Дългокърмеща майка Nо. 1. No comment

  • 4 151
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
На мен пък хареса клипчето!  Peace Приятно ми стана от отношението на бащата към цялата кърмаческа работа.

# 16
  • Мнения: 19 290
Не знам
Моето попитано от баща си какво иска за подарък отговори
"Цици да ги пия"
А е отбито отпреди една година
Още не е забравил  Crazy

Joy сладурко

а иначе по темата,всеки решава за себе си.аз не бих кърмила толкова

# 17
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не съм шокирана...Чак съм изненадана от себе си...
Една усмивка и от мен:
 

# 18
  • Мнения: 679
Чак пък до 7 години ми се вижда пре-пре-много. Надявам се да кърмя до годинка. След това мисля, че детето става прекалено зависимо от майката, а това вече не ми изглежда добре. Лично мнение, надявам се да не ме линчувате  Hug

# 19
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
В действителност има нялколко теории за "естествената" възраст, в зависимост от това на какво са базирани.

Примерно, основавайки се на връзката между увеличаване на теглото  от раждането и възрастта на отбиване при бозайниците и сравнението му с нас, хората, "естествената" възраст е  27мес. за момчета и 30мес. за момичета. Ако се има предвид връзката между отношението на килограмите на малкото към теглото на възрастните и възрастта на отбиване, "естествено" е между 4 и 7 год. Ако се има предвид продължителността на бременността - "естествено" е мин. 4,5 год. В завсимост от теглото на майката при отбиване - между 2,8 и 3,7 год.  и т.н.

Та дали една от тия теории е "най-естествена" или всичките на куп дават "естествената възраст"... И дали въобще това са  "правилните" начини за установяване на "естественотата" възраст на отбиване при хората ....ху ноус?!  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 205
И аз си имам теория за "естествената" възраст  на отбиване. Много е простичка и хич не е свързана с простото тройно правило: естествена е онази възраст на отбиване, при която детето само реши да спре да суче.

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Между впрочем, при бозайниците също има "насилствено" отбиване, т.е. майката не дава на малкото да суче. Та, сравнявайки се със животните, отбиване по желание на майката, също може да мине в графа "естествено". Може да се разсъждав около мотивите за това и да стане по-сложно де...  Grinning

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Между впрочем, при бозайниците също има "насилствено" отбиване, т.е. майката не дава на малкото да суче. Та, сравнявайки се със животните, отбиване по желание на майката, също може да мине в графа "естествено". Може да се разсъждав около мотивите за това и да стане по-сложно де...  Grinning


Peace

# 23
  • Мнения: 3 205
Между впрочем, при бозайниците също има "насилствено" отбиване, т.е. майката не дава на малкото да суче. Та, сравнявайки се със животните, отбиване по желание на майката, също може да мине в графа "естествено". Може да се разсъждав около мотивите за това и да стане по-сложно де...  Grinning

Да, въпрос на тълкуване е  Laughing
Аз веднага мога да посоча един мотив, но това не е темата.

# 24
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Погнусих се, честно. Въпреки че синът ми го кърмих дълго, някак не приемам чак пък толкова дълго кърмене като в клипчето.
Нямах възможност да чуя какво казва майката в клипа, но ми се струва извратено. Ужасно...

# 25
  • Мнения: 1 420
Това предаване го гледах малко преди да родя по един английски канал. Показаха и други мами, коио кърмят до късно децата си - до към 3-4 годинки, но тази жена ми е останала така в паметта, че беше най-дългокърмеща. Честно да си призная малко изсилено ми се вижда  Sick

# 26
  • София
  • Мнения: 1 074
Може ли да повърна...

# 27
# 28
  • Мнения: 3 457
Цитат
Удовлетворението и емоционалното преживяване на могат да се сравнят с нищо... Пожелавам всекиму възможността и желанието за това.
АБсолютно  и ние вече минахме годинкат и продължаваме да се кърмим
 Mr. GreenМисля ,че ще продължа до към 2г. ако междувременно спрем няма проблем PeaceТолкова е мило да дойде и да се гушне да хване с малката си ръчичка и ти да знаеш ,че в този момент ти си му най-неоходима и че имаш възможност да му осигуруриш всичко на този свят с малко кърмене.Това го проумях с второто си дете,съжалявам ,че не съм била по-упорита в кърменето и с първото. Hug

# 29
  • Мнения: 2 924
koteto 123р
всичко на този свят не  е кърменето.
Дъщеря ми с е гушка в мен само когато иска да я взема и и е скучно.
Н е искам да съм всичко за нея само защото от мен получава храната си.
Искам да знае ,че храна ще има винаги-дори и мен в момента да ме няма.
Обичам я много,но не искам да я правя зависима от тази обич.
Децата се нуждаят от любов,прегръдка,но и от самостоятелност.
Темата предполагам е дискутирана хиляди пъти.
Все едно ми е кой как си гледа децата.
Но вярвайте ми не бих искала дъщеря ми след време да се омъжи за
 някое момченце дето е било кърмено от мамчето н-на брой години,
само защото тя по този начин се е чувствала значима.
Иначе видеото не го изгледах,защото мразя да надничам
през ключалки ,наблюдавайки интимният живот на другите

Общи условия

Активация на акаунт