Вадене на мъдрец...

  • 1 050 982
  • 3 850
  •   2
Отговори
# 1 155
  • Sofia
  • Мнения: 1 731
Мерси за отговорите  Hug

Дано да се окаже, че съм се притеснявала повече, отколкото е необходимо!
Че след това вадене на горен утре, ме чакат още един горен и един долен (който, доколкото знам, е по-тежък от горните, а точно той не се е показал целия и малко подпира седмия - не е съвсем ретиниран, ама май е полу-)  Cry
Хич не се притеснявай, щом си е обикновен мъдрец, това си е лесна работа. Горните зъби са по-лесни от долните по принцип.

# 1 156
  • Мнения: 20 141
Мен ме предупредиха да не жабуря нищо.

# 1 157
  • Мнения: 155
Привет, потребители. Напоследък все по-често се застоявам в този под форум.  Rolling Eyes

Не стига другите ми проблеми, ами и един от ретиниралите ми мъдреци се е показал от доста време и понеже е труднодостъпен за миене, естетствено направи пулпит. След 3-ма зъболекари и повече то месец болки най-накрая го умъртвиха, но не е почистен защото няма как да се влезе в каналите, разбира се. Сега съм в страшно триумене как да го извадя след като навскяъде ми искат между 150-200 лв., а нямам толкова и освен това не знам на кого да се доверя.  newsm78

Нараво е ужасно човек да е в едно неопределено положение на неизвестност, безпаричие и страх. Отврат.  Rolling EyesТака, оплаках се.  Mr. Green

# 1 158
  • София
  • Мнения: 94
 Simple Smile уф, слава богу, оказа се, че съм късметлийка по отношение на мъдреците Simple Smile
Извадиха ми горен десен за точно 30 сек. - той си беше пораснал де, така че процедурата беше все едно е нормален зъб - съвсем бързо, дори беше само с длетото, нямаше нужда от клещи! Нищо не усетих, разбира се, а и сега не усещам все още (тъй като не ме е пуснала и упойката още). Повече ми е дискомфортно от леда, който си слагам на бузата  Rolling Eyes, отколкото от самото вадене.

Докторът изрично каза да не жабуря с нищо, нищо да не пия и нищо да не правя там (даже за лед не ми е казвал да слагам), т.е. да не закачам раната поне 3-4 дни. Мога (и трябва) да си мия зъбите, но да не търкам там, разбира се.

А още по-хубавото е, че май няма да се окаже нужно да се вади долния #Crazy щото можело да се ползва при предстоящото ортодонтско лечение  Thinking - нямам идея... Може би не е лошо да потърся още едно мнение по въпроса и от друг ортодонт.

# 1 159
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте, от вчера съм с изваден долен десен мъдрец. Нощес почти не съм спала. Сложих се на две високи възглавници и така попредремвах. Ваденето беше доста тежко. Около 50 мин. продължи. Едвам го извади хирурга. Така както изглеждаше "уж" лесен така едвам го извади. Имам три шева. Подута съм като хамстер, днес повече от вчера. Докторът каза, че утре ще съм най-подута. За сега съм само с един Аулин от вчера. Боли но успявам да я изтърпя. Изписа ми АБ и още едно хапче да пия заедно с него. Вчера правих ледени компреси на бузата. Едвам си отварям устата обаче. Само на айрян съм и компоти. Довечера мисля крем супа да правя. Боли ме гърлото, едвам преглъщам. А днес се чувствам като пребита. Вчера до късно вечерта сякаш кървя раната защото много кръв плюх, много нещо. Като болна съм, нямам температура, само повече май главата ме боли отколкото раната. Каза да си мия зъбите от днес но аз не мога да си отворя толкова устата. Вода за промивки не ми е давал. Лежа си и се надявам бързо да ми мине. Обаче вчера голям зор беше и за мен и за доктора.  ooooh!

# 1 160
  • Мнения: 30
dama, на мен преди три дни ми го извадиха..аз също се подух и не мога да си отварям устата. Умирам от глад вече, а на всичкото отгоре преди малко видях, че някак ми е паднал единия конец /имам 3 шева/....отока спада вече, но мястото на бузата започва да става синкаво #Puppy dog. Другата седмица ще ми вадят четвърти горен, после слагам брекетите и надеждата, че ще ям нормална храна скоро направо се стопи..

# 1 161
  • Мнения: 8
Здравейте,

И аз от скоро съм с извадени два мъдреца (с операция). Кураж на всички, на които им предстои подобна интервенция. От личен опит казвам, че всичко се забравя, дори и болката  Hug Действайте и не го отлагайте във времето.

Преди тук бях чела положителни отзиви за д-р Бранимир Първанов (София). По стечение на обстоятелставата ме изпратиха при него и мога също да потвърдя, че е истински професионалист, много спокоен човек, който ти вдъхва увереност, че всичко ще бъде наред. Радвам се, че все още има подобни специалисти в България. Препоръчвам ви го!

# 1 162
  • София
  • Мнения: 1 546
И аз тази сутрин вече имам синкаво-зелено петно в долната част на бузата. Явно здраво натискане е било. Боли ме костта отдолу и меките тъкани. Все едно гърло ме боли но само при натиск от долу. Основният ми проблем сега е ...изтръпването на зъбите ми в тази част. На някой случвало ли му се е? Другото, което ме притеснява е още оцветената ми, макар и слабо в кафеникаво слюнка.  Rolling Eyes Все още не мога да си отварям добре устата и се храня само с течни неща, като реша да лапна да дъвча и ме боли.

# 1 163
  • Мнения: 0
Здравейте, от вчера съм с изваден долен десен мъдрец. Нощес почти не съм спала. Сложих се на две високи възглавници и така попредремвах. Ваденето беше доста тежко. Около 50 мин. продължи. Едвам го извади хирурга. Така както изглеждаше "уж" лесен така едвам го извади. Имам три шева. Подута съм като хамстер, днес повече от вчера. Докторът каза, че утре ще съм най-подута. За сега съм само с един Аулин от вчера. Боли но успявам да я изтърпя. Изписа ми АБ и още едно хапче да пия заедно с него. Вчера правих ледени компреси на бузата. Едвам си отварям устата обаче. Само на айрян съм и компоти. Довечера мисля крем супа да правя. Боли ме гърлото, едвам преглъщам. А днес се чувствам като пребита. Вчера до късно вечерта сякаш кървя раната защото много кръв плюх, много нещо. Като болна съм, нямам температура, само повече май главата ме боли отколкото раната. Каза да си мия зъбите от днес но аз не мога да си отворя толкова устата. Вода за промивки не ми е давал. Лежа си и се надявам бързо да ми мине. Обаче вчера голям зор беше и за мен и за доктора.  ooooh!


Здравей. Аз отидох в понеделник по спещност от  болка и в крайна сметка извадих мъдреца долен ляв.. При мен продължи 1 час.. Не ме хванаха три упойки и може би за това болката беше неописуема. Минаха вече три дни леко съм издут, болка още има, едва спя нощем ако не се наливам с аулин. Имам 4 шева. Болката ми в момента е постоянна, която отива към ухото, едва отварям устата си. Трудно преглъщам.. Тази вечер отивам при зъболекаря да ми каже какво се случва.. Възможно е болката да е от това, че мъдрецът излезна с два гранолома. Но тъй като вече ми  идва в повече  отивам за консултация!

# 1 164
  • Мнения: 0
И аз тази сутрин вече имам синкаво-зелено петно в долната част на бузата. Явно здраво натискане е било. Боли ме костта отдолу и меките тъкани. Все едно гърло ме боли но само при натиск от долу. Основният ми проблем сега е ...изтръпването на зъбите ми в тази част. На някой случвало ли му се е? Другото, което ме притеснява е още оцветената ми, макар и слабо в кафеникаво слюнка.  Rolling Eyes Все още не мога да си отварям добре устата и се храня само с течни неща, като реша да лапна да дъвча и ме боли.

И при мен има изстръпване.. аз го усещам като гъделичкане  и слабост в челюстта

# 1 165
  • Мнения: 1 894
добре де, а антибиотиците пиете ли си?

# 1 166
  • Мнения: 0
на мен не ми предписа антибиотик, вчера отидох да огледа раната, каза, че е заздравяла.... но ще боли.. Почвам да  имам съмнения за компетентността на  тази клиника, в която се лекувам DS Dent.. Да не говорим, че на въпросният доктор му треперят ръцете...

# 1 167
  • Мнения: 1 894
Не е зле да вземете друго мнение, няма доктор, при когото да се консултирах за вадене на рертинирани мъдреци и който да не изискваше да се пият антибиотици няколко дни преди операцията, въпреки че бях пила за успокоение на възпалението, заради които откриха мъдреците. Проверете дали не трябва да пиете. Симптомите ми бяха същите.

# 1 168
  • София
  • Мнения: 1 546
Аз пия АБ от деня, в който ми извадиха мъдрецът. Принципно се чувствам добре, така си мисля, щом не опирам до болкоуспокояващи. Довечера и аз съм при хирурга и ще изяснявам нещата. Възможно ли е, си мисля, да бъде от засегнат нерв така да ми изтръпват зъбите?  Rolling Eyes Все още не мога да дъвча добре и ме боли ченето в тази страна, където ми е ваден мъдрецът.

# 1 169
  • Мнения: 0
Попитах го три пъти за антибиотика.. каза ми ,че няма никакъв смисъл да пия, след като ме заши

Общи условия

Активация на акаунт