Който от фотография отбира, тук при нас се спира! - фотографската тема 7ма част

  • 18 367
  • 597
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 314
Лулу, ти си нашата гордост!
Не се и съмнявам, че ще се справиш. Peace
Не знам какво точно ще искат от теб, но само да споделя какво наблюдавах оня ден. В сградата, където щерката ходи на балет, имаше фотосесия по един специален повод, та снимаха хора, родени в 1957 г.
Студиото беше направено с 2 големи (2х1) пана, чисто бели, под прав ъгъл, с разстояние едно от друго, един прожектор между тях, но по-скоро зад тях, отпред едно кресло, постлано с бял чаршаф.
Снимките станаха великолепни.
Даже съм решила нещо подобно да направя с моите хлапета Whistling

# 46
  • Мнения: 1 258
Лулу,супер,супер.Адски готино ще се емоционираш!

Рали,на мен естествено по-добре ми стои цветния вариант,даже и тази загорялата задна част ми харесва много.И аз ги действам горе-долу по същия начин снимките,само дето Urban action-а си го правя сама както ми падне. Embarassed(след като му разгледах веднъж подробно последователността от действия)

Вечерница,я сподели как смяташ да го осъществиш това в домашни условия.За домашния прожектор ми е въпросът по-точно?

# 47
  • Мнения: 11 314
Вечерница,я сподели как смяташ да го осъществиш това в домашни условия.За домашния прожектор ми е въпросът по-точно?
Имам си прожектор, само трябва да му сложа отражател. Мъжът ми е запален техничар и си е правил дискотека в къщи, та имам какви ли не светещи джвъчки  ooooh! hahaha
Кресло нямам Confused Такова, каквото искам!

# 48
  • Мнения: 3 595
Ех, от вашите постинги в моите очи си е направо огромен комплимент  Heart Eyes Белезите от варицелата се позаличиха и май почна да се връща желанието ми да снимам  Whistling

Лулу честито! Ще се справиш и още как! Като ти гледам снимките си станала абсолютен професионалист!  Heart Eyes Един ритник подкрепа и от малкото имаш!  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 258
от мен за запис една амстердамска закачка (много прегоряла... ама така е, който снима на ръчни без да гледа)


Kalina,все забравям да напиша,че настроението,което носи тази снимка е уникално.И определено има за какво да те е яд.
А този номер с настройките ми е много познат. Laughing

# 50
Трислон,

преди време ти пратих лично съобщение. Не знам дали си го видяла, или не (надявам се, не си, и затова не си отговорила). Този пост е опит да ти напомня да ми отговориш - па дори и без полезна информация.
10x  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2 957
Едно acid цвете от мен;)

http://amberka.multiply.com/photos/hi-res/12/35?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F12%2F35

Вдясно зад него съм хванала още едно,което много ме дразни  Confused

И още едно:

http://amberka.multiply.com/photos/hi-res/12/36?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F12%2F36

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 15:36 от amber

# 52
  • Мнения: 1 630
Амбер, много добре се е получило
1 ми харесва повече кото цветове
2 като композиция

На 1 това, което малко ми пречи е светлия стълб, а не другото цвете
Не можеш ли да ги махнеш?


Трислон,
Хайде де
Къде са първите снимки от новия апарат?

Вечернице,
Внимавай с цветната температура на прожекторите си 
Имаше ли твоя апарат RAW?
Ако да, най-добре го използвай за снимките с прожектор

Аз ползвам ето този строителен прожектор и домашен soft box към него

# 53
  • Мнения: 1 630
Момичета, усещам как ако продължим така ще се съберем накрая всичките безработни с фотоапарати в ръцете... ще си снимаме на воля тогава...  Rolling Eyes Twisted Evil

Това добре,
 ама кой ще печели пари за нови джаджи към апаратите
Да не забравяме и светкавиците  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 6 039
amber, прекаляваш
направо вече те мразя, да знаеш!!!!!


обаче.......ти имаш невероятно усещане за цветове, всичко което си показвала, не само тук, има особено излъчване , не мога да го обясня.........

# 55
  • Мнения: 1 258
amber,много са страхотни наистина цветята ти.

рали,не успявам нещо.В офиса има проблем с USB-то,а в къщи едва се дореждам до компютъра.Но въпреки това от малкото,което съм снимала и съм успяла да видя,не съм очарована.Предполагам,че ми трябва време за разучаване,а и за повече снимане.Надявам се събота и неделя.

Искам и аз прожектор.

# 56
  • Мнения: 2 957
raly  сега видях,че наистина светлият стълб дразни повече.Може да се пробвам да го махна,въпреки,че не обичам да се занимавам много, много със снимките  Rolling Eyes Веднъж като ги бутна и това е:)
Malenna   аз пък те обичам  Hug Laughing Това за невероятното усещане звучи добре  Embarassed
Trislon благодаря  Hug

Сега като ме похвалихте и ще ви оспамя темата пак с цветя:)
Ето още едно:

http://amberka.multiply.com/photos/hi-res/12/37?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F12%2F37

# 57
  • Мнения: 750
amber, цветлетата ти са чудесни!
като композиция повече ми допада първата снимка, като се съм съгласна с raly за светлия стълб.
Тоналността на втората снимка обаче ми допада повече от тази напървата - по топла и свежа е.


А сега, както вече се съгласих лулу, и след идеята на започвам да се "презентирам" на части!  Laughing

Първите две снимки, които цитира Ваче са от Casa Milà (La Pedrera) в Барселона - впечатляващ проект на архитекта Антонио Гауди. За мен той е Салвадор Дали в архитектурата.

 

По първата, както е видно от самолет, съм си поиграла малко с фотохоп-а.

Интересно ми е също така какво мислите ето за това:


и това


За сега спирам до тук, че и без това всички сме пред уволнение, както стана ясно!  Wink

# 58
  • Мнения: 2 109
Amber, много ти е хубав спама Simple Smile последното ми харесва най-много, нестандартно погледнато... както казват... цветята нямат гръб Simple Smile

опитните шопки, споделете дали има чанс за кадри с лоша експозиция, като записния ми?
по нататък ще ви разпитвам какъв компютър да си взимам и ще ви тормозя за шоп.

# 59
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета, усещам как ако продължим така ще се съберем накрая всичките безработни с фотоапарати в ръцете... ще си снимаме на воля тогава...  Rolling Eyes Twisted Evil

Това добре,
 ама кой ще печели пари за нови джаджи към апаратите
Да не забравяме и светкавиците  Mr. Green

Ралииии, ралиииии  Money Money Money

Сега като гледам осветлението... бе хора сега осветление ли ще ме карате да правя... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ще поразровя шкафовете с фотоприспособленията... да видим.. може да излезе нещо интересно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт