Вадене на мъдрец...

  • 1 052 002
  • 3 850
  •   4
Отговори
# 825
  • Мнения: 438
Искат ни 100 лв. за вадене на зъб - мъдрец. Лекарката каза че за 5 мин. ще го извади, нормално ли е да е толкова скъпо? За 5 мин. 100 лв.

# 826
  • София
  • Мнения: 795
Ако е ретинирал мъдрец, даже е евтино, според мен! А, дали ще са 5минути само времето ще покаже Simple Smile

# 827
  • Мнения: 8 949
Ако е ретинирал мъдрец, даже е евтино, според мен! А, дали ще са 5минути само времето ще покаже Simple Smile

Мда... 5 минути са си чист късмет! И на мен ми бяха обещали за 5 минути, ама го извадиха за два часа.  Rolling Eyes
Иначе не е скъпо, даже е евтино и според мен.

# 828
  • Мнения: 1 520
Искат ни 100 лв. за вадене на зъб - мъдрец. Лекарката каза че за 5 мин. ще го извади, нормално ли е да е толкова скъпо? За 5 мин. 100 лв.

100 лв. за 5 мин. е неоправдано скъпо. И моето вадене продължи не повече от 5 мин. и ми струваше само 40 лв.
Твоята лекарка ти е казала някаква цена, без да видяла мъдреца, т.е. без да е запозната със случая ти.

Ами ако 5 мин. се окажат крайно недостатъчни, защото всеки случай е различен, по колко ли ще умножи сумата Confused

# 829
  • София
  • Мнения: 795
Моят беше 100 % ретинирал, разположен под последния ми кътник. Излезе за 10минути + шиенето.. повече седях докато ме хване упойката  и платих 180лв.
В крайна сметка е по-важно човека да е хирург стоматолог,а не обикновен стоматолог..и да си разбира от работата. Времето за изваждане зависи много и от хирурга, не само от зъба.

# 830
  • София
  • Мнения: 2 521
Искат ни 100 лв. за вадене на зъб - мъдрец. Лекарката каза че за 5 мин. ще го извади, нормално ли е да е толкова скъпо? За 5 мин. 100 лв.
Мъдреците са по-трудни и вървят с отделен ценоразпис.
За неусложнено вадене на обикновен пораснал /неретиниран/ мъдрец и аз знам, че искат до 100 лв, зависи колко упойка ще поеме пациента и колко трудно ще е ваденето.

# 831
  • Мнения: 438
Да се отчета - мъдрецът не беше ретинирал, излезе за 3 минути, без шиене и докторката взе 100 лв. Много ми се струва, ама явно е повсеместна практика това  с тези безумни цени.

# 832
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! И аз реших да пиша -от някъде 4 месеца ми ръстът и 4-те мъдреца, с горните засега нямам проблем, порасна си, самата аз се ужасих като видях, колко големи за тези зъби всъщност Shocked Положението им е следното горните ръстът към бузата, долните към кътниците като не са съвсем полегнали, но 4 заболекаря досега ми казаха,че трябва да се махат с операция, цепене на венец и вадене Sad през тези месеци не ме боляха силно, от време на време наболяваха,но от 2 седмици долния десен боли повече.Е, не нетърпимо,но ме е страх да не почне да боли зверски...
Бях си насрочила операция вчера,2 дни пих антибиотик даже, но се отказах в последния момент, защото след 2 седмици заминавам за море ,изчетох много форуми и ме наплашиха някои мнения, че възстановяването отнемало много време (някои пишат 2 -3 седмици).Казах си ще изтрая след морето, все пак болката ми не е голяма, макар че от вчера и лимфните възли от дясната страна ме болят...Никой не иска да замине и да го боли зъб камо ли на почивка...Чух мнение и че лятото не е подходящо време за подобна манипулация... абе май страхът при мен си каза думата...
Имам и една причина, която срам не срам ще ви призная, надявам се да ме посъветвате какво да правя... Разбрах, че след манипулацията се пие антиботик между 7-10 дни и трудно се яде.Очаквам и цикалът ми да дойде до 7-мица и ме притеснява, че антибиотика и понижената имунна система вследствие на неяденето ще ми забавят цикъла преди морето (моят не е от на-редовните през последните месеци Sad ) С една дума ми е много тъпо Sad Много се чудя, дали да не го извадя в понеделник, ще имам време за възстановяване 10 дни, дали ще ми стигнат и дали цикалът ми ще дойде нормално?! Не знам какво да правя изобщо! Съжалявам ,сигурно ме мислите за побъркана, но разни хора, разни проблеми Rolling Eyes

# 833
  • Мнения: 60
Здравейте,

да ви питам колко дена след като са ви вадили зъб не ядете?

Вече 4 дена ще станат откакто карам само на сокове (е...за морето не ми се отразява зле това  Laughing), обаче вече трудно издържам. А зъба продължава да ме наболява и си има дупка, а венеца около нея е побелял. Пия и антибиотик, имам още 2 дена от него.

Преди няколко години ми вадиха зъб и тогава не се храних само ден, след това уж на другата страна, но го замърсих, та после едни разправии с промивки. Та затова сега не смея да гризна нищо, което може да остави храна в дупката, ама тя пък не иска да се затваря  #2gunfire

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 19:08 от dieci_angeli

# 834
  • Sofia
  • Мнения: 1 746
 Спасението е детски пюрета Peace

# 835
  • София
  • Мнения: 795

dieci_angeli,
побеляването и от хранителни остатъци и трябва да ги разкараш максимално бързо от там преди да са загнили. Можеш да си купиш интрадентални четки с мек косъм и да почистиш раничката и около нея. С тях няма да те боли, както ако напуваш  с обикновена четка за зъби.

За да се захраниш и да си постоянно гладна ти препоръчвам картофена крем супа. Добавяш сиренце и няма да имаш проблеми. За мое съжаление трябваше да съм на подобен режим 2 месеца..и ако не бяха картофите и сиренцето сигурно не 10, ами 20кг щях да съм свалила..

# 836
  • Мнения: 60

dieci_angeli,
побеляването и от хранителни остатъци и трябва да ги разкараш максимално бързо от там преди да са загнили. Можеш да си купиш интрадентални четки с мек косъм и да почистиш раничката и около нея. С тях няма да те боли, както ако напуваш  с обикновена четка за зъби.

За да се захраниш и да си постоянно гладна ти препоръчвам картофена крем супа. Добавяш сиренце и няма да имаш проблеми. За мое съжаление трябваше да съм на подобен режим 2 месеца..и ако не бяха картофите и сиренцето сигурно не 10, ами 20кг щях да съм свалила..

И аз това знам за белите полипи, но пък не съм хапавла нищо освен сок от ябълка и сок от портокал.
Даже и крем супа и сирене ме е страх да хапна, за да не остане от кашата в дупката. Cry
Но май вече е по-добре, поне ме боли само от време на време и издържам вече цял ден без болкоуспокояващи. В понеделник ще отида за все случай при зъбаря да ме погледне.

# 837
  • София
  • Мнения: 795
Дори и само сок да пиеш, той пак си остава като храна...
Можеш да пробваш със сламка..така направо в гърлото ще го вкарваш и има по-малка вероятност да ти се напълни джоба.

Успех и дано се оправиш по-бързо! Hug

# 838
  • Мнения: 1
Момичета за какви суми говорите вие?Днес ми извадиха мъдрец за 8,70 лв по здравна каса.Платих 7 лв за снимка.Все още не ме боли раната.Дано и утре да е така.Докторът беше много внимателен и най-важното е ,че извади мъдреца цял .Иначе не ми се мисли какво щеше да ми се случи.
Но проверете моля ви за цената.Не може така да изнудват хората .100 лв са много пари за вадене на зъб.Лека и спокойна вечер.

# 839
  • Мнения: 0
Здравейте! От много малка имам проблеми със зъбите.. Когато бях 2-3 клас носех скоби за да ми ги изправят, след това брекети - те издърпаха цялата ми горна захапка назад, защото имах доста голямо разстояните между долната и горната захапка. Зъбите ми се подредиха идеално, до момента в който след махането на брекетите трябваше известно време да нося едно апаратче (скоби) в продължение на 2 години само вечер.. Ееее, не го направих и долните ми зъби се разместиха.  Cry  Мислих си, че причината за това е само в апаратчето, което носих много малко и след това, но се оказа, че излизащите ми мъдреци също имат заслуга за това, защото излизат настрани и притискат зъбите ми, в резултат на което те се нагъчкват и разместват. Вчера ми извадиха един от тях - долния ляв. Самата операция (и 4те са ретинирани) протече за около 15 мин като не се усещаше никаква болка (представях си го много по-страшно и ме беше много страх).. Веднага след това (още в зъболекарския кабинет) изпих едно прахче Нимезил.. Упойката ме пусна около 5 часа след операцията и не мога да се оплача от някакви сериозни болки - по скоро леки наболявания. Вече са минали почти 24 часа от операцията и също нямам почти никакви болки  Simple Smile Гадното е, че почти не мога да си отварям устата Confused   Макар и да знам вече какво е изпитвам известна доза страх от предстоящите ми още 3 операции..

Общи условия

Активация на акаунт