А как спряхте да кърмите?

  • 980
  • 8
  •   1
Отговори
  • САЩ
  • Мнения: 170
Четох няколко теми за кърменето и често майките казват че са спрели да кърмят когато бебето се е отбило. Е, добре ама ако то днес не иска да суче, кърмата не спира току така на другия ден. Или пък ако реша че искам да кърмя до еди кога си, как да го направя?
Ситуацията при мен е че кърмих сина си до 3-тия месец. След това се върнах на работа на пълен работен ден и нямах възможност да си ходя до в къщи за да го кърмя, но пък имах (и още имам) възможност да цедя кърма и така започнах да процедирам. За мен беше по важно детето да яде кърма, а не дали я получава то гърда или шише. Обаче така постепенно той усети че е по лесно да се пие от шише и започна да ми отказва да суче. Така от доста време вече суче само нощем, когато е сънлив, а денем аз помпя и той хапва от шишето. Когато го захраних с каши и пурета започнах да спирам по едно цедене, но сега вече искам напълно да спра. Да, ама ако не цедя например цял ден, направо гърдите ми ще се пръснат. Та напоследак съм я докарала до 3 цеденета на ден, но вече и това ми писна.
Кажете вие как се справихте?

# 1
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравей! При мен кърмата започна да спира сама и не съм имала твоя проблем, но до колкото знам, ако не се ползват някаква хапчета за спиране на кърмата трябва да започнеш да се цедиш по малко само за, да ти спадне напрежението в гърдите. Така постепенно кърмата ще намалее и няма да има нужда да се цедиш, след което след известен период ще спре напълно. Без някакви медикаменти няма как да спре с вълшебна пръчица, та дори и с тях трябва бреме. Аз не кърмя от 7 месеца и все още като стисна зърното и излиза капка мляко, така беше и с дъщеря ми, но после съвсем спря. Все пак нека мамите , които са минали по тоя път да кажат как са процедирали.  Peace

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 170
Да, определено кърмата ми е доста по малко от преди, но все пак ако дълго време не цедя и гърдите ми се наливат и няма как. Знам че ще е постепенно спирането, но все пак колко дълго може да отнеме този процес? Не искам да вземам лекарства.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Поздравления за упорството да цедиш толкова време, и то ходейки на работа Hug
Ако си решила да отбиеш напълно, може да стане в рамките на седмица-две, защото имаш само 3 изцеждания вече. Единият вариант е да изцеждаш мъничко, когато гърдите се напрегнат - не да ги изпразваш, а само колкото да се чувстваш комфортно. Другите възможности за бързо спиране по естествен път ги има тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
При нас бяха останали сутрешното и вечерното кърмене и понякога едно нощно. Започна вечер преди да заспиване да се върти, засуче и пусне. Започна да се буди по 3 пъти нощем и се повтаряше същата ситуация. 10 дни продължи това, сутрин започна да отказва, дадох и една вечер АМ, нощем я кърмех, но тя почти не сучеше. И след два дни и нощем спрях да й давам. Не съм цедила, явно беше намаляла кърмата от това че отказваше да суче пълноценно.

# 5
  • САЩ
  • Мнения: 170
hedra благодаря ти за полезната статия. Знаех че листата от зеле се ползват за успокояване на гърдите, но не знаех че може да се ползват за спиране на кърменето. За сега смятам да го кърмя поне до края на този месец (7-ми) като оставя само сутрешното и вечерното кърмене и през това време го пробвам как ще му се отрази малко АМ. След това вече ще предприема сериозни мерки за спиране изцяло на кърмата. Хубаво е да знам че това може да стане за седмица, две и няма да са ми нужни месеци. Предстои ни пътуване до БГ и не ми се иска да мъкна и помпата с мен и да се чудя къде да помпя по пътя, а и след това.
Благодаря още веднъж! Hug

# 6
  • Мнения: 520
..... Не съм цедила, явно беше намаляла кърмата от това че отказваше да суче пълноценно.

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
За около 20 дни намалих много изцеденото количество и  просто спрях да изцеждам.Повече не се появи напрежение и само в банята,докато се къпех,изцеждах по една-две капки кърма.Много лесно се получи при мен,явно организма е бил готов за спиране.

# 8
  • Мнения: 5 026
След 1,1 г бях свела до минимум ( по веднъж) кърменето и така постепенно сам се отби. Пия Лецитин за профилактика на мастит и това е.

Общи условия

Активация на акаунт