Първи необходимости за-около бебето като си дойде вкъщи

  • 9 350
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 691
Хи-хи, така де - няма само да се напиват, докато жените им ги няма Wink Да пазаруват!

# 46
  • Мнения: 22 834
Колкото до помпата за кърма - аз си купих една евтина и една скъпа (по-скъпа и от Авент) и в момента и двете ми стоят неизползваеми, а си кърмя. Помпа се купува едва когато стане нужда - евентуално само за родилното може да се вземе някоя от евтините - 2-5 лв.
Aз изпозлвах помпата поне 6-7 месеца,когато се налагаше да изляза изцеждах кърма и оставях на бабите.На ръка ми беше ужасно гадно да цедя.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 443
Много е полезна тази темичка  Hug Благодарско на всички мами, които споделят такава важна и изчерпателна информация   bouquet

Аз да питам за тези неща - от първа необходимост ли са?

1. Кошче за мръсните дрешки
2. Кошче за пампитата - херметическо
3. Канче за поливане на бебето
4. Бебефон


Аз смятам да си купувам предварително повечето неща и като се приберем с бебко с татко спокойно да си го обгрижваме  Hug Разбира се, смятам да купя най-необходимото, а не толкова спешните неща с времето ще си ги набавяме  Peace

# 48
  • Мнения: 9 903
от тези неща само канче ми е трябвало.

# 49
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Да споделя и аз.За мен най-удобни се оказаха бодитата,които не се обличат през главата,а са с
 копчета(тик-так)отпред и отдолу.
 Купих обикновена ваничка,сега ще трябва да я сменям,защото ни е малка(добре че не се охарчих
 за анатомична). Помпичка за нос не сме ползвали-капвах физиологичен разтвор в нослето,от него
 бебо киха и си изкарва всичко сам,използвах клечки за уши,да му помогна понякога.
 Бархетните пелени се оказаха доста полезни,Алекс връщаше на фонтан,през първият месец,а и
 сега връща по малко след всяко хранене,та го увивам целия,за да не се цапат дрешките му.
 за помпата за кърма-след раждането си купих една обикновена,но нямах достатъчно кърма и така
 се пренасочих към шишетата.
 Комплекта за изписване го облякохме само веднъж-до първата консултация не му ставаше(Той си
 се роди едричък).
 Мисля че бейбифонът няма да ви трябва в началото,по-късно ще прецените дали имате нужда.
 За мръсните дрешки,пера ги колкото се може по скоро,за да не остават петна от повръщано,така че не ми е необходимо кошче.
  леко раждане на всички бъдещи мами

# 50
  • Мнения: 985
Лично на мен ританките и камизолките ми бяха много неудобни. Зимата карахме с боди с дълъг или къс ръкав и памучно гащеризонче отгоре. Със сигурност не се оголваше кръста. Да, те не се въртят, ама като го вдигнеш да го гушнеш, и веднага се набръчкват дрехите, ако не са цели!
И ние бяхме така. PeaceИ все още използвам само бодита.Тия камизолки само дето ги купихме.Стояха си,стояха си и днес най-накрая направих разчистване с дрешките,които вече не й стават.Камизолки изобщо не взимай.Леко раждане.  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 371
...Аз да питам за тези неща - от първа необходимост ли са?
1. Кошче за мръсните дрешки
2. Кошче за пампитата - херметическо
3. Канче за поливане на бебето
4. Бебефон

Само канчето ти е нужно, иначе няма как да го поливаш. За бебефона вие ще си прецените в последствие дали ви е нужен, аз имам и кошче за памперсите, и за мр.дрешки, но мисля че може да се мине и без тях, но пък са си удобство, щото не мога да хвърлям мръсните памперси в коша в кухнята или дрешките не мога в нашия кош...

# 52
  • Мнения: 4 546
аз имам също няколко въпроса
-дрешките 22 номер ли да са или 24? ако са 24 няма ли да са много големи бодитата?
-ДесиХ2 , защо са вредни тези играчки? аз съм чувала, че с пеещи и въртящи се играчки се проверяват рефлексите на бебето и едва ли не е задължително, за да може , ако има проблеми със слуха или зрението да се хванат навреме newsm78
-какво е гутатор и за какво служи ?  newsm78

# 53
  • Мнения: 9 903
гутатор е капкомер. 
Никой не знае колко голямо ще е бебето, затова е добре и някое боди 22 номер да има, но 24 да са повече.

# 54
  • Мнения: 22 834
аз имам също няколко въпроса.....
-ДесиХ2 , защо са вредни тези играчки? аз съм чувала, че с пеещи и въртящи се играчки се проверяват рефлексите на бебето и едва ли не е задължително, за да може , ако има проблеми със слуха или зрението да се хванат навреме newsm78
newsm78
Педиатрите ми обясниха,че първите месеци на бебето,зрението се развива.Тогава бебетата не виждат добре и е вредно фокусът им да се измества,тоест добре е да им се дава една играчка,която да гледат,но не няколко,които се местят и то да не може да концентрира вниманието си върху  конкретна.Вредно е слагането на такива играчки и в количката,където те да се клатят и трептят и отново да натоварват зрението на малкото.Предупредиха ме,че когато бебето е легнало,в никакъв случай да не се сяда зад главичката му-тоест да не привличаме вниманието на бебето,за да се опитва да ни види и да започне да си върти очите назад.Около 2 месец,когато децата вече имат по-добре развито зрение,няма проблем да им се слагат висчщи играчки в креватчето или количката.дано ме разбра,какво имам предвид.

# 55
  • Мнения: 4 546
за количката те разбрах, за кошарката такива ли имаш пердвид, че не трябва да се слагат http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_231&products_id=1744

# 56
За съжаление това не е най-добрият начин да разбереш от какво има нужда бебето ти. Всеки може да даде мнение, но доколко е вярно никой не можа да ти каже. Всеки от своя опит - типично по български. Вече има курсове, които те учат да бъдеш една наистина пълноценна майка и когато се запишеш на един такъв курс излизаш оттам до толкова уверена и с такива сериозни, новаторски знания, че не само няма да са ти нужни чужди съвети, ами и като слушаш повечето колко некомпетентно се изказват повечето лошо ще ти става. Аз самата се записах на такъв курс и искам да кажа, че това бе най-правлиното решение което съм взимала някога. Сега като знам от какво съм щяла да лиша детето си, ако не се бях записала ми се къса сърцето. Наистина е важно всички млади майки да разберат, че да се образоваш правилно за отглеждането на едно дете е почти жизненоважно. не забравяйте, че първите седем години са най-важни не случайно и точно тогава не е времето за грешки. А да се учиш на детето си като на опитно зайче е ужасно. Да, в повечето случаи грешките не са фатални, но и при опитните зайчета е така - това не значи че те не страдат. Във времето в което живеем, където ни се предоставя истинска възможност да се образова по въпросите, които ни интересуват, няма извинение за това да не го правиш. Искам да ви кажа, че повечето от нещата, които се практикуват в България в отглеждането на децата са такава невероятна отживелица и толкова вредни за детето, че думи нямам. Всичко това може да се научи в тези курсове. Нали влезнахме в европейският съюз - нека бъдем европейски майки! В Европа децата се отглеждат по съвсем различен начин оттук - ние вече имаме възможността да правим по същия начин, въпроса дали имаме достатъчно силно желание да се образоваме. Информацията е адски важна и полезна. Когато научите всички тези неща ще бъдете най-гордите мами в парка. В много държави тези курсове са почти задължителни и ако една майка не ги мине в книжката и се пише че е неподготвена, след като роди тя е под наблюдение на социалните служби, за да са сигурни че успява да се справя и гледа детето си правилно. Това е самата истина - сами помислете дали е хубаво да минем един такъв курс.

# 57
  • Мнения: 4 546
мда, аз на курс смятам да се запиша, но не смятам да приемам всичко казано там за чиста монета. много често колкото лекари има - толкова и мнения. от къде да знам дали насреща ми не е поредният изкуфелник , който ще ми приказва един час срещу хонорар? както и във форума не приемам всяко мнение за свое верую. но за мен е важно да имам колкото се може повече информация, а какво ще правя ще си реша аз при всички случаи. не мисля, че опитът на майките е за подценяване.

# 58
  • Мнения: 9 903
айде сега пък европейски курсове  ooooh! новаторски знания  ooooh! честно, не виждам как курсовете са най-добрия начин да разбера от какво има нужда бебето ми. Нито пък е гарантирано, че ще съм най-добрата, пълноценна и най-горда в градинката майка.

# 59
  • Мнения: 1 409
Момичета от къде мога да си купя пеленки.Аз ли не ги виждам като обикалям по магазините или просто ги няма на всякъде?

Общи условия

Активация на акаунт