Въпрос за Инфанрикса

  • 2 396
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Полезна ми беше темата,че на Тери и предстои реимунизация.Предишните бяха по ЗК и ни ги биха в крачето.

# 16
  • Мнения: 2 922
Полезна ми беше темата,че на Тери и предстои реимунизация.Предишните бяха по ЗК и ни ги биха в крачето.

Марго71, на дъщеря ти досега дтк по здравна каса ли са й слагали? А сега Инфранрикс ли?
Питам, защото със сина ми по ред причини закъсняхме с последната реимунизация дтк и сега се чудя дали да е тази по здравна каса или Инфанрикс.

# 17
  • Мнения: 9 050
Полезна ми беше темата,че на Тери и предстои реимунизация.Предишните бяха по ЗК и ни ги биха в крачето.

Марго71, на дъщеря ти досега дтк по здравна каса ли са й слагали? А сега Инфранрикс ли?
Питам, защото със синът ми по ред причини закъсняхме с последната реимунизация дтк и сега се чудя дали да е тази по здравна каса или Инфанрикс.

Нямаш проблем да смениш ваксината когато поискаш.

# 18
  • Мнения: 2 922
Нямаш проблем да смениш ваксината когато поискаш.

Мерси!

# 19
  • Мнения: 576
На нас първата ваксина ни я правиха с Инфрариск, а втората и третата с Тетраксим. И трите са поставяни в крачетата, като ги редувахме. Остава да направим 3-та реимунизация срещу полиомиелит с новата безклетъчна ваксина по ЗК.

# 20
Аз си купих Инфанрикса,но и 3-те пъти мед.сестра и я слагаше в гърба!!!Смаятах, че трябва да знае и затова не се и поинтересувах предварително.Има ли опасност някаква да не ни е хванала ваксината?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
baby doll да,първите 3 имунизаций бяха по ЗК.За реимунизацията ще си купя Инфанрикс.

# 22
  • Мнения: 2 922
baby doll да,първите 3 имунизаций бяха по ЗК.За реимунизацията ще си купя Инфанрикс.

Мерси! И аз така ще направя.

# 23
  • Мнения: 327
Вчера бихме Инфанрикс на Вики в ръчичката. Днес следобед видях, че се е подула и зачервила почти цялата ръка между рамото и лакъта. Мисля че не го боли, но се притеснявам  Sad Лекарката каза че е нормално да се зачерви, но за подуване не се сещам да е споменала. Дали е нормално ? И колко време ще се задържи така?

# 24
  • Мнения: 1 273
И на нас ни се зачерви много, и се поду. Буцата се задържа повече от седмица. Аз му правех постоянно компреси с реванол.

# 25
  • Мнения: 1 014
Доколкото си спомням, на опаковката си пише, че за да не се получи подутина, която си е болезнена все пак, трябва да се притиска мястото - мисля, че беше 2 мин. При първия прием направих така и не стана топче. При втория обаче, докторицата доста бързаше, а и на мен ми изскочи от главата - не притисках мястото и стана топче. Освен това трябва и да се редуват крачетата (ръчичките), т.е. ляво - дясно.

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
В листовката на ваксината си пише че се поставя мускулно, а не  подкожно smile3512(подкожно е в гръбчето), не разбирам какви са тези педиатри, да не може да прочете листовката. smile3511
Ние предния път нямахме реакция, обаче втория път вдигна температура 37.2, и се получи топче. smile3514
А за натискане ми говори свекърва ми обаче питах педиатър ката и тя каза да не натискам Naughty

# 27
  • Мнения: 327
Благодаря ви за бързите отговори, момичета  Hug
Още на втория ден след компреса с реванол червенината изчезна и вече не беше толкова загрято мястото. А на 3-ия ден и подутината видимо спадна. Бях се ошашкала, но явно е нормална реакция.

Общи условия

Активация на акаунт