Лабораторята за контактни лещи

  • 11 917
  • 30
  •   1
Отговори
Та така-питането ми е следното:имам късогледство(-3) и астигматизъм(-1) и трябва да нося твърди контактни лещи!Препоръчаха ми лабораторията на "Клокотница"22,но искам да попитам по-вещите лица по тема що за чудо са тези лещи,скъпи ли са,как се поддържат!Предварително благодаря newsm51

# 1
  • Мнения: 741
Мисля,че са по-евтини от меките лещи.Поддържат се по същия начин,измиваш и слагаш в разтвора.Но пък трябва да ги сваляш всеки ден,за разлика от меките

# 2
  • София
  • Мнения: 6 027
... трябва да ги сваляш всеки ден,за разлика от меките

 newsm78 Какво ще рече това? Аз съм с меки и знам, че не бива да се носят повече от 12-15 часа...
Доколкото съм чувала, с твърдите по-трудно се привиква, но поддръжката им била по-лесна...не знам, може и да се лъжа. Цената на моите меки е по 13 лв едната.

# 3
  • Мнения: 741
Меките лещи не е необходимо да се свалят всяка вечер,т.е. можеш да спиш с тях

# 4
  • София
  • Мнения: 6 027
Това откъде го знаеш? Защото на мен ми казаха в самия център да не се увличaм с носенето на лещите... А и когато ми се е случвало да заспя с тях, след това очите ми са пресъхнали и виждам като в мъгла.
Да не би да имаш предвид онзи вид лещи, които се ползват при пътувания (доколкото съм чувала), и могат да се носят по няколко дни?

# 5
  • Мнения: 741
Ами имам 3-4 приятели,все късогледи,които не ги свалят по цяла седмица.

# 6
  • Мнения: 179
bebo1986,
Твърди лещи се носят при късогледство+астигматизъм /какъвто е твоят случай/ и при далекогледство.
При останалите случаи на късогледство се носят меки.
А меките лещи момичета биват страшно много видове и модели.
Това дали може да се спи с тях и колко време се носят си пише на самата кутийка. Потребителят, в зависимост от своите лични предпочитания избира някои параметри.
За съжаление при твърдите лещи изборът е ограничен и с тях определено не може да се спи.
  bouquet

# 7
Благодаря на всички!Много ви обичкам!
 newsm51 newsm51 newsm51

# 8
  • Мнения: 865
аз нося меки лещи от около 15 години, началото български,сега и цветни с диоптър на фреш лук.имам и астигматизъм,но е малък градус и не го корегирам.додолкото знам твърдите са за по-висок диоптър и мнофо голям астигматизъм.моите лещи са по около40 лв едната,много съм доволна.а тези на клокотница ги ползвах преди мнодо години.мисля,че има и по-добри фирми вече.може да попиташ и в някоя оптика.аз специално не бих ги ползвала вече

# 9
  • София
  • Мнения: 6 027
киша, понеже казваш, че си много доволна, да попитам - сегашните ти лещи откъде ги взимаш, с какво по-точно са по-хубави от онези на "Клокотница" и през какви периоди ги сменяш? Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 022
Аз съм с късогледство и астигматизъм. Нося твърди лещи от близо 20 години. В началото имах проблеми - все едно имаш песъчинка в окото. Но след като свикнах, не съм имала проблеми. Трябва да се свалят всяка вечер, но ми се е случвало през деня да заспя с тях. След това всичко ми е в мъгла и трябва да ги измия пак.  По лекарски инструкции, не трябва да се носят повече от 14 часа на ден, но аз ги нося от събуждането до лягането вечер, т.е. по около 16-17 часа. Установих, че с лещи виждам много по-добре, отколкото с очила. Корекцията на астигматизма с лещи е много по-добра.
За свикването: Всяко око реагира различно. При мен "страничните" ефекти бяха: засилване на чувствителността към светлина (трябват ми тъмни очила и при най-слабо слънце) и ако ми влезе прашинка в окото, болката е много силна - трябва да сваля лещата, да я почистя и тогава да си я сложа пак.
За поддръжката: твърдите лещи се поддържат много по-лесно от меките. Почиствам ги с бебешки шампоан преди да ги сложа, а вечер ги поставям във вода в контейнерчетата им (от много години не ползвам разтвори, но за меките лещи без разтвор няма да мине!).

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
За меките лещи на "Клокотница". Аз съм с лещи от 18 години. Дълго време ползвах тези от Клокотница, но получих нараняване на роговицата и 2 години ходих с очила. След това открих лещите на Бош енд Ломб и проблеми нямам. Нося и меки цветни и едномесечни с високо водно съдържание - хубаво е очите да почиват от цветните лещи. Колкото до спането с лещи - независимо, че има лещи за цяла седмица носене, лекарите съветват да не се прави непрестанно. Хубаво е окото да почива и да се кръвоснабдява спокойно.
А за твърдите лещи - на Клокотница взимат мярка и се изработват индивидуално. Знам, че има някакви "газови" твърди лещи - били по-добри и по-малко дразнещи. Иначе се поддържали много лесно. Няма разтвори, няма нищо...Една приятелка ги държи в книгата, която четяла преди да заспи! newsm78

# 12
  • Мнения: 865
нося си лещите по година-година и нещо,докато не реша че искам нов цвят.не ме дразнят ако заспя с тях или ги нося повече от 12-15 часа.купувам ги от оптика.тези от клокотница ме дразнеха повече и ми се зачервяваха очите,а аз нямам чувствителни очи........

# 13
  • Мнения: 865
почиствам ги и ги съхранявам в opti free

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Киша, щастливка си, че нямаш капризни очи! Аз от Опти фри направих жестока алергия и бях в паника навремето, че няма да намеря подходящ разтвор за мен. Бяха ми казали алтернативата, която е твърди лещи или очила. Тогава започнаха да внасят на Бош енд Ламб разтворите и те бяха ок. За съжаление аз не мога да си позволя да преспя с тях - сутринта съм като китайския посланик в очите. А и очната ме предупреди да престана с тякива изцепки заради нараняванията ми по очите точно от лещите на Клокотница!

Общи условия

Активация на акаунт