройка.
Големият има сандали от миналото лято, които още му стават, но за училище му купих нови. Има и едни маратонки. Към средата на сезона може би ще се наложи да купувам още някакви, но за сега не мисля да го презапасявам.
Малката е с нови сандали и 2 чифта гуменки и едни малко по-отворени обувки. Няма да й купувам друго, защото бързо и растат краката.
Според необходимостта за момента, но не се презапасявам, после да хвърлям нови чифтове...

# 73
  • Мнения: 4 668
А защо трябва да се сменят често обувките? newsm78
И аз това се питам ...  Rolling Eyes
Ето в момента Мартин има едни маратонки , едни пролетни обувки , едни сандали и още едни , които са по като джапанки ... Вчера му взехме и едни джапанко - обувки  Laughing - много странни и сладки .
Аз по скоро се питам има ли смисъл от още едни сандали ?
Това , че включвате в броят на обувките маратонки и домашни обувки не се брои - говорим само за истински сезонни - примерно колко чифта сандали ?

# 74
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
примерно колко чифта сандали ?
Най-много два - едни за игра и/или плаж и едни за разходки, но пак да стават и за игра.
Ако се скъсат или умалеят - тогава купувам нови.

# 75
  • Мнения: 4 371
В момента носи едни кожени от есента(нали е дъждовно), което е странно за мен, но му стават. Маратонките му от тогава са му малки.
Има високи кецове и два чифта сандали. Значи общо с 4 чифта разполагаме.
Купих му и едни от интернет, но те са му доста големи и май няма да стигне до тях тоя сезон, ще ги продавам явно newsm78
Забелязах, че едното му стъпало е по-издължено от другото Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 27 524
Коки, аз май повече налседявам засега, отколкото купувам  Grinning , но според мен трябва да има по 2. На моят хубостник ужасно му се потят краката и всичко в обувката става вир вода, та въртим два чифта за деня, за да съхне единият. Може да се наморки, накаля. Според мен 2 е достатъчно. От наследените имах по едно време 40 чифта обувки 21-ви номер  #Crazy Е, чакай да ги износи  hahaha

# 77
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Купувам само по един чифт за сезона, но се старая да са супер качественни.До сега не се е налагало по слешност да тичам за обувки.Краката на децата растата бързо и за това не виждам смисъл да се зареждам с по няколко чифта.

# 78
  • Мнения: 1 734
По 2 чифта за сезон да има за смяна. Лошото, е че твърде бързо му расте крака и не може да ги износва. Ето например съвсем наскоро купих сандали 28 номер, а е само на 3 годинки  Confused

# 79
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Обикновено купувам като видя, че едните издават багажа, рядко взимама само защото съм харесала други. А именно лятото поне 2 чифта, а зимата повече 3-4. Много бързо ги износва. Май продават предимно боклуци. Купувала съм обувки и от 30лв. и от 5лв. все тая.

# 80
  • Мнения: 3 153
Зимата-2 чифта спортни обувки, 2 чифта маратонки или гуменки (едни за вкъщи, едни за яслите)
Пролет- 2 чифта хубави маратонки и още 2 чифта за ясли и за у нас, ако са му умалели предните
Лято- 1 кожни сандали и поне 2 чифта спортни сандалки с лепки
Есен- 2 чифта маратонки и пак 2 чифта за ясли и у нас

# 81
  • София
  • Мнения: 3 676
Значи:
Има маратонки-2чифта,обувки- спортни-1чифт,обувки-официални Crazy-1 чифт
Сандали- 3 чифта
Това е което носи сега.
За зимата имаше 2 чифта високи обувки,тип боти и едни маратонки
Май съм маняк- както за себе си така и за детето... Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 13:39 от vnd

# 82
  • Мнения: 4 629
А защо трябва да се сменят често обувките? newsm78

 За да се проветряват - имат нужда от време най-малко през 1 ден  е добре да се обуват. Това не се отнася само за детските обувки  Peace

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А защо трябва да се сменят често обувките? newsm78

 За да се проветряват - имат нужда от време най-малко през 1 ден  е добре да се обуват. Това не се отнася само за детските обувки  Peace
Аха, да, за това не бях се замисляла.
А то и носени от чуд крак обувки не бива да се носят, но виждам, че някои наследяват. Аз ги хвърлям, нищо че от големия имаше доста запазени обувки.

# 84
  • Мнения: 3 423
А защо трябва да се сменят често обувките? newsm78

 За да се проветряват - имат нужда от време най-малко през 1 ден  е добре да се обуват. Това не се отнася само за детските обувки  Peace
Аха, да, за това не бях се замисляла.
А то и носени от чуд крак обувки не бива да се носят, но виждам, че някои наследяват. Аз ги хвърлям, нищо че от големия имаше доста запазени обувки.
и аз така мислех,но скоро ходихме при ортопед(Алексиев от горна Баня)и той ми каза,че спокойно съм можела да подарявам обувчиците на сина ми на други деца или да ги пазя за второ и това че не бивало да се наследяват било рекламна цел newsm78
а по темата в момента имаме два чифта сандали,едни домашни обувчици и едни по плътни за дъжд

# 85
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малко ще изместя темата, но бих искала да кажа още нещо за носените обувки.
Мила мама, ти носила ли си носена обувка? И виждала ли си как се деформира самата обувка според крака?
На мен не са ми удобни чужди обувки и предполагам, че на децата ми също.

# 86
  • Мнения: 3 423
Малко ще изместя темата, но бих искала да кажа още нещо за носените обувки.
Мила мама, ти носила ли си носена обувка? И виждала ли си как се деформира самата обувка според крака?
На мен не са ми удобни чужди обувки и предполагам, че на децата ми също.
не не съм
и аз мисля, като теб
просто предавам мнението ,което ми каза ортопед
не бих взела носени обувки на сина ми,но ще запазя неговите за приятелки ,защото са му съвсем запазени а имам приятелки с парични проблеми
все пак едни обувчици са 50лв а сина ми ги е носи по месец,два

# 87
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз купувам доста - все не успява да ги износи, но това ми хареса, онова ми хареса... ooooh!. Конкретно за лятото смятам, че 2 чифта сандали и едни гуменки и едни маратонки (за по мокро време) са достатъчно

# 88
  • Мнения: 4 965
Носените обувки давам за домовете или в кварталната църква (те пак ги дават за домовете). На децата ми не бих обувала такива - точно, защото ми се струват неудобни, но пък има деца, които няма откъде другаде да получат каквито и да е обувки.
На близки и приятели не бих дала - предпочитам да ги подпомогна финансово, ако са затруднени или да подаря на дечицата им по някакъв повод обувки.
На приятелки съм давала само бебешките обувчици (декоративни) и буйките, защото децата ми не са ходили с тях, а ги ползвах само да им топлят при разходка.

# 89
  • Мнения: 14 654
Има едни гумени сандалки, които не се деформират при носене, защото са меки и не се бръчкат, не се износват изобщо, освен ако детето няма специфична походка и не изтърква подметките. Тях давам на приятелки, също бих взела, ако ми предложат.

# 90
  • Мнения: 512
Както и да го смятам - крачетата му растат толкова светкавично, че се оправяме едвам с по 2 чифта на сезон. Няма време за "официални" и "неофициални" (за игра около блока), просто му омаляват и ни трябват нови... От миналото лято сме порастнали с 3 номера... Уф, разорение...
Просто се чудя има ли смисъл да купуваме скъпи обувки (за мен скъпи са над 30 лева), при положение, че не ги износва...

# 91
  • Мнения: 4 668
Има още нещо , което не разбирам - някой от вас казват , че купуват обувки за игра  Rolling Eyes и обувки за навън , за излизане примерно ...  Rolling Eyes Да , ама нашите излизания 90 % са свързани с игра , т.е. за мен е по - добре да е с най - качествените и най - хубави обувки през това време ...
Мартин не ходи с гуменки примерно , играе с обувките или сандалите или маратонките , които съм му взела и не ги деля на такива за игра и такива за излизане ... В крайна сметка трябва краченцата да са му с хубави обувки , нищо , че се рие в пясъка ...
Не виждам смисъл да има обувки , които да обува , като отидем в събота в мола примерно  Rolling Eyes

Т.е. мисля си , че е добре да има по два чифта скъпи и качествени обувки на сезон , вместо 6-7 чифта какви да е ...
Може и да не съм права  Rolling Eyes

# 92
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз пък не разбирам какво означава "износени обувки" ?  newsm78 

Децата така си носят обувките, че те малко или много се повреждат, колкото и качествени да са. Не съм имала случай да 'пенсионирам' обувки, които са като нови... Винаги са просветлели от прането или олющени или намачкани...

# 93
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Някои от обувките им са носени има-няма 2-3 месеца.... Crazy,ами пак ми изглеждат като сдъвкани и изплюти. Rolling Eyes Mr. Green
 Но наистина имаме такива,които са обувани по дестеина пъти,просто са купувани в неподходящ сезон,ей-така да си ги имат. Peace

# 94
  • Мнения: 489
 Ами ние обикновено взимаме по 2 чифта обувки. Например за лятото сега ще ни трябват едни сандали и едни полузатворени, а отделно едни пантофки за яслата. Да не говорим, че кра4ето расте бързо и следващия сезон се купуват нови, защото вече са ни малки. За 2-3 месеца обаче обувките стават за болкука, толкова олющени и сма4кани изглеждат, дори и да са му по мярка, не стават за носене... Няма как да му обясниш да пази. За цените- наистина са скъпи, понякога са по скъпи от нашите. Но сега се формира свода на крачето и затова взимаме най- доброто.

# 95
  • Мнения: 4 965
Има още нещо , което не разбирам - някой от вас казват , че купуват обувки за игра  Rolling Eyes и обувки за навън , за излизане примерно ...  Rolling Eyes Да , ама нашите излизания 90 % са свързани с игра , т.е. за мен е по - добре да е с най - качествените и най - хубави обувки през това време ...
...

Аз, примерно, купувам отделни за игра, и отделни за излизанията, защото не винаги излизаме само за игра. Обувките, с които играят в парка или в градината обикновено само за 1-2 седмици заприличват на нищо, защото те тичат, ровят се в пясъка, катерят се по пързалки и катеручки, ритат топки и камъчета, газят в локви и т.н. (обувките обикновено бързо се протриват на бомбето и често нямат кой знае колко хубав вид).
В същото време, искам да ги заведа някъде на гости, на заведение, на разходка със семейни приятели, на куклен театър, на консултация  и т.н., а тогава ми се иска да са не само с чисти и красиви дрешки, а и в краката да изглеждат прилично.
Същото е пък за официалните обувки - не върви на някой празник, официално събиране, сватба, кръщене или подобно - да им обуя обувките за игра или маратонки + роклички с воланчета.
 Peace

# 96
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Обикновено купувам и на двамата по-два чифта за сезона.
В момента Боби има маратонки,и сандали.В зависимост от това с какво е облечен в момента,това обуваме.
Имаме и чехлички.

Преслава в момента има два чифта сандалки.Едните са по-носенки и ги ползваме за игра и разходка,около блока.
А другите за по-новички,тях носим,като излизаме по-центъра.
Мисля,че не е нужно да се купуват по-няколко чифта обувки,предвид това,че бързо им омаляват.

# 97
  • Мнения: 4 668
Даааа ... аз за повод наистина съм му купувала специално обувки , но през останалото време не ги деля на такива за игра и такива за други места ... Може би бъркам , че правя така , ама тези , които ги държа за по - нови , обикновено омаляват неносени  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 2 891
Едни сандали за топлото време и си доносва затворените обувки от пролетта.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 662
За лятото купувам по два чифта сандали - едните кожени, другите тип джапанка и задължително гуменки.

# 100
  • Мнения: 3 164
Купувам по 2-3 чифта, рядко повече.В момента за лятото съм купила на малкия сандали и чехли.На баткото сандали и гуменки.Искам да им купя гуменки нещо по-така или хубави кецове.Идеи?? newsm78

# 101
  • Мнения: 967
Миналото лято малчото изкара с едни сандали, едни гуменки и едни можени обувчици (когато вали и е по-студено). Не намирам за нужно да купувам повече обувки. Те и тези не може да износи и си остават нови

# 102
  • Мнения: 5 362
По един чифт от вид купувам.
Едни маратонки,едни сандали,едни за яслата,...

# 103
  • Мнения: 4 629
Колко ще са запазени или захабени обувките зависи от това по-колко чифта на сезон купуваме. Ако детето има 2 чифта накрая на сезона те ще са в много по-окаяно състояние отколкото , ако са 10 за сезон например.   Та за мен има значение, колко са износени употребяваните обувки. Взимала съм за сина ми и съм давала на децата на приятелки запазени обувки  Peace

# 104
  • Мнения: 2 891
...Взимала съм за сина ми и съм давала на децата на приятелки запазени обувки  Peace

Чужди обувки  newsm78 Това не е ли вредно за стъпалата на децата  Thinking

# 105
  • Мнения: 4 629
...Взимала съм за сина ми и съм давала на децата на приятелки запазени обувки  Peace

Чужди обувки  newsm78 Това не е ли вредно за стъпалата на децата  Thinking

Става въпрос за обувки обувани по 10-тина пъти, а не такива спукани от носене 4 месеца. Нали това се опитах да обясня  Rolling Eyes Нищо вредно не виждам за стъпалата, ако обувката е обувана няколко пъти

# 106
  • Мнения: 1 881
Към момента имаме едни обувчици за роклички полуотворени, едни сандалки и едни кецове. Другия месец ще й купя още едни сандалки, не съм харесала 2 - ри чифт:) Обувам само според дрешките, не деля нито обувките, нито дрешките на такива за игра и за разходка. Със сукмани и поли сме дори в пясъка:) Кога ще ги износи иначе, а цапането не ме притеснява:)

Забравих и едни съвсем затворени обувки, за по - студено време Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 23:21 от Небесна

# 107
  • Мнения: 994
Не съм ги броила. Имат задължително поне по 2 чифта маратонки, защото главно с тях предпочитат да ходят. Дори и лятно време за игра предпочитат маратонките. Но имат и сандали и джапанки. Затвоерени официални обувки. Дъщерята има повече от сина, защото има и сабо, чехли, обувки за определени тоалети. Макар че тях ги използва рядко. Защото обича да ходи с панталони и маратонки.

# 108
  • Мнения: 1 470
    Лятото им копувам,по едни сандали но не кожени,тъй като имаме басейн и постоянно излизат с мокрите крака и тичат на ляво и дясно,и по един чифт маратонки,и гуменки.За пролетта и есента ако останат маратонките и гуменките,добре,ако ли пък не, пак купуваме.Имат и по едни гумени ботуши,за да ходят в двора,или в локвите когато вали.А зимата,по едни апрески за пързалка,която е на съседната улица,и всяка вечер са вир вода.И едни за училище високи зимни обувки.Ми това е.А отделно имат по един чифт гуменки за салона в училище,и по едни кецове за тренировки по баскетбол.Официални обувки,съм взимала само ако няма как да минем с маратонките.

# 109
  • Мнения: 2 936
в момента има 2 чифта маратонки,1 велурени обувки,1 кожени полу-отворени,1 чифт сандали-прорязани по дължината на крака...и 2 чифта патъчки на Денди за игра ...
все още не съм купила отворени сандалки  Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 512
Аз пък не разбирам какво означава "износени обувки" ?  newsm78 

Децата така си носят обувките, че те малко или много се повреждат, колкото и качествени да са. Не съм имала случай да 'пенсионирам' обувки, които са като нови... Винаги са просветлели от прането или олющени или намачкани...


Да, естествено, че децата така си носят обувките. Просто споделих, че обувките на моето дете му стават малки дори преди да са избелели от прането или да са се измачкали...

# 111
  • Мнения: 223
за лятото сандали и маратонки ако вали,за пролетта и есента обувки,а за зимата зимни обувки и ботушки...като ботушките са му като излиза навън да играе

# 112
  • Мнения: 179
по 3-4 чифта на сезон

# 113
  • София
  • Мнения: 11 703
За разлика от дрехите,които имат в изобилие и двете ми деца са "бедни" на обувки.Имат не повече от 2-3 чифта на сезон.
В момента синът ми е с 2 чифта маратонки и мокасини,а дъщеря ми с маратонки,едни по-отворени обувчици с деколте и едни затворени,крайно износени,които май почти не и ги слагам.
Май е време да купувам следващата партида newsm78!

Общи условия

Активация на акаунт