За и против интеграцията

  • 6 855
  • 200
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 759
В България няма да намериш майстори /строители/, които да работят съвестно и чисто. Същите тези хора, които тук ще ти опропастят къщата и ще омажат всичко след себе си, зад граница, поставени при други условия и изисквания, се представят, като най-съвестните и способни служители. Защо ли е така?
                 Изобщо не разбрах каква е връзката с темата  newsm78. Но в България има страхотни майстори/строители. Работят умно, бързо и чисто. Имат развит нюх къде каква най-добре ще пасне. И за какви пари, какво е най-доброто качество, което може да се постигне. Перфектни  Peace.

# 196
  • София
  • Мнения: 8 348
Връзката е, че тук работят както им е кеф, а там  - както трябва. Това по повод интеграцията и прлавата.

Права си, има, но са рядкост. Един от перфектните е циганин. Всеки път него викаме, а сина ми си играе с внучката му. Но точно заради него ми се набиват в очите останалите.

А въпросният майстор нужда от интеграция няма.

# 197
  • Мнения: 3 423
Връзката е, че тук работят както им е кеф, а там  - както трябва.
Това са легенди и митове, не знам-си кой том.
Няма такъв филм, бе. Скапанякът е скапаняк навсякъде.
Да не ти обяснявам терасата ми кви вади е приютила
точно защото някакви фрийстайлъри я шпакловаха.
Да не снимам навесите над прозорците и да не ти обяснявам
що за келемета се гевезеха по скелето на къщата лани.
Не се залъгвай, че за пари човек майстор става.

# 198
Разполагаш ли с някакви сериозни данни по този въпрос? Доколкото знам, процентът на етносите се установява само по време на преброяванията, но пък не съм чела сравнителни данни за циганския етнос у нас и в другите страни. Ще бъда благодарна за информация.  Peace

Я, кой не е чел темата от началото. По-напред вадих статистики за една девойка, която ни навираше в очите как в швеция цъфнали и вързали по въпроса с циганите.

Лиске, всички си задаваме въпроса как е възможно да се допуска това, обаче е факт. На мен това ми е една от най-големите мъки: всички институции са диво наплашени. А посмеят да пипнат някой боклук и той се окаже от "малцинството", смятай, че селските клюкарки са вдигнали вой до Бога! Успокоението ми засега е, че навсякъде е така. Сигурен съм, че и при вас има гризене на дървото заради турците.
Освен това "нашенските" са хитри. Не мога да намеря никъде в нета, но преди време имаше репортаж за това как пернишкото енерго се опита да спре тока на местната циганска махала. Е, резултата беше, че децата (да именно децата, защото са малолетни) просто направиха камиона на швейцарско сирене с подръчни материали (предимно камъни). И всичко това нещо беше заснето!
Но, както казва Георги Ушев, той казана си ври и нагнетява, и в един момент ще избие. Няма да е за първи, нито за последен път.

# 199
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Разполагаш ли с някакви сериозни данни по този въпрос? Доколкото знам, процентът на етносите се установява само по време на преброяванията, но пък не съм чела сравнителни данни за циганския етнос у нас и в другите страни. Ще бъда благодарна за информация.  Peace

Я, кой не е чел темата от началото. По-напред вадих статистики за една девойка, която ни навираше в очите как в швеция цъфнали и вързали по въпроса с циганите.
То и ти не че четеш какво другите пишат.... питала съм за "сравнителни данни за циганския етнос у нас и в другите страни", ще рече - в Швеция, толкова процента, в България - онолкова процента, във Великобритания... и т.н.

# 200
  • Мнения: 278
Ще дам един пример, на някои може да им се стори неуместен. Има едно растение Kукувича прежда което е паразитно растение с оранжево стебло, увиващо се около надземните части на други растения, и укрепващо се върху тях чрез смукала. То така живее, съществува. За мен циганите/ромите са същото. Така се интегрират те, живеят като паразити на гърба на обществото независимо в коя държава. Аз не бих могла да отида да живея на поляна в центъра на едикой-си град. Виждала съм къща построена - изкопана под асфалтов път, като къртици живееха, не им пречи. Жалкото е че в България те имат права, а ние задължения.

Общи условия

Активация на акаунт