Португалия-3

  • 13 425
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 101
 #Cussing out #Cussing out
4есно да си кажа и аз се надявах 4е се е съгласил да го оставите.... Cry Cry Cry
Дано един ден да не съжалява.............
Кураж Зой4е Hug Hug Hug
И дано заради това да не ви се вло6ат отно6енията....за6тото се поставям на твойто място и как бих се 4увствала Mr. Green Mr. Green

# 61
  • Мнения: 194

Зой4е,много съжелявам,това е ужасна новина,не мога да повярвам просто,4е е възможно,сигурно,защото мъжа ми иска 3 деца и даже ве4е иска второ....много жестоко от негова страна,та нали това решение зависи от двамата,а ти не си съгласна,или защото вината е негова и държи да си поправи грешката независимо от това ти какво мислиш.Много жалко,дано наистина не ти изстинат 4увствата към него...въпреки,4е женската душа вси4ко прощава,след известно време.кураж мила,ще имаш нужда от подкрепа,дано поне бъде 4овек и е до теб в този момент. :cry:4естно да си кажа развалих си хубавото мнение за португалските мъже Crossing Arms

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не мога да повярвам.Нали уж се беше съгласил да го запазите[smilie=smile3556.gif].Не стига, че той не е искал да ползва презерватив, ами и ще ти казва какво да правиш и ще ти записва час без ти да имаш желание.
Не мога да повярвам и нямам думи да опиша как ме хваща яд на такива постъпки. doh smile3511  newsm61

Зои, успех и късмет в живота искам да ти пожелая.Много щастие и разбирателство с хората около теб и само приятни неща да ти се случват. Praynig

# 63
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Здравейте и от мен Grinning
Пи6а за малко но другата седмица обе6тавам пове4е и снимки. Днес пьрви ден на работа, а навьн е 10 градуса. Депресия Rolling Eyes
Утре заминавам командировка в Берлин до неделя и сега 6те бьрзам да взема София и да ги приготвя малко с таткото за 5 дни сами4ки. Той по принцип се справя добре, но ми е леко нервно
В Португалия бе6е супер, с малки изкл. като дразнения от свекито. София нау4и малко думи4ки но по4на да разбира доста, да видим до кога Simple Smile
В Лисабон отидохме за 3 дни само с Изидро, това ни бе6е и истинската по4ивка. Хотела си бе6е екстра, на 'Plaza Pompal de Markez', метрото спира отпред а такси от 'Dokas' е 5 Евро. Супер. Открихме веднага купона Sunglasses Една ве4ер бяхме на ресторант с Фадо на 'Bairro Alto', една в4ер на баровете на 'Dokas', една ве4ер на диско. А през денят обиколки яко - ама 2 пьти ходих да ям 'pasteis de Balem' Wink
На врь6тане минахме през Estoril i Kaskais, после Sintra и така
до другата седмица, Zoiu мили4ко стискам палци вси4ко да е наред

# 64
  • Мнения: 124
Привет на всички!
Интересуваме как мога да науча португалски език и реших да попитам в този под форум Grinning
Възможно ли е само с разговорник или учебник да се научи добър португалски newsm78
Труден език ли е?
Имам желание в домашни условия да започна да уча.
Ще се радвам ако ми дадете някакъв съвет  bouquet

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз започнах с учебник и се оказа, че като видя нещо написано го разбирам по-добре, от колкото някой да ми говори (за справка-аз не съм го научила-знам някои думи и всекидневни изрази, колкото да се оправям Laughing ooooh! ).
Ще ти е по-лесно (поне според мен), да има с кого да разговаряш и да тренираш, от колкото само по учебник.А и едно е да го четеш и учиш сама, а съвсем друго е да слушаш произношение и самия начин на говорене.  Peace

Успех!  newsm10

# 66
  • Мнения: 124
Благодаряти за бързия отговор  bouquet
Ще си взема един разговорник като за начало  Laughing

# 67
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Здравейте Hug
Зой4е,съжалявам за слу4илото се.Дано бързо се възстановиш...от вси4ко.Меди е права,женската психика е странно нещо newsm78.
Мони,разговорника може да ти помогне само за писането.Ако искаш да говориш най добрия на4ин е то4но с говорене.Вземи си някакво аудио,по добрия вариант е.И извинявай за въпроса,но защо то4но португалски си решила да у4иш?И не се притеснявай да питаш тук,ще ти отговорим бързо и надявам се компетентно Wink

# 68
  • Мнения: 1 101
Здравей Мони....и аз да споделя опит...
Португалския не е лесен..особено глаголите...и е доста трудно с у4ебник или разговорник да се нау4и...но зависи за какво ти трябва...
Аз доста време седях с разговорник в ръка преди да дойда ooooh!и уж бях нау4ила най важните не6та...но като ме посре6наха на лети6тето хората говореха по съвсем разли4ен на4ин и ни6то не разбрах JoyЗатова е най добре както Доринда казва с аудио или най доброто е с португалци.
Но все пак успех Peace

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
 #2gunfire В петък щели да пращат още един човек от застрахователната агенция да ни огледа колата и чак тогава ще започнат да я поправят от Сузуки.Как може такова нещо?!Частите са там, направен и е оглед и вместо да я оправят, трябва да чакат от "Империо Бонанза" (или както им се казва името на агенцията) да я огледа повторно.Стоян ги пита защо пак трябва да идва човек, след като вече и е направен оглед, а те така работели, такава им била процедурата и политиката #2gunfire .И колата ще е готова другата седмица #Cussing out .Стоян каза, че тогава искаме кола, а те ни казаха, че за това можело да се говори чак в петък, като минел повторния оглед newsm61  .Ей, ама как ми иде да избия всички португалци, смотаняци гадни smile3512 Мразя ги и нямам търпение да си тръгнем!



Зои, как си (глупав въпрос, знам, но пиши как се чувстваш)? #Puppy dog

# 70
  • Мнения: 1 101
Дани споко....сега си малко нервна преди пътуването,но.....не може6 да промени6 не6тата......Наистина и аз съм 4ула 4е имат доста процедури....важното да я оправят.....ее дано и в срок....
Не се нерви а си изкарай последните дни в Португалия спокойно...

# 71
  • Мнения: 194
Дани,по-полека го давай,това са бели ядове,сериозните проблеми в живота предстоят newsm17,Светлето е права опитай се да се насладиш на последните дни и на вси4ко хубаво в Пт sun photo 1dating luvbed,защото ще ти липсва повярвай,забравила си за каква просотия и мърсотия става въпрос в родината,кога тръгвате?
Мони,определено с у4ител е най-добре аз така го у4их и се справих бързо и ефективно,не е лесен като англииския има от4айващо коли4ество неправилни,полунеправилни,дефектни и дефективни глаголи smile3529 smile3523,и лошото е,4е се използват,като лексика е супер,но граматиката е тежи4ка,но не е невъзможно.Търпение и мотивация са двете необходими неща.Успех! newsm10
Новааа,добре дошла и лека кимандировкА,4АКАМ ВКЛИУ4ВАНЕ.

# 72
  • Мнения: 878
Доста зле се 4увствам...Филип по4ти насила ме замъкна в болницата и направих аборт,определено това е най гадното нещо,което ми се е слу4вало досега,на никого не го пожелавам,затова пазете се моми4ета.На вси4кото отгоре на направената ми екография вместо да гледам на другата страна гледах към монитора Sad Sad.  Опитвам се да се държа заради Дани и се надявам да успея да го преодолея.Целувки на вси4ки и благодаря за подкрепата   Hug

# 73
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Зой4е Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Друго не мога да ти дам.Наистина съжалявам,а и знам как се 4увстваш.Надявам се бързо да се възстановиш.И си намери работа,това ще ти помогне.
Дани,ве4е са ти го казали,но и аз....наслаждавай се на остатъка от времето по възможно най добрия на4ин.В БГ това го няма,колкото и лошо да ти изглежда сега.
Целувки на вси4ки.

# 74
  • Мнения: 1 101
Зой4е  Hug Hug Hug кураж
Наистина захвани се с не6то да прави6 да си запълни6 времето да не го мисли6 много....за6тото е много гадно(извинявай за израза) това което е направил Филип...4ак на мен ми стана гадно...Но времето лекува...явно ти е писано да мине6 през това #Cussing out
Винаги след ло6ото идва добро....така 4е о6те веднъж кураж
Бъди силна заради Дани Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт