Вадене на мъдрец...

  • 1 051 752
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 418
ами неприятно усещане,даже като натискам и с предните зъби усещам болка в дясната страна където е това чудовище....
пиши, когато минеш през процедурата....а ако аз те изпреваря,ще пиша аз...може тук,може и на лични...

# 91
  • Мнения: 9 089
Ще докладвам задължително Hug

Между другото, вече две мами споделиха как мъдреците им, разстящи към съседния зъб и легнали, са е самоизправили, значи все пак е възможно...

# 92
  • Мнения: 2 697
А като вземе да притиска кътника, какво става с него?

Може да го разруши от натиска - поне така са ми обяснявали стоматолози.

Предполагам, че има случаи да се изправи вече легнал мъдрец, но това мисля, че са редки случаи.

При мен положението е много тежко - моят мъдрец няма никакъв шанс да се изправи - той, де факто, е легнал напълно срещу предния кътник. Засега обаче и аз не мога да се престраша да го вадя - нямам шанс за нормално вадене, ще се прави операция и понеже знам какво е, не ми се иска.

Между другото, ако на някое момиче му се налага да се вади мъдрец с операция с рязане на венец и пр., мога да ви препоръчам да го направите с пълна упойка. Мен така ме посъветва хирурга при ваденето с операция на един зъб и не съжалявам изобщо, че го послушах. Спах като къпана, докато са ставали зверствата в устата ми, но пък и моето положение беше критично и извадения зъб е бил рязан на части. Хайде да не влизам в подробност и да не всявам смут и паника Wink

# 93
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Шехина,моят мъдрец също беше легнал напълно срещу предния кътник,но с времето се е изправил.Зъболекарката ми обясни,че точно кътника му е помогнал да се изправи.Може би при теб е по-различно.

# 94
  • Мнения: 423
и мен ме мъчи вече доста време моя мъдрец #Cussing out единия изби горе-долу без проблем, но втория ме мъчи доста време вече та дори и миналото лято се издух от него Crazy, доста време не ми създава проблеми, но от скоро пак започна. По принцип ми е избил, но на криво като че ли и много ме дразни, но ме е страх да отида на стоматолог, направо умирам от ужас.

# 95
  • Мнения: 9 089
Шехина, благодаря ти за всичко което споделяш, на мен лично ми е много полезно.
Желая ти и на теб безпроблемно вадене,когато се наканиш.  Hug
Пустият му страх...

Това с пълната упойка съм си го мислела и аз, но наскоро мой приятел преживя вадене на мъдрец като твоя - буквално легнал, точно към кътника растящ - подробно ми разказа как е минало: първо му пръскат спрей-упойка на венеца, за да се обезболи за истиската упойка с игла. След като и тя се сложи, се почва - реже се венецът, прави се същественото със зъба, накрая се почиства и зашива и се слага дренажче, заради което се ходи после няколко дни и на около 4-тия се маха, ако всичко е ок. Пие се и антибиотик. <Самата процедура всичко заедно било около 40 минути. Той каза, че нищо не е усетил, а след отпускане от упойката чувствал лек дискомфорт. След 4 ден можел спокойно да се храни с всичко, тоест последствията не са особени.
Дано е полезно на някого Blush

Мисълта за пълната упойка ми беше дали не е малко прекалено, все пак си е пълна анестезия, знаеш ли го какво ще е... Rolling Eyes
А за изправянето - предполагам наистина зависи дали зъбът е изцяло легнал или просто расте под наклон. Моят е под наклон...

# 96
  • Мнения: 418
аз имам снимка от 2,3 години,когато си слагах брекети ..там се вижда,че не е напълно легнал ,още тогава ми казаха да го извадя оперативно..аз се отказах и сложих брекети само горе..но сега от 2,3 месеца започнах да усещам как ми бута кътника и имам даже лека пронизваща болка..май е време за нова снимка и....сигурно ще ми го оперират...
за пълната упойка ..мисля,че не е подходяща за тази процедура...два пъти съм била под пълна анестезия и мисля,че не е добър вариант..

# 97
  • Мнения: 80
За да ви бъда полезна, ще споделя опита си от понеделник.
В неделя се събудих с подута буза вдясно и установих, че венецът около горния десен мъдрец е доста подут и има джоб.През нощта срещу понеделник много ме боля и сутринта бях подута двойно повече от предишния ден.Отидох веднага при зъболекарката си, защото мислех, че ще ми направи дренаж и ще ме облекчи.Тя обаче ми изписа антибиотик, като ме видя, че съм като хамстер от едната страна и ме прати при хирург, който да прецени какво да ме прави.
Хирургът, естествено каза, че мъдрецът не ми трябва и направо да го вадим.Бях против, защото венецът около него беше много болезнен, пък и без снимка ми се стори малко некомпетентно да се прибягва към вадене.Но все пак реших да послушам хирурга-сложи ми упойка и след това много бързо ми извади мъдреца.Не ме боля, просто ми беше неприятно, защото имах чувството, че ще ми счупи цялата горна челюст.Мъдрецът беше точно от тези, които са израснали неправилно-вместо до кътника си стоеше над него в меките тъкани-между венеца и бузата се беше настанил и до тогава въпреки това разположение не ми беше създавал проблеми.
Мога да посъветвам всички, които имат проблемни мъдреци, да ги извадят, защото аз съм имала подобни изпълнения и с останалите ми 2 израснали мъдреци.
Не знам вие правите ли нещо за зарастване на мястото на корена на извадения зъб, защото при мен малко трудно се затваря това място.

# 98
  • София
  • Мнения: 82
При мен си остана вдлъбнатинка, въпреки че е ваден преди повече от година.

# 99
  • Мнения: 336
И на мен единият долен мъдрец ми е полегнал, но още е в коста така, че докато не получи импулс за растеж няма да го вадим. Другият долен пък растеше обърнат към бузата, но доктор-зъби ми каза, че ще го пазим, защото в бъдеще може да послужи за захващане на мост или от сорта, затова реши да му прави място като му изреже венеца околовръст. При което, обаче, засегна дъвкателен мускул и 2 седмици не можех да си отворя устата и се хранех със сламка. Споменът ми е доста мрачен, но пък мъдрецът порастна и се изправи и слава богу за сега е здрав. Но не ми се мисли, когато/ако дойде момент за операция на другия, брррр.

# 100
  • Мнения: 2 697
...Мисълта за пълната упойка ми беше дали не е малко прекалено, все пак си е пълна анестезия, знаеш ли го какво ще е... Rolling Eyes
А за изправянето - предполагам наистина зависи дали зъбът е изцяло легнал или просто расте под наклон. Моят е под наклон...

Stef, чак сега ти виждам мнението към мен... Embarassed

Ами, по принцип общата анестезия наистина не се препоръчва за всяка манипулация...Просто при мен така ме посъветва хирурга, всъщност аз не уточних преди, че ми вадиха кътника пред мъдреца Sick, защото величайшият ми мъдрец беше пораснал спокойно, но заради него кътникът не беше успял да пробие и лежеше във венеца голямата му част. Много ме болеше челюстта, направо не можех да спя, защото явно кътникът се опитваше да пробие все пак и хирургът реши да го вади. Кътниците обаче се вадят трудно, с големи корени са, налагаше се и да се цепи венец, да се разрушава самия зъб и човекът ме посъветва упойката да е пълна, за да не усещам нищо. А и аз давам вид на доста страхливо и крехко създание Wink Та така преценихме и не съжалявам - 45 минути пот и усилия за екипа, за мен нищо освен сън Sunglasses След операцията бях много доволна от екипа - бяха си свършили ювелирно работата и нямах почти никакви болки, още на следващия ден се хранех нормално. Малко се поотпуснах в разказа, но такова беше положението при мен.

След този злополучен кътник, ми извадиха вече два горни мъдреца без усложнения. Бяха обаче с по-добър пробив от проблемния ми мъдрец сега (което се дължи и на факта, че поради кривите ми предни зъби, отзад положението беше по-добро). Сега обаче лошо ми се пише Embarassed

# 101
  • Мнения: 115
Искам да ви кажа, че и двата долни мъдреца ми ги извадиха с операция. Бяха криви, закачаха допрените до тях кътници. Много е важно да попаднеш на подходящия лицево.челюстен хирруг. Първо, отидох при една стоматоложка/която как е станала такава незнам/. И понеже съм си малко небрежна към здравето, се оставих да почне да ме боли - ама зверски. Тя, милата, разбираше от материята колкото мен сигурно, започна да ми вади мъдреца без снимка, без предварителна подготовка. Това беше към 18,00 часа. Вечерта, представяте ли си ако бях направила кръвоизлив, какво щеше да прави тази жена - мъдреца ми после бе изваден в Лицево-челюстна хирургия. Тя когато се опитваше да го вади, а той естествено не излиза, ми вика : Няма да се плашиш, ако трябва ще го раздробя с машината и ще го извадя на части. Не ме хвана упойката, абе ужас...И после станах  и си отидох, платих си упойката, защото просто нямах сили да се разправям. Тогава си купих няколко пакетчета аулин и се прибрах. На другия ден отидох при хирург - лицево-челюстен, и нещата тръгнаха. Но ми ряза мъдреца с някакъв флекс, аз така го кръстих, защото незнам как се казва тази машина. Но пък се повреди кътника. След това ходих да ми доизграждат кътника. Сега, когато извадих втория мъдрец с операция, отново ми се повреди кътника. Още не съм отишла. Търся си оправдания...

# 102
  • София
  • Мнения: 82
Леле valdim това звучи ужасяващо, големи мъки...  Confused

# 103
Znaete li kakva cena mi dadoha za operaciq na retiniran mudrez? 152 EUR

# 104
  • София
  • Мнения: 492
Znaete li kakva cena mi dadoha za operaciq na retiniran mudrez? 152 EUR
newsm09

Общи условия

Активация на акаунт