Количеството пюре на 3,5 месеца

  • 2 464
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте захранили мами! Ние вече пием фрешче от ябълка и марков и ядем пюренца. Педиатърката ни каза по лъжичка докато стигнем до 40 гр сок и 40 гр пюре на ден. Започнахме с по лъжичка-две и вече стигнахме грамажите. Със сокчето добре, но пюренцето ни е проблем - хапва го с голямо удоволствие и винаги плаче като свърши.  Tired Вчера ми стана жал и дадох към 100гр пюре за деня без да давам сок и вече беше доволна.
Но все пак тези количества ми се струват малки и искам да попитам какви количества сок и пюренце давате на тази възраст.
За протокола: Хапваме домашни пюренца и досега сме въвели ябълка, морков, тиква и банан. Предстой ни да опитаме круша.
Също какви още плодаве давате и кога започвате с кашите.
Вече тотално се обърках с това късно захранване и определено надписите по кутиите не ми помагат особено.  newsm78
Благодаря на всички за отговорите.  Hug

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
На тази възраст дъщеря ми беше само на мляко PeaceНа теб 100 грама пюре ти се виждат малко за такова малко бебе ли?

# 2
  • Мнения: 173
Мили мами, поддържащи късното захранване, уважавам избора ви, но моля да не разводнявате темата. Въпроса НЕ Е за късно и ранно захранване, а много ясно си пише - за ПЮРЕТО. Също и постинга ми започва със "Здравейте ЗАХРАНИЛИ мами....." . Не считам за нужно да се управдавам и да си пиша доводите защо съм захранила на тази възраст, а искам да споделя опит с тези, които са постъпили като мен - с всички останали мами ще си говорим по други теми.  Flutter
Не се заяждам, а просто пояснявам - не ми се иска темата да се обърне в спор - за и против късното \ранното\ захранване.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Нито пък аз,имам време и желание да се заяждам,обаче лично на мен ми се виждат много 100 грама пюре за тримесечно бебе Peace

# 4
  • Мнения: 1 986
  Здравей GrinningАз започнах да давам пюрета на дъщеря ми на 4 месеца-и тогава,и сега,й давам по 125 гр. пюре+50 мл.АМ-ако е гладна и след 100-те гр.пюре,додай АМ.От плодовите пюрета давам-ябълка,круша,банани,кайсия,праскова-и в комбинация помежду си/купешки са обаче,не ги приготвям аз Wink/.С кашата започнах преди месец-давам ориз и царевица на Фризокрем Peace

# 5
  • Мнения: 3 405
Аз захраних с плодово пюре на 3 месеца и една седмица. Започнах с една лъжичка + добавка Адаптирано мляко. Постепенно увеличих и на 3 месеца и 3 седмици станаха около 90 гр. пюре + 60 мл. мляко (смесвам ги).
Реших да се доверя на педиатърката и храня по нейната схема.
Изчетох почти всичко изписано тук за късното и ранното захранване, имам опит с по-голямото си дете и взех решение да действам така. Не съм давала мъхести плодове и банан, с тях ще изчакам. Сок не давам все още.

Всеки има избор да захрани, както сметне , че е най- добре за неговото дете.  Grinning

# 6
  • Мнения: 27 524
Повече от едно малко бурканче не давай, това, че плаче не значи, че трябва тя да определя. Ти си майката.
Пресни плодове се дават след 6 навършени месеца. Подходящи са банан, ябълка, круша, манго, грозде, авокадо, пъпеш, папая.
Може да започнеш с безглутенови каши, когато сметнеш за добре.

# 7
  • Мнения: 46 486
... Педиатърката ни каза ...

Щом й имаш доверие за ранното захранване, попитай я и за пюрето.

# 8
  • Мнения: 630
Нито пък аз,имам време и желание да се заяждам,обаче лично на мен ми се виждат много 100 грама пюре за тримесечно бебе Peace
подкрепям мнението на Сиска - много е. моята педиатърка ме е съветвала да давам по толкова, на колкото месеци е -във вашия случай трябва най-много 2 приема на ден по 35гр.

# 9
  • Мнения: 865
аз започнах да давам сок при 2-навършени месеца,а от три,давам и плодови пюрета.разреждам ги 1:1 с ам,това количество давам с лъжичка и после дохрамвам.пробвала съм вече всики плодове.от другата седмица започвам и зеленчуковите пюрета.максималното количество,което ще дам до края на месеца е 60мл пюре и 30 мл ам.а от другия месец няма да разреждам.не знам какво са тези нови схеми,които се пропагандират тук+кърмене до откат,но детето ми е ок,без колики,наддава нормално,обича сокове и пюре.кърмих го 2 месеца и сега мисля,че е време да опитва и други храни,защото след 3-4-ти месец ам не може да покрива енергийните нужди на бебето,но всеки си прави каквото знае,само да ви кажа,че педиатрите са тези,които са специалисти в тази област.

# 10
  • Мнения: 155
Аз давм по полови бурканче от малките-останалото е кърма или АМ!

# 11
  • Станимака
  • Мнения: 123
 И ние започнахме с пюрето на 3 месеца, засега сме на 1/3 от бурканчето на Хипп. Но моята бебка не харесва моркови, затова ядем ябълка и тиква, круша и ранна ябълка, засега това сме пробвали. Опитахме също сокчетата на Хипп ябълка и ябълка с грозде. Страшно и харесват и двата продукта. Сока го пие с голямо удоволствие, но аз я ограничавам до 50мл. на ден. Пюрето също много и харесва.

# 12
  • Мнения: 65
Аз също захраних бебето на 3 месеца-с плодово пюре и сок,харесваха му.Дали 100 гр. са много-може би. защо не опиташ да дохранваш с мляко или давай вода.Зависи и колко пъти на деня яде.Моето бебе е на 6 месеца,от 3-месечна възраст яде 4-пъти дневно-сутрин,обед,16часа и вечер. .Някои ще кажат ,че е много вредно,но съм опитвала да го храня 5-пъти-оповръща се целия,не иска да яде.Така и не успях да го науча да закусва в 10часа.На обяд яде зел. пюре и мляко,следобед също-плодово пюре или каша и отново мляко.Давам равни количества пюре и мляко-по 90гр.откакто е започнал с пюретата.А за видовете плод-да не са цитруси-без банан-,макар ,че има пюре от портокали за над 3 месеца.Да не са ягоди,мъхести плодове.Кашите ги вкл. към края на петия месец-съдържат глутен ,а и от тях наддават по-бързо,а ние сме на адаптирано мляко и дебелеем.Има формула за количеството храна за едно хранене-100+20+месеците на бебето.,макар ,че ние малко надвишавахме количеството-просто се храним по-малко пъти.Всяко дете има собствен вкус и режим на хранене,не го насилвай да влезе в нормите,а пък и за храненето всеки дава различни мнения.Голямото ми дете -на 7 години,се хранеше по-коренно различен начин-вкусове,интервали между храненията.Вечер към 6-7 месец давахме мляко с бисквити , защото се будеше нощем от глад,а сега малкия юнак изпива 200мл.мляко и спи до 8-9 часа.Сама ще откриеш верния начин за хранене заедно с детето си и не се чувствай виновна ,че на 3 месеца го храниш с плодове.

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами захраних дъщеря ми с пюре на 3месеца(плодово) и в момента изяжда по около 140гр без мляко и това и е достатъчно да издържи около 4 часа до следващото хранене.В момента се храни на обяд с зеленчуково и пак давам почти същото количество и си яде пак без мляко иначе и идва в повече и го връща.

# 14
  • Мнения: 772
100гр. пюре ми се струват наистина много PeaceПробвай да го даваш скоро след млякото и така няма да яде много.Другия вариянт според мен е да прибавяш АМ и да заместваш хранене.Чела съм че някои мами правят така.

Общи условия

Активация на акаунт