Кога въведохте свинското и агнешкото месо ?

  • 2 722
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте,мами! Въпросът ми е за въвеждането на свинското и агнешкото месо,знам че не трябва да се бърза с тях,както и с телешкото, ние само опитваме твърдите храни. Сега съм въвела заешко, пуешко,пилешко, отскоро и телешко/ май не трябваше да избързвам с него Embarassed/. Та сега да не направя фал да питам първо вас. Както и кога да въведа дроба/ изобщо да го давам ли и него/ ,кажете вие които имате опит. Сега като пиша май доста неща ми се иска да ви питам, благодаря ви предварително !

# 1
  • Мнения: 3 423
агнешкото е алерген ,но свинското не е
аз свинско дадох на годинка и месец,но не давам често,че макар и не алерген си е тежко месо

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Ами за мен агнешкото не е алерген. Това е традиционна за Бг храна, а която съм отрасла аз, и всички преди мен.  Аз ЗАПОЧНАХ с агнешко (преди седмица). По това време няма домашни зайци, няма пилета, а на точно тези две животни най-много се дават антибиотици и хормони когато ги отглеждат промишлено и аз си ги купя от магазина. Та агнешко или ярешко - това е. От другата седмица пък ще въвеждам ярешко.

# 3
  • Мнения: 566
Аз въведах агнешкото почти на годинка, а свинско още не съм

# 4
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Агнешкото  е по-малко вероятно да предизвика алергия в сравнение със свинското.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.msg634716#msg634716

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 17:03 от Червената Кралица

# 5
  • Мнения: 196
Марти е на 9 месеца и яде всичко.Беше на ДМК около месец,а сега вече е на обща храна.Давам му да опитва разни храни.От месото е ял пилешко,патешко,пуешко,заешко,свинско,телешко,агнешко,риба,черен дроб.Много обича риба,а тя е и полезна Naughty

# 6
  • Мнения: 2 553
Свинското въведох на 1 година и 3 месеца.Агнешко още не съм давала.

# 7
  • Мнения: 4 181
Марти е на 9 месеца и яде всичко.Беше на ДМК около месец,а сега вече е на обща храна.Давам му да опитва разни храни.От месото е ял пилешко,патешко,пуешко,заешко,свинско,телешко,агнешко,риба,черен дроб.Много обича риба,а тя е и полезна Naughty
детската кухня не е ли след 10 месеца  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 467
Агнешко към годината. Свинско още не съм. До 2 години поне няма да дам.

# 9
  • Мнения: 3 423
Агнешкото  е по-малко вероятно да предизвика алергия в сравнение със свинското.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.msg634716#msg634716


не съм съгласна,на мен алерголога д-р Мустаков ми е дал списък в който Агнешкото е алерген Peace а свинското не е Peace
давам го ,като инфо ако искате се възползвайте,ако не искате ваша воля Hug

# 10
  • Мнения: 5 026
Още не съм ги въвеждала.

# 11
  • Мнения: 196
Марти е на 9 месеца и яде всичко.Беше на ДМК около месец,а сега вече е на обща храна.Давам му да опитва разни храни.От месото е ял пилешко,патешко,пуешко,заешко,свинско,телешко,агнешко,риба,черен дроб.Много обича риба,а тя е и полезна Naughty
детската кухня не е ли след 10 месеца  newsm78
Не е

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Не знам откъде е звездичката, ама само в София кухните са от 10м, в провинцията има и за по-малки бебета.

# 13
  • Мнения: 196
Не знам откъде е звездичката, ама само в София кухните са от 10м, в провинцията има и за по-малки бебета.
Така е

# 14
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
не съм съгласна,на мен алерголога д-р Мустаков ми е дал списък в който Агнешкото е алерген Peace а свинското не е Peace
давам го ,като инфо ако искате се възползвайте,ако не искате ваша воля Hug

И аз давам инфо. Мога и още. Grinning  Според Сиърс агнешкото  също е преди телешкото. А свинското даже го няма в схемата за захранване до 2 години. Аз живея в Исландия и тук агнешкото също е най-напред от тези трите.

Иначе, естествено,  всеки да се въползва от разнообразното инфо както намери за добре. В случая с 11 мес. бебе дори не мисля, че е толкова съществено от гледна точка на алергиите, ако няма някаква обремененост. А и като се има предвид колко индивидуални са те....

Общи условия

Активация на акаунт