Изпускам момента...

  • 3 319
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Да се оплача малко и аз.
Говоря за това, когато не правите нещата на време (махане на памперс, биберон, самостоятелно хранене, достатъчно добре измислени игри, повечко телевизия от разрешеното).  Как наваксвате? Със зор не става.
Имам да махам памперс, а малкият не иска и да чуе за пишкане извън него.
Имам да махам биберон, а малкият е толкова пристрастен, че ме е страх да не го травмирам ако му го взема изведнъж дори и с някаква лъжа за кучета и т.н.
Не иска да се храни самичък, по-лесно му е с мама и ако може из целия апартамент.
Май изпуснах нещата, а?Simple Smile)

# 1
  • Мнения: 1 134
Експериментирала съм, пробвала съм различни номера... Но, ако моментът не е дошъл за самото дете, каквото и да правиш ще е безрезултатно, така че понякога просто съм вдигала ръце и съм чакала да дойде.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Амиии, колко още има да изпускаш...
Нали не си изпуснала
- първата усмивка
- първото зъбче
- първото "Мама"
- първите стъпки.

За всичко има време, понякога нещата просто се случват изведнъж... Малката щерка изхвърли сама биберона през кошарата и повече не го поиска. Голямата беше на вашата възраст, когато каза "топло е" и не пожела памперс.
Радвай се на детето си и на миговете с него. Какво значи "навреме"? За всяко дете това време е различно.

# 3
  • Мнения: 819
Та детето ти още няма 2 години?!? Какво толкова изпускаш? Спокойно, бъди сигурна, че на 5 г/ примерно/, няма дете с биберон и памперс и няма никакво значение дали си го махнала на 1г. или на 3 г. За храненето нищо не казвам, защото още се случва да храня 5-годишната ми дъщеря /в градината никой не я храни, разбира се  Wink /Не мисля, че това е фатално. Памперса свалихме на 2 г.,2мес. По-горе много точно е казано кое не бива да изпусаш, останалото не е страшно   Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 771
Ти ИСКАШ, но как реши, че сега е момента, че и даже си го изпуснала? Детето ти още няма 2 години и бъди сигурна, че ако не насилваш нещата, ще се случат много по-лесно, дори и без твое участие.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И на мен ми минават такива мисли и най-вече по отношение на храненето.Опитвам,но засега никакъв напредък няма.

# 6
  • Мнения: 156
Я не дей така! Аз си имам 7 годишен батко и от време на време пак го храня. Така , че СПОКО!
 :
Амиии, колко още има да изпускаш...
Нали не си изпуснала
- първата усмивка
- първото зъбче
- първото "Мама"
- първите стъпки.

За всичко има време, понякога нещата просто се случват изведнъж... Малката щерка изхвърли сама биберона през кошарата и повече не го поиска. Голямата беше на вашата възраст, когато каза "топло е" и не пожела памперс.  Peace
Радвай се на детето си и на миговете с него. Какво значи "навреме"? За всяко дете това време е различно.

# 7
  • Мнения: 1 568
А за къде бързаш?
С някой състезаваш ли се?
Любимите ми разкази в градинките между майките и как си мерят "пишките" / с извинение/ коя по-първа е махнала памперса, бибата, детето се храни само, заспива само, спи цяла нощ, не пие вода нощем, решава квадратни уравнения и рецитира Ботев  Mr. Green

Хайде да те успокоя - моята дъщеря е почти на две и половина, но е още с памперс, яде само пасирана храна, аз я храня, не може да пие от чаша, спи през нощта с баща сина едно легло... друго какво ...
ааа да! отказахме бибата, лесно беше, защото усетих, че й е дошло времето /два дни подред наобяд заспа без биба/. Дойде един охльо-бохльо /ама наистина дойде, тя го намери в градинката и му направихме къщичка в една чиния/, на втория ден охльо изчезна и взе бибчо, занесе го на неговите бебета. Разсърди му се, но до истерии не се стигна.
Извода - всичко с времето си и не се състезавай с никой въпреки предизвикателствата

# 8
  • Мнения: 4 668
Някой неща съм изпуснала със сигурност - памперса и бибата .
Но пък с други сме ОК  Hug -  храни се  абсолютно самостоятелно  Grinning Никой не го е учил . Сам реши , не му попречих и така ... Спи по цяла нощ , ако му се пие вода сам си взема шишето ...

Просто децата са различни . Аз не се притеснявам ... и ти недей  Hug

# 9
  • Мнения: 1 547
Щом усещаш, че изпускаш момента, действай! Не съм чула за дете, сериозно травмирано от отнет биберон или памперс. Решиш ли нещо, просто го направи - малките усещат нашите колебания и ги използват за свои цели.  Mr. Green Аз лично не харесвам големи деца с бебешки навици и затова за мен "да му дойде времето" означава - на 1г. без биберон, на 2г. без памперс, на 3г. самостоятелно хранене и обличане, на 4г. Ботев и така... Не са случили на родители, горките ми дечица  tooth

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
на 4г. Ботев и така... Не са случили на родители, горките ми дечица  tooth

 Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 4 414
моята тактика е да се съобразя с малкия човек - кърмих я, докато сама се отби, захраних я, когато показа интерес към храната ни, пробвах я на гърне, без да я насилвам и махнах памперса, когато беше готова, оставих я да пълзи и да се движи свободно, проходи, когато си беше готова...имам и други примери, но тези са достатъчни.
това са неща, които са индивидуални...не виждам как можеш да изпуснеш момента Wink

# 12
  • Мнения: 7 831
Щом усещаш, че изпускаш момента, действай! Не съм чула за дете, сериозно травмирано от отнет биберон или памперс. Решиш ли нещо, просто го направи - малките усещат нашите колебания и ги използват за свои цели.  Mr. Green Аз лично не харесвам големи деца с бебешки навици и затова за мен "да му дойде времето" означава - на 1г. без биберон, на 2г. без памперс, на 3г. самостоятелно хранене и обличане, на 4г. Ботев и така... Не са случили на родители, горките ми дечица  tooth
  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
И аз така правя. Решавам, че от този ден са без памперс и съм твърда. А кога ще настъпи този ден за теб си е субективно - когато тогава.

# 13
  • Мнения: 1 426
Нищо не изпускаш. Да си видяла голям човек да дъвче биберон или да чака с отворена уста мама да го храни.

# 14
  • Мнения: 2 270
не си изпуснала момента,но пък и не мисля,че за всичко трябва да се остави"да му дойде времето"Децата трябва да се насърчават.

Хайде да те успокоя - моята дъщеря е почти на две и половина, но е още с памперс, яде само пасирана храна, аз я храня, не може да пие от чаша, спи през нощта с баща сина едно легло... друго какво ...
извинявам се на Смайли но това не е успокоение.Не може  и не трябва здраво дете на 2г и половина да яде само пасирана храна и да не може да пие от чаша.Просто не си я научила.
Родителите трябва да учат децата си на тези неща,а не да ги оставят сами да се учат или да чакат да им дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт