Толерантни ли сме към чуждите деца

  • 2 649
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 550
Аз със сигурност мога да кажа ,че не съм от тези,които   биха отстъпили!И на мен ми се случи подобно на разказаната случка.Парка е на всички.Щом моето дете е на люлката ще се люля колкото му се иска ,като му омръзне ще слезе.Опитвала съм да го сваля за да направя място на друго дете и после съм си сърбала от попарата.В нашия парк има три люлки,незнам защо обаче винаги има някоя баба,която иска да настани внучето си точно на  онази, която вече е заета! Thinking Laughing

# 31
  • Мнения: 804
Какво мога да кажа повече, явно че наистина простотията е по-силна. Независимо кой я проявява майката, която не обръща внимание, че детето й е агресивно
..един калпазанин с около 2г. по-голям от моя се втурна да го гони да го замеря с пясък ... Laughing
баба /или ято баби или дядовци/ тя простотията си е все една и съща - груба, нахална и обидна. Само че, ако всички отстъпваме от деликатност и възпитание, тя просто ще ни се качи на главата.

# 32
  • Мнения: 668
Ами аз, честно казано, не съм толерантна. Не съм толерантна нито към чуждите деца, нито към чуждите кучета, нито към каквото и да било чуждо, което ми пречи или ме застрашава. Като казвам "пречи", нямам предвид безсмислени фасони, а действително навлизане в личното ми пространство по груб, невъзпитан или безцеремонен начин. Абсолютно мисля, че нежеланието да се влиза в конфликти, граничещо с овчедушие, стимулира и без това нахалните и безочливи люде. И ако да говоря любезно с тях понякога ме затруднява, то да им мълча любезно ми е направо невъзможно.

 Абсолютно на същото мнение съм - с такива хора можеш да се оправиш само, ако влезеш в техния стил на поведение.
 

# 33
Ако само съм наблюдателка на подобна случка не бих се намесила, но ако някой се отнесе по подобен начин към собственото ми дете, бих обяснила с умерен тон, че това поведение е меко казано недупостимо и бих защитила правата на детето ми.Ако човекът срещу мен се окаже чак толкова невъзпитан и започе да спори с мен бих се оттеглила.Всепак по-умният отстъпва.

# 34
  • Мнения: 2 039
По принцип много обичам деца,да общувам с тях,даже да падам "на тяхното ниво в игрите"  Embarassed Grinning винаги ще съм толерантна с тях,но видя ли неправда,не се стърпявам  Peace Жалко обаче за тези деца,които имат нещастието да бъдат възпитавани от баби като гореспоменатата  Sad Sad Sad  Момченцето не е виновно,виновно е онова възрастно тяло,което не си мърда пръста да му вменява кое е лошо и кое не  smile3516

# 35
  • София
  • Мнения: 3 645
Не бих оставила детето си да страда и плаче ,дори и от благоприличие... smile3515

# 36
  • Мнения: 2 700
И аз като Дара в определени ситуации съм по-толерантна към чуждите деца, отколкото към собственото ми. Но съм била възпитана само в 50% от ситуациите. Може да е въпрос и на трудов стаж по градинките Wink Пробвала съм с добро, отстъпвала съм, но когато не съм на кеф или ако попадна на изключително нагло поведение съм защитавала ревностно интересите на дъщеря ми. Намесвала съм се и в защита на чуждо дете.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 551
При подобна случка изобщо нямам никакво намерение да бъда толерантна. Просто ще я навра...хайде да не казвам къде.
Детето ми ще се люлее колкото иска, след това да се люлее другото дете. А ако то е заело люлката ние ще изчакаме. Но някаква си простакеса да ми травмира детето #2gunfire няма да го позволя никога Naughty

# 38
  • Мнения: 1 446
Мисля,че бих постъпила като майката на Яна. SadЖалко за другото детенце,на какво ли ще го научат???
И аз мисля като теб. Наистина много жалко за другото дете.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 105
Простакът е непобедим!
Миналата седмица седим пред една сладкарница на самообслужване - на съседната маса седнали две 5-6 годишни 
деца. Излизат отвътре двама старци, тропват си пастичките на масата с децата и дядото вика: айде, изчезвайте
оттук!  - и повдига стола на едното дете. Децата станаха и стоят до тях. Старецът: какво стоите, бе, махайте
се и друм да ви няма! Аз реших, че са им баба и дядо и тъкмо си викам: леле, как може така да се отнасят с 
внуците си - и в това време отвътре излиза майката с чинии в ръце. Оказа се, че тя оставила децата да пазят
масата, а старците са някакви абсолютно непознати! Ние и другите маси се намесихме, но къде ти! Ония се 
разфучаха, старецът вика: кво я защитавате тая, бе, ако беше свястна, щеше да си храни децата вкъщи, а не да
си върти задника по тротоарите!
В крайна сметка се посместихме от другите маси, направихме място на майката с децата да си изядат пастите,
но всички се вкиснаха, освен ония двамата. А представям си на майката какво й е било, макар че не го показа.

Е това е върха на наглостта и простотията, ебаси!!! Възпитание...

# 40
  • Мнения: 113
да толерантна съм към чуждите деца ,но в конкретния случай не бих била ,разбира се няма да започна направо с разправия ,но не бих си и тръгнала с разплаканото ми дете.
да разкажа и аз една случка която протече пред очите ми. качих се в автобуса за вкъщи и седнах ,след малко две момченца се качват с раници по големи от тях(бяха сами) настаниха се и те с/у мен.след тях се качва  една баба и направо каза на едното да става ,обаче то отказа и се обърна на другата страна тогава бабата започна нарочно да го бута ,да го натиска ,но детето си седи ,тогава бабата  с всичка сила така го настъпи по крачето ,че то извика. направо на мен ми идеше да стана и да и врътна една.
ох какво да правим вместо да дават възрастните пример то какво стана.разбира се не всички са такива.

# 41
  • Мнения: 804
А никой ли не реагира? Как може да си позволи да се държи така с детето?

# 42
  • Мнения: 4 629
Дали понякога възпитанието ни и нежеланието да влизаме в конфликти не толерира нахалните и безочливи хора? 

Аз не бих толерирала това, ако ставаше въпрос за моето дете. Не позволявам на чужди хора да му казват какво да прави или не, да се люлее или не и т.н. Както и аз не ходя ва всявам ред в поведението на чуждите деца по площадките

# 43
  • Мнения: 578
Преди месец в Докторската градинка в София, мойта 7 годишна дъщеря играеше с момиченце на нейната възраст. Имаше и други по-малки деца на площадката придружавани от компания възрастни жени. Малките се люлееха на люлките, но по едно време люлките се освободиха и каките седнаха да се люлеят. Тогава бабите с доста недопустим тон им казаха да отидели да играят другаде, да не би някоя от люлките да ударела техните деца...
Много ми кипна, а явно и на таткато на другото дете, защото и двамата в един глас тръгнахме да обяснявяме на бабите, че на детската площатка, която е за всички те са тези които трябва да си пазят дечицата, а също така че нямат никакво право да гонят чуждите, защото така им харесва!

Колкото до правенето на забележка на чуждо дете - понякога има ситуации, в които това е наложително!

# 44
  • Мнения: 450
И аз,обикновено взимам детето и напускам площадката,защото ако вляза в спор ще се ядосам и ще ми се развали деня,а от това губи пак моето дете. Отвличам вниманието на детенцето си с нещо друго и продължавам... Наистина простака е непобедим...

Общи условия

Активация на акаунт